Jackson Avery

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jackson Avery
Jesse Williams, odtwórca roli Jacksona Avery'ego
Jesse Williams, odtwórca roli Jacksona Avery'ego
Pierwszy odcinek Invasion
Twórca Shonda Rhimes
Grany przez Jesse Williams
Informacje
Imię i nazwisko Jackson Avery
Przydomek "Pretty boy", "Jackie"
Specjalność specjalista chirurgii plastycznej w szpitalu Grey-Sloan Memorial Hospital
Małżonek dr April Kepner
Rodzina dr Harper Avery (dziadek)
dr Katherine Avery (matka)

Jackson Avery – fikcyjny bohater serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywany przez Jesse Williamsa, a stworzony przez Shondę Rhimes.

Opis postaci[edytuj]

Dr Avery zostaje rezydentem szpitala Seattle Grace Hospital, po fuzji z Mercy West i dołącza do obsady serialu w szóstym sezonie. Jackson niechętnie mówi o swojej przeszłości i nie przyznaje się przed przyjaciółmi, że jego dziadkiem jest słynny lekarz, Harper Avery, fundator prestiżowej Nagrody Harpera Avery'ego. Dopiero gdy zostaje on przywieziony do szpitala, sprawa pokrewieństwa wychodzi na jaw. Okazuje się także, że Jackson odrzucił propozycję lepszej posady, żeby nie korzystać z protekcji dziadka. Avery lekko podkochuje się w Cristinie Yang i całuje ją na imprezie, lecz ona mówi mu, że jest związana z kimś innym (z Owenem Huntem). W finale szóstego sezonu asystuje on Cristinie w torakotomii Shepherda i udaje mu się przechytrzyć Gary'ego Clarka, odłączając monitor EKG.

W siódmym sezonie cierpi z powodu koszmarów, jakie śnią mu się po napadzie. Usiłuje również flirtować z Teddy Altman. Podczas szkolenia urazowego z Huntem rezygnuje z zajęć, mówiąc Owenowi, że stracił on dwoje przyjaciół w strzelaninie (Charlesa Percy'ego i Reed Adamson). Avery martwi się także, że nikt nie będzie chciał z nim współpracować, więc Bailey powierza mu pacjenta. Ten jednak umiera podczas operacji i Jackson martwi się, że na pewno wyleci z pracy. Jego najlepszą przyjaciółką jest April Kepner. Kiedy ta zostaje brzydko potraktowana przez Kareva, Avery staje w jej obronie i daje Alexowi w zęby. Potem zaczyna sypiać z Lexie Grey i prowadzi wspólnie z Webberem badania kliniczne nad cukrzycą. Wkrótce potem wycofuje się z badań, aby dać szefowi szansę na nagrodę Harpera Avery'ego.

W ósmym sezonie udaje mu się przekonać Sloana, by uczył go chirurgii plastycznej. Dzięki temu może samodzielnie prowadzić oddział plastyczny po śmierci Marka w pierwszym odcinku dziewiątego sezonu.

Bibliografia[edytuj]