Austin (Nevada)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Inne znaczenia Ten artykuł dotyczy miasta w Nevadzie. Zobacz też: inne znaczenia tej nazwy.
Austin
Państwo  Stany Zjednoczone
Stan Nevada
Zarządzający Burmistrz
Strefa czasowa
Czas letni
UTC-6:00
UTC-5:00
Położenie na mapie Nevady
Mapa lokalizacyjna Nevady
Austin
Austin
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa lokalizacyjna Stanów Zjednoczonych
Austin
Austin
Ziemia 39°29′31″N 117°04′13″W/39,491944 -117,070278
Portal Portal.svg Stany Zjednoczone
Zamek Hutniczy

Austin – jednostka osadnicza w hrabstwie Lander. W roku 2004, liczba mieszkańców wynosiła 340 osób. Znajduje się na zachodnich zboczach góry Toiyabe Range na wysokości 2013 metrów (6605 stóp). Przechodzi przez nie Autostrada Międzystanowa nr 50.

Miasto założono w 1862 roku, według legendy, przez konnego listonosza, którego koń wskazał mu skałę kopiąc ją. Od lata 1863, Austin i okolice Górniczego Dystryktu Rzeki Reese, zamieszkiwało 10 000 osób i stało się stolicą hrabstwa Lander.

Jedną z atrakcji jest Centrum Kolejowe Nevady, budynek Pierwszej Kolei Transkontynentalnej, która połączyła Austin z Battle Mountain w 1880 roku. Miasto, jednak, szybko podupadło. W 1887 roku, zakończyło się wydobycie srebra, choć w 1910 r. nastąpiło chwilowe ożywienie. W latach pięćdziesiątych XX wieku, odkryto uran, ale ruda okazała się słabej jakości. Obecnie, w małych ilościach, wydobywa się wysokiej jakości turkus.

Dzisiaj Austin jest miastem wymarłym i, prawdopodobnie, najlepiej zachowanym świadectwem wczesnego górnictwa w Nevadzie. Z zabytków, wymienić można dwa kościoły katolickie i jeden metodystów, wybudowane w 1866 roku. Kościół metodystyczny do dziś stanowi centrum lokalnej społeczności. Katolicki został zakupiony i przywraca się go do dawnej świetności. Drugi był siedzibą biskupa, wybudowany w 1878 i do dziś spełnia swoją rolę. Międzynarodowy hotel, pierwotnie wybudowany w roku 1859 w Virginia City, przeniósł się do Austin trzy lata później. Nadal można kupić napoje i jedzenie, ale pokoje nie są do wynajęcia. Uważa się[kto?], że jest to najstarszy tego typu obiekt w tym stanie.

Zamki Hutnicze – trzy kamienne wieże poza granicami miasta. Zostały wybudowane w 1897 roku przez Ansona Phelpsa, bogatego przedsiębiorcy ze wschodu, który interesował się miejscowymi kopalniami. Używane były tylko przez miesiąc.


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]