Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Cesarstwo Austrii
Kod MKOl AUT
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Liczba zawodników 7 w 10 konkurencjach w 4 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 19.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
1
Razem
1

Austrię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 reprezentowało 7 zawodników.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Bronze medal.svg Brąz Otto Scheff Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 400 m stylem dowolnym

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Edi Schönecker 100 m b.d 4. Nie awansował
200 m b.d 3. Nie awansował
Emmerich Rath maraton 3:50:30,4 25.
Chód na 10 mil 1:30:33,8 8. Nie awansował

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Otto Scheff 100 m dowolnym 1:11,4 1. b.d 4. Nie awansował
400 m dowolnym 5:51,0 1. 5:40,6 1. 5:46,0 Bronze medal.svg
1500 m dowolnym 24:15,8 2. 24:25,4 2. Nie ukończył konkurencji

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
Siegfried Flesch szabla  Holandia Jetze Doorman
 Bohemia Vlastimil Lada-Sázavský
 Francja Jean de Mas Latrie
 Belgia Henri Six
 Bohemia Jaroslav Šourek-Tucek
W
W
W
W
W
 Węgry Péter Tóth
 Węgry Jenő Szántay
 Holandia Willem van Blijenburgh
 Holandia Alfred Labouchere
P
P
P
W
Nie awansował

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Rolf Kinzl singel Wielka Brytania Wilberforce Eaves
0:3 (3:6, 1:6. 0:6)
Nie awansował Miejsca 26. - 31.
Fritz Felix Piepes Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer
0:3 (1:6, 1:6, 3:6)
Nie awansował Miejsca 26. - 31.
Arthur Zborzil Cesarstwo Niemieckie Moritz von Bissing
0:3 (1:6, 4:6, 4:6)
Nie awansował Miejsca 16. - 24.
Fritz Felix Piepes
Arthur Zborzil
debel Wielka Brytania Josiah Ritchie
Wielka Brytania James Parke
0:3 (5:7, 4:6, 2:6)
Nie awansowali Miejsca 5. - 8.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]