Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Belgia
Kod MKOl BEL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Liczba zawodników 70 w 33 konkurencjach w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10..
Złoto
1
Srebro
5
Brąz
2
Razem
8

Belgię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 reprezentowało 70 sportowców.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Gold medal.svg Złoto Paul Van Asbroeck Shooting pictogram.svg Strzelectwo Pistolet dowolny 50 jardów
Silver medal.svg Srebro Réginald Storms Shooting pictogram.svg Strzelectwo Pistolet dowolny 50 jardów
Silver medal.svg Srebro Réginald Storms
Paul Van Asbroeck
Charles Paumier du Vergier
René Englebert
Shooting pictogram.svg Strzelectwo Pistolet dowolny 50 jardów
Silver medal.svg Srebro Victor Boin
Herman Donners
Fernand Feyaerts
Oscar Grégoire
Herman Meyboom
Albert Michant
Joseph Pletinckx
Water polo pictogram.svg Piłka wodna Turniej mężczyzn
Silver medal.svg Srebro Léon Huybrechts
Louis Huybrechts
Henri Weewauters
Sailing pictogram.svg Żeglarstwo 6 m
Silver medal.svg Srebro Oscar Taelman
Marcel Morimont
Rémy Orban
Georges Mys
François Vergucht
Polydore Veirman
Oscar De Somville
Rodolphe Poma
Alfred Van Landeghem
Rowing pictogram.svg Wioślarstwo Ósemka
Bronze medal.svg Brąz Joseph Werbrouck Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo 20 km
Bronze medal.svg Brąz Paul Anspach
Fernand Bosmans
Fernand de Montigny
François Rom
Victor Willems
Désiré Beaurain
Ferdinand Feyerick
Fencing pictogram.svg Szermierka Szpada drużynowo

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Antoine de Buck wielobój indywidualnie Nie ukończył konkurencji
Jean van Guysse Nie ukończył konkurencji

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
660 jardów Jean Patou Wielka Brytania Victor Johnson
Francja Richard Villepontoux
b.d 2. Nie awansował
Joseph Werbrouck Kanada Walter Andrews
Francja Gaston Delaplane
b.d 2. Nie awansował
Jean Van Benthem Wielka Brytania Ernest Payne
Francja André Poulain
b.d 3. Nie awansował
Lucien Renard Francja Gaston Dreyfus
Kanada William Morton
Wielka Brytania Gerald Anderson
55,2 1. Cesarstwo Niemieckie Karl Neumer
Wielka Brytania Benjamin Jones
b.d 2. Nie awansował
Léon Coeckelberg Stany Zjednoczone George Cameron b.d 2. Nie awansował
tandemy Léon Coeckelberg
Jean Patou
Wielka Brytania John Barnard, Wielka Brytania Arthur Rushen
Szwecja Andrew Hansson, Szwecja Gustaf Westerberg
2:25,0 1. Wielka Brytania Frederick Hamlin, Wielka Brytania Horace Johnson
Wielka Brytania Colin Brooks, Wielka Brytania William Isaacs
Cesarstwo Niemieckie Max Götze, Cesarstwo Niemieckie Otto Götze
b.d 4. Nie awansowali
5000 m Guillaume Coeckelberg Francja Maurice Schilles
Wielka Brytania C. V. Clark
Kanada William Anderson
Cesarstwo Niemieckie Richard Katzer
Francja Georges Perrin
Wielka Brytania Floris Venter
b.d 4.-7. Nie awansował
20 km Joseph Werbrouck Wielka Brytania Leon Meredith
Cesarstwo Niemieckie Hermann Martens
Francja André Lapize
Holandia Georgius Damen
Kanada Frederick McCarthy
Francja Pierre Hostein
Cesarstwo Niemieckie Rudolf Katzer
Wielka Brytania Daniel Flynn
33:21,4 3. Wielka Brytania Clarence Kingsbury
Wielka Brytania Benjamin Jones
Stany Zjednoczone Louis Weintz
Francja François Bonnet
Wielka Brytania Arthur Denny
Szwecja Andrew Hansson
Francja Octave Lapize
Wielka Brytania Leon Meredith
b.d 3. Bronze medal.svg
Léon Couckelberg Wielka Brytania Arthur J. Denny
Francja Charles Avrillon
Szwecja Gustaf Westerberg
Zjednoczone Królestwo Włoch Guglielmo Morisetti
Dyskwalifikacja Nie awansował
Jean van Benthem Wielka Brytania Clarence Kingsbury
Wielka Brytania Colin Brooks
Wielka Brytania Floris Venter
Francja Georges Lutz
Holandia Gerard Bosch van Drakenstein
Kanada Walter Andrews
Cesarstwo Niemieckie Paul Schulze
b.d 7.-9. Nie awansował
100 km Guillaume Coeckelberg Wielka Brytania Leon Meredith
Wielka Brytania Charles Bartlett
Szwecja Gustaf Westerberg
Francja Octave Lapize
Kanada Walter Andrews
Wielka Brytania William Pett
Wielka Brytania Charles Denny
Kanada Harry Young
Włochy Cesare Zanzottera
Francja Charles Avrillon
Francja H. Cunault
Cesarstwo Niemieckie Bruno Götze
Francja Pierre Hostein
Wielka Brytania Robert Jolly
Francja Jean Madelaine
Włochy Guglielmo Malatesta
Cesarstwo Niemieckie Hermann Martens
Kanada William Morton
Holandia Dorus Nijland
Wielka Brytania David Noon
Włochy Battista Parini
Wielka Brytania T. H. E. Passmore
Cesarstwo Niemieckie Paul Schulze
Cesarstwo Niemieckie Max Triebsch
Stany Zjednoczone Louis Weintz
b.d 7.-9. Wielka Brytania Charles Bartlett
Wielka Brytania Charles Denny
Francja Octave Lapize
Wielka Brytania William Pett
Francja Pierre Texier
Kanada Walter Andrews
Wielka Brytania D. C. Robertson
Wielka Brytania Sydney Bailey
Wielka Brytania J. H. Bishop
Francja François Bonnet
Szwecja Andrew Hansson
Francja G. C. Lutz
Wielka Brytania Leon Meredith
Wielka Brytania Harry Mussen
Szwecja Gustaf Westerberg
Kanada Harry Young
Nie ukończył wyścigu

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Jean Konings 11,6 2. Nie awansował
Victor Jacquemin 11,5 2. Nie awansował
200 m Fernand Halbart b.d 5. Nie awansował
400 m Victor Jacquemin Nie ukończył biegu Nie awansował
1500 m François Delloye b.d 5. Nie awansował
maraton François Celis Nie ukończył biegu
110 m przez płotki Fernand Halbart walower 1. Nie ukończył biegu Nie awansował

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Léon Dupont skok wzwyż 1,67 16.
skok wzwyż z miejsca 1,42 8.
skok w dal z miejsca b.d 8.

Water polo pictogram.svg Piłka wodna[edytuj | edytuj kod]

Reprezentanci Belgii zdobyli srebrny medal medal.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza runda[edytuj | edytuj kod]

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Herman Meyboom b.d 3.-6. Nie awansował
Victor Boin b.d 3.-4. Nie awansował
Fernand Feyaerts b.d 3.-4. Nie awansował
André Duprez 1:18,0 2. Nie awansował
100 m grzbietowym Oscar Grégoire Nie ukończył wyścigu Nie awansował
200 m klaycznym Pierre Strauwen b.d 4. Nie awansował
Félicien Courbet 3:16,4 1. b.d 4. Nie awansował


Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Joseph Huketick Nie ukończył konkurencji61,3 Nie awansował

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 3 pozycje Ernest Ista 701 35.
Fernand Rey 698 36.
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Charles Paumier du Vergier
Paul Van Asbroeck
Ernest Ista
Henri Sauveur
Joseph Geens
Edouard Poty
4509 5.
pistolet dowolny indywidualnie Paul Van Asbroeck 490 Gold medal.svg
Réginald Storms 487 Silver medal.svg
René Englebert 441 15.
Jacques Pinchart 372 37.
pistolet dowolny drużynowo Paul Van Asbroeck
Réginald Storms
Charles Paumier du Vergier
René Englebert
1863 Silver medal.svg

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Gaston Renard Francja Joseph Marais
Dania Ejnar Levison
Cesarstwo Niemieckie Johannes Adam
Wielka Brytania John Blake
Holandia Max Dwinger
P
P
W
W
W
Dania Lauritz Østrup
Dania Ivan Osiier
Francja Jacques Rodocanachi
Wielka Brytania Edgar Amphlett
P
P
W
W
Francja Gaston Alibert
Wielka Brytania Cecil Haig
Holandia Alfred Labouchere
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Francja Henri-Georges Berger
Belgia François Rom
Belgia Fernand Bosmans
P
P
P
P
P
W
W
Nie awansował
André Sarens Francja Henri-Georges Berger
Dania Otto Becker
Norwegia Hans Bergsland
Zjednoczone Królestwo Włoch Dino Diana
Wielka Brytania Martin Holt
Czechy (kraina) Vilém Tvrzský
Holandia George van Rossem
P
P
P
P
P
P
W
Nie awansował
Fernand de Montigny Francja Gaston Alibert
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Percival Davson
Zjednoczone Królestwo Włoch Sante Ceccherini
Czechy (kraina) Otakar Lada
Cesarstwo Niemieckie Robert Krünert
Holandia Maurits Jacob van Löben Sels
P
W
P
R
W
W
W
Belgia Paul Anspach
Holandia Alfred Labouchere
Wielka Brytania Sydney Martineau
Czechy (kraina) Jaroslav Šourek-Tucek
P
P
W
W
Nie awansował
François Rom Zjednoczone Królestwo Włoch Giulio Cagiati
Wielka Brytania Sydney Martineau
Szwecja Henry Peyron
Cesarstwo Niemieckie Albert Naumann
Czechy (kraina) Bedrich Schejbal
W
P
W
W
W
Belgia Fernand Bosmans
Francja Charles Colignon
Belgia Marcel van Langenhove
Zjednoczone Królestwo Włoch Riccardo Nowak
P
W
W
W
Francja Gaston Alibert
Wielka Brytania Cecil Haig
Holandia Alfred Labouchere
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Francja Henri-Georges Berger
Belgia Gaston Renard
Belgia Fernand Bosmans
R
W
P
W
R
P
R
Nie awansował
Fernand Bosmans Wielka Brytania Leaf Daniell
Czechy (kraina) Vilém Goppold von Lobsdorf
Francja Frédéric Dubordieu
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Królestwo Węgier Dezső Földes
Holandia Willem Hubert van Blijenburgh
P
W
R
P
W
W
Belgia François Rom
Francja Charles Colignon
Belgia Marcel van Langenhove
Zjednoczone Królestwo Włoch Riccardo Nowak
W
W
R
R
Francja Gaston Alibert
Wielka Brytania Cecil Haig
Holandia Alfred Labouchere
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Francja Henri-Georges Berger
Belgia Gaston Renard
Belgia François Rom
R
P
P
P
R
R
R
Nie awansował
Paul Anspach Holandia Alfred Labouchere
Wielka Brytania Ralph Chalmers
Francja Jacques Rodocanachi
Cesarstwo Niemieckie Jacob Erkrath de Bary
Zjednoczone Królestwo Włoch Alessandro Pirzio Biroli
Czechy (kraina) František Šourek-Tuček
P
W
W
R
W
W
Holandia Alfred Labouchere
Wielka Brytania Sydney Martineau
Belgia Fernand de Montigny
Czechy (kraina) Jaroslav Šourek-Tucek
W
W
W
P
Wielka Brytania Martin Holt
Francja Alexandre Lippmann
Francja Eugène Olivier
Francja Jean Stern
Szwecja Gustaf Lindblom
Dania Lauritz Østrup
Belgia Pierre le Blon
P
W
W
P
W
W
W
Francja Gaston Alibert
Francja Alexandre Lippmann
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Francja Eugène Olivier
Wielka Brytania Cecil Haig
Holandia Alfred Labouchere
Wielka Brytania Martin Holt
P
P
P
P
W
W
P
5.
Marcel van Langenhove Francja Jean Stern
Wielka Brytania Henry Davids
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Królestwo Węgier Tóth Péter
P
W
W
P
Belgia François Rom
Francja Charles Colignon
Belgia Fernand Bosmans
Zjednoczone Królestwo Włoch Riccardo Nowak
P
W
R
P
Nie awansował
Pierre le Blon Zjednoczone Królestwo Włoch Marcelo Bertinetti
Wielka Brytania Cecil Haig
Holandia Simon Okker
Szwecja Georg Branting
P
W
R
W
Holandia Jetze Doorman
Francja Jean Stern
Belgia François Stuyck
Dania Ejnar Levison
W
R
W
W
Wielka Brytania Martin Holt
Francja Alexandre Lippmann
Francja Eugène Olivier
Francja Jean Stern
Szwecja Gustaf Lindblom
Dania Lauritz Østrup
Belgia Paul Anspach
P
P
P
P
W
R
P
Nie awansował
François Stuyck Francja Alexandre Lippmann
Zjednoczone Królestwo Włoch Riccardo Nowak
Szwecja Birger Cnattingius
Wielka Brytania Edgar Seligman
Szwecja Gösta Olson
W
W
W
R
W
Belgia Pierre le Blon
Holandia Jetze Doorman
Francja Jean Stern
Dania Ejnar Levison
P
P
P
W
Nie awansował
szpada drużynowo Paul Anspach
Désiré Beaurain
Fernand de Montigny
Victor Willems
 Szwecja W  Włochy W  Francja P Silver medal.svg
szabla indywidualnie Henri Six Austria Siegfried Flesch
Holandia Jetze Doorman
Czechy (kraina) Vlastimil Lada-Sázavský
Francja Jean de Mas Latrie
Czechy (kraina) Jaroslav Šourek-Tucek
P
P
P
P
W
Nie awansował
Joseph van der Voodt Czechy (kraina) Otakar Lada
Wielka Brytania Arthur Murray
Królestwo Węgier Péter Tóth
Cesarstwo Niemieckie Johannes Adam
W
P
P
W
Czechy (kraina) Vilém Goppold von Lobsdorf
Wielka Brytania William Marsh
Holandia Adrianus de Jong
Zjednoczone Królestwo Włoch Riccardo Nowak
P
W
W
W
Holandia Jetze Doorman
Czechy (kraina) Vilém Goppold von Lobsdorf
Królestwo Węgier Péter Tóth
Królestwo Węgier Béla Zulawszky
Królestwo Węgier Oszkár Gerde
Dania Lauritz Østrup
Zjednoczone Królestwo Włoch Sante Ceccherini
P
P
P
P
P
P
W
Nie awansował
Etienne Grade Holandia Alfred Labouchere
Cesarstwo Niemieckie Fritz Jack
Francja Jean-Joseph Renaud
Zjednoczone Królestwo Włoch Dino Diana
Wielka Brytania Douglas Godfree
P
W
P
W
W
Królestwo Węgier Jenő Fuchs
Wielka Brytania C. Barry Notley
Holandia Richard Schoemaker
Francja René Lateux
P
P
W
W
Nie awansował
Antoine van Tomme Francja Georges de la Falaise
Królestwo Węgier Jenő Szántay
Cesarstwo Niemieckie August Petri
Holandia Jacob van Löben Sels
P
P
W
W
Nie awansował
André du Bosch Królestwo Węgier Oszkár Gerde
Dania Lauritz Østrup
Holandia Willem van Blijenburgh
Wielka Brytania Alfred Keene
Francja Jacques de Saint-Brisson
P
P
W
P
W
Nie awansował
Paul Anspach Czechy (kraina) Vilém Goppold von Lobsdor
Królestwo Węgier Jenő Apáthy
Wielka Brytania Edward Brookfield
Holandia Johan van Schreven
Zjednoczone Królestwo Włoch Pietro Sarzano
Cesarstwo Niemieckie Georg Stöhr
Francja Jean Mikorski
P
W
P
W
W
W
P
Królestwo Węgier Oszkar Gerde
Zjednoczone Królestwo Włoch Sante Ceccherini
Czechy (kraina) Otakar Lada
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
P
P
P
P
Nie awansował
Alexis Simonson Holandia George van Rossem
Wielka Brytania C. Barry Notley
Czechy (kraina) Bedrich Schejbal
Francja Louis Chapuis
Cesarstwo Niemieckie Albert Naumann
P
W
P
P
W
Nie awansował
szabla drużynowo André du Bosch
Etienne Grade
Antoine van Tomme
Joseph van der Voodt
 Francja P Nie awansowali

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Pólfinał Finał
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
M1x Joseph Hermans b.d 2. Nie awansował
M8+ Oscar Taelman
Marcel Morimont
Rémy Orban
Georges Mijs
François Vergucht
Polydore Veirman
Oscar De Somville
Rodolphe Poma
Alfred Van Landeghem
8:22,0 1. 7:57,5 Silver medal.svg

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga lekka Lucien Hansen Wielkie Księstwo Finlandii Arvo Lindén
P
Nie awansował 17.
Fernand Steens Dania Carl Carlsen
P
Nie awansował 17.
styl klasyczny waga półciężka Marcel Dubois Wielka Brytania Harold Foskett
W
Wielka Brytania Charles Brown
W
Wielkie Księstwo Finlandii Yrjö Saarela
P
Nie awansował 5.
August Meesen wolny los Wielka Brytania Arthur Banbrook
P
Nie awansował 9.

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3
Léon Huybrechts
Louis Huybrechts
Henri Weewauters
klasa 6 metrów 3. 4. 1. 4 Silver medal.svg

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]