Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży Ralph Rose
Liczba zawodników 122 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
23
Srebro
12
Brąz
12
Razem
47

Stany Zjednoczone na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1908 w Londynie reprezentowało 122 sportowców (sami mężczyźni) startujących w 10 dyscyplinach. Był to 4. start reprezentacji Stanów Zjednoczonych na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg Złoto Jay Gould Jeu de paume pictogram.svg Jeu de paume mężczyźni indywidualnie
Gold medal.svg Złoto Mel Sheppard Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 800 m mężczyzn 1:52,8 s[1]
Gold medal.svg Złoto Mel Sheppard Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 1500 m mężczyzn 4:03,40 s[2]
Gold medal.svg Złoto John Hayes Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka maraton mężczyzn 2:55:18,4 h
Gold medal.svg Złoto Forrest Smithson Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 15,0 s[1]
Gold medal.svg Złoto Charles Bacon Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 55,0 s[1]
Gold medal.svg Złoto William Hamilton
Nathaniel Cartmell
John Taylor
Mel Sheppard
Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka sztafeta mężczyzn 1600 m 3:29,40 s
Gold medal.svg Złoto Harry Porter Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok wzwyż mężczyzn 1,90 m[2]
Gold medal.svg Złoto Raymond Ewry Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok wzwyż z miejsca 1,57 m
Gold medal.svg Złoto Alfred Gilbert Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok o tyczce 3,71 m[3]
Gold medal.svg Złoto Edward Cook Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok o tyczce 3,71 m[3]
Gold medal.svg Złoto Frank Irons Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok w dal 7,48 m[2]
Gold medal.svg Złoto Raymond Ewry Athletics pictogram.svg Lekkoatetyka skok w dal z miejsca 3,33 m
Gold medal.svg Złoto Ralph Rose Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka pchnięcie kulą mężczyzn 14,21 m
Gold medal.svg Złoto Martin Sheridan Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka rzut dyskiem mężczyzn 40,89 m[2]
Gold medal.svg Złoto Martin Sheridan Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka rzut dyskiem w stylu greckim mężczyzn 31,5 m
Gold medal.svg Złoto John Flanagan Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka rzut młotem mężczyzn 51,92 m[2]
Gold medal.svg Złoto Charles Daniels Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:05,6[1]
Gold medal.svg Złoto James Gorman
Irving Calkins
John Dietz
Charles Axtell
Shooting pictogram.svg Strzelectwo pistolet dowolny 50 jardów mężczyzn drużynowo 1914 pkt
Gold medal.svg Złoto William Leushner
William Martin
Charles Winder
Kellogg Casey
Ivan Eastman
Charles Benedict
Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin wojskowy 200/500/600/800/900/1000 jardów mężczyzn drużynowo 2531 pkt
Gold medal.svg Złoto Walter Winans Shooting pictogram.svg Strzelectwo runda podwójna do sylwetki jelenia mężczyzn 90 pkt[2]
Gold medal.svg Złoto George Mehnert Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria kogucia mężczyzn w finale pokonał Brytyjczyka Williama Pressa
Gold medal.svg Złoto George Dole Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny kategoria piórkowa mężczyzn w finale pokonał Brytyhczyka Jamesa Slima
Silver medal.svg Srebro James Rector Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 100 m mężczyzn 11,0 s
Silver medal.svg Srebro Robert Cloughen Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 200 m mężczyzn 22,6 s
Silver medal.svg Srebro John Garrels Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 15,7 s
Silver medal.svg Srebro Harry Hillman Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 55,3 s
Silver medal.svg Srebro John Eisele
George Bonhag
Herbert Trube
Gayle Dull
Harvey Cohn
Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 3 mile mężczyzn drużynowy
Silver medal.svg Srebro John Biller Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok wzwyż z miejsca 1,55 m
Silver medal.svg Srebro Daniel Kelly Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok w dal 7,09 m
Silver medal.svg Srebro Merritt Giffin Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka rzut dyskiem mężczyzn 40,70 m
Silver medal.svg Srebro Marquis Horr Athletics pictogram.svg Lekkoatleyka rzut dyskiem w stylu greckim mężczyzn 37,32 m
Silver medal.svg Srebro Matt McGrath Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka rzut młotem mężczyzn 51,18 m
Silver medal.svg Srebro Harry Simon Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin dowolny trzy pozycje 300 m mężczyzn 887 pkt
Silver medal.svg Srebro Kellogg Casey Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin dowolny 1000 jardów 93 pkt
Bronze medal.svg Brąz Nathaniel Cartmell Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 200 m mężczyzn 22,7 s
Bronze medal.svg Brąz Joseph Forshaw Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka maraton mężczyzn 2:57:10,40 h
Bronze medal.svg Brąz Arthur Shaw Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 15,8 s
Bronze medal.svg Brąz John Eisele Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 3200 m z przeszkodami mężczyzn 11:00,8 s
Bronze medal.svg Brąz Charles Jacobs Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok o tyczce mężczyzn 3,58 m
Bronze medal.svg Brąz Martin Sheridan Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok w dal z miejsca mężczyzn 3,22 m
Bronze medal.svg Brąz John Garrels Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka pchnięcie kulą mężczyzn 13,18 m
Bronze medal.svg Brąz Marquis Horr Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka rzut dyskiem mężczyzn 39,45 m
Bronze medal.svg Brąz Henry Richardson Archery pictogram.svg Łucznictwo runda podwójna mężczyzn 760 pkt
Bronze medal.svg Brąz Harry Hebner
Leo Goodwin
Charles Daniels
Leslie Rich
Swimming pictogram.svg Pływanie sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym mężczyzn 11:02,80
Bronze medal.svg Brąz George Gaidzik Diving pictogram.svg Skoki do wody trampolina mężczyzn 80,80 pkt
Bronze medal.svg Brąz James Gorman Shooting pictogram.svg Strzelectwo pistolet dowolny 50 jardów mężczyzn 485 pkt

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
660 jardów George Cameron Belgia Léon Coeckelberg 1:05,2 1. Francja André Auffray
Wielka Brytania Daniel Flynn
Wielka Brytania Ernest Payne
b.d 3. Nie awansował
20 km Louis Weintz Wielka Brytania Herbert Bouffler
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Frank Shore
Cesarstwo Niemieckie Max Triebsch
Kanada Harry Young
Francja Henri Cunault
Holandia Dorus Nijland
Wielka Brytania Frederick Hamlin
33:39.8 1. Wielka Brytania Leon Meredith
Wielka Brytania Benjamin Jones
Wielka Brytania Clarence Kingsbury
Francja François Bonnet
Wielka Brytania Arthur Denny
Szwecja Andrew Hansson
Francja Octave Lapize
Belgia Joseph Werbrouck
b.d 4. 4.
George Cameron Wielka Brytania Benjamin Jones
Cesarstwo Niemieckie Alwin Boldt
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa T. H. E. Passmore
Francja Octave Lapize
Francja Henri Baumler
Holandia Johannes van Spengen
Wielka Brytania W. Lower
32:39.2 2. Nie awansował
100 km Louis Weintz Szwecja Gustaf Westerberg
Wielka Brytania Charles Bartlett
Belgia Guillaume Coeckelberg
Francja Octave Lapize
Kanada Walter Andrews
Wielka Brytania William Pett
Wielka Brytania Charles Denny
Kanada Harry Young
Włochy Cesare Zanzottera
Francja Charles Avrillon
Francja H. Cunault
Cesarstwo Niemieckie Bruno Götze
Francja Pierre Hostein
Wielka Brytania Robert Jolly
Francja Jean Madelaine
Włochy Guglielmo Malatesta
Cesarstwo Niemieckie Hermann Martens
Kanada William Morton
Holandia Dorus Nijland
Wielka Brytania David Noon
Włochy Battista Parini
Wielka Brytania T. H. E. Passmore
Cesarstwo Niemieckie Paul Schulze
Cesarstwo Niemieckie Max Triebsch
Wielka Brytania Leon Meredith
Nie ukończył wyścigu Nie awansował
Sprint George Cameron Wielka Brytania Herbert Crowther
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Philipus Frylink
Francja G. Dreyfus
1:29,4 1. Francja Maurice Schilles
Wielka Brytania Daniel Flynn
Wielka Brytania Ernest Payne
b.d 2. Nie awansował
Louis Weintz Wielka Brytania George Summers
Francja Pierre Texier
b.d 3. Nie awansował

Jeu de paume pictogram.svg Jeu de paume[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik 1 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał
Mecz o 3. miejsce
Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Jay Gould II Wielka Brytania Vane Pennell
W 3:0 (6:3,6:3,6:2)
Wielka Brytania Arthur Page
W 3:0 (6:1,6:0,6:0)
Wielka Brytania Eustace Miles
W 3:0 (6:5,6:4,6:4)
Gold medal.svg
Charles Sands Wielka Brytania Eustace Miles
P 0:3 (3:6,3:6,3:6)
Nie awansował 9.

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Nathaniel Cartmell 11,0 1. 11,2 1. 11,2 4.
Edgar Kiralfy b.d 4. Nie awansował
Robert Cloughen 11,0 1. Nie satnął na starcie Nie awansował
William May 11,2 1. 11,0 2. Nie awansował
Lester Stevens 11,2 1. b.d 4. Nie awansował
William Hamilton 11,2 1. Nie stanął na starcie Nie awansował
Harold Huff 11,4 1. 11,1 2. Nie awansował
Lawson Robertson 11,4 1. 11,2 2. Nie awansował
Nathaniel Sherman 11,2 1. 11,3 2. Nie awansował
James Rector 10,8 1. 10,8 1. 10,9 Silver medal.svg
200 m Harold Huff 22,8 1. 23,0 3. Nie awansował
Lawson Robertson 23,0 2. Nie awansował
Nathaniel Cartmell 23,0 1. 22,6 1. 22,7 Bronze medal.svg
Robert Cloughen 23,4 1. 22,6 1. 22,6 Silver medal.svg
William Hamilton 22,4 1. 22,7 2. Nie awansował
William May 22,7 2. Nie awansował
Nathaniel Sherman 22,8 1. 22,9 2. Nie awansował
400 m Paul Pilgrim 51,4 2. Nie awansował
John Taylor 50,8 1. 49,8 1. Nie stanął na starcie
William C. Robbins 50,4 1. 49,0 1. Nie stanął na starcie
William Prout 50,4 1. b.d 3. Nie awansował
Horace Ramey 51,0 1. 50,5 2. Nie awansował
John Atlee 50,4 1. b.d 3. Nie awansował
Ned Merriam 52,2 1. b.d 3. Nie awansował
John Carpenter 49,8 1. 49,4 1. Dyskwalifikacja
Frederick de Selding 50,8 2. Nie awansował
800 m Jim Lightbody b.d 4. Nie awansował
Mel Sheppard 1:58,0 1. 1:52,8 Gold medal.svg
John Halstead 2:01,4 1. b.d 6.
Harry Coe 1:58,0 2. Nie awansował
Lloyd Jones b.d 3. Nie awansował
Clarke Beard 1:59,8 1. Nie ukończył biegu
Charles French Nie ukończył biegu Nie awansował
Joseph Bromilow 1:58,3 2. Nie awansował
Horace Ramey Nie ukończył biegu Nie awansował
Francis Sheehan b.d 4. Nie awansował
1500 m James Sullivan 4:07,6 1. Nie ukończył biegu
Jim Lightbody 4:08,6 2. Nie awansował
Mel Sheppard 4:05,0 1. 4:03,4 Gold medal.svg
John Halstead 4:05,6 2. Nie awansował
Frank Riley Nie ukończył biegu Nie awansował
Harry Coe 4:09,2 2. Nie awansował
110 m przez płotki John Garrels 16,2 1. 15,8 1. 15,7 Silver medal.svg
William Rand 15,8 1. 15,8 1. 16,0 4.
Forrest Smithson 15,8 1. 15,4 1. 15,0 Gold medal.svg
Leonard Howe 15,8 1. 15,8 3. Nie awansował
Arthur Shaw Walkower 15,6 1. 15,8 Bronze medal.svg
400 m przez płotki Harry Coe 58,8 1. 57,0 2. Nie awansował
Charles Bacon 57,0 1. 58,8 1. 55,0 Gold medal.svg
Harry Hillman 59,2 1. 56,4 1. 55,3 Silver medal.svg
3200 m przez przeszkody John Eisele 11:13,6 1. 11:00,8 Bronze medal.svg
Edward Carr Nie ukończył biegu Nie awansował
Gayle Dull 11:50,0 2. Nie awansował
George Bonhag Nie ukończył biegu Nie awansował
Charles Hall b.d 4. Nie awansował
Roland Spitzer b.d 3. Nie awansował
Jim Lightbody 11:41,0 2. Nie awansował
sztafeta olimpijska William Hamilton
Nathaniel Cartmell
John Taylor
Mel Sheppard
3:27,2 1. 3:29,4 Gold medal.svg
3 mile drużynowo John Eisele
Herbert Trube
George Bonhag
Gayle Dull
Harvey Conn
10 pkt 1. 19 pkt Silver medal.svg
5 mil Frederick Bellars 26:45,0 2. b.d 8.
Herbert Trube Nie ukończył biegu Nie awansował
Charles Hall 28:24,0 4. Nie awansował
Edward Carr 27:24,4 2. Nie awansował
maraton Lewis Tewanima 3:09:15,0 9.
Johnny Hayes 2:55:18,4 Gold medal.svg
Joseph Forshaw 2:57:10,4 Bronze medal.svg
Alton Welton 2:59:44,4 4.
Sidney Hatch 3:17:52,4 14.
Tom Morrissey Nie ukończył biegu
Michael Ryan Nie ukończył biegu
James J. Lee Nie stanął na stacie
Frederick Lorz Nie stanął na stacie
James W. O'Mara Nie stanął na stacie
Alexander Thibeau Nie stanął na stacie
W. Wood Nie stanął na starcie

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Frank Irons skok w dal 7,48 Gold medal.svg
Daniel Kelly 7,09 Silver medal.svg
Edward Cook 6,97 4.
John Brennan 6,86 5.
Frank Mount Pleasant 6,82 7.
Sam Bellah 6,64 12.
John O’Connell b.d 21.
Platt Adams trójskok 14,07 5.
Frank Mount Pleasant 13,97 6.
John Brennan 13,59 8.
Martin Sheridan 13,42 9.
Frank Irons 12,67 16.
Sam Bellah 12,55 17.
Nathaniel Sherman b.d 18.
Harry Porter skok wzwyż 1,90 Gold medal.svg
Herbert Gidney 1,85 5.
Tom Moffitt 1,85 5.
Neil Patterson 1,83 7.
Edward Cook skok o tyczce 3,71 Gold medal.svg
Alfred Carlton Gilbert 3,71 Gold medal.svg
Clare Jacobs 3,58 Bronze medal.svg
Sam Bellah 3,50 6.
Thomas Jackson 3,05 12.
Ray Ewry skok w dal z miejsca 3,33 Gold medal.svg
Martin Sheridan 3,23 Bronze medal.svg
John Biller 3,21 4.
Platt Adams 3,11 6.
Frank Holmes 3,11 6.
Frank Irons b.d 8.
Sigmund Muenz b.d 8.
Ray Ewry skok wzwyż z niejsca 1,57 Gold medal.svg
John Biller 1,55 Silver medal.svg
Frank Holmes 1,52 4.
Platt Adams 1,47 5.
Frank Irons 1,42 8.
Martin Sheridan 1,37 15.
Lawson Robertson b.d 19.
Ralph Rose pchnięcie kulą 14,21 Gold medal.svg
John Garrels 13,18 Bronze medal.svg
Wesley Coe 13,07 4.
Bill Horr 12,83 6.
Lee Talbott 11,63 8.
Wilbur Burroughs b.d 9.
Martin Sheridan b.d 9.
Martin Sheridan rzut dyskiem 40,89 Gold medal.svg
Merritt Giffin 40,70 Silver medal.svg
Bill Horr 39,45 Bronze medal.svg
Arthur Dearborn 38,52 5.
Lee Talbott 38,40 6.
John Flanagan 37,80 9.
Wilbur Burroughs 37,43 10.
Platt Adams b.d 12.
John Garrels b.d 12.
Simon Gillis b.d 12.
John Flanagan rzut młotem 51,92 Gold medal.svg
Matt McGrath 51,18 Silver medal.svg
Lee Talbott 47,86 5.
Bill Horr 46,94 6.
Simon Gillis 45,59 7.
Benjamin Sherman b.d 10.
Martin Sheridan rzut dyskiem greckim 37,99 Gold medal.svg
Bill Horr 37,32 Silver medal.svg
Arthur Dearborn 35,65 4.
Wilbur Burroughs 32,81 8.
Platt Adams b.d 11.
John Garrels b.d 11.

Archery pictogram.svg Łucznictwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Henry B. Richardson runda podwójna mężczyzn 760 Bronze medal.svg
runda kontynetalna mężczyzn 171 15.

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja
Irving Brokaw Soliści 232,0 6.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Conrad Trubenbach 100 m dowolnym b.d 3. Nie awansował
Robert Foster b.d 3. Nie awansował
Charles Daniels 1:05,8 1. 1:10,2 1. 1:05,6 Gold medal.svg
Harry Hebner 1:11,0 1. 1:11,8 3. Nie awansował
Leslie Rich 1:14,6 1. 1:10,8 2. b.d 4.
Leo Goodwin 400 m dowolnym b.d 3. Nie awansował
Conrad Trubenbach b.d 3. Nie awansował
James Green 1500 m dowolnym 28:09,0 2. Nie awansował
Augustus Goessling 100 m grzbietowym 1:29,0 2. Nie awansował
200 m klasycznym b.d 3. Nie awansował
Harry Hebner
Leo Goodwin
Charles Daniels
Leslie Rich
4 × 200 m dowolnym 11:01,4 2. 11:02,8 Bronze medal.svg

Tug of war pictogram.svg Przeciąganie liny[edytuj | edytuj kod]

Representanci Stanów Zjednoczonych zajęli 5.miejsce.

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3 m George Gaidzik 82,8 1. 85,6 1. 80,8 Bronze medal.svg
Harold Grote 79,5 2. 74,5 5. Nie awansował
wieża 10 m George Gaidzik 81,8 1. 61,0 3. 56,30 5.
Harold Grote 62,8 3. Nie awansował


Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]


Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 1000 jardów Kellogg Casey 93 Silver medal.svg
William Leuschner 89 11.
Charles Benedict 88 13.
Ivan Eastman 88 13.
Charles Jeffers 88 13.
Charles Winder 87 16.
Harry Simon 86 19.
Edward Green 84 24.
John Hessian 84 24.
karabin dowolny 3 pozycje Harry Simon 887 Silver medal.svg
Edward Green 792 16.
John Hessian 746 29.
karabin wojskowy drużynowo William Leuschner
William Martin
Charles Winder
Kellogg Casey
Ivan Eastman
Charles Benedict
2531 Gold medal.svg
karabin małokalibrowy ruchoma tarcza Walter Winans 13 10.
karabin małokalibrowy znikająca tarcza 30 19.
runda pojedyncza - sylwetka jelenia 21 6.
runda podwójna - sylwetka jelenia 46 Gold medal.svg
pistolet dowolny indywidualnie James Gorman 485 Bronze medal.svg
Charles Axtell 480 4.
Irving Calkins 457 8.
John Dietz 455 9.
Thomas LeBoutillier 436 19.
Reginald Sayre 430 21.
Walter Winans 368 38.
pistolet dowolny drużynowo James Gorman
Irving Calkins
John Dietz
Charles Axtell
1914 Gold medal.svg

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga kogucia George Mehnert wolny los Wielka Brytania Harry Sprenger
W
Kanada Aubert Coté
W
Wielka Brytania William Press
W
Gold medal.svg
styl wolny waga piórkowa George Dole Wielka Brytania Percy Cockings
W
Wielka Brytania James Webster
W
Wielka Brytania William McKie
W
Wielka Brytania James Slim
W
Gold medal.svg
styl wolny waga lekka John Krug Wielka Brytania Joseph Hoy
W
Wielka Brytania William Wood
p
Nie awansował 5.
styl wolny waga średnia John Craige wolny los Szwecja Carl Andersson
p
Nie awansował 5.
Frederico Narganes wolny los Wielka Brytania Frederick Beck
p
Nie awansował 5.
styl wolny waga ciężka Lee Talbott Wielka Brytania Con O'Kelly
p
Nie awansował 9.

Przypisy

  1. a b c d Rekord świata
  2. a b c d e f Rekord olimpijski
  3. a b Wyrówanał rekord olimpijski

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]