Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Austria
Kod MKOl AUT
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Liczba zawodników 49 w 27 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 20.
Złoto
0
Srebro
3
Brąz
1
Razem
4

Austrię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 49 zawodników.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Silver medal.svg Srebro Andreas Stadler Olympic pictogram Weightlifting.png Podnoszenie ciężarów waga piórkowa
Silver medal.svg Srebro Anton Zwerina Olympic pictogram Weightlifting.png Podnoszenie ciężarów waga lekka
Silver medal.svg Srebro Franz Aigner Olympic pictogram Weightlifting.png Podnoszenie ciężarów waga ciężka
Bronze medal.svg Brąz Leopold Friedrich Olympic pictogram Weightlifting.png Podnoszenie ciężarów waga lekkociężka

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Franz Barta waga kogucia Belgia François Sybille
P
Nie awansował 17.
Toni Eichholzer waga lekka Norwegia Haakon Hansen
P
Nie awansował 17.
Alexander Decker waga półśrednia Szwajcaria Théodore Stauffer
P
Nie awansował 17.

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Arthur von Pongracz Aberta 234,2 12.
Dagobert von Sekullic-Vrich Shagyax 179,8 22.

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Ferdinand Kaindl b.d 3. Nie awansował
Friedrich Schedl b.d 4. Nie awansował
200 m Rudolf Rauch 22,6 2. b.d 5. Nie awansował
800 m Ludwig Deckardt b.d 5. Nie awansował
1500 m Ferdinand Friebe 4:15,8 3. Nie awansował
5000 m Hans Kantor b.d 10. Nie awansował
chód na 10 km Rudolf Kühnel Dyskwalifikacja Nie awansował

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik WYciskanie jednorącz Podrzut jednorącz Rwanie Wyciskanie oburącz Podrzut Oburącz Łącznie Pozycja
waga piórkowa Andreas Stadler 65 kg 75 kg 65 kg 75 kg 105 kg 385 kg Silver medal.svg
Wilhelm Rosinek 57,5 kg 75 kg 67,5 kg 70 kg 105 kg 375 kg 5.
Franz Andrysek 60 kg 75 kg 67,5 kg 72,5 kg - 275 kg 19.
waga lekka Anton Zwerina 75 kg 80 kg 77,5 kg 82,5 kg 112,5 kg 427,5 Silver medal.svg
Leopold Treffny 65 kg 85 kg 77,5 kg 85 kg 112,5 kg 425 kg 4.
Wilhelm Etzenberger 65 kg 85 kg 70 kg 75 kg 110 kg 405 kg 9.
waga średnia Rupert Eidler 65 kg 90 kg 82,5 kg 85 kg 115 kg 437,5 kg 7.
Josef Gill 60 kg 85 kg 85 kg 80 kg 110 kg 420 kg 9.
Rudolf Edinger 62,5 kg - 95 kg 80 kg 110 kg 347,5 kg 24.
waga lekkociężka Leopold Friedrich 75 kg 95 kg 95 kg 95 kg 130 kg 490 kg Bronze medal.svg
Karl Freiberger 75 kg 95 kg 92,5 kg 95 kg 130 kg 487,5 kg 4.
Hermann Glück 75 kg 80 kg 87,5 kg 90 kg 120 kg 452,5 11.
waga ciężka Franz Aigner 80 kg 95 kg 112,5 kg 95 kg 130 kg 515 kg Silver medal.svg
Gustav Becker 75 kg 80 kg 87,5 kg 90 kg 127,5 kg 460 kg 10.
Josef Leppelt 80 kg 80 kg 90 kg 90 kg 115 kg 455 kg 11.

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Margarete Adler 125 4. Nie awansowała
trampolina 3m Klara Bornett 417,4 2. 370,2 6.
Viktoria Sölkner 362,9 4. Nie awansowała

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
trap indywidualnie Heinrich Bartosch 95 9.
Hans Schödl 93 14.
Erich Zoigner 89 24.
August Baumgartner 88 29.
trap drużynowo Heinrich Bartosch
Hans Schödl
Erich Zoigner
August Baumgartner
Fritz Hollitzer
Friedrich Dietz-Weidenberg
347 6.

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Ernst Huber Szwajcaria Frédéric Fitting
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Stany Zjednoczone Harold Bloomer
W (5:3)
P (3:5)
P (2:5)
Nie awansował
Kurt Ettinger Urugwaj Pedro Mendy
Szwajcaria John Albaret
Dania Svend Munck
Polska Konrad Winkler
W (5:4)
P (3:5)
W (5:3)
W (5:3)
Wielka Brytania Edgar Seligman
Dania Ivan Osiier
Szwajcaria Frédéric Fitting
Holandia Adrianus de Jong
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Santiago García
P (3:5)
P (0:5)
W (5:1)
W (5:2)
W (5:3)
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Juan Delgado
Francja Jacques Coutrot
Belgia Maurice Van Damme
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Portugalia Gil de Andrade
P (2:5)
W (5:2)
W (5:3)
W (5:3)
W (5:4)
Francja Roger Ducret
Dania Ivan Osiier
Belgia Maurice Van Damme
Argentyna Roberto Larraz
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Juan Delgado
P (3:5)
P (2:5)
P (2:5)
P (2:5)
P (4:5)
Nie awansował
Alois Gottfried Belgia Maurice Van Damme
Norwegia Johan Falkenberg
Argentyna Carlos Guerrico
P (2:5)
P (4:5)
W (5:3)
Belgia Charles Crahay
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Juan Delgado
Portugalia Manuel Queiróz
Wielka Brytania Philip Doyne
Szwajcaria Édouard Fitting
P (1:5)
P (3:5)
P (1:5)
P (0:5)
P (2:5)
Nie awansował
floret drużynowo Richard Brünner
Kurt Ettinger
Alois Gottfried
Ernst Huber
Hugo Philipp
 Belgia  Włochy
 Węgry
 Szwajcaria
3:13
3:13
6:10
Nie awansowali

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Runda siódma Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga kogucia Adolf Herschmann Turcja Mazhar Çakin
W
Dania Georg Gundersen
W
Czechy Jan Bozděch
W
Francja T. Kueny
W
Szwecja Hans Hansson
p
Nie awansował 5.
styl klasyczny waga piórkowa Josef Penczik Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Domingo Sánchez
W
Nie awansował
Karl Mezulian Łotwa Jānis Rudzits
W
Finlandia Aleksander Toivola
p
Szwecja Erik Malmberg
p
Nie awansował
styl klasyczny waga lekka Johann Bergmann Czechy Josef Beránek
p
Norwegia Arne Gaupset
p
Nie awansował
Ludwig Sesta Węgry Mihály Matura
p
Belgia Englebert Mollin
W
Francja Paul Parisel
W
Norwegia Arne Gaupset
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Viktor Fischer Królestwo Włoch (1861–1946) Giuseppe Gorletti
W
Królestwo Włoch (1861–1946) Amadeo Gorgano
W
Węgry Sándor Kónyi
W
Czechy Oldřich Pštros
W
Finlandia Arthur Lindfors
p
Estonia Roman Steinberg
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Franz Sax Łotwa Arnolds Baumanis
p
Dania Axel Tetens
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Franz Mileder Francja Edmond Dame
p
Finlandia Edil Rosenqvist
p
Nie awansował

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]