Battlefield 1

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Battlefield 1
Ilustracja
Logo gry
Producent

EA DICE

Wydawca

Electronic Arts

Seria gier

Battlefield

Reżyser

Lars Gustavsson

Projektant

Daniel Berlin

Artysta

Gustav Tilleby

Silnik

Frostbite 3

Wersja

1.20
(26 lutego 2018) [±]

Data wydania

21 października 2016

Gatunek

strzelanka pierwszoosobowa

Tryby gry

jedno- i wieloosobowa

Kategorie wiekowe

PEGI: 18[1]

Wymagania sprzętowe
Platforma

Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Kontrolery

mysz i klawiatura, gamepad

Poprzednik

Battlefield Hardline (2015)

Kontynuacja

Battlefield V (2018)

Strona internetowa

Battlefield 1strzelanka pierwszoosobowa, stworzona przez firmę EA DICE. Tytuł został wydany przez Electronic Arts 21 października 2016 na platformę Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One[2][3]. Jest to piętnasta odsłona Battlefielda w historii serii. Akcja gry została osadzona w realiach I wojny światowej, a rozgrywkę w kampanii zaprezentowano z punktu widzenia kilku różnych bohaterów[1]. Gra działa na silniku graficznym Frostbite.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak w poprzednich częściach serii, Battlefield 1 nastawiony jest przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową. Dostępne są następujące tryby: podbój, szturm, operacje, gołębie wojenne, zespołowy deathmatch, linia frontu i dominacja[4].

W samym trybie multiplayer do wyboru są cztery klasy: szturmowiec (specjalista od walki w zwarciu i niszczenia pojazdów), żołnierz wsparcia (specjalista od obrony danej pozycji i zaopatrywania drużyny w amunicję), medyk (zajmuje się leczeniem członków drużyny), zwiadowca (specjalista od walk na odległość, dodatkowo dostarcza informacji na temat rozmieszczenia przeciwnika), dodatkowo grać można także postacią lotnika, kawalerzysty i czołgisty[4].

W podstawowej wersji zawarto dziesięć różnych map odwzorowujących realne działania z czasów I wojny (np. walki w Lesie Argońskim czy bitwę pod Amiens)[4]. W dodatku zatytułowanym Nie przejdą dodano armię francuską, a w dodatku W imię Cara zaprezentowano front wschodni. Przy trzecim dodatku o tytule Niespokojne wody skupiono się na walkach na półwyspie Gallipoli i operacjach na Morzu Północnym, natomiast w ostatnim rozszerzeniu – Apokalipsie ukazano najbardziej krwawe bitwy Wielkiej Wojny, np. trzecią bitwę pod Ypres czy ofensywę nad Sommą.

W grze jest również tryb jednoosobowy. Zawiera pięć kampanii m.in. na obszarze Francji i pustyni na terenach dzisiejszej JordaniiWadi Rum.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Battlefield 1 (PC). Gry-Online. [dostęp 2016-09-14].
  2. Mike Futter: EA Announces Battlefield 1 With First Details. Game Informer, 2016-05-06. [dostęp 2016-05-08]. (ang.).
  3. Nick Statt: Everything we know about the WWI-themed Battlefield 1. The Verge, 2016-05-06. [dostęp 2016-05-09]. (ang.).
  4. a b c Adrian Werner: Battlefield 1 – kompendium wiedzy (#14: informacje o dodatkach). Gry-Online, 2017-03-07. [dostęp 2017-03-16].