Diana Trâmbițaș

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Diana Trâmbițaș
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 31 maja 2000
Braszów, Rumunia
Klub CSS Braşovia
Debiut w PŚ 28 stycznia 2017 w Râșnovie (39. miejsce)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rumunia
FIS Cup
Bronze medal with cup.svg 3. miejsce
2016/2017
Puchar Karpat
Gold medal with cup.svg 1. miejsce
2016/2017
Silver medal with cup.svg 2. miejsce
2013/2014
Silver medal with cup.svg 2. miejsce
2017/2018

Andreea Diana Trâmbițaș (ur. 31 maja 2000 w Braszowie) – rumuńska skoczkini narciarska. Uczestniczka mistrzostw świata seniorów (2017) oraz juniorów (2016 i 2017), a także zimowych igrzysk olimpijskich młodzieży (2016) i zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy (2017).

Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Karpat w sezonie 2016/2017[1], druga zawodniczka tego cyklu w sezonie 2013/2014[2]. Zajęła trzecią pozycję w klasyfikacji końcowej FIS Cupu w sezonie 2016/2017[3]. Wielokrotnie zdobywała medale mistrzostw Rumunii w skokach narciarskich[4][5][6].

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2017 Finlandia Lahti nie zakwalifikowała się (K-90)
2019 Austria Seefeld/Innsbruck nie zakwalifikowała się (K-99)

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

2017 Finlandia Lahti 13. miejsce (drużyna mieszana/K-90)[a]
2019 Austria Seefeld/Innsbruck 12. miejsce (drużyna mieszana/K-99)[b]
Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
NQ 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-90 HS-100 ind. 254,6 pkt Carina Vogt
13. 24 lutego 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-90 HS-100 druż. miesz[a]. 67,0 m 336,2 pkt (61,4 pkt) 699,3 pkt Niemcy
NQ 1 lutego 2019 Austria Seefeld Toni-Seelos-Olympiaschanze K-99 HS-109 ind. 259,6 pkt Maren Lundby
12. 5 lutego 2019 Austria Seefeld Toni-Seelos-Olympiaschanze K-99 HS-109 druż. miesz[b]. 78,5 m 311,1 pkt (53,3 pkt) 701,1 pkt Niemcy

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2016 Rumunia Râșnov 29. miejsce (K-90)
2017 Stany Zjednoczone Park City 36. miejsce (K-90)
2018 Szwajcaria Kandersteg 37. miejsce (K-96)
2019 Finlandia Lahti 45. miejsce (K-90)

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

2016 Rumunia Râșnov 7. miejsce (drużyna mieszana/K-90)[c]
2017 Stany Zjednoczone Park City 10. miejsce (drużyna mieszana/K-90)[d]
2018 Szwajcaria Kandersteg 12. miejsce (drużyna mieszana/K-96)[e]

Starty D. Trâmbițaș na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
29. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării K-90 HS-100 ind. 74,0 m 71,5 m 123,8 pkt 85,2 pkt Chiara Hölzl
7. 24 lutego 2016 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării K-90 HS-100 druż. miesz[c]. 81,0 m 74,0 m 750,5 pkt (144,0 pkt) 132,3 pkt Słowenia
36. 1 lutego 2017 Stany Zjednoczone Park City Utah Olympic Park Jumps K-90 HS-100 ind. 69,5 m 65,5 pkt 174,3 pkt Manuela Malsiner
10. 5 lutego 2017 Stany Zjednoczone Park City Utah Olympic Park Jumps K-90 HS-100 druż. miesz[d]. 76,0 m 366,1 pkt (67,8 pkt) 559,2 pkt Słowenia
37. 2 lutego 2018 Szwajcaria Kandersteg Nordic Arena K-96 HS-106 ind. 71,0 m 59,4 pkt 203,2 pkt Nika Križnar
12. 4 lutego 2018 Szwajcaria Kandersteg Nordic Arena K-96 HS-106 druż. miesz[e]. 77,0 m 269,4 pkt (67,6 pkt) 599,9 pkt Norwegia
45. 24 stycznia 2019 Finlandia Lahti Salpausselkä K-90 HS-100 ind. 70,0 m 75,2 pkt 177,9 pkt Anna Szpyniowa

Zimowe igrzyska olimpijskie młodzieży[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2016 Norwegia Lillehammer 9. miejsce (K-90)

Starty D. Trâmbițaș na zimowych igrzyskach olimpijskich młodzieży – szczegółowo[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
9. 16 lutego 2016 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken K-90 HS-100 ind. 83,0 m 82,0 m 176,9 pkt 72,4 pkt Ema Klinec

Zimowy olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2017 Turcja Erzurum 8. miejsce (K-95)

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

2017 Turcja Erzurum 4. miejsce (drużyna mieszana/K-95)[f]

Starty D. Trâmbițaș na zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy – szczegółowo[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
8. 14 lutego 2017 Turcja Erzurum Kiremitliktepe K-95 HS-109 ind. 73,5 m 69,0 m 127,3 pkt 96,4 pkt Romane Dieu
4. 17 lutego 2017 Turcja Erzurum Kiremitliktepe K-95 HS-109 druż. miesz[f]. 76,0 m 68,0 m 564,8 pkt (104,2 pkt) 271,8 pkt Słowenia

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2016/2017 nieklasyfikowana[7]
2017/2018 nieklasyfikowana[8]
2018/2019 nieklasyfikowana[9]

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 8 grudnia 2019

Sezon 2016/2017
Lillehammer Lillehammer Niżny Tagił Niżny Tagił Oberstdorf Oberstdorf Sapporo Sapporo Zao Zao Râșnov Râșnov Hinzenbach Hinzenbach Ljubno Ljubno Pjongczang Pjongczang Oslo punkty
- - - - - - - - - - 39 39 - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Lillehammer Lillehammer Lillehammer Hinterzarten Sapporo Sapporo Zao Zao Ljubno Ljubno Râșnov Râșnov Oslo Oberstdorf Oberstdorf punkty
- - - q - - - - - - q q - - - 0
Sezon 2018/2019
Lillehammer Lillehammer Lillehammer Prémanon Prémanon Sapporo Sapporo Zaō Zaō Râșnov Râșnov Hinzenbach Hinzenbach Ljubno Ljubno Oberstdorf Oberstdorf Oslo Lillehammer Trondheim Niżny Tagił Niżny Tagił Czajkowskij Czajkowskij punkty
q q q q q q q 47 39 38 38 q q q dns q q - - - - - - - 0
Sezon 2019/2020
Lillehammer Lillehammer Klingenthal Sapporo Sapporo Zaō Zaō Râșnov Râșnov Oberstdorf Oberstdorf Hinzenbach Hinzenbach Ljubno Oslo Lillehammer Trondheim Niżny Tagił Niżny Tagił Czajkowskij Czajkowskij punkty
q q 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodniczka nie zakwalifikowała się  -  – zawodniczka nie wystartowała

Letnie Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2018 nieklasyfikowana[10]

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP[edytuj | edytuj kod]

stan na koniec sezonu 2019

2018
Hinterzarten 28.07 Courchevel 10.08 Frenštát 17.08 Frenštát 18.08 Czajkowskij 9.09 punkty
- - q q - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 –  – zawodniczka nie wystartowała

dsq – zawodniczka zdyskwalifikowana

q – zawodniczka nie zakwalifikowała się

Puchar Kontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2013/2014 26.[11]
2015/2016 17.[12]
2016/2017 nieklasyfikowana[13]
2017/2018 56.[14]
2018/2019 52.[15]

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego[edytuj | edytuj kod]

stan na 14 grudnia 2019

Sezon 2013/2014
Notodden Notodden Lahti Lahti Falun Falun punkty
- - - - 11 11 48
Sezon 2015/2016
Nottoden Nottoden punkty
14 17 32
Sezon 2016/2017
Nottoden Nottoden punkty
dsq 36 0
Sezon 2017/2018
Nottoden Nottoden Planica Planica Brotterode Brotterode punkty
- - 30 25 - - 7
Sezon 2018/2019
Notodden Notodden Planica Planica Brotterode Brotterode punkty
- - - - 26 26 10
Sezon 2019/2020
Notodden Notodden Rena Rena Brotterode Brotterode punkty
36 45 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – zawodniczka nie wystartowała

Letni Puchar Kontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2016 nieklasyfikowana[16]
2017 48.[17]
2019 nieklasyfikowana[18]

Miejsca w poszczególnych konkursach LPK[edytuj | edytuj kod]

stan na koniec sezonu 2019

Sezon 2016
Oberwiesenthal Oberwiesenthal Lillehammer punkty
46 42 - 0
Sezon 2017
Oberwiesenthal Oberwiesenthal Trondheim Trondheim punkty
35 27 - - 4
Sezon 2019
Szczuczyńsk Szczuczyńsk Szczyrk Szczyrk Lillehammer Stams Stams punkty
- - 44 44 - 32 37 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – zawodniczka nie wystartowała

FIS Cup[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2013/2014 17.[19]
2014/2015 15.[20]
2015/2016 6.[21]
2016/2017 3.[22]
2017/2018 39.[23]
2018/2019 4.[24]

Miejsca na podium w konkursach FIS Cup[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Lokata Strata Zwycięzca
1. 4 września 2016 Szwajcaria Einsiedeln Simon Ammann-Schanze K-70 HS-77 64,0 m 66,0 m 193,5 pkt 3. 34,0 pkt Daniela Haralambie
2. 15 września 2018 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării K-90 HS-97 84,5 m 82,0 m 182,2 pkt 3. 28,5 pkt Daniela Haralambie
3. 16 września 2018 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării K-90 HS-97 85,5 m 84,5 m 193,8 pkt 3. 24,7 pkt Daniela Haralambie

Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cup[edytuj | edytuj kod]

stan na 22 grudnia 2019

Sezon 2013/2014
Villach Villach Frenštát pod Radhoštěm Frenštát pod Radhoštěm Râşnov Râşnov Râşnov Râşnov punkty
- - - - 11 12 8 10 104
Sezon 2014/2015
Villach Villach Hinterzarten Hinterzarten Frenštát pod Radhoštěm Frenštát pod Radhoštěm Râşnov Râşnov Hinterzarten Hinterzarten punkty
30 31 19 20 15 17 7 9 - - 119
Sezon 2015/2016
Villach Villach Szczyrk Szczyrk Râşnov Râşnov Harrachov Harrachov punkty
31 34 7 10 4 5 14 21 185
Sezon 2016/2017
Villach Villach Szczyrk Szczyrk Einsiedeln Einsiedeln Hinterzarten Hinterzarten Râşnov Râşnov Notodden Eau Claire Eau Claire punkty
24 21 9 14 12 3 16 14 4 4 32 - - 279
Sezon 2017/2018
Villach 01.07 Villach 02.07 Kandersteg 16.09 Kandersteg 17.09 Râșnov 21.09 Râșnov 22.09 Whistler 07.12 Whistler 08.12 Rastbüchl 10.02 Rastbüchl 11.02 Villach 24.02 Villach 25.02 Falun 17.03 punkty
28 25 31 33 7 9 - - - - - - - 74
Sezon 2018/2019
Villach Villach Szczyrk Szczyrk Râşnov Râşnov Park City Park City Rastbüchl Rastbüchl Villach Villach punkty
36 29 15 19 3 3 - - 11 10 - - 200
Sezon 2019/2020
Szczyrk Szczyrk Szczuczyńsk Szczuczyńsk Ljubno Ljubno Râșnov Râșnov Villach Villach Oberwiesenthal Oberwiesenthal Rastbüchl Rastbüchl Liberec Liberec Villach Villach punkty
31 30 - - 37 34 7 7 19 20 35 34 96
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30


 -  – dyskwalifikacja

 -  – zawodniczka nie wystartowała

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Skład zespołu: Diana Trâmbițaș, Iulian Pîtea, Daniela Haralambie, Sorin Mitrofan
  2. a b Skład zespołu: Diana Trâmbițaș, Hunor Farkas, Daniela Haralambie, Radu Mihai Pacurar
  3. a b Skład zespołu: Diana Trâmbițaș, Iulian Pîtea, Daniela Haralambie, Eduard Torok
  4. a b Skład zespołu: Diana Trâmbițaș, Sorin Mitrofan, Daniela Haralambie, Iulian Pîtea
  5. a b Skład zespołu: Carina Militaru, Hunor Farkas, Diana Trâmbițaș, Sorin Mitrofan
  6. a b Skład zespołu: Diana Trâmbițaș, Hunor Farkas, Carina Militaru, Mihnea Spulber

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. OVERALL CARPATH CUP 2016. skokipolska.pl. [dostęp 2017-03-21].
  2. FIS Carpathian Cup Pań 2013/2014. skokipolska.pl, 2014-04-07. [dostęp 2017-03-21].
  3. Klasyfikacja Pucharu FIS Pań w sezonie 2016/2017. skijumping.pl. [dostęp 2017-03-21].
  4. Campionat National sarituri vara 25-27.10.2013 Rasnov (rum.). frschibiatlon.ro. [dostęp 2017-03-21].
  5. Paweł Borkowski: Za nami drużynowa część mistrzostw Rumunii. skijumping.pl, 2014-10-24. [dostęp 2017-03-21].
  6. Paweł Borkowski: Blega, Feldoreanu i Haralambie mistrzami Rumunii. Powrót Pitei. skijumping.pl, 2016-10-24. [dostęp 2017-03-21].
  7. World Cup 2017 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-03-14].
  8. World Cup 2018 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-03-28].
  9. World Cup 2019 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-03-24].
  10. FIS Grand Prix Ski Jumping Ladies 2018 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-08-31].
  11. Ladies Continental Cup 2014 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-10].
  12. Ladies Continental Cup 2016 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-05-01].
  13. Ladies Continental Cup 2017 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-05-01].
  14. Ladies Continental Cup 2018 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-05-01].
  15. Ladies Continental Cup 2019 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-05-01].
  16. Ladies Summer Continental Cup 2016 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-08-08].
  17. Ladies Summer Continental Cup 2017 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-05-01].
  18. Ladies Summer Continental Cup 2019 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-09-22].
  19. FIS Cup Ski Jumping Ladies 2014 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-04-27].
  20. FIS Cup Ski Jumping Ladies 2015 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-04-27].
  21. FIS Cup Ski Jumping Ladies 2016 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-04-27].
  22. FIS Cup Ski Jumping Ladies 2017 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-04-27].
  23. FIS Cup Ski Jumping Ladies 2018 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-04-27].
  24. FIS Cup Ski Jumping Ladies 2019 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-04-27].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]