Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2016
2015 2017
Data 27 sierpnia –
11 września 2016
Miejsce rozpoczęcia Niemcy Oberwiesenthal
Miejsce zakończenia Norwegia Lillehammer
Organizator FIS
Zwycięzcy
Generalna Francja Lucile Morat
Drużynowa  Niemcy
Strona internetowa

Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2016 – 9. edycja letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet. Zaplanowane zostały 4 konkursy w dwóch miejscowościach.

Oficjalny kalendarz został zatwierdzony przez FIS w czerwcu 2016 roku podczas kongresu w Cancún[1].

Zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Skocznia HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 27 sierpnia 2016 Niemcy Oberwiesenthal Fichtelbergschanzen HS106 Francja Lucile Morat Niemcy Katharina Althaus Włochy Lara Malsiner
2. 28 sierpnia 2016 Francja Lucile Morat Niemcy Katharina Althaus Niemcy Carina Vogt
3. 10 września 2016 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS100 Norwegia Thea Sofie Kleven Austria Julia Huber Niemcy Pauline Heßler
11 września 2016 Odwołano
Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2016 – klasyfikacja końcowa Francja Lucile Morat Niemcy Katharina Althaus Austria Julia Huber
Niemcy Ramona Straub

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Oberwiesenthal 27.08 Oberwiesenthal 28.08 Lillehammer 10.09
 Austria
Julia Huber 11 18 2
Marita Kramer 34
Claudia Purker 13 12 13
 Czechy
Barbora Blažková 12 14
Karolína Indráčková 24
Marta Křepelková 31 23 23
Jana Mrákotová 27 27 15
Zdena Pešatová 22 20
 Finlandia
Susanna Forsström 26
Jenny Rautionaho 25
 Francja
Océane Avocat Gros 35 44 22
Romane Dieu 28 26
Lucile Morat 1 1
Joséphine Pagnier 14 dsq
Océane Paillard 39 34 28
 Japonia
Ayaka Igarashi 10
Nozomi Maruyama 19
Shihori Ōi 20
Fumika Segawa 14
Rio Setō 31
Minami Watanabe 16
 Kanada
Natasha Bodnarchuk 6 11 11
Natalie Eilers 42 30
Eleora Hamming 50 dns 32
Nicole Maurer 25 17 7
Jasmine Sepandj 40 29 21
Abigail Strate 43 31 9
Atsuko Tanaka 8
 Kazachstan
Walentina Sdierżykowa 48 45
 Łotwa
Šarlote Šķēle 45 46
 Niemcy
Katharina Althaus 2 2
Gianina Ernst 30 16 4
Luisa Görlich 21 15 12
Pauline Heßler 20 22 3
Henriette Kraus 36 32
Agnes Reisch 34 28
Anna Rupprecht 7 4
Juliane Seyfarth 4 5
Ramona Straub 8 6 5
Carina Vogt 5 3
 Norwegia
Astrid Louise Baarset 36
Tonje Bakke 18
Ingebjørg Saglien Bråten 29
Thea Sofie Kleven 1
Hanna Midtsundstad 26
Anniken Mork 6
Karoline Bjerke Skatvedt 33
Anna Odine Strøm 17
 Polska
Kamila Karpiel 38 35
Kinga Rajda 23 21
Joanna Szwab 47 43
Anna Twardosz 43 39
 Rosja
Marija Aleksandrowa 49 47
Ksienija Kabłukowa 19 33
Aleksandra Kustowa 9 8
Głafira Noskowa 18 37
Anna Szpyniowa 26 24
 Rumunia
Daniela Haralambie 15 9
Diana Trâmbițaș 46 42
 Słowacja
Viktória Šidlová 51 48
 Słowenia
Jerneja Brecl 17 19
Katra Komar 32 41
Nika Križnar 10 10
Kaja Urbanija Čož 33 40
 Stany Zjednoczone
Nina Lussi 24 dsq
 Szwajcaria
Sabrina Windmüller 16 13
 Szwecja
Julia Lundberg dsq
Astrid Moberg 35
Jonna Mohlen 37
Frida Westman 30
 Węgry
Virág Vörös 29 36
 Włochy
Roberta D’Agostina 37 25
Veronica Gianmoena 41 38
Lara Malsiner 3 7
1-3     4-30     poniżej 30
dns – zawodniczka zgłoszona nie wystartowała w zawodach     
dsq – zawodniczka zdyskwalifikowana     
- – zawodniczka niezgłoszona do konkursu

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Występy Punkty Strata
1. Francja Lucile Morat 2 200
2. Niemcy Katharina Althaus 2 160 -40
3. Austria Julia Huber 3 117 -83
Niemcy Ramona Straub
5. Niemcy Carina Vogt 2 105 -95
6. Norwegia Thea Sofie Kleven 1 100 -100
7. Włochy Lara Malsiner 2 96 -104
8. Niemcy Juliane Seyfarth 2 95 -105
9. Kanada Natasha Bodnarchuk 3 88 -112
10. Niemcy Anna Rupprecht 2 86 -114
11. Niemcy Pauline Heßler 3 80 -120
12. Niemcy Gianina Ernst 3 66 -134
13. Austria Claudia Purker 3 62 -138
14. Rosja Aleksandra Kustowa 2 61 -139
15. Kanada Nicole Maurer 3 56 -144
16. Słowenia Nika Križnar 2 52 -148
17. Niemcy Luisa Görlich 3 48 -152
18. Rumunia Daniela Haralambie 2 45 -155
19. Czechy Barbora Blažková 2 40 -160
Norwegia Anniken Mork 1
21. Szwajcaria Sabrina Windmüller 2 35 -165
22. Kanada Atsuko Tanaka 1 32 -168
23. Kanada Abigail Strate 3 29 -171
24. Słowenia Jerneja Brecl 2 26 -174
Japonia Ayaka Igarashi 1
26. Czechy Jana Mrákotová 3 24 -176
27. Czechy Zdena Pešatová 2 20 -180
28. Francja Joséphine Pagnier 2 18 -182
Polska Kinga Rajda
Japonia Fumika Segawa 1
31. Czechy Marta Křepelková 3 16 -184
32. Japonia Minami Watanabe 1 15 -185
33. Norwegia Anna Odine Strøm 1 14 -186
34. Norwegia Tonje Bakke 1 13 -187
Rosja Glafira Noskowa 2
36. Rosja Ksienija Kabłukowa 2 12 -188
Japonia Nozomi Maruyama 1
Kanada Jasmine Sepandj 3
Rosja Anna Szpiniewa 2
40. Japonia Shihori Ōi 1 11 -189
41. Francja Océane Avocat Gros 3 9 -191
42. Francja Romane Dieu 2 8 -192
43. Czechy Karolína Indráčková 1 7 -193
Stany Zjednoczone Nina Lussi 2
45. Włochy Roberta D'Agostina 2 6 -194
Finlandia Jenny Rautionaho 1
47. Finlandia Susanna Forsström 1 5 -195
Norwegia Hanna Midtsundstad 1
49. Francja Océane Paillard 3 3 -197
Niemcy Agnes Reisch 2
51. Norwegia Ingebjørg Saglien Bråten 1 2 -198
Węgry Virág Vörös 2
53. Kanada Natalie Eilers 2 1 -199
Szwecja Frida Westman 1

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Występy Punkty Strata
1.  Niemcy 3 760
2.  Francja 3 238 -522
3.  Kanada 3 218 -542
4.  Austria 3 179 -581
5.  Norwegia 1 174 -586
6.  Czechy 3 107 -653
7.  Włochy 2 102 -658
8.  Rosja 2 98 -662
9.  Japonia 1 82 -678
10.  Słowenia 2 78 -682
11.  Rumunia 2 45 -715
12.  Szwajcaria 2 35 -725
13.  Polska 2 18 -742
14.  Finlandia 1 11 -749
15.  Stany Zjednoczone 1 7 -753
16.  Węgry 2 2 -758
17.  Szwecja 1 1 -759

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Dominik Formela: Oficjalne kalendarze na sezon 2016/2017. Skijumping.pl. [dostęp 2016-06-11].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Calendar (ang.). data.fis-ski.com. [dostęp 2016-12-07].