Echo Dnia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Echo Dnia
Ilustracja
Częstotliwość

dziennik

Państwo

 Polska

Adres

al. IX Wieków Kielc,
25-520 Kielce 4

Wydawca

Polska Press Sp. z o.o. Oddział w Kielcach[1]

Tematyka

regionalna

Pierwszy numer

1 grudnia 1971[2]

Redaktor naczelny

Stanisław Wróbel[1]

Średnia sprzedaż

(III kw. 2022) 6 073[3]

Format

350 × 289

ISSN

0137-902X

Strona internetowa

Echo Dniakielecki dziennik regionalny wydawany od 1 grudnia 1971[2].

Sprywatyzowany w roku 1991; jego właścicielem została kielecka Agencja Handlu i Marketingu „Acumen”. Od 8 lipca 1991 wydawany w nowej szacie graficznej i formacie. W roku 1992 tytuł przejęty przez nowego właściciela, którym zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Mitex, należące do znanego kieleckiego biznesmena Michała Sołowowa. Do roku 1993 wydawany jako popołudniówka, następnie, aż do dziś, jako dziennik poranny. Od listopada 1993 roku do piątkowego wydania dołączana osobna wkładka – program telewizyjny.

Gazeta drukowana jest w trzech wydaniach: radomskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Oprócz redakcji w Kielcach działają dwa oddziały redakcyjne w Radomiu i Tarnobrzegu. Swoim zasięgiem gazeta obejmuje trzy województwa: świętokrzyskie, podkarpackie (cztery powiaty: mielecki, niżański, stalowowolski i tarnobrzeski) i mazowieckie (część południowa). Do podstawowej gazety dołączane są dodatki; w poniedziałek – Magazyn Sportowy 24, w piątek a terenie niektórych powiatów tygodniki lokalne (Tygodnik Sandomierski, Tygodnik Staszowski, Tygodnik Kielecki itd.); w sobotę – Na luzie i Kuchnia.

Obecnie Echo Dnia to nie tylko papierowe wydanie. Wydawca postawił na portal internetowy (www.echodnia.eu). Czytelnicy znajdą tam większość artykułów drukowanych w papierowym wydaniu. Wydawca uruchomił też portale tematyczne, między innymi kultura.echodnia.eu, Jedzenie i Zabawa, Na Językach, Sport, Zdrowie i Uroda.

W gazecie tej praktykował m.in. znany dziennikarz Marcin Pawłowski.

W 2004 roku gazetę zakupiła Orkla. 1 czerwca 2006 roku Echo Dnia połączyło się ze Słowem zachowując stary tytuł. Od 1 września 2006 roku nakład posiada kolorowy druk, zmieniła się też szata graficzna, tak zwany layout. W 2013 roku gazetę należącą do grupy Media Regionalne, której właścicielem był brytyjski fundusz inwestycyjny Mecom Group przejęła Polskapresse[4]. Redaktorem naczelnym gazety jest Stanisław Wróbel, kierownikiem Oddziału Podkarpackiego jest Marcin Radzimowski, natomiast Oddziału Radomskiego Piotr Stańczak.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]