European School of Management and Technology

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
European School of Management and Technology
„Campus Berlin” – dawny budynek Rady Państwowej NRD
„Campus Berlin” – dawny budynek Rady Państwowej NRD
Data założenia 2002
Typ uczelni prywatna
Państwo  Niemcy
Adres Schlossplatz 1
D-10178 Berlin
Rektor Jörg Rocholl (prezydent)
Położenie na mapie Berlina
Mapa lokalizacyjna Berlina
European School of Management and Technology
European School of Management and Technology
Położenie na mapie Niemiec
Mapa lokalizacyjna Niemiec
European School of Management and Technology
European School of Management and Technology
Ziemia 52°30′56″N 13°24′04″E/52,515556 13,401111
Strona internetowa
Logo ESMT na campusie w Berlinie
„Campus Kolonia” – Zamek Gracht

European School of Management and Technology (ESMT) – prywatna szkoła biznesu z siedzibą w Berlinie.

ESMT została oficjalnie utworzona w październiku 2002 r. z inicjatywy 25 wiodących niemieckich firm i instytucji. Z siedzibą w tętniącym życiem Berlinie, jest międzynarodową szkołą biznesu oferującą Full-time MBA program (od 2006 roku), Executive MBA program (od 2007 roku), jak również różnorakie programy szkolenia kadr (od 2003 roku). ESMT posiada również wewnętrzną jednostkę consultingu specjalizującą się w badaniach naukowych i ekonomicznej analizie rozporządzeń i ustaw dotyczących konkurencji. Wykładowcy szkoły pochodzą z wybitnych międzynarodowych środowisk akademickich i zawodowych.

MBA[edytuj | edytuj kod]

Program MBA na ESMT jest zorganizowany jako pełnowymiarowe jednoroczne studia składające się z dwóch faz. W pierwszych siedmiu miesiącach program ten skupia się na kompetencjach menadżerskich, w następnych pięciu miesiącach omawiane są zagadnienia związane z kierowaniem ludźmi i organizacjami (leadership). Zajęcia są prowadzone wyłącznie w języku angielskim.

Firmy partnerskie aktywnie uczestniczą w wymianie naukowej: MBA jest wzbogacony o konkretne projekty, które opracowywane są przez uczestników kursu. Dodatkowo każdy student otrzymuje poza swoim mentorem z uczelni, również mentora z którejś z firm partnerskich. Taki mentor ma za zadanie wspieranie studenta w jego osobistym rozwoju.

Opłaty oraz inne koszty za jednoroczny kurs dla uczestników, którzy są finansowani przez swoich pracodawców, wynoszą 50.000 Euro. Opłaty za studentów, którzy zostali skierowani do tego programu przez firmy założycielskie ponoszą te właśnie firmy. Dzięki pomocy sponsorów ESMT koszty dla studentów, którzy nie są opłacani przez swoich pracodawców zostały obniżone do 38.000 Euro.

Do najważniejszych wymogów przyjęcia do programu ESMT MBA należą posiadanie dyplomu ukończenia wyższej uczelni oraz minimum trzyletnie doświadczenie zawodowe. Dodatkowo wymagane są dwa listy polecające oraz cztery eseje. Zgodnie z kryteriami międzynarodowymi wymagane jest od uczestników posiadanie testu GMAT (General Management Admissions Test) oraz dobrej znajomości języka angielskiego. Decyzja końcowa jest podejmowana po przeprowadzeniu indywidualnej rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatem.

Executive MBA (EMBA)[edytuj | edytuj kod]

Jesienią 2007 r. wystartował program Executive MBA. Ten prowadzony w języku angielskim program studiów zaocznych trwa 18 miesięcy i kończy się uzyskaniem tytułem Master of Business Administration. Do najważniejszych punktów programu należą „Kierownictwo Międzynarodowe” oraz „Technologia i Innowacja”. Pobyt i wyżywienie są częściowo wliczone w koszt programu który wynosi 57.500 Euro. Zajęcia odbywają się w budynku ESMT w Berlinie i Kolonii. Program obejmuje również seminaria za granicą.

Dalsze programy szkoleń[edytuj | edytuj kod]

Do aktualnej oferty ESMT należą następujące programy szkoleń:

  • „Executive Transition Program – w ciągu trzech dwutygodniowych modułów kursu uczestnicy otrzymują szkolenie przygotowujące menedżerów do objęcia posad kierowniczych.
  • „Open Enrollment” – programy te oferują w krótkim okresie wysokiej klasy szkolenia kierownicze. Celem jest „high impact lerning”. Po zakończeniu kursu teorię można natychmiast wykorzystać w praktyce. Do wykładowców ESMT należą renomowani profesorowie z całego świata. W skład otwartych programów wchodzą również oferty Sieci USW.
  • „Customized Solutions” – jest jednostką consultingu oferują indywidualne programy dla firm. Moduły szkoleniowe są w szczegółach omawiane z przedstawicielami firm i dostosowane do ich potrzeb. Docenci posiadają szeroki zakres specjalizacji w przemyśle: „Technology-based Industries”, „Telecom”, „Transport”, „Utilities”, „Financial Services” oraz „Life Sciences”.

„Sieć USW” – niemieckojęzyczne seminaria „Sieci USW” odbywają się na campusie ESMT w Zamku Gracht i oferują szkolenie dla kadr kierowniczych na wielu poziomach, począwszy od młodych, właśnie co rozpoczynających swoją praktykę kierowników aż po kierownictwo z wieloletnim doświadczeniem. Oferta obejmuje seminaria dotyczące rozwoju fachowych kompetencji, dalszego rozwoju osobistych kompetencji kierowniczych, jak również przejęcie odpowiedzialności na wyższych stanowiskach kierowniczych.

Siedziby[edytuj | edytuj kod]

Campus w Berlinie[edytuj | edytuj kod]

Siedziba główna ESMT znajduje się w dawnym budynku Rady Państwowej NRD w centrum Berlina. Ten powstały w 1960 roku i znajdujący się pod ochroną budynek został gruntownie odrestaurowany na potrzeby uczelni. Ważnym elementem renowacji było zachowanie atmosfery pokoi oraz zabytków z okresu Niemieckiej Republiki Demokratycznej. W każdy ostatni piątek miesiąca istnieje możliwość zwiedzania budynku.

Campus w Kolonii[edytuj | edytuj kod]

Siedziba ta znajduje się 20 km za Kolonią i jest usytuowana w pięknie położonym Zamku Gracht. Od 1968 odbywa się tam seminarium ekonomiczne (USW), które zostało w 2004 r. włączone do ESMT jako Siec USW. Od tego momentu realizowane są tam otwarte niemieckojęzyczne programy tejże międzynarodowej szkoły biznesu.

Organizacje i gremia[edytuj | edytuj kod]

Zarząd Fundacji ESMT:

  • Przewodniczący: Michael Diekmann, Chairman of the Management Board, Allianz AG
  • Zastępca przewodniczącego:Jürgen Fitschen, Co-Chief Executive Officer, Deutsche Bank AG

Additional members of Board of Trustees:

ESMT GmbH (Spółka z o.o.) jest reprezentowana przez zarząd i radę nadzorczą.

Zarząd ESMT składa się z:

Rada nadzorcza składa się z:

Firmy partnerskie[edytuj | edytuj kod]

Spis firm partnerskich: