Grant Show

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grant Show
Grant Show
Imię i nazwisko Grant Alan Show
Data i miejsce urodzenia 27 lutego 1962
 Stany Zjednoczone (Detroit)

Grant Alan Show (ur. 27 lutego 1962 w Detroit w stanie Michigan) – amerykański aktor telewizyjny.

Jest młodszym dzieckiem oficera policji Eda Show i Kathleen. Dorastał wraz ze starszą siostrą Kelly w Santa Cruz i San Jose w stanie Kalifornia. W szkole średniej Samuel Ayer High School w San José występował w przedstawieniach – Williama Szekspira Romeo i Julia i Neila Simona Boso w parku (Barefoot in the Park). Studiował sztuki teatralne na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Przez rok poznawał tajniki aktorstwa w London Academy of Music and Dramatic Art w Londynie.

Debiutował na małym ekranie rolą oficera Ricka Hyde'a w operze mydlanej ABC Nadzieja Ryana (Ryan's Hope, 1984-1987), za którą w 1987 roku był nominowany do nagrody Emmy i w 1986 roku otrzymał nominację do nagrody Soap Opera Digest. W 1985 roku wystąpił po raz pierwszy na scenie Broadwayu w sztuce Chłopaki zimy (The Boys of Winter). Pojawił się w sitcomie ABC Statek miłości (The Love Boat, 1986) w roli młodego kochanka, telewizyjnej adaptacji powieści Jackie Collins NBC Uśmiechy losu (Lucky/Chances, 1990) z Nicollette Sheridan, Sandrą Bullock i Stephanie Beacham oraz operze mydlanej dla młodzieży Spelling Television Beverly Hills 90210 (1992) jako Jake Hanson, tajemniczy motocyklista, poniekąd starszy chłopak Kelli (Jennie Garth). Rolę Jake'a Hansona powtórzył w operze mydlanej FOX Modelki (Models Inc., 1994) u boku Lindy Gray, Camerona Daddo, Briana Gaskilla, Daphne Zunigi i Carrie-Anne Moss. Co ciekawe postać motocyklisty Jake'a Hansona zagrał także w operze mydlanej FOX Melrose Place (1992-97) z Heather Locklear i Courtney Thorne-Smith.

W 1999 roku powrócił na scenę broadwayowską w roli lekarza w sztuce Dowcip (Wit) oraz w 2001 roku zagrał postać Jima, gościa dżentelmena w sztuce Tennessee Williamsa Szklana menażeria na scenie Alley Theatre. Wystąpił w serialu FOX Miasteczko Point Pleasant (Point Pleasant, 2005-2006) z Richardem Burgi i Diną Meyer.

Grał w serialu Prywatna Praktyka , Archera Montgomery , brata słynnej pani doktor Addison Montgomery. 17 lipca 2004 ożenił się z modelką Pollyanną McIntosh (ur. 1979).

Linki zewnętrzne[edytuj]