James Pond 2: Codename RoboCod

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
James Pond 2: Codename RoboCod
Producent Vectordean Ltd
Millennium Interactive
Wydawca Millennium Interactive
Projektant Chris Sorrell
Data wydania 1991
Gatunek platformowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Amiga, Amiga CD32, Atari ST, Commodore 64, DOS, Game Gear, GBA, PlayStation, Mega Drive/Genesis, SNES, Nintendo DS
Nośniki dyskietka i inne

James Pond 2: Codename RoboCodplatformowa gra komputerowa wydana przez Millennium Interactive. Jej tytuł nawiązuje do postaci Jamesa Bonda (a znaczy dosłownie James Staw), a podtytuł do RoboCopa (dosłownie RoboDorsz). Do tego drugiego nawiązuje również ścieżka dźwiękowa, która jest humorystyczną interpretacją muzyki z serialu[1]. Produkcja ta jest sequelem gry James Pond.

Fabuła gry[edytuj | edytuj kod]

Gra rozpoczyna się bezpośrednio po wydarzeniach z części pierwszej. Korporacja Acme Oil została co prawda zniszczona, ale arcy wróg Jamesa Ponda, Dr Maybe (Dr Być Może, będący parodią Dra No) zdołał umknąć i udać się na biegun północny. Przejął tam kontrolę nad siedzibą Świętego Mikołaja, jego pomocników (pingwiny i elfy) uwięził, a część z nich zmienił w swoich podwładnych. Zadaniem gracza jest uwolnienie asystentów Mikołaja, a także odzyskanie skradzionych prezentów i pozbycie się Dra Maybe raz na zawsze. Z racji faktu, iż misja ta jest wyjątkowo niebezpieczna, Pond został wyposażony w robokostium dostarczający mu nadludzkich zdolności.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]