Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – do 73 kg mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Judo
Waga do 73 kg mężczyzn
Złoty medal Japonia Shōhei Ōno
Srebrny medal Azerbejdżan Rustam Orujov
Brązowy medal Gruzja Lasza Szawdatuaszwili
Belgia Dirk Van Tichelt

Rywalizacja w wadze do 73 kg mężczyzn w judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 została rozegrana 9 sierpnia na obiekcie Carioca Arena 2.

W zawodach wzięło udział 36 zawodników z 36 krajów.

Mistrzem olimpijskim w judo w tej kategorii wagowej został pochodzący z Japonii Shōhei Ōno, drugie miejsce zajął azer Rustam Orujov, a brązowy medal wywalczyli; reprezentant Gruzji Lasza Szawdatuaszwili oraz reprezentant Belgii Dirk Van Tichelt.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00) oraz polskim (CEST).

Data Godzina rozpoczęcia
UTC-03:00 CEST
9 sierpnia 2016 10:00 15:00 Cała konkurencja

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Korea Południowa An Chang-rim 110  
          Syria Mohamad Kasem 000  
            Korea Południowa An Chang-rim 000  
            Belgia Dirk Van Tichelt 010  
          Katar Morad Zemouri 000  
          Belgia Dirk Van Tichelt 100  
            Belgia Dirk Van Tichelt 011
 Korea Północna Hong Kuk-hyon 000        Rosja Denis Iartcev 010
 Francja Pierre Duprat 100      Rosja Denis Iartcev 000  
          Francja Pierre Duprat 000  
            Rosja Denis Iartcev 100  
            Chińska Republika Ludowa Saiyinjirigala 000  
          Chińska Republika Ludowa Saiyinjirigala 001       
          Brazylia Alex William Pombo da Silva 000       
      

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
 Kuba Magdiel Estrada 010  
 Czechy Jaromír Ježek 002      Gruzja Lasza Szawdatuaszwili 100  
          Kuba Magdiel Estrada 000  
            Gruzja Lasza Szawdatuaszwili 100  
            Sri Lanka Chamara Dharmawardhana 000  
          Sri Lanka Chamara Dharmawardhana 101  
          Samoa Amerykańskie Benjamin Waterhouse 000  
            Gruzja Lasza Szawdatuaszwili 000
            Japonia Shōhei Ōno 010
          Japonia Shōhei Ōno 100  
          Kostaryka Miguel Murillo 000  
            Japonia Shōhei Ōno 100  
            Zjednoczone Emiraty Arabskie Victor Scvortov 000  
          Zjednoczone Emiraty Arabskie Victor Scvortov 101       
          Jemen Zeyad Mater 000       
      

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
 Gambia Faye Njie 000  
 Kazachstan Didar Chamza 002      Azerbejdżan Rustam Orujov 000  
          Kazachstan Didar Chamza 000  
            Azerbejdżan Rustam Orujov 100  
            Australia Jake Bensted 000  
          Tanzania Andrew Thomas Mlugu 000  
          Australia Jake Bensted 100  
            Azerbejdżan Rustam Orujov 010
            Węgry Miklós Ungvári 000
          Uzbekistan Mirali Sharipov 000  
          Holandia Dex Elmont 010  
            Holandia Dex Elmont 000  
            Węgry Miklós Ungvári 100  
          Węgry Miklós Ungvári 011       
          Portugalia Nuno Saraiva 000       
      

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Izrael Sagi Muki 100  
          Słowenia Rok Drakšič 000  
            Izrael Sagi Muki 010  
            Niemcy Igor Wandtke 000  
          Niemcy Igor Wandtke 000  
          Haiti Josue Deprez 000  
            Izrael Sagi Muki 100
            Stany Zjednoczone Nick Delpopolo 000
          Mongolia Odbayar Ganbaatar 100  
          Egipt Mohamed Mohyeldin 001  
            Mongolia Odbayar Ganbaatar 000  
            Stany Zjednoczone Nick Delpopolo 010  
          Niger Ahmed Goumar 000       
          Stany Zjednoczone Nick Delpopolo 100       
      

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1     Pojedynek o brązowy medal
                 
     Gruzja Lasza Szawdatuaszwili 100
   Rosja Denis Iartcev 001      Izrael Sagi Muki 000
   Gruzja Lasza Szawdatuaszwili 100  
  Runda 1     Pojedynek o brązowy medal
                 
     Węgry Miklós Ungvári 000
   Węgry Miklós Ungvári 000      Belgia Dirk Van Tichelt 100
   Stany Zjednoczone Nick Delpopolo 000  

Finał[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
                 
 Belgia Dirk Van Tichelt 000  
 Japonia Shōhei Ōno 111  
     Japonia Shōhei Ōno 110
   Azerbejdżan Rustam Orujov 000
 Azerbejdżan Rustam Orujov 001
 Izrael Sagi Muki 000  

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]