Knuckles the Echidna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Knuckles the Echidna
Pierwsze wystąpienie Sonic the Hedgehog 3
Dubbing Japonia
Nobutoshi Kanna
USA
Michael McGaharn (1998)
Ryan Drummond (2000)
Scott Drier (2001-2004)
Dan Green (2003-2006)
Kent Hampton (od 2010)

Knuckles the Echidna (z ang. Kolczatka Knuckles) – fikcyjna postać z serii gier komputerowych Sonic the Hedgehog. Jest czerwoną kolczatką płci męskiej. Po raz pierwszy pojawił się w grze Sonic the Hedgehog 3 wydanej na konsolę Sega Mega Drive. Twórcą Knucklesa jest Takashi Thomas Yuda.

Do ponadprzeciętnych zdolności tej postaci można zaliczyć ogromną siłę, duże umiejętności walki wręcz oraz umiejętność szybowania w powietrzu. Jest osobą o silnym charakterze, skorą do walki, prostolinijną, wręcz wyjątkowo łatwowierną i łatwą do manipulacji, co przysparza mu wiele kłopotów.

Relacje z Soniciem[edytuj | edytuj kod]

Już w pierwszej grze, w której wystąpił Knuckles, dochodziło między nim a Soniciem do konfliktów, głównie za sprawą Eggmana, który bez większych trudności potrafił zwieść i wmówić kolczatce, iż Sonic zamierza wyrządzić mu krzywdę lub zagrozić chronionemu przez niego głównemu szmaragdowi. Miało to miejsce nie tylko w grze Sonic & Knuckles, ale również i w Sonic Adventure. Ich stosunki ocieplają się w Sonic Adventure 2, w Sonic Heroes obaj stanowią jedną drużynę i nie przejawiają wobec siebie większych animozji. W późniejszych grach z serii Knuckles jest postacią pozytywną.

Głosy[edytuj | edytuj kod]