Tails (postać fikcyjna)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Miles „Tails” Prower
Postać z Sonic
Pierwsze wystąpienie

Sonic the Hedgehog 2

Twórca

Yasushi Yamaguchi

Dubbing

Amy Palant
Ryō Hirohashi

Dane biograficzne
Płeć

męska

Tails, właśc. Miles „Tails” Prower (jap. マイルス・パウアー) – postać fikcyjna z serii gier komputerowych Sonic the Hedgehog firmy Sega.

Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Tails jest antropomorficznym, biało-żółtym lisem o dwóch ogonach, które umożliwiają mu latanie.

Jest naukowcem posiadającym rozległą wiedzę z zakresu elektrotechniki, mechatroniki i robotyki, którą wykorzystuje do tworzenia zaawansowanych urządzeń. Jego iloraz inteligencji wynosi ok. 300 (podobnie jak doktora Eggmana). Tails korzysta ze swoich zdolności wyłącznie, by czynić dobro.

Imię Miles Prower nawiązuje do angielskiej frazy Miles per Hour (MPH), oznaczającej „mile na godzinę”, co odnosi się zarówno do prędkości, jak i do mechanicznych zdolności lisa. Imię Tails jest propozycją zespołu Sonic Team, jednak główny projektant postaci Yasushi Yamaguchi nie zgodził się na przemianowanie bohatera, dlatego oficjalnym imieniem pozostaje Miles Prower. Słowo Tails stało się pseudonimem nawiązującym do faktu, że Miles posiada dwa ogony (ang. tails – ogony)[1].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pomysł stworzenia postaci Tailsa pojawił się wraz z powstawaniem gry Sonic the Hedgehog 2. Po dyskusji na temat sequela dla Sonic the Hedgehog (1991), część Sonic Team dołączyła do zespołu Sega Technical Institute, należącego do Sega of America. Planowano stworzenie nowej postaci, pomagającej głównemu bohaterowi, która przyciągnęłaby do gry nowych fanów. Początkowo Yasushi Yamaguchi(inne języki) zaprojektował postać Ray The Squirrel, żółtą wiewiórkę. Postać ta pojawiła się w grze Sega Sonic the Hedgehog, Sonic Mania Plus i Team Sonic Racing,, ale została odrzucona przez Sega of Japan, w wyniku czego powstała postać o imieniu Miles Prower. Pierwotnie miała ona być tanukim, jednak ze względu na zbytnie podobieństwo do kostiumu Mario w Super Mario Bros. 3, zmieniono gatunek postaci na lisa.

Na potrzeby gry Sonic Adventure Yuji Uekawa zmienił wygląd Tailsa, podobnie jak pozostałych postaci, które jak dotąd pojawiły się w serii. Nowa wersja bohatera jest wyższa i szczuplejsza, ma nieco ciemniejsze futro, spiczaste uszy i niebieskie oczy[2].

Tails uczestniczył w wydarzeniach w filmie Sonic 2. Szybki jak błyskawica, mającym premierę w Polsce 22 kwietnia 2022 roku[3].

Temat muzyczny postaci[edytuj | edytuj kod]

Tails posiada kilka ścieżek muzycznych, które pojawiały się w serii. Niektóre współdzieli z Sonicem i Knucklesem.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sonic Maraton – Sonic the Hedgehog 2 (1992). [dostęp 2019-11-15].
  2. Sonic Team, Sonic Adventure, 1998.
  3. Sonic 2: Szybki jak błyskawica. [dostęp 2022-06-06].