Lista postaci ze świata Half-Life

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lista postaci ze świata Half-Life.

Adrian Shephard[edytuj | edytuj kod]

Adrian Shephard - główny bohater Half-Life: Opposing Force pierwszego oficjalnego dodatku do Half-Life. Jest 22-letnim komandosem wysłanym do kompleksu badawczego Black Mesa, członkiem Jednostki Bojowej Do Walki w Środowisku Zagrożenia (Hazardous Environment Combat Unit).

Alyx Vance[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Alyx Vance.

Alyx Vance – młoda kobieta, córka doktora Elia Vance’a. Pomaga Gordonowi w walce z przeciwnikami.

Arne Magnusson[edytuj | edytuj kod]

Doktor Arne Magnusson - postać fikcyjna, występująca w Half-Life i Half-Life 2: Episode Two. W pierwszej części pracuje on w placówce Black Mesa, by potem stać się jednym z najważniejszych członków bazy White Forest Rocket Facility, należącej do Ziemskiego Ruchu Oporu przeciwko Kombinatowi. Głosu postaci udzielił John Aylward.

Magnusson ma vortigaunckiego asystenta imieniem Uriah, który, jako jedyny w placówce, wydaje się darzyć go nie tylko szacunkiem, ale i sympatią. Pracę z nim uważa za ogromny zaszczyt.

Barney Calhoun[edytuj | edytuj kod]

Barney Calhoun – główny bohater dodatku do gry Half-Life - Blue Shift, strażnik z Black Mesa. Głosu we wszystkich dotychczasowych częściach gry użyczył postaci Michael Shapiro, a Scott Lynch z firmy Valve Software użyczył tej postaci swoją twarz w grze Half-Life 2.

Dog[edytuj | edytuj kod]

Dog (ang. pies) - robot, fikcyjna postać z gry komputerowej Half-Life 2.

Należy do Alyx Vance i został dla niej stworzony przez jej ojca, Eliego Vance'a. Gracz poznaje go po raz pierwszy w rozdziale gry Half-Life 2 pt. Black Mesa East. Alyx umożliwia Gordonowi zabawę z nim przy pomocy działka grawitacyjnego. W dalszej części gry (Anticitizen One) Dog pomaga mu w ogarniętym walkami City 17 podnosząc fragment muru otaczającego Cytadelę i odsłaniając przejście do niej. Dog pomaga również przy niszczeniu różnych maszyn, a także usuwaniu przeszkód z drogi.

Eli Vance[edytuj | edytuj kod]

Doktor Eli Vance – fikcyjna postać występująca w grach Half-Life oraz Half-Life 2. Jest ojcem Alyx Vance. Jego żona Azian zmarła podczas Kaskady Rezonansowej w bazie Black Mesa Research Facility, gdzie pracował Eli.

W czasie wydarzeń z Half-Life 2 zajmuje się ruchem oporu i próbuje wyzwolić City 17 spod okupacji Kombinatu.

Gordon Freeman[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Gordon Freeman.

Gordon Freeman – główny protagonista serii Half-Life. Podczas gry postać nie wydaje żadnych odgłosów.

Ojciec Grigori[edytuj | edytuj kod]

Ojciec Grigori – fikcyjny ojciec zakonny, występujący w Half-Life 2 w rozdziale Nie chodzimy do Ravenholm. Jest jedyną osobą, która przetrwała bombardowanie miasta Ravenholm rakietami zawierającymi headcraby. Głos podłożył Jim French.

G-Man[edytuj | edytuj kod]

G-Man – fikcyjna postać występująca w serii Half-Life. Zawsze ubrany w garnitur z krawatem i aktówką w ręku, po raz pierwszy widziany w Half-Life. Znany z dziwnego zachowania i zdolności wykraczających poza możliwości zwykłego człowieka, jego tożsamość i motywy działania pozostają prawie całkowicie owiane tajemnicą. Odgrywa rolę nadzorcy i pracodawcy, obserwując gracza podczas jego wędrówki oraz wywierając wpływ na pewne kluczowe wydarzenia mające miejsce w sadze Half-Life. We wszystkich częściach serii jak i dodatkach głosu użyczył mu amerykański aktor Michael Shapiro.

Isaac Kleiner[edytuj | edytuj kod]

Doktor Isaac Kleiner – postać fikcyjna, jeden z głównych bohaterów gry Half-Life 2, jest doktorem fizyki teoretycznej. Zdołał uciec z Black Mesa i zaszył się w City 17. To dzięki niemu stworzono teleporty umiejscowione w jego gabinecie i w Black Mesa East, siedzibie Eli Vance'a. Głosu użyczył Harry S. Robins.

Judith Mossman[edytuj | edytuj kod]

Doktor Judith Mossman - fikcyjna postać z Half-Life 2. Judith wygląda na około czterdzieści lat. Pracuje w ukrytym ośrodku badawczym, Black Mesa East, z doktorem Eli Vancem. Głosu Judith użyczyła aktorka Michelle Forbes.

Wallace Breen[edytuj | edytuj kod]

Doktor Wallace Breen – główny antagonista w Half-Life 2 oraz władca Ziemi w swojej kwaterze głównej w Cytadeli (City 17). Przed inwazją ze strony Kombinatu był administratorem kompleksu Black Mesa. Jego głos podkładał Robert Culp.

Richard Keller[edytuj | edytuj kod]

Doktor Richard Keller - fikcyjna postać z gry Half-Life: Decay, stworzonego na konsolę PlayStation 2 rozszerzenia Half-Life. Instrukcja gry opisuje go jako 55-letniego, poruszającego się na wózku inwalidzkim naukowca, pracującego w Black Mesa Research Facility z certyfikatem bezpieczeństwa 5 stopnia. W grze Keller daje się poznać jako osoba kapryśna i nieco pogardliwa, żywiąca wyraźną niechęć w stosunku do swojego kolegi dr Rosenberga.

Doktor Rosenberg[edytuj | edytuj kod]

Doktor Rosenberg - pracownik kompleksu badawczego Black Mesa Research Facility, przydzielony do zaawansowanego projektu badań z dziedziny fizyki w laboratorium materiałów anomalnych (ang. Anomalous Materials Laboratory) oraz w sektorze Lambda. Dr. Rosenberg pojawia się m.in. w Half-Life: Decay, gdy rozmawia z doktorem Richardem Kellerem. Stanowisko jakie zajmuje dr. Rosenberg pozostaje nieznane, jednakże posiada on najwyższy certyfikat bezpieczeństwa.