Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2017
2016 2018
Data 16 - 26 lutego 2017
Gospodarz Korea Południowa Gangneung
Mężczyźni
1. miejsce Korea Południowa Lee Ki-jeong
2. miejsce Stany Zjednoczone Andrew Stopera
3. miejsce Norwegia Magnus Ramsfjell
Kobiety
1. miejsce Szwecja Isabella Wranå
2. miejsce Szkocja Sophie Jackson
3. miejsce Kanada Kristen Streifel
Strona internetowa

Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2017 – turniej, który odbył się w dniach 16 - 26 lutego 2017 w południowokoreańskim Gangneung. Mistrzami świata juniorów zostali Koreańczycy z Południa, a mistrzyniami świata juniorów Szwedki.

W turnieju wzięło udział po 10 drużyn męskich i żeńskich reprezentujących 13 państw[1]. Po raz pierwszy turniej wygrała reprezentacja Korei Południowej.

Korea Południowa gościła mistrzostwa świata juniorów w curlingu po raz drugi (pierwszy raz w 2006). Odbyły się one w Gangneung Curling Centre, który w przyszłym roku gościły igrzyska olimpijskie. Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2017 były próbą przedolimpijską tego obiektu[1].

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Do turnieju zakwalifikowało się 6 najlepszych reprezentacji z ubiegłorocznych mistrzostw (z wyłączeniem Korei Południowej) oraz 3 najlepsze drużyny Mistrzostwa Świata Juniorów Dywizji B w Curlingu 2017. Reprezentacje Korei Południowej otrzymały miejsce jako gospodarze[1].

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • gospodarz: Korea Południowa
  • 6 najlepszych reprezentacji z Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2016: Kanada, Węgry, Rosja, Szwecja, Szwajcaria, Stany Zjednoczone
  • 3 najlepsze drużyny Mistrzostwa Świata Juniorów Dywizji B w Curlingu 2017: Szkocja, Turcja, Japonia

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • gospodarz: Korea Południowa
  • 6 najlepszych reprezentacji z Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2016: Kanada, Norwegia, Szkocja, Szwecja, Szwajcaria, Stany Zjednoczone
  • 3 najlepsze drużyny Mistrzostwa Świata Juniorów Dywizji B w Curlingu 2017: Chiny, Turcja, Włochy

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacje[edytuj | edytuj kod]

Państwo Czwarta Trzecia Druga Otwierająca Rezerwowa
 Kanada Kristen Streifel Chantele Broderson Kate Goodhelpsen Brenna Bilassy Karlee Burgess
 Węgry Bernadett Biro Linda Joo Regina Dobor Blanka Biro Laura Nagy
 Japonia Misaki Tanaka Yui Tanaka Kaede Kudo Naoko Kawamura Sakiko Suzuki
 Korea Południowa Kim Min-ji Kim Hye-rin Yang Tae-i Kim Su-jin Kim Myeong-ju
 Rosja Maria Baksheeva Daria Morozowa Maria Komarowa Ekaterina Kuzmina Olga Kotelnikowa
 Szkocja Sophie Jackson Naomi Brown Mili Smith Sophie Sinclair Laura Barr
 Szwecja Isabella Wranå Jennie Wåhlin Almida de Val Fanny Sjöberg Maria Larsson
 Szwajcaria Selina Witschonke Elena Mathis Melina Bezzola Anna Gut Laura Engler
 Turcja Dilşat Yildiz Canan Temuren Beyzanur Konuksever Beyza Nur Emer
 Stany Zjednoczone Annmarie Dubberstein Christine McMakin Jenna Burchesky Allison Howell Madison Bear

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Legenda
Kwalifikacja do fazy play-off
Tie-break
Spadek do dywizji B
Państwo Skip W P
 Szkocja Sophie Jackson 7 2
 Szwecja Isabella Wranå 7 2
 Kanada Kristen Streifel 6 3
 Korea Południowa Kim Min-ji 5 4
 Szwajcaria Selina Witschonke 5 4
 Rosja Maria Baksheeva 5 4
 Stany Zjednoczone Annmarie Dubberstein 4 5
 Japonia Misaki Tanaka 4 5
 Węgry Bernadett Biro 1 8
 Turcja Dilşat Yildiz 1 8

Tie-break[edytuj | edytuj kod]

O wejście do fazy play-off[edytuj | edytuj kod]

 Korea Południowa -  Szwajcaria 7:5

O utrzymanie[edytuj | edytuj kod]

 Stany Zjednoczone -  Japonia 11:8

Play-off[edytuj | edytuj kod]

  Playoff Półfinał Mecz o 3 miejsce Finał
                                     
1   Szkocja 6     2   Szwecja 10
2   Szwecja 9         1   Szkocja 7
    1   Szkocja 13
  3   Kanada 2    
3   Kanada 7 3   Kanada 6
4   Korea Południowa 5   4   Korea Południowa 3


Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Państwo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
 Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 2 4 3 1 0 0 X X 13
 Kanada 0 1 0 0 0 0 1 0 X X 2

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Państwo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
 Kanada Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 1 0 1 0 1 1 6
 Korea Południowa 0 0 0 1 0 1 0 1 0 0 3

Finał[edytuj | edytuj kod]

25 lutego, 15:00

Państwo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
 Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 3 2 0 2 0 X 10
 Szkocja 0 1 0 3 0 0 2 0 1 X 7

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Legenda
Mistrzynie świata juniorów
Wicemistrzynie świata juniorów
3 miejsce
Spadek do dywizji B
Państwo Skip
 Szwecja Isabella Wranå
 Szkocja Sophie Jackson
 Kanada Kristen Streifel
 Korea Południowa Kim Min-ji
 Szwajcaria Selina Witschonke
 Rosja Maria Baksheeva
 Stany Zjednoczone Annmarie Dubberstein
 Japonia Misaki Tanaka
 Węgry Bernadett Biro
 Turcja Dilşat Yildiz

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacje[edytuj | edytuj kod]

Państwo Czwarty Trzeci Drugi Otwierający Rezerwowy
 Kanada Tyler Tardi Sterling Middleton Jordan Tardi Nicholas Meister Nicholas Rabl
 Chiny Wang Zhi Yu Yuan Ming Jie Li Hong Bo Kang Xin Long Cheng Kuo
 Włochy Marco Onnis Fabio Ribotta Lorenzo Maurino Marco Vespia Davide Forchino
 Korea Południowa Lee Ki-jeong Lee Ki-bok Seong Yu-jin Choi Jeong-uk Woo Gyeong-ho
 Norwegia Magnus Ramsfjell Bendik Ramsfjell Magnus Trulsen Eskil Vintervold Elias Hoestmaehlingen
 Szkocja Cameron Bryce Robin Brydone Euan Kyle Frazer Shaw Ross Whyte
 Szwecja Johan Nygren Fabian Wingfors Emil Hermansson Max Baeck Anton Degerfeldt
 Szwajcaria Jan Hess Simon Gloor Simon Höhn Reto Schönenberger Oliver Widmer
 Turcja Uğurcan Karagöz Emre Karaman Muhammed Uçan Muhammed Ennes Caglayan Ridvan Tekin
 Stany Zjednoczone Andrew Stopera Luc Violette Ben Richardson Graem Fenson Nicholas Connolly

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Legenda
Kwalifikacja do fazy play-off
Tie-break
Spadek do dywizji B
Państwo Skip W P
 Korea Południowa Lee Ki-jeong 8 1
 Stany Zjednoczone Andrew Stopera 6 3
 Szkocja Cameron Bryce 6 3
 Kanada Tyler Tardi 6 3
 Norwegia Magnus Ramsfjell 6 3
 Szwajcaria Jan Hess 4 5
 Szwecja Johan Nygren 4 5
 Włochy Marco Onnis 2 7
 Chiny Yuan Ming Jie 2 7
 Turcja Uğurcan Karagöz 1 8

Tie-break[edytuj | edytuj kod]

O wejście do fazy play-off[edytuj | edytuj kod]

 Kanada -  Norwegia 7:8

Play-off[edytuj | edytuj kod]

  Playoff Półfinał Mecz o 3 miejsce Finał
                                     
1   Korea Południowa 5     2   Stany Zjednoczone 4
2   Stany Zjednoczone 7         1   Korea Południowa 5
    1   Korea Południowa 11
  3   Szkocja 4    
3   Szkocja 8 3   Szkocja 3
4   Norwegia 7   4   Norwegia 10


Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Państwo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
 Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 2 1 0 3 0 2 X X 11
 Szkocja 0 2 0 0 1 0 1 0 X X 4

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Państwo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
 Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 0 1 1 0 X X 3
 Norwegia 2 2 3 0 2 0 0 1 X X 10

Finał[edytuj | edytuj kod]

26 lutego, 16:00

Państwo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
 Stany Zjednoczone Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 2 0 0 0 2 0 4
 Korea Południowa 0 0 0 1 0 0 2 1 0 1 5

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Legenda
Mistrzowie świata juniorów
Wicemistrzowie świata juniorów
3 miejsce
Spadek do dywizji B
Państwo Skip
 Korea Południowa Lee Ki-jeong
 Stany Zjednoczone Andrew Stopera
 Norwegia Magnus Ramsfjell
 Szkocja Cameron Bryce
 Kanada Tyler Tardi
 Szwajcaria Jan Hess
 Szwecja Johan Nygren
 Włochy Marco Onnis
 Chiny Yuan Ming Jie
 Turcja Uğurcan Karagöz

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c VoIP Defender WJCC 2017 testing teams from around the globe and the 2018 Olympic venue (ang.). World Junior Curling Championships 2017. [dostęp 2018-03-12].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]