Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim 2016
2015 2017
Data 1 – 4 lipca 2016
Gospodarz Czarny Bór
Organizator Polski Związek Biathlonu
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Sprint Monika Hojnisz

Marcin Piasecki
Bieg masowy Monika Hojnisz

Grzegorz Guzik
Bieg indywidualny Monika Hojnisz

Marcin Piasecki

Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim 2016 odbyły się w Czarnym Borze w dniach 1 – 4 lipca 2016 roku. O tytuł Mistrza Polski biathloniści rywalizowali w trzech konkurencjach sprincie, biegu masowym i biegu indywidualnym.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny 6 km[edytuj | edytuj kod]

Czarny Bór, 2 lipca 2016 roku, godz. 11:01

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1. Monika Hojnisz AZS AWF Katowice 8 (3+1+1+3) 31:22,1
2. Kamila Żuk MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój 7 (0+2+3+2) 33:07,3 +1:45,2
3. Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 8 (1+2+3+2) 34:30,6 +3:08,5
4. Dominika Bielecka KS Ski Team Wodzisław Śląski 11 (1+4+4+2) 34:50,2 +3:28,1
5. Natalia Gruchała MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 5 (1+2+0+2) 35:00,0 +3:37,9
6. Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko 10 (3+1+4+2) 35:42,7 +4:20,6
7. Anna Mąka BKS WP Kościelisko 11 (4+2+3+2) 36:03,0 +4:40,9
8. Karolina Trzaska AZS AWF Wrocław 7 (2+2+1+2) 36:04,7 +4:42,6
9. Irena Bukacka MKS Duszniki Zdrój 12 (2+4+3+3) 37:23,5 +6:01,4
10. Kamila Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój/SMS Zakopane 11 (4+3+2+2) 37:54,4 +6:32,3
11. Olga Fischer MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 4 (0+2+1+1) 38:10,7 +6:48,6
12. Edyta Michalik BKS WP Kościelisko 13 (3+3+3+4) 38:29,3 +7:07,2
13. Dominika Nadolska PKO Harpagan Gdańsk 3 (0+1+2+0) 39:21,2 +7:59,1
14. Klaudia Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój/SMS Zakopane 13 (3+2+4+4) 39:46,1 +8:24,0
15. Paulina Krzyżak MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój 10 (1+2+3+4) 40:45,7 +9:23,6
16. Katarzyna Wołoszyn MKS Karkonosze Jelenia Góra 6 (1+3+1+1) 41:06,6 +9:44,5
17. Paulina Tupta ZKS Kasina Wielka 12 (4+2+3+3) 42:13,2 +10:51,1
18. Justyna Tupta ZKS Kasina Wielka 15 (4+4+2+5) 44:48,3 +13:26,2
19. Martyna Piech AZS AWF Katowice 11 (2+3+4+2) 46:57,0 +15:34,9
DNF Natalia Taterka MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 6 (2+4++)
DNF Kinga Mitoraj BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 3 (2+1++)

Bieg masowy 5 km[edytuj | edytuj kod]

Czarny Bór, 3 lipca 2016 roku, godz. 11:15

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Monika Hojnisz AZS AWF Katowice 3+3+0+0 26:15,8
2 Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 2+1+0+0 +55,9
3 Anna Mąka BKS WP-Kościelisko 1+1+1+1 +1:13,1
4 Kamila Żuk MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój 4+0+2+0 +1:36,6
5 Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko 2+2+1+1 +2:30,7
6 Irena Bukacka MKS Duszniki Zdrój 0+2+2+2 +3:17,5
7 Karolina Trzaska AZS AWF Wrocław 1+2+2+4 +3:43,8
8 Klaudia Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój/SMS Zakopane 2+2+4+3 +4:11,7
9 Kamila Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój/SMS Zakopane 3+3+2+3 +4:45,9
10 Edyta Michalik BKS WP Kościelisko 4+4+2+2 +4:57,3
11 Natalia Gruchała MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 3+0+2+5 +5:28,3
12 Olga Fischer MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 1+1+1+3 +6:30,2
13 Katarzyna Wołoszyn MKS Karkonosze Jelenia Góra 2+0+2+4 +9:09,1
14 Paulina Tupta ZKS Kasina Wielka 5+4+3+4 +9:51,3
15 Dominika Nadolska PKO Harpagan Gdańsk 5+1+1+2 +10:37,2
16 Justyna Tupta ZKS Kasina Wielka 5+4+4+4 +10:59,8
17 Martyna Piech AZS AWF Katowice 4+3+1+3 +12:32,2
DNS Tiffany Szumielewicz MKS Duszniki Zdrój
DNS Daria Bernacka MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój
DNS Karolina Turkowicz MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój
DNS Kinga Mitoraj BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane
DNF Dominika Bielecka KS Ski Team Wodzisław Śląski 0+4+4+
DNF Paulina Krzyżak MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój 3+3++
DNF Natalia Taterka MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 3+3++

Bieg sprinterski 3 km[edytuj | edytuj kod]

Czarny Bór, 4 lipca 2016 roku, godz. 10:15

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Monika Hojnisz AZS AWF Katowice 1+1 14:27,3
2 Dominika Bielecka KS Ski Team Wodzisław Śląski 3+1 15:13,6 +46,3
3 Kamila Żuk MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój 1+2 15:18,8 +51,5
4 Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 0+2 15:19,6 +52,3
5 Anna Mąka BKS WP-Kościelisko 2+0 15:23,7 +56,4
6 Klaudia Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój/SMS Zakopane 2+3 16:32,0 +2:04,7
7 Paulina Krzyżak MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój 0+1 16:41,1 +2:13,8
8 Karolina Pitoń BKS WP-Kościelisko 2+4 16:54,5 +2:27,2
9 Olga Fischer MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 1+1 16:59,3 +2:32,0
10 Karolina Trzaska AZS AWF Wrocław 2+2 17:01,2 +2:33,9
11 Kamila Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój/SMS Zakopane 3+3 17:18,7 +2:51,4
12 Irena Bukacka MKS Duszniki Zdrój 2+3 17:26,8 +2:59,5
13 Edyta Michalik BKS WP Kościelisko 4+3 17:47,0 +3:19,7
14 Natalia Gruchała MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 2+4 18:02,6 +3:35,3
15 Justyna Tupta ZKS Kasina Wielka 2+3 18:21,2 +3:53,9
16 Paulina Tupta ZKS Kasina Wielka 4+2 18:41,8 +4:14,5
17 Katarzyna Wołoszyn MKS Karkonosze Jelenia Góra 1+1 19:41,0 +5:13,7
18 Dominika Nadolska PKO Harpagan Gdańsk 2+2 19:57,0 +5:29,7
19 Martyna Piech AZS AWF Katowice 1+3 20:30,3 +6:03,0
20 Natalia Taterka MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 1+3 21:20,5 +6:53,2

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny 7 km[edytuj | edytuj kod]

Czarny Bór, 2 lipca 2016 roku, godz. 9:57

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Marcin Piasecki AZS AWF Katowice 1+2+0+3 31:34,3
2 Dawid Malina KS Ryfama Rybnik 5+2+3+0 32:57,5 +1:23,2
3 Marcin Szwajnos BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 3+2+1+3 33:20,3 +1:46,0
4 Marcin Ciepłak KS Ryfama Rybnik 2+3+3+2 33:47,7 +2:13,4
5 Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 2+1+0+1 33:53,4 +2:19,1
6 Bartłomiej Filip AZS AWF Wrocław 1+1+1+1 34:08,6 +2:34,3
7 Rafał Penar AZS AWF Katowice 2+1+3+3 35:00,6 +3:26,3
8 Tomasz Jakieła BKS WP Kościelisko 4+1+1+2 35:03,4 +3:29,1
9 Tomasz Jurczak AZS AWF Wrocław 1+3+3+2 35:04,0 +3:29,7
10 Mariusz Wtorek AZS AWF Wrocław 0+1+3+2 35:14,9 +3:40,6
11 Łukasz Szczurek BKS WP-Kościelisko 4+0+4+3 35:15,4 +3:41,1
12 Krzysztof Pływaczyk UKN Melafir Czarny Bór 1+2+3+2 35:17,9 +3:43,6
13 Andrzej Nędza Kubiniec BKS WP-Kościelisko 4+1+2+2 35:21,9 +3:47,6
14 Tomasz Zięba BKS WP-Kościelisko 3+1+4+2 35:32,6 +3:58,3
15 Tadeusz Nędza Kubiniec BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 2+3+2+3 37:19,0 +5:44,7
16 Michał Gach BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 2+4+2+3 37:37,0 +6:02,7
17 Mikołaj Miś MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 0+0+4+1 37:38,9 +6:04,6
18 Paweł Leja BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 1+1+5+3 37:41,4 +6:07,1
19 Aleksander Piech AZS AWF Katowice 2+4+3+2 39:13,8 +7:39,5
20 Maciej Wojda MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 0+1+3+2 39:21,0 +7:46,7
21 Marcin Szweda KS Ryfama Rybnik 1+2+4+2 40:00,2 +8:25,9
22 Kamil Szymiec KS Ryfama Rybnik 3+5+2+3 40:13,2 +8:38,9
23 Łukasz Sidorowicz MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój 2+3+4+3 40:20,2 +8:45,9
24 Adrian Gromyko MKS Karkonosze Jelenia Góra 0+4+3+5 40:31,9 +8:57,6
25 Robert Szczepaniak MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 2+3+3+3 41:29,8 +9:55,5
26 Karol Turek AZS AWF Wrocław 3+3+4+2 45:57,8 +14:23,5
DNS Jarosław Cofalik KS Ryfama Rybnik
DNF Patryk Ziemba UKS G-8 Bielany 4+5
DNF Tomasz Grobosz KS Ryfama Rybnik 3+3
DNF Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 0+5+0+1

Bieg masowy 6 km[edytuj | edytuj kod]

Czarny Bór, 3 lipca 2016 roku, godz. 10:30

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 2+0+1+0 25:23,7
2 Marcin Piasecki AZS AWF Katowice 1+2+2+0 +31,2
3 Łukasz Szczurek BKS WP-Kościelisko 1+1+2+3 +1:27,7
4 Rafał Penar AZS AWF Katowice 3+0+2+1 +1:48,1
5 Dawid Malina KS Ryfama Rybnik 2+5+5+3 +1:55,1
6 Andrzej Nędza Kubiniec BKS WP-Kościelisko 2+0+2+4 +2:02,4
7 Krzysztof Pływaczyk UKN Melafir Czarny Bór 1+1+1+3 +2:11,6
8 Tomasz Jurczak AZS AWF Wrocław 2+2+2+3 +2:18,3
9 Marcin Ciepłak KS Ryfama Rybnik 4+3+2+2 +3:23,1
10 Robert Szczepaniak AZS AWF Wrocław 2+0+3+1 +4,30:8
11 Aleksander Piech BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 2+2+2+2 +5:10,6
12 Kamil Szymiec BKS WP-Kościelisko 3+2+3+3 +5:17,2
13 Karol Turek AZS AWF Wrocław 3+1+1+1 +5:21,1
14 Marcin Szweda KS Ryfama Rybnik 2+3+1+2 +5:33,7
15 Łukasz Sidorowicz MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój 5+3+3+2 +8:44,6
16 Tomasz Grobosz KS Ryfama Rybnik 3+3+3+2 +24:09,9
DNS Kamil Cymerman AZS AWF Katowice
DNS Jarosław Cofalik KS Ryfama Rybnik
DNS Patryk Ziemba UKS G-8 Bielany

Bieg sprinterski 4 km[edytuj | edytuj kod]

Czarny Bór, 4 lipca 2016 roku, godz. 9:30

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Marcin Piasecki AZS AWF Katowice 2+2 16:11,1
2 Łukasz Szczurek BKS WP-Kościelisko 1+1 16:11,8 +0,7
3 Tomasz Zięba BKS WP-Kościelisko 1+0 16:18,4 +7,3
4 Dawid Malina KS Ryfama Rybnik 4+2 16:26,7 +15,6
5 Tomasz Jakieła BKS WP Kościelisko 2+0 16:31,4 +20,3
6 Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 2+2 16:34,9 +23,8
7 Marcin Szwajnos BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 3+1 16:38,2 +27,1
8 Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 1+2 16:42,8 +31,7
9 Marcin Ciepłak KS Ryfama Rybnik 1+4 16:50,3 +39,2
10 Tomasz Jurczak AZS AWF Wrocław 0+4 16:50,4 +39,3
11 Rafał Penar AZS AWF Katowice 1+3 17:24,9 +1:13,8
12 Andrzej Nędza Kubiniec BKS WP-Kościelisko 4+3 17:37,0 +1:25,9
13 Bartłomiej Filip AZS AWF Wrocław 4+1 17:38,9 +1:27,8
14 Mariusz Wtorek AZS AWF Wrocław 1+3 17:40,4 +1:29,3
15 Tadeusz Nędza Kubiniec BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 0+3 17:50,1 +1:39,0
16 Paweł Leja BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 1+2 17:58,6 +1:47,5
17 Aleksander Piech AZS AWF Katowice 1+3 18:04,6 +1:53,5
18 Robert Szczepaniak MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 2+4 18:37,2 +2:26,1
19 Marcin Szweda KS Ryfama Rybnik 1+3 18:45,0 +2:33,9
20 Maciej Wojda MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 0+2 19:04,4 +2:53,3
21 Adrian Gromyko MKS Karkonosze Jelenia Góra 2+2 19:22,9 +3:11,8
22 Michał Gach BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 3+5 19:26,0 +3:14,9
23 Mikołaj Miś MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 3+3 19:27,9 +3:16,8
24 Karol Turek AZS AWF Wrocław 2+3 19:54,4 +3:43,3
25 Łukasz Sidorowicz MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój 2+5 20:04,5 +3:53,4
26 Patryk Ziemba UKS G-8 Bielany 4+4 23:44,9 +7:33,8
27 Tomasz Grobosz KS Ryfama Rybnik 2+3 23:45,4 +7:34,3

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]