Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2016/2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2016/2017
2015/2016 2017/2018
Data 26 listopada 2016 – 12 lutego 2017
Miejsce rozpoczęcia Białoruś Mińsk
Miejsce zakończenia Niemcy Erfurt
Organizator Międzynarodowa Unia Łyżwiarska
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
500 m Rosja Daria Kaczanowa

Chińska Republika Ludowa Tang Tao
1000 m Rosja Daria Kaczanowa

Chińska Republika Ludowa Jin Yanan
1500 m Holandia Sanne In 't Hof

Korea Południowa Hyun Min-oh
3000 m Holandia Sanne In 't Hof

Holandia Marwin Talsma
Drużynowo  Holandia

 Norwegia
Start masowy Korea Południowa Miryeong Jeon

Korea Południowa Hyun Min-oh

Puchar Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2016/2017 był dziewiątą edycją tej imprezy. Cykl rozpoczął się w białoruskim Mińsku 26 listopada 2017 roku, a zakończył się 12 lutego 2017 roku w niemieckim Erfurtcie.

Puchar Świata został rozegrany w 3 miastach, w 3 krajach, na 1 kontynencie.

Medaliści zawodów[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. PŚJ 26-27 listopada 2016 Białoruś Mińsk 1000 m (26.11) Rosja Daria Kaczanowa Chińska Republika Ludowa Nan Sun Japonia Rio Yamada
3000 m (26.11) Polska Karolina Bosiek Japonia Yuna Yoshimura Austria Viola Feichtner
Sprint drużynowy (26.11)  Japonia  Rosja  Polska
500 m (27.11) Rosja Daria Kaczanowa Chińska Republika Ludowa Nan Sun Japonia Rio Yamada
1500 m (27.11) Rosja Daria Kaczanowa Włochy Noemi Bonazza Chińska Republika Ludowa Nan Sun
Start masowy (27.11) Holandia Elisa Dul Korea Południowa Miryeong Jeon Chińska Republika Ludowa Yue Gao
2. PŚJ 21-22 stycznia 2017 Włochy Collalbo 1000 m (21.01) Rosja Daria Kaczanowa Holandia Jutta Leerdam Chińska Republika Ludowa Nan Sun
3000 m (21.01) Holandia Sanne In 't Hof Chińska Republika Ludowa Mei Han Polska Karolina Bosiek
Sprint drużynowy (21.01)  Holandia
Isabelle van Elst
Elisa Dul
Jutta Leerdam
Joy Beune
 Rosja
Kristina Silajewa
Weronika Susłowa
Daria Kaczanowa
Karina Achmietowa
 Włochy
Deborah Grisenti
Chiara Cristelli
Noemi Bonazza
Linda Rossi
500 m (22.01) Rosja Daria Kaczanowa Korea Południowa Hwang Da-som Chińska Republika Ludowa Nan Sun
1500 m (22.01) Holandia Jutta Leerdam Chińska Republika Ludowa Mei Han Holandia Sanne In 't Hof
Start masowy (22.01) Holandia Elisa Dul Korea Południowa Miryeong Jeon Holandia Sanne In 't Hof
3. PŚJ 11-12 lutego 2017 Niemcy Erfurt 500 m (11.02) Rosja Daria Kaczanowa Holandia Jutta Leerdam Chińska Republika Ludowa Nan Sun
1500 m (11.02) Holandia Joy Beune Holandia Sanne In 't Hof Włochy Noemi Bonazza
Start masowy (11.02) Korea Południowa Miryeong Jeon Japonia Moe Kitahara Holandia Sanne In 't Hof
1000 m (12.02) Holandia Jutta Leerdam Rosja Daria Kaczanowa Chińska Republika Ludowa Nan Sun
3000 m (12.02) Holandia Sanne In 't Hof Polska Karolina Bosiek Japonia Yuna Yoshimura
Sprint drużynowy (12.02)  Holandia  Chiny  Polska

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Daria Kaczanowa 350
2. Chińska Republika Ludowa Sun Nan 255
3. Holandia Jutta Leerdam 180
4. Polska Kaja Ziomek 159
5. Holandia Isabelle van Elst 148
6. Korea Południowa Hwang Da-som 147
7. Chińska Republika Ludowa Li Huawei 134
8. Włochy Noemi Bonazza 118
9. Chińska Republika Ludowa Sining Yang 78
10. Japonia Rio Yamada 70
...
17. Polska Karolina Bosiek 37
39. Polska Natalia Jabrzyk 2
42. Polska Karolina Gąsecka 1
1000 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Daria Kaczanowa 320
2. Chińska Republika Ludowa Sun Nan 255
3. Holandia Jutta Leerdam 230
4. Holandia Elisa Dul 184
5. Włochy Noemi Bonazza 169
6. Polska Kaja Ziomek 124
7. Holandia Isabelle van Elst 120
8. Japonia Seia Kawamura 107
9. Włochy Deborah Grisenti 86
10. Rosja Weronika Susłowa 82
...
40. Polska Natalia Jabrzyk 2
1500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Holandia Sanne In 't Hof 226
2. Włochy Noemi Bonazza 225
3. Holandia Joy Beune 218
4. Rosja Daria Kaczanowa 160
5. Japonia Yuna Yoshimura 130
6. Korea Południowa Miryeong Jeon 111
7. Chińska Republika Ludowa Sun Nan 106
8. Holandia Jutta Leerdam 100
9. Włochy Deborah Grisenti 100
10. Japonia Seia Kawamura 99
...
12. Polska Karolina Bosiek 94
26. Polska Karolina Gąsecka 20
33. Polska Natalia Jabrzyk 3
3000 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Holandia Sanne In 't Hof 310
2. Polska Karolina Bosiek 290
3. Austria Viola Feichtner 205
4. Japonia Yuna Yoshimura 185
5. Polska Karolina Gąsecka 174
6. Chińska Republika Ludowa Gan Weiping 98
7. Norwegia Ragne Wiklund 91
8. Korea Południowa Miryeong Jeon 90
9. Chińska Republika Ludowa Han Mei 80
10. Holandia Joy Beune 68
...
22. Polska Natalia Jabrzyk 26
32. Polska Olga Kaczmarek 8
Drużynowo
Lp. Państwo Punkty
1.  Holandia 250
2.  Polska 235
3.  Rosja 227
4.  Włochy 205
5.  Japonia 190
6.  Chiny 164
7.  Białoruś 144
8.  Korea Południowa 100
9.  Rumunia 40
10.  Czechy 36
Start masowy
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Korea Południowa Miryeong Jeon 310
2. Holandia Elisa Dul 200
3. Holandia Sanne In 't Hof 175
4. Polska Natalia Jabrzyk 161
5. Japonia Moe Kitahara 120
6. Białoruś Jewgenija Worobiewa 119
7. Austria Viola Feichtner 109
8. Korea Południowa Hwang Da-som 100
9. Niemcy Lea-Sophie Scholz 90
10. Włochy Deborah Grisenti 83
...
22. Polska Karolina Bosiek 36
30. Polska Kaja Gajewska 16

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. PŚJ 26-27 listopada 2016 Białoruś Mińsk 1000 m (26.11) Japonia Koki Kubo Norwegia Odin By Farstad Chińska Republika Ludowa Yang Tao
3000 m (26.11) Chińska Republika Ludowa Alemasi Kahanbai Holandia Marwin Talsma Holandia Chris Huizinga
Sprint drużynowy (26.11)  Korea Południowa  Japonia  Rosja
500 m (27.11) Chińska Republika Ludowa Yang Tao Norwegia Bjørn Magnussen Rosja Rusłan Zacharow
1500 m (27.11) Chińska Republika Ludowa Alemasi Kahanbai Norwegia Allan Dahl Johansson Korea Południowa Hyun Min-oh
Start masowy (27.11) Chińska Republika Ludowa Alemasi Kahanbai Japonia Mamoru Takada Korea Południowa Hyun Min-oh
2. PŚJ 21-22 stycznia 2017 Włochy Collalbo 1000 m (21.01) Chińska Republika Ludowa Jin Yanan Holandia Thijs Govers Korea Południowa Park Seong-hyeon
3000 m (21.01) Holandia Marwin Talsma Chińska Republika Ludowa Alemasi Kahanbai Korea Południowa Chung Jae-won
Sprint drużynowy (21.01)  Korea Południowa
Park Seong-hyeon
Jeong Seon-kyo
Oh Hyun-mi
 Norwegia
Marius Bratli
Bjørn Magnussen
Odin By Farstad
 Chiny
Sun Xuefeng
Yang Tao
Jin Yanan
500 m (22.01) Chińska Republika Ludowa Yang Tao Chińska Republika Ludowa Sun Xuefeng Finlandia Samuli Suomalainen
1500 m (22.01) Korea Południowa Oh Hyun-mi Chińska Republika Ludowa Alemasi Kahanbai Korea Południowa Chung Jae-won
Start masowy (22.01) Korea Południowa Lee Young-hae Korea Południowa Oh Hyun-mi Holandia Bart Hoolwerf
3. PŚJ 11-12 lutego 2017 Niemcy Erfurt 500 m (11.02) Chińska Republika Ludowa Yang Tao Chińska Republika Ludowa Sun Xuefeng Japonia Koki Kubo
1500 m (11.02) Korea Południowa Oh Hyun-mi Chińska Republika Ludowa Alemasi Kahanbai Chińska Republika Ludowa Jin Yanan
Start masowy (11.02) Korea Południowa Oh Hyun-mi Niemcy Jeremias Marx Japonia Kohki Takamisawa
Japonia Aoi Yokoyama
1000 m (12.02) Japonia Koki Kubo Norwegia Allan Dahl Johansson Chińska Republika Ludowa Jin Yanan
3000 m (12.02) Holandia Marwin Talsma Chińska Republika Ludowa Alemasi Kahanbai Korea Południowa Oh Hyun-mi
Sprint drużynowy (12.02)  Holandia  Japonia  Chiny

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Yang Tao 350
2. Chińska Republika Ludowa Sun Xuefeng 260
3. Rosja Rusłan Zacharow 210
4. Korea Południowa Park Seong-hyeon 159
5. Japonia Koki Kubo 155
6. Finlandia Samuli Suomalainen 148
7. Holandia Thijs Govers 119
8. Norwegia Odin By Farstad 99
9. Włochy Jeffrey Rosanelli 98
10. Holandia Niek Deelstra 84
...
14. Polska Damian Żurek 47
27. Polska Jan Świątek 11
35. Polska Gaweł Oficjalski 3
36. Polska Marek Kania 3
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Jin Yanan 255
2. Japonia Koki Kubo 250
3. Holandia Thijs Govers 191
4. Chińska Republika Ludowa Yang Tao 189
5. Korea Południowa Park Seong-hyeon 160
6. Norwegia Allan Dahl Johansson 144
7. Norwegia Odin By Farstad 128
8. Finlandia Samuli Suomalainen 102
9. Holandia Chris Huizinga 94
10. Korea Południowa Jeong Seon-kyo 82
...
16. Polska Damian Żurek 58
24. Polska Mateusz Owczarek 26
25. Polska Dawid Burzykowski 22
36. Polska Jan Świątek 2
37. Polska Jakub Piotrowski 2
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Korea Południowa Oh Hyun-mi 320
2. Chińska Republika Ludowa Alemasi Kahanbai 300
3. Rosja Jegor Junin 200
4. Chińska Republika Ludowa Jin Yanan 167
5. Japonia Riki Hayashi 117
6. Holandia Tijmen Snel 115
7. Korea Południowa Chung Jae-won 106
8. Włochy Francesco Betti 84
9. Norwegia Allan Dahl Johansson 80
10. Japonia Riku Tsuchiya 64
...
11. Polska Mateusz Owczarek 64
29. Polska Dawid Burzykowski 20
3000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Marwin Talsma 330
2. Chińska Republika Ludowa Alemasi Kahanbai 300
3. Korea Południowa Oh Hyun-min 199
4. Japonia Riku Tsuchiya 135
5. Rosja Jegor Junin 128
6. Korea Południowa Chung Jae-won 120
7. Japonia Riki Hayashi 106
8. Niemcy Paul Galczinsky 86
9. Niemcy Lukas Mann 85
10. Rosja Jegor Bukin 84
...
19. Polska Mateusz Owczarek 38
21. Polska Artur Janicki 30
29. Polska Dawid Burzykowski 8
Drużynowo
Lp. Państwo Punkty
1.  Norwegia 230
2.  Holandia 210
3.  Japonia 200
4.  Korea Południowa 200
5.  Chiny 175
6.  Rosja 166
7.  Polska 151
8.  Białoruś 144
9.  Włochy 134
10.  Niemcy 75
Start masowy
Lp. Zawodnik Punkty
1. Korea Południowa Hyun Min-oh 300
2. Dania Oliver Lindenskov 175
3. Niemcy Jeremias Marx 160
4. Japonia Kohki Takamisawa 105
5. Szwecja David Karlingsjö 103
6. Białoruś Jewgienij Bołgow 102
7. Chińska Republika Ludowa Alemasi Kahanbai 100
8. Korea Południowa Lee Young-hae 100
9. Holandia Marwin Talsma 96
10. Niemcy Ole Jeske 90
...
29. Polska Jan Świątek 18
37. Polska Mateusz Owczarek 5
43. Polska Sebastian Janicki 2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]