65. Turniej Czterech Skoczni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
65. Turniej Czterech Skoczni
2015/2016 2017/2018
Data 29 grudnia 2016 – 6 stycznia 2017
Miejsce rozpoczęcia Oberstdorf, Niemcy
Miejsce zakończenia Bischofshofen, Austria
Organizator Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)
Innsbruck, Bischofshofen (Austria)
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 83 (65 sklasyfikowanych)
Liczba reprezentacji 18
Zwycięzcy
I miejsce Polska Kamil Stoch
II miejsce Polska Piotr Żyła
III miejsce Norwegia Daniel-André Tande
Strona internetowa
Podium klasyfikacji generalnej 65. T4S

65. Turniej Czterech Skoczni (niem. 65. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni przeprowadzona w sezonie 2016/2017 na skoczniach w Niemczech i Austrii w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Turniej rozpoczął się 29 grudnia 2016, kiedy rozegrano kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie. 1 stycznia 2017 przeprowadzono zawody w Garmisch-Partenkirchen, natomiast 3 dni później odbył się konkurs w Innsbrucku. Ostatnie z części turnieju rozegrano tradycyjnie w uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), 6 stycznia 2017 w Bischofshofen. Tytułu bronił Słoweniec Peter Prevc.

Triumfatorem turnieju został Kamil Stoch, wyprzedzając Piotra Żyłę oraz Daniela-André Tandego. Zaraz za podium uplasował się Maciej Kot.

Rywalizacja w pierwszej serii konkursów wchodzących w skład turnieju toczyła się zgodnie z systemem KO, a w drugiej serii tak jak podczas innych zawodów Pucharu Świata.

Skocznie[edytuj | edytuj kod]

Konkursy Turnieju Czterech Skoczni rozegrano – jak co roku – na dwóch obiektach w Niemczech, tj. w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, oraz na dwóch w Austrii, tj. w Innsbrucku i Bischofshofen. Wszystkie cztery obiekty to duże skocznie – punkt konstrukcyjny skoczni w Oberstdorfie i Innsbrucku usytuowany był na 120 metrze, a obiektów w Bischofshofen i Garmisch-Partenkirchen – na 125 metrze.

W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni 2016/2017 lub ustanowione bądź wyrównane w trakcie jego trwania (wyróżnione wytłuszczeniem).

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Schattenberg20061230.jpg Schattenbergschanze Niemcy Oberstdorf K120 HS137 143,5 m Norwegia Sigurd Pettersen 29.12.2003
Garmisch-Partenkirchen - Grosse Olympiaschanze.jpg Große Olympiaschanze Niemcy Garmisch-Partenkirchen K125 HS140 143,5 m Szwajcaria Simon Ammann 01.01.2010
Innsbruck2.jpg Bergisel Austria Innsbruck K120 HS130 138,0 m Austria Michael Hayböck 04.01.2015
Paul-Ausserleitner-Schanze.JPG Paul-Ausserleitner-Schanze Austria Bischofshofen K125 HS140 144,5 m Niemcy Andreas Wellinger 05.01.2017

Przed turniejem[edytuj | edytuj kod]

Sponsorzy[edytuj | edytuj kod]

Głównym sponsorem 65. Turnieju Czterech Skoczni została firma Audi, będąca także sponsorem zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich 2016/2017. Ponadto wśród sponsorów znalazły się firmy Bauhaus, Milka, Veltins oraz Intersport.

Klasyfikacja Pucharu Świata i Pucharu Narodów przed rozpoczęciem turnieju[edytuj | edytuj kod]

Przed rozpoczęciem turnieju rozegrano siedem indywidualnych konkursów Pucharu Świata, w których najwięcej punktów zgromadził Domen Prevc, zwyciężając w czterech z nich (Kuusamo, Klingenthal, Lillehammer, Engelberg), wyprzedzając drugiego w zestawieniu Daniela-André Tandego o 158 punktów i o 209 Stefana Krafta. Za wymienioną trójką znajdował się najwyżej sklasyfikowany z Polaków, Kamil Stoch, który uzbierał 323 punkty.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów po rozegraniu siedmiu indywidualnych i jednego drużynowego konkursu największą liczbę punktów zgromadzili Austriacy (1369), a za nimi sklasyfikowani byli Niemcy (1359) i Polacy (1300).

Poniższe tabele przedstawiają klasyfikację Pucharu Świata i Pucharu Narodów 2016/2017 przed 65. Turniejem Czterech Skoczni – po przeprowadzeniu 7 konkursów indywidualnych oraz jednego drużynowego[1][2].

Zasady[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak w przypadku wszystkich edycji od sezonu 1996/1997 Turniej Czterech Skoczni rozegrano według systemu KO. Na podstawie miejsc uzyskanych w kwalifikacjach zawodnicy byli dobierani w pary – zwycięzca kwalifikacji startował ze skoczkiem, który zajął w nich 50. miejsce, drugi zawodnik kwalifikacji z 49. zawodnikiem itd., aż do pary, w której znaleźli się zawodnicy z miejsc 26. i 25. Podczas konkursu awans do serii finałowej uzyskiwało bezpośrednio 25 zwycięzców par. Spośród przegranych wyłaniano pięciu tzw. lucky losers z najwyższymi w tej grupie notami. Podczas serii finałowej obowiązywały takie same zasady jak podczas indywidualnych zawodów Pucharu Świata[3].

Dziesięciu najlepszych zawodników klasyfikacji Pucharu Świata miało zapewniony udział w konkursie głównym, w wyniku czego nie musieli startować w seriach kwalifikacyjnych. Jeżeli zawodnik z tej grupy nie wystartował lub znalazł się poza pierwszą pięćdziesiątką, był sklasyfikowany na ostatnim miejscu dającym prawo udziału w pierwszej serii konkursowej (50.)[4]. W przypadkach, gdy dotyczyło to więcej niż jednego skoczka, najpierw klasyfikowani byli ci, którzy oddali skok w kolejności zdobyczy punktowej w tym skoku, zaś potem ci, którzy nie wystartowali – o ich kolejności decydował bieżący stan klasyfikacji Pucharu Świata (zawodnik z większa liczbą punktów startował w konkursie głównym z niższym numerem startowym).

Trzydziestu zawodników, którzy awansowali do serii finałowej, zdobywało punkty do klasyfikacji Pucharu Świata według identycznych zasad jak w pozostałych konkursach tej rangi. Wszyscy uczestnicy zawodów głównych zyskiwali także punkty do klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, w której sumowano wyniki uzyskane we wszystkich seriach konkursowych.

Skoki oceniano w taki sam sposób jak podczas pozostałych zawodów Pucharu Świata. Za osiągnięcie odległości równej punktowi konstrukcyjnemu zawodnik otrzymywał 60 punktów; za każdy metr powyżej tej granicy uzyskiwał dodatkowo 1,8 punktu, zaś za każdy metr poniżej odejmowano mu analogiczną liczbę punktów. Styl skoku i lądowania podlegał ocenie przez pięciu sędziów wybranych przez FIS, którzy mogli przyznać maksymalnie po 20 punktów. Dwie skrajne noty (najwyższa i najniższa) nie były wliczane do noty łącznej zawodnika. Ponadto wpływ na ocenę końcową skoczka miał przelicznik za prędkość i kierunek wiatru oraz za ewentualną zmianę długości najazdu. Jeżeli zawodnik skakał z niższej belki startowej, otrzymywał dodatkowe punkty, jeżeli skacze z wyższej – punkty mu odejmowano. Dodatkowo jeżeli wiatr wiał z przodu skoczni, zawodnik tracił punkty, gdyż dzięki temu zyskiwał lepsze noszenie na nartach, zaś jeżeli wiatr wiał z tyłu skoczni, zawodnik zyskiwał punkty.

Przeliczniki punktów za wiatr i belkę startową
Zawody Przelicznik za długość rozbiegu Przelicznik za wiatr przedni Przelicznik za wiatr tylny
Oberstdorf ± 7,40 pkt / m – 10,80 pkt / m/s + 13,07 pkt / m/s
Garmisch-Partenkirchen ± 7.56 pkt / m – 10,44 pkt / m/s + 12,64 pkt / m/s
Innsbruck ± 7,02 pkt / m – 8,46 pkt / m/s + 10,24 pkt / m/s
Bischofshofen ± 4,86 pkt / m – 9,36 pkt / m/s + 11,32 pkt / m/s

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Miejscowość Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
Oberstdorf 29 grudnia Oficjalny trening 14:45 CET
Kwalifikacje 16:45 CET 70
30 grudnia Konkurs indywidualny 16:45 CET 50
Ga-Pa 31 grudnia Oficjalny trening 11:45 CET
Kwalifikacje 14:00 CET 71
1 stycznia Konkurs indywidualny 14:00 CET 50
2 stycznia dzień przerwy
Innsbruck 3 stycznia Oficjalny trening 11:45 CET
Kwalifikacje 14:00 CET 70
4 stycznia Konkurs indywidualny 14:00 CET 50
Bischofshofen 5 stycznia Oficjalny trening 14:45 CET
Kwalifikacje 16:45 CET 64
6 stycznia Konkurs indywidualny 16:45 CET 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Głównym dyrektorem zawodów w ramach 65. Turnieju Czterech Skoczni był Walter Hofer, a jego asystentem – Borek Sedlák.

Zawody Delegat techniczny Asystent delegata technicznego Kierownik konkurencji Kontrola sprzętu
Przed skokiem Po skoku
Oberstdorf Czechy Ivo Greger Kanada Nikolay Petrov Niemcy Georg Späth Niemcy Michael Neumayer Szwajcaria Sepp Gratzer
Garmisch-Partenkirchen Finlandia Pekka Hyvärinen Austria Werner Rathmayr Niemcy Florian Cynis
Innsbruck Słowenia Gabriel Gros Finlandia Jani Hyvärinen Austria Marion Vettori
Bischofshofen Włochy Sandro Pertile Niemcy Michael Lais Austria Robert Krautgartner
Sędzia Kraj Stanowisko na wieży sędziowskiej
Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen
Wolfgang Perktold  Austria A
Michael Lorenz  Niemcy D
Daneš Raich  Czechy B C
Ole Walseth  Norwegia C B
Bruno Grandchavin  Francja E
Michael Herzig  Niemcy D
Jürgen Winkler  Austria A
Wolfgang Reissner  Austria B
Wolfgang Hammann  Niemcy E
Martino de Crignis  Włochy D A
Jurij Kalinin  Rosja C D
Evgen Jesenko  Słowenia A C
Christian Kathol  Austria B
Jürgen Günther  Niemcy E

Podsumowanie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Lider po konkursie
1. 30 grudnia 2016 Niemcy Oberstdorf HS137 nocny Austria Stefan Kraft Polska Kamil Stoch Austria Michael Hayböck Austria Stefan Kraft
2. 1 stycznia 2017 Niemcy Garmisch-Partenkirchen HS140 Norwegia Daniel-André Tande Polska Kamil Stoch Austria Stefan Kraft Polska Kamil Stoch
3. 4 stycznia 2017 Austria Innsbruck HS130 [c] Norwegia Daniel-André Tande Norwegia Robert Johansson Rosja Jewgienij Klimow Norwegia Daniel-André Tande
4. 6 stycznia 2017 Austria Bischofshofen HS140 nocny Polska Kamil Stoch Austria Michael Hayböck Polska Piotr Żyła Polska Kamil Stoch
65. Turniej Czterech Skoczni – klasyfikacja końcowa Polska Kamil Stoch Polska Piotr Żyła Norwegia Daniel-André Tande

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Skróty zastosowane w tabelach:

 • DNS – zawodnik nie wystartował
 • DSQ – zawodnik zdyskwalifikowany,
 • NQ – zawodnik, który nie zakwalifikował się do serii finałowej
 • nq – zawodnik, który nie zakwalifikował się do konkursu głównego,
 • pq – zawodnik automatycznie zakwalifikowany do konkursu głównego,
 • q – zawodnik, który zakwalifikował się do konkursu głównego (spoza grupy zakwalifikowanych automatycznie).

Oberstdorf[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[5].

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 69 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 139,0 94,2 52,0 6 -0,30 +3,9 157,5 pq
2. 67 Stoch, KamilKamil Stoch Polska 137,5 91,5 56,0 7 -0,22 +2,9 154,1 pq
3. 68 Kraft, StefanStefan Kraft Austria 136,0 88,8 56,5 7 -0,16 +2,1 151,1 pq
4. 63 Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 136,0 88,8 55,5 8 -0,46 +6,0 150,3 pq
5. 65 Kot, MaciejMaciej Kot Polska 133,0 83,4 55,0 7 -0,31 +4,1 146,2 pq
6. 64 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy 137,0 90,6 50,5 8 -0,38 +5,0 146,1 pq
7. 49 Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy 132,5 82,5 54,5 8 -0,68 +8,9 145,9 q
8. 70 Prevc, DomenDomen Prevc Słowenia 134,0 85,2 53,0 6 +0,01 -0,1 145,5 pq
9. 62 Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria 136,5 89,7 49,5 8 -0,43 +5,6 144,8 pq
9. 58 Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia 132,5 82,5 55,5 8 -0,52 +6,8 144,8 q
11. 61 Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria 132,0 81,6 55,5 8 -0,51 +6,7 143,8 pq
12. 40 Janda, JakubJakub Janda Czechy 132,5 82,5 54,0 8 -0,50 +6,5 143,0 q
13. 52 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 129,5 77,1 54,0 8 -0,81 +10,6 141,7 q
14. 56 Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 130,5 78,9 54,5 8 -0,54 +7,1 140,5 q
15. 53 Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 128,5 75,3 53,5 8 -0,80 +10,5 139,3 q
16. 33 Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja 132,0 81,6 53,0 8 -0,34 +4,4 139,0 q
17. 54 Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 128,0 74,4 54,5 8 -0,63 +8,2 137,1 q
18. 59 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja 127,5 73,5 54,0 8 -0,67 +8,8 136,3 q
19. 66 Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy 126,5 71,7 55,0 7 -0,44 +5,7 136,1 pq
20. 38 Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria 129,5 77,1 54,0 8 -0,35 +4,6 135,7 q
20. 30 Prevc, CeneCene Prevc Słowenia 133,0 83,4 51,5 8 -0,06 +0,8 135,7 q
22. 46 Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia 127,0 72,6 55,0 8 -0,59 +7,7 135,3 q
23. 50 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 127,0 72,6 52,5 8 -0,71 +9,3 134,4 q
23. 6 Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy 128,0 74,4 53,5 8 -0,50 +6,5 134,4 q
25. 45 Hula, StefanStefan Hula Polska 126,0 70,8 53,5 8 -0,75 +9,8 134,1 q
26. 60 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 126,5 71,7 54,0 8 -0,56 +7,3 133,0 q
27. 39 Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 128,0 74,4 54,5 8 -0,25 +3,3 132,2 q
28. 55 Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 125,5 69,9 53,0 8 -0,58 +7,6 130,5 q
29. 42 Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria 128,5 75,3 49,0 8 -0,41 +5,4 129,7 q
30. 31 Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska 127,0 72,6 53,5 8 -0,19 +2,5 128,6 q
30. 22 Altenburger, FlorianFlorian Altenburger Austria 125,5 69,9 53,0 8 -0,44 +5,7 128,6 q
32. 57 Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 124,0 67,2 53,0 8 -0,54 +7,1 127,3 q
33. 13 Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 123,5 66,3 52,0 8 -0,60 +7,8 126,1 q
34. 15 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja 124,5 68,1 51,0 8 -0,45 +5,9 125,0 q
34. 12 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 124,0 67,2 51,5 8 -0,48 +6,3 125,0 q
34. 8 Ziobro, JanJan Ziobro Polska 123,5 66,3 52,0 8 -0,51 +6,7 125,0 q
37. 44 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia 121,5 62,7 52,0 8 -0,70 +9,1 123,8 q
38. 51 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa Czechy 120,5 60,9 51,0 8 -0,90 +11,8 123,7 q
39. 5 Paschke, PiusPius Paschke Niemcy 122,5 64,5 52,5 8 -0,46 +6,0 123,0 q
40. 43 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada 123,5 66,3 51,0 8 -0,38 +5,0 122,3 q
41. 37 Hilde, TomTom Hilde Norwegia 123,0 65,4 52,0 8 -0,35 +4,6 122,0 q
42. 41 Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 123,0 65,4 52,5 8 -0,29 +3,8 121,7 q
43. 47 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia 120,0 60,0 52,0 8 -0,61 +8,0 120,0 q
44. 26 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 121,5 62,7 51,0 8 -0,40 +5,2 118,9 q
45. 1 Schmid, ConstantinConstantin Schmid Niemcy 120,5 60,9 51,0 8 -0,52 +6,8 118,7 q
46. 32 Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia 122,0 63,6 51,0 8 -0,24 +3,1 117,7 q
47. 10 Tollinger, EliasElias Tollinger Austria 119,0 58,2 51,5 8 -0,53 +6,9 116,6 q
48. 17 Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria 120,0 60,0 51,0 8 -0,42 +5,5 116,5 q
49. 48 Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 117,5 55,5 50,0 8 -0,80 +10,5 116,0 q
50. 19 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja 118,5 57,3 50,5 8 -0,60 +7,8 115,6 q
51. 27 Justin, RokRok Justin Słowenia 119,5 59,1 51,0 8 -0,40 +5,2 115,3 nq
52. 28 Karlen, GabrielGabriel Karlen Szwajcaria 121,0 61,8 50,0 8 -0,26 +3,4 115,2 nq
53. 29 Vančura, TomášTomáš Vančura Czechy 119,5 59,1 49,5 8 -0,31 +4,1 112,7 nq
54. 36 Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy 119,0 58,2 51,0 8 -0,23 +3,0 112,2 nq
55. 18 Rhoads, WilliamWilliam Rhoads Stany Zjednoczone 116,5 53,7 50,5 8 -0,51 +6,7 110,9 nq
56. 2 Schubert, JohannesJohannes Schubert Niemcy 115,5 51,9 50,0 8 -0,65 +8,5 110,4 nq
57. 25 Matura, JanJan Matura Czechy 115,5 51,0 49,0 8 -0,48 +6,3 106,3 nq
58. 16 Glasder, MichaelMichael Glasder Stany Zjednoczone 115,0 51,0 48,5 8 -0,45 +5,9 105,4 nq
59. 34 Bickner, KevinKevin Bickner Stany Zjednoczone 115,0 51,0 49,0 8 -0,35 +4,6 104,6 nq
60. 35 Sakuyama, KentoKento Sakuyama Japonia 114,0 49,2 48,5 8 -0,42 +5,5 103,2 nq
61. 14 Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia 113,0 47,4 48,0 8 -0,56 +7,3 102,7 nq
62. 11 Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul Korea Południowa 112,5 46,5 48,5 8 -0,48 +6,3 101,3 nq
63. 21 Hyun-ki, KimKim Hyun-ki Korea Południowa 112,0 45,6 49,0 8 -0,43 +5,6 100,2 nq
64. 23 Trofimow, RomanRoman Trofimow Rosja 111,5 44,7 48,5 8 -0,40 +5,2 98,4 nq
65. 4 Kraus, MarinusMarinus Kraus Niemcy 107,0 36,6 47,5 8 -0,62 +8,1 92,2 nq
66. 3 Hoffmann, FelixFelix Hoffmann Niemcy 106,0 34,8 47,5 8 -0,65 +8,5 90,8 nq
67. 9 Żaparow, MaratMarat Żaparow Kazachstan 107,0 36,6 47,0 8 -0,49 +6,4 90,0 nq
68. 24 Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko Kazachstan 103,0 29,4 45,5 8 -0,40 +5,2 80,1 nq
7 Nõmme, MarttiMartti Nõmme Estonia DSQ
20 Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia DSQ

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Norwegia Andreas Stjernen vs Polska Stefan Hula
2 Czechy Roman Koudelka vs Niemcy Andreas Wank
3 Polska Dawid Kubacki vs Rosja Jewgienij Klimow
4 Szwajcaria Simon Ammann vs Słowenia Jurij Tepeš
5 Polska Klemens Murańka vs Słowenia Cene Prevc
6 Austria Florian Altenburger vs Austria Markus Schiffner
7 Niemcy Karl Geiger vs Niemcy Severin Freund
8 Słowenia Jernej Damjan vs Francja Vincent Descombes Sevoie
9 Rosja Dmitrij Wasiljew vs Japonia Daiki Itō
10 Norwegia Halvor Egner Granerud vs Rosja Dienis Korniłow
11 Polska Jan Ziobro vs Polska Piotr Żyła
12 Japonia Noriaki Kasai vs Niemcy Richard Freitag
13 Czechy Vojtěch Štursa vs Niemcy Andreas Wellinger
14 Niemcy Pius Paschke vs Czechy Jakub Janda
15 Kanada Mackenzie Boyd-Clowes vs Austria Andreas Kofler
16 Norwegia Tom Hilde vs Słowenia Peter Prevc
17 Norwegia Robert Johansson vs Austria Michael Hayböck
18 Japonia Taku Takeuchi vs Słowenia Domen Prevc
19 Japonia Ryōyū Kobayashi vs Niemcy Stephan Leyhe
20 Niemcy Constantin Schmid vs Niemcy Markus Eisenbichler
21 Finlandia Jarkko Määttä vs Polska Maciej Kot
22 Austria Elias Tollinger vs Austria Manuel Fettner
23 Bułgaria Władimir Zografski vs Austria Stefan Kraft
24 Norwegia Anders Fannemel vs Polska Kamil Stoch
25 Francja Ronan Lamy Chappuis vs Norwegia Daniel-André Tande

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[6].

Poz. Nr
pary
Nr
st.
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 23 3 Kraft, StefanStefan Kraft Austria 139,0 7 +4,6 156,3 134,5 6 +4,4 151,7 308,0
Silver medal icon.svg 24 2 Stoch, KamilKamil Stoch Polska 137,0 7 +3,9 152,0 135,0 6 +5,0 153,2 305,2
Bronze medal icon.svg 17 9 Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria 135,0 7 +6,9 149,9 133,0 6 +4,2 146,3 296,2
4. 25 1 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 130,5 7 +7,1 141,5 138,5 6 -0,1 153,9 295,4
5. 22 4 Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 132,5 7 +6,8 145,3 135,0 6 +2,9 149,6 294,9
6. 20 6 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy 135,0 7 +4,7 148,2 133,5 6 +3,9 144,9 293,1
7. 11 15 Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 133,0 7 +8,2 146,6 133,0 6 +2,7 145,3 291,9
8. 5 21 Prevc, CeneCene Prevc Słowenia 132,5 7 +5,7 142,2 132,0 6 +0,4 142,2 284,4
9. 4 22 Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia 133,5 7 +0,9 142,2 132,0 6 +1,0 141,0 283,2
10. 16 10 Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia 130,0 7 +5,1 137,6 135,0 7 +1,2 144,2 281,8
11. 15 11 Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria 129,0 7 +4,4 136,1 134,5 7 +1,0 143,6 279,7
12. 21 5 Kot, MaciejMaciej Kot Polska 129,5 7 +7,1 138,2 133,0 7 +1,8 140,7 278,9
13. 3 23 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 132,0 7 +1,7 138,8 130,0 6 +1,8 138,5 277,3
14. 12 14 Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 129,0 7 +6,4 137,1 136,0 7 +1,8 140,1 277,2
15. 13 13* Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 127,0 7 +5,0 131,6 134,5 7 +3,8 145,4 277,0
16. 3 28* Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 129,5 7 +5,0 137,1 131,0 7 +1,4 136,7 273,8
17. 19 7 Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy 129,5 7 +3,9 136,0 129,5 7 +1,8 133,4 269,4
18. 1 25 Hula, StefanStefan Hula Polska 129,0 7 +4,3 136,0 128,5 7 +2,2 132,0 268,0
19. 1 26* Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 126,0 7 +4,3 128,1 133,0 7 +0,5 137,9 266,0
20. 7 19 Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy 129,0 7 +5,2 129,9 127,5 7 +2,5 130,5 260,4
20. 2 24 Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy 125,0 7 +3,3 125,8 130,0 7 +2,6 134,6 260,4
20. 13 38 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa Czechy 127,5 7 +5,4 132,4 125,5 7 +6,1 128,0 260,4
23. 9 17 Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 124,5 7 +5,7 127,3 131,0 7 -0,9 132,9 260,2
24. 14 12 Janda, JakubJakub Janda Czechy 127,0 7 +3,7 130,3 127,0 7 +2,1 129,2 259,5
25. 8 18 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja 126,0 7 +8,8 132,1 124,0 7 +6,8 126,5 258,6
26. 18 8 Prevc, DomenDomen Prevc Słowenia 124,5 7 +6,4 126,5 127,0 7 +2,6 128,2 254,7
27. 7 32* Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 127,0 7 +4,4 129,5 124,0 7 +1,8 121,0 250,5
28. 10 35 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 124,0 7 +5,9 124,1 122,0 7 +7,6 123,7 247,8
29. 6 20 Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria 121,0 7 +1,8 115,6 128,0 7 +3,8 131,2 246,8
30. 24 49* Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 128,5 7 +3,8 133,1 120,5 7 +4,7 113,6 246,7
31. 12 37 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia 124,0 7 +5,9 127,1 NQ 127,1
32. 8 33 Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 124,0 7 +6,0 125,7 NQ 125,7
33. 14 39 Paschke, PiusPius Paschke Niemcy 123,0 7 +6,8 124,7 NQ 124,7
34. 16 41 Hilde, TomTom Hilde Norwegia 121,0 7 +6,7 121,0 NQ 121,0
35. 10 16 Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja 120,5 7 +7,4 119,8 NQ 119,8
36. 15 40 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada 120,0 7 +5,6 117,1 NQ 117,1
37. 2 27 Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 119,0 7 +6,0 115,7 NQ 115,7
37. 4 29 Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria 123,0 7 +0,8 115,7 NQ 115,7
39. 17 42 Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 118,5 7 +7,3 115,6 NQ 115,6
40. 5 30 Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska 119,0 7 +3,9 113,6 NQ 113,6
41. 17 43 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia 117,0 7 +5,4 110,0 NQ 110,0
42. 11 36 Ziobro, JanJan Ziobro Polska 115,0 7 +9,4 109,9 NQ 109,9
43. 22 47 Tollinger, EliasElias Tollinger Austria 116,0 7 +5,5 109,3 NQ 109,3
44. 6 31 Altenburger, FlorianFlorian Altenburger Austria 117,0 7 +4,1 108,7 NQ 108,7
45. 23 48 Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria 116,0 7 +4,2 107,5 NQ 107,5
46. 19 44 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 115,0 7 +4,1 104,1 NQ 104,1
47. 20 45 Schmid, ConstantinConstantin Schmid Niemcy 112,5 7 +5,7 102,2 NQ 102,2
48. 21 21 Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia 108,5 7 +6,4 94,2 NQ 94,2
49. 25 50 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja 111,0 7 +5,6 93,9 NQ 93,9
50. 9 34 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja DSQ NQ DSQ
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Garmisch-Partenkirchen[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[7].

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 67 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy 138,0 83,4 56,0 15 -0,19 +2,4 141,8 pq
2. 69 Kraft, StefanStefan Kraft Austria 138,0 83,4 56,0 15 -0,04 +0,5 139,9 pq
3. 65 Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 139,0 85,2 53,5 15 0,03 -0,3 138,4 pq
4. 71 Prevc, DomenDomen Prevc Słowenia 137,5 82,5 50,5 15 -0,22 +2,8 135,8 pq
5. 66 Kot, MaciejMaciej Kot Polska 134,0 76,2 55,0 15 -0,32 +4,0 135,2 pq
6. 57 Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 136,0 79,8 53,0 15 -0,16 +2,0 134,8 q
7. 64 Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria 135,0 78,0 55,5 15 -0,05 +0,6 134,1 pq
8. 70 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 135,0 78,0 54,5 15 -0,09 +1,1 133,6 pq
9. 51 Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy 134,5 77,1 54,5 15 -0,14 +1,8 133,4 q
10. 61 Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia 133,5 75,3 55,0 15 -0,12 +1,5 131,8 q
11. 60 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 133,5 75,3 52,5 15 -0,17 +2,1 129,9 q
12. 59 Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 131,5 75,3 55,0 15 -0,21 +2,7 129,4 q
13. 58 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja 131,0 70,8 53,0 15 -0,24 +3,0 126,8 q
14. 44 Prevc, CeneCene Prevc Słowenia 131,0 70,8 54,5 15 -0,07 +0,9 126,2 q
15. 62 Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria 129,5 68,1 53,5 15 -0,22 +2,8 124,4 pq
16. 54 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 129,5 68,1 54,0 15 -0,17 +2,1 124,2 q
17. 55 Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 129,5 68,1 53,5 15 -0,16 +2,0 123,6 q
17. 48 Hula, StefanStefan Hula Polska 129,5 68,1 53,0 15 -0,20 +2,5 123,6 q
19. 40 Janda, JakubJakub Janda Czechy 128,0 65,4 53,5 15 -0,18 +2,3 121,2 q
20. 63 Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy 127,0 63,6 54,0 15 -0,17 +2,1 119,7 pq
21. 56 Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 128,0 65,4 53,0 15 -0,09 +1,1 119,5 q
22. 21 Altenburger, FlorianFlorian Altenburger Austria 128,0 65,4 52,5 15 -0,09 +1,1 119,0 q
23. 24 Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 128,0 65,4 51,5 15 -0,14 +1,8 118,7 q
24. 36 Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy 127,5 64,5 52,5 15 -0,10 +1,3 118,3 q
25. 19 Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia 127,5 64,5 51,0 15 -0,21 +2,7 118,2 q
26. 41 Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 127,5 64,5 51,0 15 -0,20 +2,5 118,0 q
27. 43 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada 127,0 63,6 52,0 15 -0,13 +1,6 117,2 q
28. 46 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia 125,5 60,9 52,5 15 -0,26 +3,3 116,7 q
29. 53 Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 126,5 62,7 52,5 15 -0,11 +1,4 116,6 q
30. 33 Bickner, KevinKevin Bickner Stany Zjednoczone 126,0 61,8 51,0 15 -0,29 +3,7 116,5 q
31. 20 Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia 127,0 63,6 51,0 15 -0,10 +1,3 115,9 q
32. 52 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 126,5 62,7 52,0 15 -0,06 +0,8 115,5 q
33. 47 Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 127,0 63,6 51,0 15 -0,04 +0,5 115,1 q
34. 5 Paschke, PiusPius Paschke Niemcy 126,5 62,7 51,0 15 -0,09 +1,1 114,8 q
35. 38 Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 125,0 60,0 51,0 15 -0,26 +3,3 114,3 q
36. 32 Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja 125,0 60,0 51,0 15 -0,24 +3,0 114,0 q
37. 35 Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy 125,5 60,9 51,5 15 -0,10 +1,3 113,7 q
38. 42 Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria 125,5 60,9 51,0 15 -0,20 +2,5 113,5 q
39. 49 Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia 123,5 57,3 52,0 15 -0,20 +2,5 111,8 q
40. 9 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja 124,5 59,1 50,5 15 -0,12 +1,5 111,1 q
41. 39 Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria 123,5 57,3 51,0 15 -0,18 +2,3 110,6 q
42. 10 Ziobro, JanJan Ziobro Polska 124,0 58,2 49,5 15 -0,18 +2,3 110,0 q
43. 37 Hilde, TomTom Hilde Norwegia 123,0 56,4 51,0 15 -0,15 +1,9 109,3 q
44. 29 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 124,0 58,2 51,0 15 0,05 -0,5 108,7 q
45. 1 Schmid, ConstantinConstantin Schmid Niemcy 122,5 55,5 51,0 15 -0,13 +1,6 108,1 q
46. 50 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa Czechy 121,5 53,7 50,5 15 -0,18 +2,3 106,5 q
47. 6 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 122,5 55,5 49,5 15 -0,08 +1,0 106,0 q
48. 31 Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia 121,0 52,8 50,5 15 -0,16 +2,0 105,3 q
49. 45 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia 120,0 51,0 51,0 15 -0,20 +2,5 104,5 q
68 Stoch, KamilKamil Stoch Polska DNS pq
50. 23 Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria 122,0 54,6 49,5 15 -0,02 +0,3 104,4 nq
51. 26 Tollinger, EliasElias Tollinger Austria 120,0 51,0 50,5 15 -0,14 +1,8 103,3 nq
52. 3 Hoffmann, FelixFelix Hoffmann Niemcy 119,5 50,1 49,5 15 -0,04 +0,5 100,1 nq
53. 13 Justin, RokRok Justin Słowenia 117,0 45,6 50,5 15 -0,20 +2,5 98,6 nq
54. 25 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden Szwajcaria 118,0 47,4 49,5 15 -0,12 +1,5 98,4 nq
55. 16 Matura, JanJan Matura Czechy 116,5 44,7 50,0 15 -0,25 +3,2 97,9 nq
56. 34 Sakuyama, KentoKento Sakuyama Japonia 117,0 45,6 49,5 15 -0,08 +1,0 96,1 nq
57. 27 Karlen, GabrielGabriel Karlen Szwajcaria 116,0 43,8 49,5 15 -0,15 +1,9 95,2 nq
58. 22 Trofimow, RomanRoman Trofimow Rosja 117,5 46,5 48,5 15 -0,01 +0,1 95,1 nq
59. 11 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja 114,5 41,1 49,5 15 -0,17 +2,1 92,7 nq
60. 17 Żaparow, MaratMarat Żaparow Kazachstan 112,0 36,6 48,0 15 -0,61 +7,7 92,3 nq
61. 18 Glasder, MichaelMichael Glasder Stany Zjednoczone 112,0 36,6 48,5 15 -0,12 +1,5 86,6 nq
61. 18 Rhoads, WilliamWilliam Rhoads Stany Zjednoczone 113,0 38,4 48,5 15 0,03 -0,3 86,6 nq
63. 2 Schubert, JohannesJohannes Schubert Niemcy 112,5 37,5 48,5 15 -0,04 +0,5 86,5 nq
64. 4 Kraus, MarinusMarinus Kraus Niemcy 111,0 34,8 48,0 15 -0,21 +2,7 85,5 nq
65. 12 Nõmme, MarttiMartti Nõmme Estonia 109,0 31,2 48,0 15 -0,18 +2,3 81,5 nq
66. 28 Vančura, TomášTomáš Vančura Czechy 108,0 29,4 45,0 15 -0,18 +2,3 76,7 nq
67. 7 Hyun-ki, KimKim Hyun-ki Korea Południowa 105,0 24,0 45,0 15 -0,11 +1,4 70,4 nq
68. 15 Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul Korea Południowa 103,5 21,3 44,0 15 -0,32 +4,0 69,3 nq
69. 14 Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko Kazachstan 96,5 8,7 46,0 15 -0,33 +4,2 58,9 nq
30 Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska DSQ

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Norwegia Robert Johansson vs Słowenia Anže Semenič
2 Kanada Mackenzie Boyd-Clowes vs Niemcy Andreas Wank
3 Japonia Taku Takeuchi vs Słowenia Jernej Damjan
4 Japonia Daiki Itō vs Austria Florian Altenburger
5 Stany Zjednoczone Kevin Bickner vs Niemcy Karl Geiger
6 Finlandia Antti Aalto vs Niemcy Severin Freund
7 Rosja Jewgienij Klimow vs Czechy Jakub Janda
8 Norwegia Anders Fannemel vs Polska Stefan Hula
9 Niemcy Pius Paschke vs Polska Dawid Kubacki
10 Czechy Roman Koudelka vs Niemcy Andreas Wellinger
11 Rosja Dienis Korniłow vs Austria Andreas Kofler
12 Czechy Lukáš Hlava vs Słowenia Cene Prevc
13 Szwajcaria Simon Ammann vs Francja Vincent Descombes Sevoie
14 Słowenia Jurij Tepeš vs Niemcy Richard Freitag
15 Rosja Dmitrij Wasiljew vs Norwegia Andreas Stjernen
16 Austria Markus Schiffner vs Słowenia Peter Prevc
17 Polska Jan Ziobro vs Niemcy Stephan Leyhe
18 Norwegia Tom Hilde vs Norwegia Daniel-André Tande
19 Norwegia Halvor Egner Granerud vs Austria Michael Hayböck
20 Niemcy Constantin Schmid vs Polska Piotr Żyła
21 Czechy Vojtěch Štursa vs Polska Maciej Kot
22 Japonia Ryōyū Kobayashi vs Słowenia Domen Prevc
23 Finlandia Jarkko Määttä vs Austria Manuel Fettner
24 Japonia Noriaki Kasai vs Austria Stefan Kraft
25 Polska Kamil Stoch vs Niemcy Markus Eisenbichler

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[8].

Poz. Nr
pary
Nr
st.
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 18 8 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 138,0 16 +2,7 141,6 142,0 16 +0,0 147,6 289,2
Silver medal icon.svg 25 50* Stoch, KamilKamil Stoch Polska 135,5 16 +0,9 136,3 143,0 16 +0,8 149,7 286,0
Bronze medal icon.svg 24 2 Kraft, StefanStefan Kraft Austria 137,0 16 +2,5 139,6 140,0 16 +0,3 142,8 282,4
4. 25 1 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy 136,5 16 +1,1 137,3 139,5 16 +2,5 141,6 278,9
5. 22 4 Prevc, DomenDomen Prevc Słowenia 136,0 16 +0,6 134,9 139,0 16 +1,4 143,6 278,5
6. 20 6 Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 137,0 16 +1,4 138,5 137,0 16 +2,5 139,6 278,1
7. 21 5 Kot, MaciejMaciej Kot Polska 135,5 16 +0,9 135,3 135,0 16 +1,8 134,3 269,6
8. 17 9 Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy 135,5 16 +0,8 135,2 134,0 16 +2,4 133,6 268,8
9. 13 13 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja 133,0 16 +3,5 131,4 137,0 16 +0,1 136,7 268,1
10. 19 7 Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria 133,0 16 +2,9 131,3 135,5 16 +0,1 134,0 265,3
11. 16 10 Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia 130,5 16 +4,3 129,2 133,5 16 +4,7 134,0 263,2
12. 23 3 Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 133,5 16 +2,9 131,2 132,5 16 +1,8 128,3 259,5
13. 10 16 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 133,0 16 +1,6 130,5 131,0 16 +3,7 128,5 259,0
14. 15 11 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 131,0 16 +3,5 127,8 133,0 16 +2,3 130,7 258,5
15. 14 12 Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 131,0 16 +0,4 125,2 131,5 16 +4,0 129,7 254,9
16. 8 18 Hula, StefanStefan Hula Polska 131,0 16 +2,8 127,1 131,5 16 +0,9 126,6 253,7
17. 10 35* Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 129,0 16 +2,9 123,6 132,5 16 +2,4 129,4 253,0
18. 7 32 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 132,0 16 -0,2 125,4 130,0 16 +2,9 125,9 251,3
19. 7 19* Janda, JakubJakub Janda Czechy 131,0 16 +1,3 125,1 128,5 16 +5,1 125,4 250,5
20. 9 17 Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 128,5 16 +2,0 121,3 132,0 16 +2,8 128,9 250,2
21. 11 15 Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria 132,5 16 -1,5 125,5 129,5 16 +1,1 122,2 247,7
21. 6 20 Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy 128,5 16 +2,3 121,6 131,5 16 +0,4 126,1 247,7
23. 8 33* Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 130,0 16 +1,3 123,3 131,0 16 +0,0 123,3 246,6
24. 12 14 Prevc, CeneCene Prevc Słowenia 130,0 16 +1,9 125,9 127,5 16 +0,0 118,0 243,9
25. 16 41* Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria 127,0 16 +5,1 119,2 129,5 16 +1,4 121,0 240,2
26. 2 24 Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy 128,5 16 -0,1 118,7 130,0 16 +0,8 120,3 239,0
27. 4 22 Altenburger, FlorianFlorian Altenburger Austria 125,0 16 +4,8 116,8 128,5 16 +1,9 120,7 237,5
28. 5 21 Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 128,0 16 +3,0 120,9 126,0 16 +1,3 115,6 236,5
29. 3 23 Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 125,0 16 +1,4 112,4 129,5 16 +0,9 121,5 233,9
30. 1 26 Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 124,5 16 +3,9 114,0 127,0 16 +0,1 114,7 228,7
31. 2 27 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada 127,5 16 +1,9 118,4 NQ 118,4
32. 5 30 Bickner, KevinKevin Bickner Stany Zjednoczone 127,0 16 +2,7 117,3 NQ 117,3
33. 9 34 Paschke, PiusPius Paschke Niemcy 125,5 16 +2,1 115,5 NQ 115,5
34. 21 46 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa Czechy 126,5 16 +0,9 114,6 NQ 114,6
35. 6 31 Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia 126,0 16 +1,6 114,4 NQ 114,4
36. 14 39 Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia 125,0 16 +1,8 113,8 NQ 113,8
37. 24 49 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia 125,0 16 +2,7 113,7 NQ 113,7
38. 11 36 Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja 126,5 16 -0,3 113,4 NQ 113,4
39. 12 37 Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy 126,5 16 +0,6 112,8 NQ 112,8
40. 4 29 Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 123,0 16 +3,9 111,8 NQ 111,8
41. 18 43 Hilde, TomTom Hilde Norwegia 123,0 16 +1,0 108,4 NQ 108,4
41. 23 48 Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia 123,0 16 +1,0 108,4 NQ 108,4
43. 13 38 Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria 123,0 16 +1,3 107,7 NQ 107,7
44. 17 42 Ziobro, JanJan Ziobro Polska 123,0 16 +0,5 107,4 NQ 107,4
45. 22 47 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 123,0 16 +0,4 106,8 NQ 106,8
46. 19 25 Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia 119,5 16 +3,4 103,0 NQ 103,0
47. 19 44 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 119,0 16 +0,9 99,6 NQ 99,6
48. 15 40 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja 119,0 16 -0,3 98,4 NQ 98,4
49. 20 45 Schmid, ConstantinConstantin Schmid Niemcy 117,0 16 +0,6 95,7 NQ 95,7
50. 3 28 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia 117,0 16 -1,3 90,3 NQ 90,3
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Innsbruck[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[10].

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 68 Kraft, StefanStefan Kraft Austria 134,5 86,1 58,0 8 0,12 -1,0 143,1 pq
2. 65 Kot, MaciejMaciej Kot Polska 132,0 81,6 56,5 8 -0,14 +1,4 139,5 pq
3. 59 Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 130,0 78,0 57,0 8 -0,26 +2,7 137,7 q
4. 64 Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria 131,0 79,8 57,0 8 -0,02 +0,2 137,0 pq
5. 69 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 132,0 81,6 56,5 8 0,18 -1,5 136,6 pq
6. 66 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy 130,0 78,0 55,5 8 -0,27 +2,8 136,3 pq
7. 63 Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 129,0 76,2 55,5 8 0,03 -0,3 131,4 pq
8. 57 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja 127,0 72,6 54,5 8 -0,24 +2,5 129,6 q
9. 53 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 126,5 71,7 55,5 8 -0,14 +1,4 128,6 q
10. 43 Prevc, CeneCene Prevc Słowenia 126,5 71,7 55,5 8 -0,05 +0,5 127,7 q
11. 58 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 128,0 74,4 54,0 8 0,17 -1,4 127,0 q
12. 52 Leyhe, StephanStephan Leyhe Norwegia 124,0 67,2 54,5 8 -0,45 +4,6 126,3 q
13. 50 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 125,0 69,0 53,0 8 -0,39 +4,0 126,0 q
14. 60 Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia 126,0 70,8 54,0 8 -0,11 +1,1 125,9 q
15. 33 Bickner, KevinKevin Bickner Stany Zjednoczone 126,0 70,8 52,0 8 -0,24 +2,5 125,3 q
16. 47 Hula, StefanStefan Hula Polska 122,5 64,5 54,0 8 -0,63 +6,5 125,0 q
17. 37 Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria 122,5 64,5 54,0 8 -0,49 +5,0 123,5 q
18. 70 Prevc, DomenDomen Prevc Słowenia 127,0 72,6 50,0 8 -0,02 +0,2 122,8 pq
19. 5 Aigner, ClemensClemens Aigner Austria 125,0 69,0 54,0 8 0,11 -0,9 122,1 q
20. 55 Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 124,0 67,2 54,0 8 -0,07 +0,7 121,9 q
21. 61 Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria 123,0 65,4 54,0 8 -0,22 +2,3 121,7 pq
22. 39 Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria 127,0 72,6 49,5 8 0,13 -1,1 121,0 q
23. 31 Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia 122,0 63,6 54,0 8 -0,31 +3,2 120,8 q
24. 44 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia 123,5 66,3 52,5 8 -0,19 +1,9 120,7 q
25. 56 Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 122,0 63,6 53,5 8 -0,34 +3,5 120,6 q
26. 48 Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia 123,0 65,4 52,5 8 -0,25 +2,6 120,5 q
27. 38 Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 123,5 66,3 53,0 8 -0,10 +1,0 120,3 q
28. 42 Janda, JakubJakub Janda Czechy 124,5 68,1 54,0 8 0,32 -2,7 119,4 q
29. 40 Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 122,5 64,5 54,0 8 0,05 -0,4 118,1 q
30. 15 Tollinger, EliasElias Tollinger Austria 121,5 62,7 52,5 8 -0,25 +2,6 117,8 q
31. 30 Altenburger, FlorianFlorian Altenburger Austria 120,0 60,0 52,5 8 -0,42 +4,3 116,8 q
32. 26 Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 121,0 61,8 53,0 8 -0,17 +1,7 116,5 q
33. 51 Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 121,0 61,8 53,0 8 -0,11 +1,1 115,9 q
34. 51 Ziobro, JanJan Ziobro Polska 120,5 60,9 50,5 8 -0,42 +4,3 115,7 q
35. 35 Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy 122,5 64,5 53,5 8 0,31 -2,6 115,4 q
36. 6 Huber, DanielDaniel Huber Austria 120,5 60,9 52,5 8 -0,05 +0,5 113,9 q
37. 4 Huber, StefanStefan Huber Austria 120,5 60,9 52,5 8 -0,03 +0,3 113,7 q
38. 28 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 118,5 57,3 51,0 8 -0,50 +5,1 113,4 q
39. 14 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja 120,0 60,0 52,5 8 -0,07 +0,7 113,2 q
40. 17 Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia 118,0 56,4 52,5 8 -0,32 +3,3 112,2 q
41. 54 Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 118,5 57,3 52,0 8 -0,18 +1,8 111,1 q
42. 41 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada 120,0 60,0 52,5 8 0,19 -1,6 110,9 q
43. 7 Colloredo, SebastianSebastian Colloredo Włochy 119,0 58,2 52,5 8 0,05 -0,4 110,3 q
44. 16 Insam, AlexAlex Insam Włochy 117,5 55,5 51,5 8 -0,19 +1,9 108,9 q
45. 45 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia 118,5 57,3 52,5 8 0,15 -1,3 108,5 q
45. 45 Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja 116,5 53,7 51,0 8 -0,37 +3,8 108,5 q
47. 62 Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy 116,5 53,7 51,5 8 -0,28 +2,9 108,1 pq
48. 46 Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 114,0 49,2 51,0 8 -0,65 +6,7 106,9 q
49. 29 Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska 115,0 51,0 51,0 8 -0,47 +4,8 106,8 q
68 Stoch, KamilKamil Stoch Polska DNS pq
50. 19 Matura, JanJan Matura Czechy 115,0 51,0 52,0 8 -0,23 +2,4 105,4 nq
51. 1 Steiner, MaximilianMaximilian Steiner Austria 116,0 52,8 51,0 8 -0,02 +0,2 104,0 nq
52. 2 Reisenauer, JanniJanni Reisenauer Austria 115,0 51,0 51,5 8 -0,09 +0,9 103,4 nq
53. 8 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 116,0 52,8 51,0 8 0,15 -1,3 102,5 nq
54. 25 Justin, RokRok Justin Słowenia 113,0 47,4 51,5 8 -0,33 +3,4 102,3 nq
55. 21 Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia 113,5 48,3 49,0 8 -0,45 +4,6 101,9 nq
56. 9 Glasder, MichaelMichael Glasder Stany Zjednoczone 115,0 51,0 51,5 8 0,10 -0,8 101,7 nq
57. 49 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa Czechy 111,0 43,8 50,5 8 -0,71 +7,3 101,6 nq
58. 36 Hilde, TomTom Hilde Norwegia 113,0 47,4 50,5 8 -0,34 +3,5 101,4 nq
58. 34 Sakuyama, KentoKento Sakuyama Japonia 115,0 51,0 51,0 8 0,07 -0,6 101,4 nq
60. 24 Żaparow, MaratMarat Żaparow Kazachstan 112,0 45,6 49,5 8 -0,61 +6,2 101,3 nq
61. 20 Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria 113,0 47,4 51,0 8 -0,22 +2,3 100,7 nq
62. 3 Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald Austria 115,5 51,9 50,0 8 0,18 -1,5 100,4 nq
63. 27 Vančura, TomášTomáš Vančura Czechy 110,0 42,0 50,0 8 -0,28 +2,9 94,9 nq
64. 23 Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin Rosja 109,0 40,2 48,0 8 -0,42 +4,3 92,5 nq
65. 22 Nõmme, MarttiMartti Nõmme Estonia 106,5 35,7 49,0 8 -0,63 +6,5 91,2 nq
66. 10 Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul Korea Południowa 108,5 39,3 49,0 8 0,01 -0,1 88,2 nq
67. 13 Hyun-ki, KimKim Hyun-ki Korea Południowa 108,5 39,3 47,5 8 -0,01 +0,1 86,9 nq
68. 11 Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko Kazachstan 104,0 31,2 49,0 8 0,00 0,0 80,2 nq
12 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja DSQ

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Słowenia Jurij Tepeš vs Niemcy Richard Freitag
2 Norwegia Robert Johansson vs Japonia Noriaki Kasai
3 Czechy Jakub Janda vs Finlandia Jarkko Määttä
4 Czechy Roman Koudelka vs Szwajcaria Simon Ammann
5 Austria Elias Tollinger vs Austria Andreas Kofler
6 Austria Florian Altenburger vs Polska Dawid Kubacki
7 Słowenia Jernej Damjan vs Austria Clemens Aigner
8 Japonia Daiki Itō vs Słowenia Domen Prevc
9 Polska Jan Ziobro vs Austria Markus Schiffner
10 Czechy Lukáš Hlava vs Polska Stefan Hula
11 Austria Daniel Huber vs Stany Zjednoczone Kevin Bickner
12 Austria Stefan Huber vs Słowenia Peter Prevc
13 Norwegia Halvor Egner Granerud vs Rosja Jewgienij Klimow
14 Rosja Dmitrij Wasiljew vs Niemcy Stephan Leyhe
15 Słowenia Anže Semenič vs Norwegia Andreas Stjernen
16 Niemcy Karl Geiger vs Słowenia Cene Prevc
17 Kanada Mackenzie Boyd-Clowes vs Niemcy Andreas Wellinger
18 Włochy Sebastian Colloredo vs Francja Vincent Descombes Sevoie
19 Włochy Alex Insam vs Austria Manuel Fettner
20 Japonia Taku Takeuchi vs Niemcy Markus Eisenbichler
21 Rosja Dienis Korniłow vs Norwegia Daniel-André Tande
22 Niemcy Severin Freund vs Austria Michael Hayböck
23 Norwegia Anders Fannemel vs Polska Piotr Żyła
24 Polska Klemens Murańka vs Polska Maciej Kot
25 Polska Kamil Stoch vs Austria Stefan Kraft

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Rozegrano tylko jedną serię.

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[11].

Poz. Nr
pary
Nr
st.
Zawodnik Reprezentacja 1. skok Nota
Skok B Wiatr
Gold medal icon.svg 21 5 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 128,5 6 -3,6 125,7
Silver medal icon.svg 2 27 Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 133,0 6 -14,8 123,1
Bronze medal icon.svg 13 13 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 127,0 6 -8,0 119,1
4. 25 50 Stoch, KamilKamil Stoch Polska 120,5 6 +3,0 117,4
5. 15 11 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 122,5 6 -1,4 117,1
6. 24 2 Kot, MaciejMaciej Kot Polska 121,0 6 +1,2 117,0
7. 23 3 Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 121,0 6 +0,9 116,7
7. 19 7 Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 120,0 6 +3,7 116,7
9. 18 43 Colloredo, SebastianSebastian Colloredo Włochy 122,5 6 -4,1 114,4
10. 2 24* Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia 125,5 6 -9,6 114,3
11. 14 12 Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy 120,5 6 -1,9 113,0
12. 18 8* Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja 120,5 6 -0,7 111,2
13. 17 9 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 119,0 6 0,0 110,7
14. 3 23 Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia 125,5 6 -12,5 110,4
15. 16 41 Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 125,0 6 -13,0 110,0
16. 10 35 Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy 120,5 6 -7,5 106,9
17. 6 20 Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 115,0 6 +4,1 105,6
18. 25 1 Kraft, StefanStefan Kraft Austria 116,0 6 -2,0 103,3
19. 12 14 Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia 114,0 6 +1,3 103,0
20. 3 28* Janda, JakubJakub Janda Czechy 114,0 6 +0,5 102,2
21. 17 42* Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada 115,5 6 -0,3 102,1
22. 21 46* Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja 114,0 6 +0,6 100,8
23. 7 19 Aigner, ClemensClemens Aigner Austria 114,0 6 +0,5 100,7
23. 9 34 Ziobro, JanJan Ziobro Polska 115,0 6 -2,3 100,7
25. 8 18 Prevc, DomenDomen Prevc Słowenia 112,5 6 +1,9 100,4
26. 4 29 Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 118,5 6 -11,0 98,8
27. 5 21 Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria 111,5 6 +2,2 98,4
28. 1 25 Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 114,0 6 -3,6 97,6
29. 20 6 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy 112,0 6 -0,1 97,0
30. 11 36 Huber, DanielDaniel Huber Austria 108,0 6 +4,4 92,3
31. 8 33 Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 114,5 6 -3,3 99,3
32. 7 32 Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 116,0 6 -5,7 99,1
33. 1 26 Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia 110,5 6 -0,3 94,6
34. 13 38 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 108,5 6 +0,7 90,0
35. 11 15 Bickner, KevinKevin Bickner Stany Zjednoczone 108,5 6 +0,6 89,4
36. 15 40 Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia 108,5 6 -0,9 88,9
37. 5 30 Tollinger, EliasElias Tollinger Austria 111,5 6 -7,5 88,7
38. 21 46* Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja 103,5 6 +8,5 87,3
39. 9 17 Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria 107,5 6 +3,1 87,1
40. 16 10 Prevc, CeneCene Prevc Słowenia 106,5 6 +0,1 86,8
41. 24 49 Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska 108,5 6 -2,6 86,7
42. 10 16 Hula, StefanStefan Hula Polska 100,5 6 +15,0 84,9
43. 23 48 Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 102,0 6 +8,7 84,3
44. 19 44 Insam, AlexAlex Insam Włochy 106,0 6 +0,2 84,0
45. 20 45 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia 105,0 6 +1,3 83,8
46. 4 22 Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria 106,0 6 -2,2 79,6
47. 6 31 Altenburger, FlorianFlorian Altenburger Austria 115,0 6 -7,2 74,8
12 37 Huber, StefanStefan Huber Austria DSQ
22 4 Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria DNS
22 47 Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy DNS

Bischofshofen[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[13].

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 50 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 144,5 95,1 55,0 10 0,85 -8,0 144,4 q
2. 62 Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 141,5 89,7 56,0 7 1,16 -10,9 144,1 pq
3. 49 Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy 142,0 90,6 57,0 11 0,67 -6,3 141,3 q
4. 57 Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 137,0 81,6 56,0 9 0,27 -2,5 139,8 q
5. 63 Kot, MaciejMaciej Kot Polska 138,0 83,4 54,5 7 1,32 -12,4 134,8 pq
6. 43 Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 139,0 85,2 55,5 11 0,77 -7,2 133,5 q
7. 52 Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 135,0 78,0 55,0 9 0,46 -4,3 133,4 q
8. 55 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja 135,5 78,9 53,5 9 0,52 -4,9 132,2 q
9. 51 Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 138,0 83,4 55,0 9 1,19 -11,1 132,0 q
10. 56 Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia 133,5 75,3 55,0 9 0,41 -3,8 131,2 q
11. 48 Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 137,5 82,5 55,5 11 0,75 -7,0 131,0 q
12. 66 Prevc, DomenDomen Prevc Słowenia 134,5 77,1 51,0 7 0,70 -6,6 130,8 pq
13. 45 Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia 137,5 82,5 55,5 11 0,82 -7,7 130,3 q
14. 42 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia 142,5 91,5 49,0 11 1,23 -11,5 129,0 q
15. 60 Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria 134,0 76,2 54,5 9 0,74 -6,9 128,5 pq
58 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 130,5 69,9 54,0 9 0,01 -0,1 pq
17. 44 Hula, StefanStefan Hula Polska 134,5 77,1 54,5 11 0,48 -4,5 127,1 q
18. 47 Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 134,5 70,1 54,0 11 0,47 -4,4 126,7 q
19. 54 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 135,0 78,0 54,0 9 1,18 -11,0 125,7 q
20. 64 Kraft, StefanStefan Kraft Austria 132,0 72,6 54,0 7 1,20 -11,2 124,7 pq
21. 22 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja 129,5 68,1 50,5 11 -0,15 +1,7 120,3 q
22. 41 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia 132,0 72,6 54,0 11 0,70 -6,6 120,0 q
23. 37 Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 128,0 65,4 54,0 11 0,60 -6,1 113,3 q
23 Tollinger, EliasElias Tollinger Austria 124,5 59,1 52,5 11 -0,15 +1,7 q
25. 13 Rhoads, WilliamWilliam Rhoads Stany Zjednoczone 125,0 60,0 52,5 11 0,32 -3,0 109,5 q
26. 40 Janda, JakubJakub Janda Czechy 122,5 55,5 52,5 11 0,04 -0,4 107,6 q
27. 46 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa Czechy 125,5 60,9 52,5 11 0,75 -7,0 106,4 q
28. 24 Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 122,5 55,5 51,5 11 0,07 -6,7 106,3 q
29. 35 Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria 119,5 50,1 50,0 11 -0,52 +5,9 106,0 q
30. 33 Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia 122,5 55,5 51,0 11 0,27 -2,5 104,0 q
31. 53 Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 121,0 52,8 51,5 9 0,58 -5,4 103,6 q
32. 30 Sakuyama, KentoKento Sakuyama Japonia 125,5 60,9 51,0 11 1,08 -10,1 101,8 q
33. 38 Prevc, CeneCene Prevc Słowenia 118,0 47,4 51,0 11 -0,25 +2,8 101,2 q
34. 29 Ziobro, JanJan Ziobro Polska 116,5 44,7 49,5 11 -0,54 +6,1 100,3 q
35. 3 Hofer, ThomasThomas Hofer Austria 118,5 48,3 50,0 11 -0,16 +1,8 100,1 q
36. 26 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 124,0 58,2 51,0 11 1,16 -10,9 98,3 q
37. 28 Bickner, KevinKevin Bickner Stany Zjednoczone 117,0 45,6 51,0 11 -0,08 +0,9 97,5 q
38. 20 Glasder, MichaelMichael Glasder Stany Zjednoczone 117,0 45,6 52,0 11 0,03 -0,3 97,3 q
39. 67 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 121,0 52,8 46,0 7 1,18 -11,0 97,1 pq
40. 34 Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy 118,0 47,4 50,0 11 0,08 -0,7 96,7 q
41. 8 Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia 116,5 44,7 51,0 11 0,07 -0,7 95,0 q
42. 14 Matura, JanJan Matura Czechy 117,5 46,5 51,0 11 0,35 -3,3 94,2 q
43. 27 Altenburger, FlorianFlorian Altenburger Austria 117,0 45,6 49,0 11 0,08 -0,7 93,9 q
44. 18 Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria 111,0 34,8 49,5 11 -0,42 +4,8 89,1 q
45. 59 Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria 112,5 37,5 47,0 9 0,03 -0,3 88,9 pq
46. 25 Vančura, TomášTomáš Vančura Czechy 109,0 31,2 48,0 11 -0,69 +7,8 87,0 q
47. 4 Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald Austria 111,0 34,8 49,0 11 -0,20 +2,3 86,1 q
48. 19 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 112,0 36,6 48,0 11 -0,11 +1,2 85,8 q
65 Stoch, KamilKamil Stoch Polska DSQ pq
61 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy DSQ pq
49. 10 Justin, RokRok Justin Słowenia 112,5 37,5 49,5 11 0,19 -1,8 85,2 nq
50. 39 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada 105,5 24,9 48,5 11 -0,75 +8,5 81,9 nq
51. 2 Leitner, ClemensClemens Leitner Austria 114,0 40,2 49,0 11 0,80 -7,5 81,7 nq
52. 21 Żaparow, MaratMarat Żaparow Kazachstan 110,0 33,0 49,5 11 0,30 -2,8 79,7 nq
53. 32 Hilde, TomTom Hilde Norwegia 110,0 33,0 48,5 11 0,23 -2,2 79,3 nq
54. 16 Hyun-ki, KimKim Hyun-ki Korea Południowa 106,0 25,8 46,0 11 -0,57 +6,5 78,3 nq
55. 36 Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria 110,0 33,0 46,0 11 0,26 -2,4 76,6 nq
56. 15 Trofimow, RomanRoman Trofimow Rosja 110,0 33,0 49,0 11 0,65 -6,1 75,9 nq
57. 17 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja 106,0 25,8 45,0 11 -0,18 +2,0 72,8 nq
58. 31 Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja 97,0 9,6 46,0 11 -0,40 +4,5 60,1 nq
59. 1 Rupitsch, MarkusMarkus Rupitsch Austria 101,5 17,7 47,5 11 0,70 -6,6 58,6 nq
60. 9 Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko Kazachstan 97,5 10,5 47,5 11 0,06 -0,6 57,4 nq
61. 12 Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul Korea Południowa 98,5 12,3 46,0 11 0,12 -1,1 57,2 nq
62. 11 Nõmme, MarttiMartti Nõmme Estonia 91,5 -0,3 45,5 11 -0,54 +6,1 51,3 nq
5 Reisenauer, JanniJanni Reisenauer Austria DSQ nq
7 Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia DSQ nq
6 Steiner, MaximilianMaximilian Steiner Austria DNS

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Czechy Jakub Janda vs Stany Zjednoczone William Rhoads
2 Czechy Vojtěch Štursa vs Austria Elias Tollinger
3 Słowenia Jernej Damjan vs Czechy Roman Koudelka
4 Austria Markus Schiffner vs Japonia Taku Takeuchi
5 Finlandia Jarkko Määttä vs Rosja Dmitrij Wasiljew
6 Niemcy Richard Freitag vs Austria Stefan Kraft
7 Japonia Kento Sakuyama vs Rosja Jewgienij Klimow
8 Słowenia Cene Prevc vs Norwegia Robert Johansson
9 Polska Jan Ziobro vs Polska Stefan Hula
10 Austria Thomas Hofer vs Norwegia Andreas Stjernen
11 Norwegia Halvor Egner Granerud vs Austria Michael Hayböck
12 Stany Zjednoczone Kevin Bickner vs Japonia Noriaki Kasai
13 Stany Zjednoczone Michael Glasder vs Słowenia Jurij Tepeš
14 Norwegia Daniel-André Tande vs Słowenia Domen Prevc
15 Czechy Lukáš Hlava vs Japonia Daiki Itō
16 Słowenia Anže Semenič vs Słowenia Peter Prevc
17 Czechy Jan Matura vs Polska Dawid Kubacki
18 Austria Florian Altenburger vs Francja Vincent Descombes Sevoie
19 Bułgaria Władimir Zografski vs Niemcy Karl Geiger
20 Austria Andreas Kofler vs Norwegia Anders Fannemel
21 Czechy Tomáš Vančura vs Polska Maciej Kot
22 Austria Philipp Aschenwald vs Polska Piotr Żyła
23 Japonia Ryōyū Kobayashi vs Niemcy Stephan Leyhe
24 Polska Kamil Stoch vs Austria Manuel Fettner
25 Niemcy Markus Eisenbichler vs Niemcy Andreas Wellinger

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[14].

Poz. Nr
pary (n.st.)
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 24 (49) Stoch, KamilKamil Stoch Polska 134,5 9 +6,9 139,5 138,5 12 +8,9 149,7 289,2
Silver medal icon.svg 11 (15) Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria 130,5 9 +4,8 128,7 142,0 12 +7,0 154,6 283,3
Bronze medal icon.svg 22 (4) Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 131,0 9 +7,0 133,3 137,0 12 +5,4 142,5 275,8
4. 14 (12)* Prevc, DomenDomen Prevc Słowenia 130,5 7 +0,9 130,0 139,5 12 +3,6 145,2 275,2
5. 21 (5) Kot, MaciejMaciej Kot Polska 130,5 9 +3,5 127,9 135,0 12 +7,4 140,9 268,8
6. 6 (31) Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 130,5 9 +2,2 126,6 134,0 12 +9,1 140,8 267,4
7. 13 (13) Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia 141,0 9 -4,2 140,6 124,5 12 +7,9 121,0 261,6
8. 23 (3) Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy 126,5 9 +5,7 122,4 132,0 12 +9,9 137,5 259,9
9. 19 (7) Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 127,0 9 +7,2 124,8 132,0 12 +7,1 134,2 259,0
10. 10 (16) Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 130,5 9 +2,2 126,1 129,0 12 +11,9 132,6 258,7
11. 4 (29) Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria 133,0 9 -1,9 126,5 129,5 12 +9,3 131,9 257,4
12. 24 (2)* Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 123,5 9 +9,1 118,9 131,5 12 +10,6 136,8 255,7
13. 25 (50) Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy 128,5 9 +6,3 126,1 128,5 12 +9,5 129,3 255,4
14. 12 (14) Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia 130,0 9 +1,5 124,5 128,0 12 +9,7 129,1 253,6
15. 18 (8) Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja 125,5 9 +6,0 118,9 129,5 12 +10,6 132,7 251,6
16. 7 (19) Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 124,5 9 +6,2 117,8 127,5 12 +10,1 128,6 246,4
17. 1 (26) Janda, JakubJakub Janda Czechy 132,0 9 -0,7 125,9 123,0 12 +11,3 120,2 246,1
18. 17 (9) Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 125,0 9 +3,4 116,4 127,5 12 +11,1 129,6 246,0
19. 3 (28) Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 128,5 9 -1,4 118,9 126,0 12 +9,3 124,6 243,5
20. 8 (18) Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 122,0 9 +4,3 111,4 131,0 12 +4,1 129,4 240,8
21. 15 (11) Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 120,5 7 +4,4 113,5 129,5 12 +4,5 126,6 240,1
22. 9 (34) Ziobro, JanJan Ziobro Polska 125,0 9 +4,8 115,8 128,0 12 +5,7 124,1 239,9
23. 16 (10) Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia 122,5 7 +3,6 116,8 124,0 12 +11,0 122,7 239,5
24. 9 (17)* Hula, StefanStefan Hula Polska 124,0 9 +4,1 115,3 126,0 12 +7,0 121,3 236,6
25. 6 (20)* Kraft, StefanStefan Kraft Austria 128,0 9 +0,9 120,3 121,0 12 +10,2 112,5 232,8
26. 14 (39) Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 135,0 7 -2,2 135,0 117,0 12 +8,4 96,5 231,5
27. 20 (45) Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria 115,5 9 +9,2 103,1 127,0 12 +9,9 127,5 230,6
28. 4 (22)* Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia 126,5 9 -0,4 113,3 125,0 12 +2,5 115,0 228,3
29. 2 (24) Tollinger, EliasElias Tollinger Austria 123,0 9 +0,3 109,2 123,5 12 +6,2 116,5 225,7
30. 5 (30) Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia 120,5 9 +3,5 106,9 120,0 12 +10,0 113,5 220,4
31. 25 (1) Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 123,0 9 +8,2 112,1 NQ 112,1
32. 3 (23) Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 124,0 9 -0,8 109,9 NQ 109,9
33. 2 (27) Štursa, VojtěchVojtěch Štursa Czechy 123,0 9 +1,0 108,4 NQ 108,4
34. 8 (33) Prevc, CeneCene Prevc Słowenia 119,0 9 +4,4 106,1 NQ 106,1
35. 13 (38) Glasder, MichaelMichael Glasder Stany Zjednoczone 120,5 9 -1,2 103,2 NQ 103,2
36. 5 (21) Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja 118,0 9 +5,7 103,1 NQ 103,1
37. 11 (36) Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 118,5 9 +3,3 102,6 NQ 102,6
38. 10 (35) Hofer, ThomasThomas Hofer Austria 115,5 9 +3,8 97,7 NQ 97,7
39. 1 (25) Rhoads, WilliamWilliam Rhoads Stany Zjednoczone 116,5 9 +1,0 96,7 NQ 96,7
7 (32) Sakuyama, KentoKento Sakuyama Japonia 115,5 9 +3,3 NQ
41. 12 (37) Bickner, KevinKevin Bickner Stany Zjednoczone 116,0 9 +2,7 96,0 NQ 96,0
42. 23 (48) Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 111,0 9 +10,1 94,4 NQ 94,4
43. 15 (40) Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy 110,0 7 +5,5 92,7 NQ 92,7
44. 16 (41) Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia 111,0 7 +1,7 90,7 NQ 90,7
45. 21 (46) Vančura, TomášTomáš Vančura Czechy 109,5 9 +6,6 88,2 NQ 88,2
46. 17 (42) Matura, JanJan Matura Czechy 109,0 9 +6,6 87,3 NQ 87,3
47. 22 (47) Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald Austria 108,0 9 +8,4 85,8 NQ 85,8
48. 20 (6) Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 107,0 9 +8,0 84,6 NQ 84,6
49. 19 (44) Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria 107,0 9 +7,7 82,8 NQ 82,8
50. 18 (43) Altenburger, FlorianFlorian Altenburger Austria 106,5 9 +3,3 76,5 NQ 76,5
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Klasyfikacja końcowa 65. Turnieju Czterech Skoczni[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[15].

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Punkty zdobyte w konkursach Suma punktów Strata
1 2 3 4
Gold medal icon.svg Stoch, KamilKamil Stoch Polska 305,2 2. 286,0 2. 117,4 4. 289,2 1. 997,8
Silver medal icon.svg Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 291,9 7. 278,1 6. 116,7 7. 275,8 3. 962,5 35,3
Bronze medal icon.svg Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 295,4 4. 289,2 1. 125,7 1. 231,5 26. 941,8 56,0
4. Kot, MaciejMaciej Kot Polska 278,9 12. 269,6 7. 117,0 6. 268,8 5. 934,3 63,5
5. Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 294,9 5. 259,5 12. 116,7 7. 255,7 12. 926,8 71,0
6. Kraft, StefanStefan Kraft Austria 308,0 1. 282,4 3. 103,3 18. 232,8 25. 926,5 71,3
7. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy 293,1 6. 278,9 4. 97,0 29. 255,4 13. 924,4 73,4
8. Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy 269,4 17. 268,8 8. 113,0 11. 259,9 8. 911,1 86,7
9. Prevc, DomenDomen Prevc Słowenia 254,7 26. 278,5 5. 100,4 25. 275,2 4. 908,8 89,0
10. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 266,0 19. 258,5 14. 117,1 5. 258,7 10. 900,3 97,5
11. Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 277,2 14. 254,9 15. 97,6 28. 267,4 6. 897,1 100,7
12. Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 277,3 13. 251,3 18. 119,1 3. 246,4 16. 894,1 103,7
13. Vincent Descombes Sevoie Francja 258,6 25. 268,1 9. 111,2 12. 251,6 15. 889,5 108,3
14. Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia 281,8 10. 263,2 11. 103,0 19. 239,5 23. 887,5 110,3
15. Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 273,8 16. 250,2 20. 105,6 17. 246,0 18. 875,6 122,2
16. Janda, JakubJakub Janda Czechy 259,5 24. 250,5 19. 102,2 20. 246,1 17. 858,3 139,5
17. Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria 279,7 11. 247,7 21. 98,4 27. 230,6 27. 856,4 141,4
18. Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 250,5 27. 236,5 28. 110,0 15. 259,0 9. 856,0 141,8
19. Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria 296,2 3. 265,3 10. DNS 283,3 2. 844,8 153,0
20. Hula, StefanStefan Hula Polska 268,0 18. 253,7 16. 84,9 42. 236,6 24. 843,2 154,6
21. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria 246,8 29. 240,2 25. 87,1 39. 258,4 11. 832,5 165,3
22. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 277,0 15. 259,0 13. 110,7 13. 112,1 31. 758,8 239,0
23. Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia 283,2 9. 113,8 36. 94,6 33. 261,6 7. 753,2 244,6
24. Prevc, CeneCene Prevc Słowenia 284,4 8. 243,9 24. 86,8 40. 106,1 34. 721,2 276,6
25. Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 260,2 23. 111,8 40. 99,3 31. 240,1 21. 711,4 286,4
26. Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 115,6 39. 228,7 30. 123,1 2. 240,8 20. 708,2 289,6
27. Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 125,7 32. 233,9 29. 99,1 32. 243,5 19. 702,2 295,6
28. Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 246,7 30. 246,6 23. 84,3 43. 84,6 48. 662,2 335,6
29. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia 127,1 31. 113,7 37. 114,3 10. 253,6 14. 608,7 389,1
30. Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 115,7 37. 253,0 17. 98,8 26. 109,9 32. 577,4 420,4
31. Ziobro, JanJan Ziobro Polska 109,9 42. 107,4 44. 100,7 23. 239,9 22. 557,9 439,9
32. Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 247,8 28. 99,6 47. 90,0 34. 102,6 37. 540,0 457,8
33. Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia 94,2 48. 108,4 41. 110,4 14. 220,4 30. 533,4 464,4
34. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia 110,0 41. 90,3 50. 83,8 45. 228,3 28. 512,4 485,4
35. Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy 260,4 20. 247,7 21. DNS DNS 508,1 489,7
36. Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy 260,4 20. 239,0 26. DNS DNS 499,4 498,4
37. Altenburger, FlorianFlorian Altenburger Austria 108,7 44. 237,5 27. 74,8 47. 76,5 50. 497,5 500,3
38. Štursa, VojtěchVojtěch Štursa Czechy 260,4 20. 114,6 34. NQ 108,4 33. 483,4 514,4
39. Tollinger, EliasElias Tollinger Austria 109,3 43. NQ 88,7 37. 225,7 29. 423,7 574,1
40. Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada 117,1 36. 118,4 31. 102,1 21. NQ 337,6 660,2
41. Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja 119,8 35. 113,4 38. 100,8 22. NQ 334,0 663,8
42. Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy NQ 112,8 39. 106,9 16. 92,7 43. 312,4 685,4
43. Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 104,1 46. 106,8 45. NQ 94,4 42. 305,3 692,5
44. Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria 115,7 37. 107,7 43. 79,6 46. NQ 303,0 694,8
45. Bickner, KevinKevin Bickner Stany Zjednoczone NQ 117,3 32. 89,4 35. 96,0 41. 302,7 695,1
46. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja DSQ 98,4 48. 87,3 38. 103,1 36. 288,8 709,0
47. Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia NQ 103,0 46. 88,9 36. 90,7 44. 282,6 715,2
48. Paschke, PiusPius Paschke Niemcy 124,7 33. 115,5 33. DNS DNS 240,2 757,6
49. Hilde, TomTom Hilde Norwegia 121,0 34. 108,4 41. NQ NQ 229,4 768,4
50. Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska 113,6 40. NQ 86,7 41. DNS 200,3 797,5
51. Schmid, ConstantinConstantin Schmid Niemcy 102,2 47. 95,7 49. DNS DNS 197,9 799,9
52. Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria 107,5 45. NQ NQ 82,8 49. 190,3 807,5
53. Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia NQ 114,4 32. NQ NQ 114,4 883,4
53. Colloredo, SebastianSebastian Colloredo Włochy DNS DNS 114,4 9. DNS 114,4 883,4
55. Glasder, MichaelMichael Glasder Stany Zjednoczone NQ NQ NQ 103,2 35. 103,2 894,6
56. Aigner, ClemensClemens Aigner Austria DNS DNS 100,7 23. DNS 100,7 897,1
57. Hofer, ThomasThomas Hofer Austria DNS DNS DNS 97,7 38. 97,7 900,1
58. Rhoads, WilliamWilliam Rhoads Stany Zjednoczone NQ NQ DNS 96,7 39. 96,7 901,1
58. Sakuyama, KentoKento Sakuyama Japonia NQ NQ NQ 96,7 39. 96,7 901,1
60. Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja 93,9 49. NQ NQ NQ 93,9 903,9
61. Huber, DanielDaniel Huber Austria DNS DNS 92,3 30. DNS 92,3 905,5
62. Vančura, TomášTomáš Vančura Czechy NQ NQ NQ 88.2 45. 88,2 909,6
63. Matura, JanJan Matura Czechy NQ NQ NQ 87,3 46. 87,3 910,5
64. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald Austria DNS DNS NQ 85,8 47. 85,8 912,0
65. Insam, AlexAlex Insam Włochy DNS DNS 84,0 44. DNS 84,0 913,8

Klasyfikacja Pucharu Świata i Pucharu Narodów po zakończeniu turnieju[edytuj | edytuj kod]

Najwięcej punktów Pucharu Świata – 310 – zdobył w trakcie Turnieju Czterech Skoczni 2016/2017 jego triumfator, Kamil Stoch, który awansował dzięki temu z czwartego na trzecie miejsce (633 punkty). Liderem pozostał Domen Prevc (646 punktów), na drugiej pozycji plasował się niezmiennie Daniel-André Tande (9 punktów straty); zajmujący przed turniejem trzecią lokatę Stefan Kraft zamienił się miejscem ze Stochem (tracił 136 punktów do Prevca). Liczba zawodników klasyfikowanych zwiększyła się z 47 do 56.

Po zakończeniu turnieju na czele klasyfikacji Pucharu Narodów znalazła się – po raz pierwszy w historii – reprezentacja Polski, która wcześniej zajmowała trzecią pozycję. Drużyny Austrii i Niemiec spadły odpowiednio z pierwszego na drugie i z drugiego na trzecie miejsce. Lista reprezentacji klasyfikowanych w Pucharze Narodów przed turniejem powiększyła się o zespół Włoch.

Poniższe tabele przedstawiają klasyfikację Pucharu Świata i Pucharu Narodów 2016/2017 po przeprowadzeniu 10 konkursów indywidualnych (sześciu przed Turniejem Czterech Skoczni i tych przeprowadzonych w jego ramach) oraz jednego drużynowego[16][17].

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. a b Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
 2. a b Suma liczby konkursów drużynowych z udziałem danej reprezentacji oraz zawodów indywidualnych (głównych), w których wystąpił co najmniej jeden przedstawiciel danego państwa.
 3. Rozegrano tylko jedną serię.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2016/2017 po konkursie w Engelbergu (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
 2. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów 2016/2017 po konkursie w Engelbergu (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
 3. Fisskijumping.com – Encyklopedia – System KO (pol.). berkutschi.com. [dostęp 2017-01-18].
 4. Marta Wąsowska: Skoki Narciarskie: Zasady Turnieju Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 2001-07-28. [dostęp 2011-12-20].
 5. 9th World Cup Competition Oberstdorf (GER) Large Hill KO Results Qualification (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
 6. 9th World Cup Competition Oberstdorf (GER) Large Hill KO Official Results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
 7. 10th World Cup Competition Garmisch-Partenkirchen (GER) Large Hill KO Results Qualification (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
 8. 10th World Cup Competition Garmisch-Partenkirchen (GER) Large Hill KO Official Results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
 9. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann 2016/2017 Vierschanzentournee Standing – Garmisch-Partenkirchen (ang.). fis-ski.com, 1 stycznia 2017. [dostęp 2017-11-05].
 10. 11th World Cup Competition Innsbruck (AUT) Large Hill KO Results Qualification (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
 11. 11th World Cup Competition Innsbruck (AUT) Large Hill KO Official Results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
 12. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann 2016/2017 Vierschanzentournee Standing – Innsbruck (ang.). fis-ski.com, 4 stycznia 2017. [dostęp 2017-11-05].
 13. 12th World Cup Competition Bischofshofen (AUT) Large Hill KO Results Qualification (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-11].
 14. 12th World Cup Competition Bischofshofen (AUT) Large Hill KO Official Results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-11].
 15. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann 2016/2017 Vierschanzentournee Standing (ang.). fis-ski.com, 6 stycznia 2017. [dostęp 2017-11-05].
 16. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2016/2017 po konkursie w Bischofshofen (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
 17. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów 2016/2017 po konkursie w Bischofshofen (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]