Puchar Świata w biathlonie 2016/2017 – Nové Město na Moravě

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2016/2017 – Nové Město na Moravě
Pokljuka Oberhof
Data 15–18 grudnia
Gospodarz Czechy Nové Město na Moravě
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Francja Martin Fourcade

Rosja Tatjana Akimowa
Bieg pościgowy Francja Martin Fourcade

Francja Anaïs Chevalier
Bieg masowy Francja Martin Fourcade

Czechy Gabriela Koukalová
Mapa lokalizacyjna Europy
Nové Město na Moravě
Nové Město na Moravě
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody Pucharu Świata w biathlonie w Novym Meście na Morawach były trzecimi w sezonie 2016/2017 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozgegrano w dniach 15–18 grudnia. Rywalizacja odbyła się w sprincie, biegu pościgowym i biegu masowym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
15 grudnia Sprint mężczyzn 17:30 CET 104
16 grudnia Sprint kobiet 17:30 CET 100
17 grudnia Bieg pościgowy kobiet 15:00 CET 60
17 grudnia Bieg pościgowy mężczyzn 17:40 CET 60
18 grudnia Bieg masowy mężczyzn 11:45 CET 30
18 grudnia Bieg masowy kobiet 14:15 CET 30

Zestawienie medalistów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Rosja Anton Szypulin
Rosja (RUS)
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Rosja Anton Szypulin
Rosja (RUS)
Francja Quentin Fillon Maillet
Francja (FRA)
Bieg masowy (15 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Niemcy Simon Schempp
Niemcy (GER)
Rosja Anton Babikow
Rosja (RUS)

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Rosja Tatjana Akimowa
Rosja (RUS)
Francja Anaïs Chevalier
Francja (FRA)
Stany Zjednoczone Susan Dunklee
Stany Zjednoczone (USA)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Francja Anaïs Chevalier
Francja (FRA)
Włochy Dorothea Wierer
Włochy (ITA)
Rosja Tatjana Akimowa
Rosja (RUS)
Bieg masowy (12,5 km)
szczegóły
Czechy Gabriela Koukalová
Czechy (CZE)
Niemcy Laura Dahlmeier
Niemcy (GER)
Włochy Dorothea Wierer
Włochy (ITA)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 0+1 23:48.0
Silver medal icon.svg Anton Szypulin  Rosja 0+0 23:49.6 +1.6
Bronze medal icon.svg Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0+1 23:54.4 +6.4
4. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 1+0 23:58.5 +10.5
5. Władimir Iliew  Bułgaria 0+1 24:03.8 +15.8
6. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+1 24:04.3 +16.3
7. Serhij Semenow  Ukraina 0+0 24:06.8 +18.8
8. Ondřej Moravec  Czechy 0+0 24:14.5 +26.5
9. Julian Eberhard  Austria 2+1 24:16.6 +28.6
10. Erlend Bjøntegaard  Norwegia 0+1 24:18.1 +30.1

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Tatjana Akimowa  Rosja 0+0 21:58.9
Silver medal icon.svg Anaïs Chevalier  Francja 0+0 22:03.2 +4.3
Bronze medal icon.svg Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 0+0 22:04.0 +5.1
4. Laura Dahlmeier  Niemcy 0+2 22:15.4 +16.5
5. Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 1+1 22:17.1 +18.2
6. Justine Braisaz  Francja 0+2 22:17.3 +18.4
7. Dorothea Wierer  Włochy 0+1 22:22.3 +23.4
8. Anaïs Bescond  Francja 0+0 22:23.7 +24.8
9. Fanny Horn Birkeland  Norwegia 0+1 22:28.3 +29.4
10. Franziska Preuß  Niemcy 0+1 22:29.8 +30.9

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 0+1+0+0 32:53.6
Silver medal icon.svg Anton Szypulin  Rosja 0+0+1+1 33:23.8 +30.2
Bronze medal icon.svg Quentin Fillon Maillet  Francja 0+0+0+0 33:31.9 +38.3
4. Simon Schempp  Niemcy 0+0+0+0 33:32.0 +38.4
5. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 1+0+0+2 33:56.3 +1:02.7
6. Michael Rösch  Belgia 0+0+0+0 33:57.2 +1:03.6
7. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+0+2+0 33:57.4 +1:03.8
8. Jean-Guillaume Béatrix  Francja 0+0+0+1 34:14.5 +1:20.9
9. Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 1+0+1+0 34:15.7 +1:22.1
10. Michal Krčmář  Czechy 0+0+1+0 34:20.9 +1:27.3

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Anaïs Chevalier  Francja 1+0+0+0 30:38.1
Silver medal icon.svg Dorothea Wierer  Włochy 0+1+1+0 30:47.6 +9.5
Bronze medal icon.svg Tatjana Akimowa  Rosja 1+0+0+0 30:57.5 +19.4
4. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 0+1+1+0 31:06.1 +28.0
5. Marie Dorin Habert  Francja 1+0+1+1 31:21.9 +43.8
6. Franziska Preuß  Niemcy 0+0+1+1 31:27.0 +48.9
7. Laura Dahlmeier  Niemcy 0+0+2+1 31:35.1 +57.0
8. Gabriela Koukalová  Czechy 1+0+1+1 31:37.9 +59.8
9. Tiril Eckhoff  Norwegia 2+0+1+1 31:37.9 +59.8
10. Franziska Hildebrand  Niemcy 0+0+0+1 31:42.2 +1:04.1

Bieg masowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 0+1+0+0 36:18.9
Silver medal icon.svg Simon Schempp  Niemcy 1+1+0+0 36:27.2 +8.3
Bronze medal icon.svg Anton Babikow  Rosja 0+0+0+1 36:28.3 +9.4
4. Ondřej Moravec  Czechy 1+0+0+1 36:28.6 +9.7
5. Dmytro Pidruczny  Ukraina 0+0+0+1 36:29.1 +10.2
6. Matwiej Jelisiejew  Rosja 0+1+1+0 36:29.9 +11.0
7. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 1+0+1+0 36:30.2 +11.3
8. Quentin Fillon Maillet  Francja 0+1+1+0 36:32.6 +13.7
9. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 2+0+1+0 36:38.7 +19.8
10. Simon Desthieux  Francja 1+0+1+0 36:47.7 +28.8

Bieg masowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Gabriela Koukalová  Czechy 0+1+0+0 34:42.1
Silver medal icon.svg Laura Dahlmeier  Niemcy 2+0+0+0 34:45.2 +3.1
Bronze medal icon.svg Dorothea Wierer  Włochy 1+0+0+0 34:51.8 +9.7
4. Vanessa Hinz  Niemcy 0+0+1+0 34:57.6 +15.5
5. Marte Olsbu  Norwegia 1+1+0+0 35:03.7 +21.6
6. Franziska Preuß  Niemcy 0+1+1+0 35:08.9 +26.8
7. Marie Dorin Habert  Francja 1+0+0+1 35:15.3 +33.2
8. Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 1+1+0+1 35:22.0 +39.9
9. Lisa Theresa Hauser  Austria 0+0+1+1 35:25.2 +43.1
10. Tatjana Akimowa  Rosja 0+0+2+0 35:28.2 +48.1

Klasyfikacje po zawodach w Nové Město na Moravě[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacje generalne
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 468
2. Rosja Anton Szypulin 310
3. Norwegia Johannes Thingnes Bø 308
4. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 258
5. Niemcy Simon Schempp 251
6. Rosja Maksim Cwietkow 240
7. Niemcy Arnd Peiffer 223
8. Niemcy Erik Lesser 213
9. Stany Zjednoczone Lowell Bailey 199
10. Norwegia Emil Hegle Svendsen 197
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Niemcy Laura Dahlmeier 410
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 312
3. Czechy Gabriela Koukalová 305
4. Francja Marie Dorin Habert 291
5. Francja Justine Braisaz 275
6. Włochy Dorothea Wierer 260
7. Austria Lisa Hauser 247
8. Czechy Eva Puskarčíková 227
9. Rosja Tatiana Akimowa 221
10. Niemcy Franziska Hildebrand 214
Klasyfikacje sprintu
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 180
2. Norwegia Emil Hegle Svendsen 118
3. Rosja Anton Szypulin 115
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Niemcy Laura Dahlmeier 146
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 137
3. Francja Justine Braisaz 123
Klasyfikacje biegu masowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 60
2. Niemcy Simon Schempp 54
3. Rosja Anton Babikow 48
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Koukalová 60
2. Niemcy Laura Dahlmeier 54
3. Włochy Dorothea Wierer 48
Klasyfikacje biegu pościgowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 168
2. Rosja Anton Szypulin 136
3. Rosja Maksim Cwietkow 115
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Niemcy Laura Dahlmeier 150
2. Włochy Dorothea Wierer 124
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 124

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]