Puchar Świata w biathlonie 2016/2017 – Oberhof

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2016/2017 – Oberhof
Nové Město Ruhpolding
Data 5–8 stycznia 2017
Gospodarz Niemcy Oberhof
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Austria Julian Eberhard

Czechy Gabriela Koukalová
Bieg pościgowy Francja Martin Fourcade

Francja Marie Dorin Habert
Bieg masowy Niemcy Simon Schempp

Czechy Gabriela Koukalová
Mapa lokalizacyjna Europy
Oberhof
Oberhof
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody Pucharu Świata w biathlonie w Oberhofie były czwartymi w sezonie 2016/2017 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozegrano w dniach 5–8 stycznia. Rywalizacja odbyła się w sprincie, biegu pościgowym i biegu masowym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
5 stycznia Sprint mężczyzn 14:15 CET 105
6 stycznia Sprint kobiet 14:15 CET 91
7 stycznia Bieg pościgowy mężczyzn 11:30 CET 60
7 stycznia Bieg pościgowy kobiet 14:40 CET 60
8 stycznia Bieg masowy mężczyzn 12:30 CET 30
8 stycznia Bieg masowy kobiet 14:40 CET 30

Zestawienie medalistów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
Austria Julian Eberhard
Austria (AUT)
Czechy Michal Šlesingr
Czechy (CZE)
Włochy Dominik Windisch
Włochy (ITA)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Niemcy Arnd Peiffer
Niemcy (GER)
Włochy Dominik Windisch
Włochy (ITA)
Bieg masowy (15 km)
szczegóły
Niemcy Simon Schempp
Niemcy (GER)
Niemcy Erik Lesser
Niemcy (GER)
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Czechy Gabriela Koukalová
Czechy (CZE)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Francja Marie Dorin Habert
Francja (FRA)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Francja Marie Dorin Habert
Francja (FRA)
Czechy Gabriela Koukalová
Czechy (CZE)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Bieg masowy (12,5 km)
szczegóły
Czechy Gabriela Koukalová
Czechy (CZE)
Niemcy Laura Dahlmeier
Niemcy (GER)
Czechy Eva Puskarčíková
Czechy (CZE)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Julian Eberhard  Austria 1+0 27:26.8
Silver medal icon.svg Michal Šlesingr  Czechy 0+1 27:37.6 +10.8
Bronze medal icon.svg Dominik Windisch  Włochy 0+1 28:07.1 +40.3
4. Lukas Hofer  Włochy 0+0 28:07.2 +40.4
5. Erik Lesser  Niemcy 0+2 28:08.0 +41.2
6. Simon Schempp  Niemcy 1+1 28:13.0 +46.2
7. Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0+1 28:15.2 +48.4
8. Martin Fourcade  Francja 0+3 28:18.1 +51.3
9. Benjamin Weger  Szwajcaria 0+0 28:18.6 +51.8
10. Władimir Iliew  Bułgaria 0+2 28:25.2 +58.4

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Gabriela Koukalová  Czechy 0+0 22:28.5
Silver medal icon.svg Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 0+2 22:49.8 +21.3
Bronze medal icon.svg Marie Dorin Habert  Francja 0+1 22:52.5 +24.0
4. Anaïs Chevalier  Francja 0+0 22:59.1 +30.6
5. Maren Hammerschmidt  Niemcy 0+0 23:04.4 +35.9
6. Dorothea Wierer  Włochy 0+0 23:15.3 +46.8
7. Ołena Pidhruszna  Ukraina 0+0 23:19.8 +51.3
8. Magdalena Gwizdoń  Polska 0+0 23:24.9 +56.4
9. Célia Aymonier  Francja 0+2 23:31.0 +1:02.5
10. Chardine Sloof  Szwecja 0+0 23:41.4 +1:12.9

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 0+1+0+0 36:45.7
Silver medal icon.svg Arnd Peiffer  Niemcy 0+0+1+2 37:55.6 +1:09.9
Bronze medal icon.svg Dominik Windisch  Włochy 0+0+3+2 38:18.1 +1:32.4
4. Emil Hegle Svendsen  Norwegia 1+1+2+1 38:18.3 +1:32.6
5. Erik Lesser  Niemcy 0+0+2+3 38:21.8 +1:36.1
6. Anton Babikow  Rosja 0+0+5+0 38:26.4 +1:40.7
7. Michal Šlesingr  Czechy 0+1+2+3 38:39.7 +1:54.0
8. Henrik L'Abée-Lund  Norwegia 0+0+3+2 38:41.0 +1:55.3
9. Artem Pryma  Ukraina 1+0+0+1 38:41.0 +1:55.3
10. Maksim Cwietkow  Rosja 0+1+0+3 38:49.6 +2:03.9

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Marie Dorin Habert  Francja 1+0+0+1 34:33.3
Silver medal icon.svg Gabriela Koukalová  Czechy 0+0+1+2 35:11.6 +38.3
Bronze medal icon.svg Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 1+0+1+2 35:52.4 +1:19.1
4. Maren Hammerschmidt  Niemcy 0+1+1+3 36:39.2 +2:05.9
5. Anaïs Bescond  Francja 0+0+1+1 36:46.6 +2:13.3
6. Vanessa Hinz  Niemcy 1+0+1+0 36:56.7 +2:23.4
7. Marte Olsbu  Norwegia 1+0+0+1 37:05.7 +2:32.4
8. Dorothea Wierer  Włochy 0+1+2+1 37:07.7 +2:34.4
9. Anaïs Chevalier  Francja 0+1+0+3 37:11.5 +2:38.2
10. Galina Wiszniewska  Kazachstan 1+1+0+1 37:18.2 +2:44.9

Bieg masowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Simon Schempp  Niemcy 0+0+1+0 38:30.9
Silver medal icon.svg Erik Lesser  Niemcy 0+0+0+1 38:31.3 +0.4
Bronze medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 0+0+2+0 38:31.3 +0.4
4. Jean-Guillaume Béatrix  Francja 0+0+1+0 38:44.1 +13.2
5. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 0+0+0+1 38:50.4 +19.5
6. Benedikt Doll  Niemcy 0+1+1+0 39:18.7 +47.8
7. Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0+0+1+1 39:23.7 +52.8
8. Anton Babikow  Rosja 0+1+0+1 39:24.0 +53.1
9. Michal Krčmář  Czechy 0+2+1+0 39:29.8 +58.9
10. Benjamin Weger  Szwajcaria 0+0+1+0 39:31.7 +1:00.8

Bieg masowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Gabriela Koukalová  Czechy 0+0+0+0 37:20.5
Silver medal icon.svg Laura Dahlmeier  Niemcy 0+0+1+0 37:52.0 +31.5
Bronze medal icon.svg Eva Puskarčíková  Czechy 0+0+0+0 38:05.9 +45.4
4. Galina Wiszniewska  Kazachstan 0+0+0+1 38:32.1 +1:11.6
5. Julija Dżyma  Ukraina 1+0+2+0 38:33.1 +1:12.6
6. Franziska Hildebrand  Niemcy 0+1+0+1 38:34.5 +1:14.0
7. Selina Gasparin  Szwajcaria 0+0+0+1 38:48.2 +1:27.7
8. Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 4+0+1+2 39:00.4 +1:39.9
9. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 0+0+1+2 39:04.0 +1:43.5
10. Marte Olsbu  Norwegia 1+1+1+0 39:07.1 +1:46.6

Klasyfikacje po zawodach w Nové Město na Moravě[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacje generalne
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 610
2. Rosja Anton Szypulin 379
3. Niemcy Simon Schempp 370
4. Niemcy Erik Lesser 347
5. Rosja Maksim Cwietkow 329
6. Niemcy Arnd Peiffer 326
7. Norwegia Emil Hegle Svendsen 312
8. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 311
9. Norwegia Johannes Thingnes Bø 308
10. Austria Julian Eberhard 280
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Koukalová 479
2. Niemcy Laura Dahlmeier 464
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 448
4. Francja Marie Dorin Habert 426
5. Włochy Dorothea Wierer 356
6. Niemcy Franziska Hildebrand 305
7. Francja Justine Braisaz 299
8. Rosja Tatjana Akimowa 285
9. Czechy Eva Puskarčíková 280
10. Norwegia Marte Olsbu 270
Klasyfikacje sprintu
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 214
2. Norwegia Emil Hegle Svendsen 154
3. Austria Julian Eberhard 132
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 191
2. Czechy Gabriela Koukalová 172
3. Francja Marie Dorin Habert 162
Klasyfikacje biegu masowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Niemcy Simon Schempp 114
2. Francja Martin Fourcade 108
3. Niemcy Erik Lesser 84
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Koukalová 120
2. Niemcy Laura Dahlmeier 108
3. Włochy Dorothea Wierer 72
Klasyfikacje biegu pościgowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 228
2. Rosja Anton Szypulin 161
3. Rosja Maksim Cwietkow 146
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Francja Marie Dorin Habert 179
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 172
3. Czechy Gabriela Koukalová 163

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]