Monika Luft

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Monika Luft
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 6 maja 1964
Warszawa
Zawód dziennikarka, prezenterka telewizyjna, publicystka

Monika Luft z domu Szatyńska (ur. 6 maja 1964 w Warszawie) – polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna i publicystka.

Karierę telewizyjną rozpoczęła jako dziennikarka hiszpańskiej telewizji publicznej TVE, choć już wcześniej zagrała epizodyczną rolę w filmie Noce i dnie w reżyserii Jerzego Antczaka. Później rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej jako prezenterka oprawy TVP1. Prowadziła m.in. Kawę czy herbatę?. Po odejściu z TVP Monika Luft związała się z należącą do koncernu Fincast telewizją Tele 5. Tam prowadziła głównie wywiady z gwiazdami estrady i filmu. Wkrótce Monika Luft zrezygnowała z pracy w telewizji i zajęła się pisaniem książki. Zadebiutowała w 2004 roku Śmiechem iguany (Wyd. Arte), następną jej książką jest System argentyński (Świat Książki). W 2005 roku prowadziła organizowany przez Polsat festiwal TOPtrendy.

W maju 2006 została redaktorką naczelną miesięcznika "Sukces". Z wydawnictwem rozstała się po czterech miesiącach. Współpracowała z Teatrem Polskiego Radia (Scena Faktu) jako autorka słuchowisk (2008). Od 2006 roku jest wydawcą portalu miłośników i hodowców koni arabskich "polskiearaby.com".

Filmografia[edytuj]

Bibliografia[edytuj]