Przejdź do zawartości

Olgierd Annusewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Olgierd Annusewicz
doktor habilitowany nauk społecznych
Doktorat

2006 – nauki o polityce
UW

Habilitacja

2020 – nauki o polityce i administracji
UKSW

Nauczyciel akademicki

Olgierd Andrzej Annusewicz – polski politolog, doktor habilitowany nauk społecznych[1], adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego[1].

Kariera naukowa[edytuj | edytuj kod]

20 grudnia 2006 r. uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o polityce na ówczesnym Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW na podstawie pracy Instrumenty komunikowania politycznego w demokracji, której promotorką była Grażyna Ulicka. 26 października 2020 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie nauk o polityce i administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW)[1].

Należał do kadry naukowo-dydaktycznej dawnego Instytutu Nauk Politycznych UW[1], a po jego likwidacji i reorganizacji wydziału w 2019 r. znalazł się w zespole Katedry Socjologii i Marketingu Politycznego[2].

Kierownik projektu badawczego Political Communication on the Internet (2014) finansowanego przez Google Polska. W latach 2010-2019 wygłaszał referaty m.in. w Madrycie, Pradze, Turynie, Lecce, Nottingham, Szawle[3].

W swojej pracy naukowej zajmuje się głównie komunikowaniem, komunikowaniem politycznym, mediami społecznościowymi oraz zarządzaniem konfliktami[4]. Jako nauczyciel akademicki prowadzi zajęcia z zakresu retoryki i erystyki, sztuki negocjacji, komunikacji politycznej, zarządzania marką, wywierania wpływu i innych przedmiotów, których wspólnym mianownikiem jest komunikacja[5].

Życie zawodowe[edytuj | edytuj kod]

W życiu zawodowym, poza karierą wykładowcy akademickiego, zajmuje się m.in. skutecznym komunikowaniem, przygotowywaniem do wystąpień publicznych i prezentacji. Uczy, jak efektywnie korzystać z narzędzi retoryki i erystyki - w wystąpieniach publicznych, medialnych, sprzedażowych, w relacjach z klientami. Doradza, jak efektywnie komunikować się z klientem, jak przekonywać do swoich racji oraz jak nie dać sobą manipulować. Zajmuje się także doradztwem w sytuacjach kryzysowych[6]. Doradza w obszarze kształtowania wizerunku i prezentacji marketingowych. Zarządzał projektem rebrandingu jednej z firm konsultingowych specjalizującej się w zarządzaniu projektami, następnie przez pięć lat odpowiadał w niej za marketing i wspierał pion HR. Jako konsultant wspiera budowanie i funkcjonowanie zespołów projektowych. Jest autorem narzędzi do efektywnego planowania rozwoju zawodowego członków zespołów projektowych. Był członkiem zespołów ds. Kryzysowych, zatem ma doświadczenie na gruncie zarządzania informacją w sytuacjach kryzysowych. Opracowywał procedury komunikowania kryzysowego, przygotowywał i prowadził szkolenia z komunikacji w sytuacjach kryzysowych. Jest też autorem modelu zarządzania ryzykiem komunikacyjnym związanym z realizacją projektów oraz zmian społecznych[7].

Szkolił i doradzał osobom pracującym w organizacjach pozarządowych, politycznych, naukowych oraz biznesowych w tym: Abbot Labboratories, AIG Bank, Allianz Polska, Baker&McKenzie, Bayer Healthcare, BIK, Bumar Łabędy, Cadbury Wedel, Carrywater Consulting, Celon Pharma, Commercial Union (Aviva), Compensa, Frito Lay Poland, Glaxo, Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, K&K Kulikowska i Kulikowski, KMD, ING Bank Śląski, Jeronimo Martins, Lafarge, Nordea, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Netia, Bank PEKAO, Pepsi-Cola General Bottlers Poland, PGE Energia Ciepła, Polskie Linie Lotnicze LOT, RK Legal, SAP Hybris, Squire&Sanders, Syncron(inne języki), Torfarm, Polska Telefonia Cyfrowa, Śnieżka, Volvo Polska Samochody Ciężarowe, Zepter International Poland. Ma też doświadczenie w szkoleniu za granicą, w języku angielskim[8].


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Olgierd Andrzej Annusewicz, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 2023-09-27].
  2. Annusewicz Olgierd – Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych [online] [dostęp 2023-09-27] (pol.).
  3. Annusewicz Olgierd – Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych [online] [dostęp 2023-11-22] (pol.).
  4. Annusewicz Olgierd – Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych [online] [dostęp 2023-11-22] (pol.).
  5. Olgierd Annusewicz. Wykładowca UW, trener skutecznej komunikacji. [online], Olgierd Annusewicz | Doradztwo i Szkolenia [dostęp 2023-11-22] (pol.).
  6. Olgierd Annusewicz. Pomoc w skutecznym komunikowaniu. [online], Olgierd Annusewicz | Doradztwo i Szkolenia [dostęp 2023-11-22] (pol.).
  7. Olgierd Annusewicz. Wykładowca UW, trener skutecznej komunikacji. [online], Olgierd Annusewicz | Doradztwo i Szkolenia [dostęp 2023-11-22] (pol.).
  8. Olgierd Annusewicz. Wykładowca UW, trener skutecznej komunikacji. [online], Olgierd Annusewicz | Doradztwo i Szkolenia [dostęp 2023-11-22] (pol.).