Rayman: Hoodlums' Revenge

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rayman: Hoodlums' Revenge
Producent Ubisoft
Wydawca Ubisoft, Feral Interactive (Mac)
Data wydania 2005
Gatunek platformówka
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: E (Everyone)
ACB: G8+
PEGI: 3+
Język angielski, hiszpański, włoski, francuski
Wymagania sprzętowe
Platforma Game Boy Advance
Wymagania

Game Boy Advance

Kontrolery przyciski na Game Boyu

Rayman: Hoodlums' Revenge (ang.Zemsta Mroklumów) – gra komputerowa wydana w 2005 roku przeznaczona na konsolę Game Boy Advance. Jest kontynuacją gry Rayman 3: Hoodlum Havoc.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Rayman drzemie z Globoxem w lesie. Kiedy się budzi, zauważa zniknięcie swojego przyjaciela, a Murfy informuje go, że powrócił Andre, który ma zamiar wskrzesić lub sklonować Refluxa. Okazuje się, że dodatkową moc dla wroga daje sok ze śliwek, tak więc pierwszy boss to maszyna produkująca wymieniony wcześniej napój.

Globox budzi się w Kwaterze Mroklumów znajdującej się na Bagnach Mroku. Okazuje się, że ma w środku Andre, który nim zawładnął. Ten zamierza w brzuchu Globoxa zostać przetransportowanym przez Raymana do Serca Świata, by nim zawładnąć. Wszystko wychodzi na jaw dopiero po pokonaniu bossa z zalanej lawą krainy Żywych Umarlaków. Niestety plan się udaje, ale Rayman ponownie ratuje świat.

Po zakończeniu gry Globox się budzi bez Andre, który zmarł i pyta, czy przegapił śniadanie. Rayman cieszy się, że uratował przyjaciela i idą przed siebie[1].

Punktacja w poziomach[edytuj | edytuj kod]

W grze zbieramy kryształy, za które otrzymujemy od 10 do 1500 punktów w zależności od koloru kryształu. Poza tym punkty dostajemy za pokonanie przeciwnika i uwolnienie Małaków. Liczbę punktów można łatwo zwiększyć, gdyż zastosowany został tryb Combo. Po każdej planszy następuje podsumowanie, po którym dostajemy tzw. znaczki Murfy'ego. Zebranie w każdej planszy danej krainy wszystkich znaczków Murfy'ego powoduje uzyskanie dostępu do poziomu premiowego.

Różnice między Rayman 3 a Rayman: Hoodlum's Revenge[edytuj | edytuj kod]

Kraina Żywych Umarlaków[edytuj | edytuj kod]

Kraina Żywych Umarlaków różni się od wersji przedstawionej w Rayman 3: Hoodlum Havoc. Ze spokojnej krainy położonej przy morzu przeistacza się w zalany lawą ląd.

Arena walki z Begoniaxą[edytuj | edytuj kod]

Arena, na której walczymy z wiedźmą Begoniaxą, to nie jej dom, lecz ogromne molo otoczone wodą, gdzie w niektórych miejscach są wystawione dzidy.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Rayman: Hoodlum's Revenge (GBA) | GRYOnline.pl, GRY-Online.pl [dostęp 2016-12-29] (pol.).