Lublin Zemborzyce: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 37 bajtów ,  7 lat temu
m
brak opisu edycji
(sprzątanie przy użyciu AWB)
mNie podano opisu zmian
'''Lublin-Zemborzyce''' – [[stacja kolejowa]] [[Kategorie dworców kolejowych w Polsce|kategorii D]] położona na obrzeżach [[Lublin]]a na terenie [[Zemborzyce|Zemborzyc]]. Stacja powstała w 1914. 1 stycznia 1945 postanowiono o dobudowaniu jednego dodatkowego toru. Elektryfikacja nastąpiła w 1976.
 
Budynek dworca powstał w okresie PRL. Po usunięciu jego ścian poczekalnia pełniła funkcję wiaty. Obecnie została rozebrana. Stacja posiada 3 tory główne, co jest praktycznie standardem na całym odcinku, aż do Stalowej Woli. Na przełomie lat 2012 i 2013 dokonano przebudowy układu torowego stacji - wybudowany został nowy peron wyspowy między dotychczasowymi torami nr 1 i 4. Tor 2 został zlikwidowany, a jego funkcje przejął tor 4. Oprócz torów głównych istnieje także jeden ładunkowy. Zabudowane zostały także nowe semafory świetlne i tarcze ostrzegawcze, póki co jeszcze nieczynne. JakOd na2015 razieroku ruchstacja prowadząjest dwiesterowana nastawnie:z dysponującaLokalnego "LZ"Centrum iSterowanie wykonawczaw "LZ1",Niedrzwicy. któreZlikwidowano posiadajądotychczas urządzenia mechaniczne zistniejącą sygnalizacjąsygnalizację kształtową.
 
Na stacji kończy się zelektryfikowany i dwutorowy odcinek linii, dalej aż do [[Stalowa Wola Rozwadów|Stalowej Woli Rozwadowa]] pociągi kursują po jednym, niezelektryfikowanym torze.
918

edycji

Menu nawigacyjne