Star Wars: The Force Unleashed

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Star Wars: The Force Unleashed
Producent LucasArts
N-space
Krome Studios
THQ Wireless
Wydawca LucasArts
Dystrybutor Licomp Empik Multimedia (PL)
Aktualna wersja 1.2
Data wydania 16 września 2008 (USA)
17 września 2008 (Azja)
19 września 2008 (Europa i UK)
Gatunek gra akcji
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe PEGI:16
Wymagania sprzętowe
Platforma PC
Xbox360
PlayStation 2
PlayStation 3
PlayStation Portable
Nintendo DS
iPhone
Wii
Nośniki 1 DVD/1 BD/1 UMD/1 kartridż
Wymagania

Procesor: 2.4 GHz Dual Core (Intel Core 2 Duo lub AMD Athlon X2), 2 GB RAM, karta w pełni kompatybilna z DirectX 9.0c, z przynajmniej 256 MB pamięci RAM i wsparciem dla Shader 3.0 - ATI: Radeon HD 2900 lub Nvidia: Geforce 8800, Dysk twardy: 23.8 GB + 1 GB na plik wymiany.

Kontrolery klawiatura, mysz, gamepad
Kontynuacja Star Wars: The Force Unleashed II

Star Wars: The Force Unleashed – gra wideo stworzona przez LucasArts przy współpracy z innymi producentami, w zależności od platformy na którą została wydana. Z tego względu fabuła nieznacznie różni się pomiędzy poszczególnymi wersjami.

W grze, której akcja toczy się między trzecim, a czwartym epizodem Gwiezdnych wojen (najazd Vadera na Kashyyyk miał miejsce w 18 BBY, zaś akcja gry z perspektywy Starkillera zaczyna się ok. 2 BBY) wcielamy się w rolę sekretnego ucznia Dartha Vadera i poznajemy tajniki ciemnej strony mocy.

Fabuła gry rozpoczyna się w momencie gdy szpiedzy Vadera donoszą mu o lokalizacji jednego z nielicznych Jedi którzy ocaleli z pogromu - generała Rahma Koty. Z czasem bohater zostaje wysyłany do zabicia coraz to potężniejszych byłych Jedi, by w końcu móc stanąć przed swoim ostatecznym zadaniem.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Głównym bohaterem jest tajny uczeń Vadera znany jako Starkiller, choć z czasem dowiadujemy się że jego prawdziwe imię brzmi Galen Marek. Obdarzony jest on rzadką formą mocy znana jako pierwotna lub surowa moc (wedle opisu Dartha Bane'a). Pozwala to głównemu bohaterowi na używaniu mocy w niszczycielskiej skali, jednak z drugiej strony pozbawiony jest on jakichkolwiek innych zdolności powiązanych z mocą (m.in. moce związane z umysłem, medytacje etc.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]