Stella McCartney

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Stella McCartney (ur. 13 września 1971 w Londynie) – angielska projektantka mody.

Jest córką Paula McCartneya i Lindy Eastman. Już w wieku 15 lat zajmowała się modą – pracowała u projektanta Christiana Lacroix. Następnie studiowała tę dziedzinę na uczelni Central St Martins College of Art & Design w Londynie. Wkrótce, w 1997, została zatrudniona we francuskim domu mody Chloé, projektując z Phoebe Philo. Stella McCartney pracowała także z Karlem Lagerfeldem, Adidasem i H&M. Wspomagała działania organizacji PETA.

W 2001 założyła własną firmę, będącą jednak częścią Gucciego. W 2002 w Nowym Jorku otworzyła swój pierwszy sklep. Od tego czasu jest jedną z popularniejszych projektantek. Obecnie stroje jej projektu sprzedawane są w 43 krajach.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

W 2003 wzięła ślub z brytyjskim dziennikarzem Alasdhairem Willisem. W 25 lutego 2005 urodził się ich pierwszy syn – Miller Alasdhair James Willis, 8 grudnia 2006 roku przyszła na świat córka Bailey Linda Olwyn Willis, 8 stycznia 2008 roku przyszedł na świat syn Beckett Robert Lee Willis. 23 listopada 2010 roku urodziła córkę i dała jej na imię Reiley Dilys Stella. Wszystkie dzieci urodziły się w Londynie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]