Swietłana Slepcowa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Swietłana Slepcowa
Ilustracja
Swietłana Slepcowa(marzec 2010)
Data i miejsce urodzenia 31 lipca 1986
Chanty-Mansyjsk, ZSRR
Wzrost 162 cm
Reprezentacja  Rosja
Debiut w PŚ 19 stycznia 2007 w Pokljuce
(43. miejsce – bieg pościgowy)
Pierwsze punkty w PŚ 4 marca 2007 w Lahti
(20. miejsce – bieg pościgowy)
Pierwsze podium w PŚ 5 stycznia 2008 w Oberhofie
(2. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rosja
Igrzyska olimpijskie
złoto Vancouver 2010 sztafeta
Mistrzostwa Świata
złoto P'yŏngch'ang 2009 sztafeta
brąz Östersund 2008 szt. mieszana
Mistrzostwa świata juniorów
złoto Kontiolahti 2005 b. indywidualny
złoto Martello 2007 sprint
złoto Martello 2007 b. pościgowy
srebro Kontiolahti 2005 b. pościgowy
brąz Kontiolahti 2005 sztafeta
brąz Presgue Isle 2006 sztafeta
Mistrzostwa Europy juniorów
złoto Bansko 2007 sprint
srebro Bansko 2007 b. pościgowy
brąz Bansko 2007 b. indywidualny
Strona internetowa

Swietłana Jurjewna Slepcowa (ros. Светлана Юрьевна Слепцова, ur. 31 lipca 1986 w Chanty-Mansyjsku) – reprezentantka Rosji w biathlonie. Brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie mieszanej (2008), sześciokrotna zwyciężczyni zawodów o Puchar Świata. Trzykrotna mistrzyni świata juniorów: w biegu indywidualnym (2005), w sprincie i biegu pościgowym (2007 oraz wicemistrzyni w biegu pościgowym (2005). Dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów w sztafecie 3 × 6 km (2005, 2006). Mistrzyni olimpijska z Vancouver w sztafecie.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Swietłana Slepcowa urodziła się 31 lipca 1986 w Chanty-Mansyjsku, w rodzinie lekarki, Jeleny Wiktorownej oraz pilota Jurija Olegowicza, który zmarł w 2005. Jej starsza siostra Olga, poszła w ślady matki i również została lekarką.

Swietłana jest bardzo związana ze swoją miejscowością. Po skończeniu kariery zamierza otworzyć restaurację:

Chcę, żeby to była duża restauracja, z kilkoma salami i kuchniami. I jak wyjdzie, to postaram się, aby to była najlepsza restauracja w Chanty-Mansyjsku. Dużo osób pyta: dlaczego tu? A gdzie zaś jeszcze? Nie mam zamiaru z tego miasta wyjeżdżać. To moje miasto. Tu żyją bliscy dla mnie ludzie. I w ogóle myślę: Chanty-Mansyjsk – najlepsze miasto na ziemi!
— Swietłana Slepcowa

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Swietłana od małego dziecka wykazywała skłonności do uprawiania sportu. W młodości trenowała boks, karate oraz uczęszczała do szkoły baletowej. Biathlonem zainteresowała się przypadkiem. W 1996, kiedy Swietłana uczęszczała do trzeciej klasy, do jej szkoły przyszedł trener, Aleksander Korczak, i namawiał do wstąpienia do sekcji biathlonowej. Na początku zgłosiło się dużo dzieci, jednak z biegiem czasu pozostali tylko najtwardsi.

W ósmej klasie nadszedł wybór pomiędzy karierą sportową a nauką. Podjęcie odpowiedniej decyzji nie było zbyt łatwe, przez kilka miesięcy Swietłana nawet nie przychodziła na treningi, aż w końcu podjęła decyzję o kontynuowaniu trenowania biathlonu.

Starty wśród juniorek[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy swój międzynarodowy występ Swietłana zanotowała podczas mistrzostw świata juniorów we francuskiej miejscowości Haute Maurienne, gdzie startowała w klasie: juniorki młodsze. Zajęła tam jedenaste miejsce w biegu indywidualnym, 42 w sprincie oraz 16 w biegu pościgowym. Najlepszym jej występem była czwarta pozycja w rywalizacji sztafet. Rok później na mistrzostwach świata juniorów w Kontiolahti, Swietłana po raz pierwszy w karierze stanęła na podium międzynarodowej imprezy. Zdobyła złoto w biegu indywidualnym, srebro w biegu pościgowym oraz brąz w sztafecie. Na kolejnych mistrzostwach świata odbywających się w Presque Isle, Slepcowa startowała już wśród juniorek starszych. Zmiana klasy spowodowała, że Swietłana zajmowała znacznie gorsze pozycję niż w Kontiolahti. Najlepszym jej osiągnięciem było trzecie miejsce w sztafecie oraz szósta pozycja w biegu indywidualnym.

W sezonie 2006/2007 Rosjanka zadebiutowała w Pucharze Europy, zajmując w Obertilliach dziewiąte miejsce w sprincie oraz drugą pozycję w biegu pościgowym. Były to jej pierwsze, a zarazem ostatnie starty w Pucharze Europy. W tym samym sezonie wywalczyła dwa złote medale na mistrzostwach świata juniorów oraz na mistrzostwach Europy.

Puchar świata 2006/2007[edytuj | edytuj kod]

Dobre starty podczas pierwszy zawodów w Pucharze Europy spowodowały, że Swietłana znalazła się w składzie rosyjskiej kadry na zawody pucharu świata w Pokljuce. Młody wiek, a co za tym idzie również gorsza forma biegowa nie mogły pozytywnie wpłynąć na wyniki Slepcowej. Zajęła ona 35 miejsce w sprincie oraz 43 w biegu pościgowym. Podczas kolejnych startów w Lahti, Swietłana wywalczyła swoje pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej pucharu świata, zajmując 20 pozycję w biegu pościgowym. Na zwrócenie uwagi zasługuje również fakt, że po sprincie plasowała się na początku trzeciej dziesiątki. Do końca sezonu Rosjanka zawsze plasowała się w czołowej trzydziestce, a sezon ukończyła na 55 miejscu w klasyfikacji generalnej[1].

Sezon 2007/2008[edytuj | edytuj kod]

Nowy sezon Swietłana zaczęła bardzo dobrze. Zajęła dwa dziewiąte miejsca, w biegu indywidualnym oraz pościgowym, a także 15 w sprincie. Tydzień później, w austriackim Hochfilzen, biathlonistka po raz pierwszy w karierze stanęła na podium. Wspólnie z Olgą Anisimową, Tatjaną Moisiejewą oraz Jekatieriną Jurjewą uplasowała się na drugim miejscu w biegu sztafetowym, przegrywając jedynie z Niemkami. W startach indywidualnych Rosjanka zajęła siódme miejsce w sprincie oraz dopiero 27 w biegu na dochodzenie. Podczas startów kończących rok 2007 w Pokljuce Swietłana ponownie zajęła drugie miejsce w sztafecie a także po raz kolejny znalazła się w czołowej dziesiątce w sprincie, zajmując 10 lokatę.

2008 rok Rosjanka rozpoczęła bardzo dobrze. Najpierw wspólnie z koleżankami z reprezentacji uplasowała się na trzecim miejscu w sztafecie, by dwa dni później, zajmując drugie miejsce w sprincie, po raz pierwszy w karierze stanąć na podium zawodów pucharu świata. Tydzień później Swietłana kolejny raz zanotowała bardzo dobre występy. Zajęła trzecie miejsce w sztafecie, dziesiąte w biegu na dochodzenie oraz odniosła swoje pierwsze zwycięstwo, wygrywając bieg sprinterski. Starty we włoskiej Anterselvie przyniosły jej kolejne miejsca na podium. Zajęła trzecią lokatę w biegu sprinterskim oraz drugie miejsce w biegu na dochodzenie.

Bardzo dobre wyniki powodowały, że Rosjanka przesuwała się w klasyfikacji generalnej i po startach we Włoszech zajmowała piąte siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Poza tym była najlepszą reprezentantką swojego kraju, dzięki czemu trener zabrał ją na mistrzostwa świata do Östersund. Championat nie był dla niej zbyt udany, co prawda zdobyła brązowy medal w sztafecie mieszanej, ale w startach indywidualnych radziła sobie znacznie gorzej. W sprincie i biegu pościgowym zajmowała miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki, zaś w biegu masowym zdobyła jedynie 17 miejsce.

Niezbyt udane starty spowodowały, że Swietłana nie pojechała na zawody do Korei Południowej. Do rywalizacji powróciła dopiero podczas rywalizacji w jej rodzinnym mieście, Chanty-Mansyjsku. Sprintu Slepcowa nie może jednak zaliczyć jako udanego. Trzy razy spudłowała na strzelnicy, co pozwoliło jej na zajęcie dopiero 34 pozycji. Odległe miejsce oraz marne szanse na dobrą pozycje w biegu pościgowym doprowadziły Swietłanę do wniosku aby nie startować w biegu pościgowym. Podjęta decyzja okazała się słuszna, bowiem dzień później Rosjanka uplasowała się na najniższym stopniu podium w biegu masowym. Zawody kończące sezon, odbywające się jak zwykle w stolicy NorwegiiOslo, były dla Slepcowej najbardziej pomyśle w całym sezonie. Odniosła ona dwa zwycięstwa w sprincie oraz biegu pościgowym, a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na piątym miejscu.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2010 Vancouver (Kanada) 13. miejsce (sprint), 18. miejsce (bieg pościgowy), 14. miejsce (bieg masowy)

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

2010 Vancouver (Kanada) 1. miejsce (wspólnie z Anną Bogalij-Titowiec, Olgą Miedwiedcewa i Olgą Zajcewą)
Medal Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Strzelanie Czas biegu Strata Zwycięzca
Gold medal with cup.svg 23 lutego 2010 Kanada Vancouver sztafeta 0+0[2] 0+0 1:09:36.33 h[3] - -

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2008 Östersund (Szwecja) 6. miejsce (sprint), 8. miejsce (bieg pościgowy), 17. miejsce (bieg masowy)
2009 Pjongczang (Korea Południowa) 36. miejsce (sprint), 28. miejsce (bieg pościgowy), 19. miejsce (bieg masowy)
2012 Ruhpolding (Niemcy) 7. miejsce (sprint), 16. miejsce (bieg pościgowy), 7. miejsce (bieg indywidualny), 24. miejsce (bieg masowy)
2017 Hochfilzen (Austria) 33. miejsce (sprint), 24. miejsce (bieg pościgowy), 71. miejsce (bieg indywidualny)

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

2008 Östersund (Szwecja) 4. miejsce (wspólnie z Albiną Achatową, Tatjaną Moisiejewą i Jekateriną Jurjewą), 3 miejsce (wspólnie z, Oksaną Nieupokojewą, Dmitrijem Jaroszenko i Nikołajem Krugłowem)
2009 Pjongczang (Korea Południowa) 1. miejsce (wspólnie z Anną Bułyginą, Olgą Miedwiedcewa i Olgą Zajcewą), 5. miejsce (wspólnie z Olgą Zajcewą, Iwanem Czeriezowem i Maksimem Czudowem)
2011 Chanty-Mansyjsk (Rosja) 8. miejsce (sztafeta kobiet), 6. miejsce (sztafeta mieszana)
2012 Ruhpolding (Niemcy) 7. miejsce (sztafeta kobiet)
2017 Hochfilzen (Austria) 10. miejsce (sztafeta kobiet)
Medal Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Strzelanie Czas biegu Strata Zwycięzca
Bronze medal with cup.svg 12 lutego 2008 Szwecja Östersund sztafeta mieszana 0+0[2] 0+0 1:13:23,46 h[3] 1:02,9 min Niemcy
Gold medal with cup.svg 21 lutego 2009 Korea Południowa Pjongczang sztafeta kobiet 0+2 0+0 1:13:12,9 h

Starty S. Slepcowej na mistrzostwach świata – szczegółowo[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Strzelanie Czas biegu Strata Zwycięzca
6 9 lutego 2008 Szwecja Östersund sprint 0+1 20:18,7 min 35,6 s Andrea Henkel
8 10 lutego 2008 Szwecja Östersund bieg pościgowy 0+0+2+1 31:16,85 min +2:20,8 min Andrea Henkel
Bronze medal with cup.svg 12 lutego 2008 Szwecja Östersund sztafeta mieszana 0+0 0+0 1:13:23,46 h +1:02,9 min Niemcy
17 16 lutego 2008 Szwecja Östersund bieg masowy 1+0+1+0 41:22,53 min +1:46,0 min Magdalena Neuner
4 17 lutego 2008 Szwecja Östersund sztafeta 0+0 0+1 1:11:52,0 h +1:39,4 min Niemcy
36 14 lutego 2009 Korea Południowa Pjongczang sprint 0+2 23:38,4 +2:27,3 Kati Wilhelm
28 15 lutego 2009 Korea Południowa Pjongczang bieg pościgowy 1+2+3+0 37:44,3 +3:32,0 Helena Jonsson
5 19 lutego 2009 Korea Południowa Pjongczang sztafeta mieszana 0+2 0+1 1:11:39,5 +1:09,5 Francja
Gold medal with cup.svg 21 lutego 2009 Korea Południowa Pjongczang sztafeta kobiet 0+2 0+0 1:13:12,9 h
19 22 lutego 2009 Korea Południowa Pjongczang bieg masowy 0+1+1+2 36:27,7 +2:09,4 Olga Zajcewa

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2004 Haute Maurienne (Francja) 11. miejsce (bieg indywidualny), 42. miejsce (sprint), 16. miejsce (bieg pościgowy)
2005 Kontiolahti (Finlandia) 1. miejsce (bieg indywidualny), 7. miejsce (sprint), 2. miejsce (bieg pościgowy)
2006 Presque Isle (USA) 6. miejsce (bieg indywidualny), 18. miejsce (sprint), 14. miejsce (bieg pościgowy)
2007 Martello (Włochy) 5 miejsce (bieg indywidualny), 1. miejsce (sprint) , 1. miejsce (bieg pościgowy)
Medal Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Klasa Strzelanie Czas biegu Strata Zwycięzca
Gold medal with cup.svg 14 marca 2005 Finlandia Kontiolahti bieg indywidualny juniorzy młodsi 0+0+1+1 38:25,6 min - -
Silver medal with cup.svg 18 marca 2005 Finlandia Kontiolahti bieg pościgowy juniorzy młodsi 1+2+2+0 27:57,6 min +1:21,0 min Darja Domraczawa
Gold medal with cup.svg 27 stycznia 2007 Włochy Martello sprint juniorzy 2+1 25:44,4 min - -
Gold medal with cup.svg 28 stycznia 2007 Włochy Martello bieg pościgowy juniorzy 0+1+1+2 35:22,9 min - -

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

2004 Haute Marienne (Francja) 4. miejsce (wspólnie z Jewgienija Siedową i Tatjaną Zewachiną)[4]
2005 Kontiolahti (Finlandia) 3. miejsce (wspólnie z Iriną Maksimową i Anastazją Kuzniecową)
2006 Presque Isle (USA) 3. miejsce (wspólnie z Jekatieriną Szumiłową i Anną Kunajewą)
2007 Martello (Włochy) 4. miejsce (wspólnie z Jeleną Kozak i Jewgieniją Siedową)
Medal Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Klasa Strzelanie Czas biegu Strata Zwycięzca
Bronze medal with cup.svg 19 marca 2005 Finlandia Kontiolahti sztafeta juniorzy młodsi 0+1 0+1 1:06:06.6 h +49.1 s Francja
Bronze medal with cup.svg 3 lutego 2006 Stany Zjednoczone Presque Isle sztafeta juniorzy 0+0 0+2 1:02:40.23 h +1:00.4 min Niemcy

Starty S. Slepcowej na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Klasa Strzelanie Czas biegu Strata Zwycięzca
11 25 stycznia 2004 Francja Haute Maurienne bieg indywidualny juniorzy młodsi 0+2+1+0 40:51.8 min +3:42.4 min Marion Blondeau
42 27 stycznia 2004 Francja Haute Maurienne sprint juniorzy mlodsi 2+4 26:14.6 min +3:23.1 min Michaela Balatkowa
16 30 stycznia 2004 Francja Haute Maurienne bieg pościgowy juniorzy młodsi 1+1+0+1 34:38.10 min +6:19.6 min Irina Moczewitina
4 31 stycznia 2004 Francja Haute Mauriene sztafeta juniorzy młodsi 0+0 1:11:18.4 h +3:59.0 min Francja
Gold medal with cup.svg 14 marca 2005 Finlandia Kontiolahti bieg indywidualny juniorzy młodsi 0+0+1+1 38:25.6 min - -
7 16 marca 2005 Finlandia Kontiolahti sprint juniorzy młodsi 1+1 22:09.4 min +44.4 s Darja Domraczawa
Silver medal with cup.svg 18 marca 2005 Finlandia Kontiolahti bieg pościgowy juniorzy młodsi 1+2+2+0 27:57.6 min +1:21.0 min Darja Domraczawa
Bronze medal with cup.svg 19 marca 2005 Finlandia Kontiolahti sztafeta juniorzy młodsi 0+1 0+1 1:06:06.6 h +49.1 s Francja
18 28 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Presque Isle sprint juniorzy 3+3 24:47.8 min +2:34.7 min Carolin Hennecke
14 29 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Presque Isle bieg pościgowy juniorzy 0+3+3+2 37:51.7 min +6:21.5 min Magdalena Neuner
6 31 stycznia 2006 Stany Zjednoczone Presque Isle bieg indywidualny juniorzy 0+2+0+3 44:41.3 min +3:01.1 min Marion Blondeau
Bronze medal with cup.svg 3 lutego 2006 Stany Zjednoczone Presque Isle sztafeta juniorzy 0+0 0+2 1:02:40.23 h +1:00.4 min Niemcy
5 25 stycznia 2007 Włochy Martello bieg indywidualny juniorzy 1+1+0+1 46:24.7 min +1:20.5 min Ewgenia Sedowa
Gold medal with cup.svg 27 stycznia 2007 Włochy Martello sprint juniorzy 2+1 25:44.4 min - -
Gold medal with cup.svg 28 stycznia 2007 Włochy Martello bieg pościgowy juniorzy 0+1+1+2 35:22.9 min - -
4 30 stycznia 2007 Włochy Martello sztafeta juniorzy 0+3 0+2 1:02:59.32 h +2:39.9 min Niemcy

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2006/2007 55.
2007/2008 8.
2008/2009 12.
2009/2010 11.
2010/2011 18.
2011/2012 16.
2012/2013 78.
2016/2017 72.

Zwycięstwa w konkursach[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strzelanie Przypisy
1. 11 stycznia 2008 Niemcy Ruhpolding Sprint na 7,5 km 24 min. 25.4s 0+0 [5]
2. 13 marca 2008 Norwegia Oslo/Holmenkollen Sprint na 7,5 km 21 min. 47.6s 0+1
3. 15 marca 2008 Norwegia Oslo/Holmenkollen Bieg na dochodzenie 10 km 33 min. 01.5s 1+0+0+0
4. 20 grudnia 2008 Austria Hochfilzen Sprint na 7,5 km 23 min. 21.8s 1+0
5. 19 grudnia 2009 Słowenia Pokljuka Sprint na 7,5 km 24 min. 57.0s 0+0
6. 20 grudnia 2009 Słowenia Pokljuka Bieg pościgowy na 10 km 34 min 03.2s 0+1+0+1

Miejsca na podium w zawodach chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strzelanie Loc. Zwyciężczyni
1. 5 stycznia 2008 Niemcy Oberhof Sprint na 7,5 km 24 min. 03.7s 1+1 2. Tora Berger
2. 11 stycznia 2008 Niemcy Ruhpolding Sprint na 7,5 km 21 min. 47.6s 0+1 1.
3. 17 stycznia 2008 Włochy Anterselva Sprint na 7,5 km 22 min. 03.3s 0+0 3. Kati Wilhelm
4. 19 stycznia 2008 Włochy Anterselva Bieg pościgowy 10 km 33 min. 24.79s 0+0+0+2 2. Andrea Henkel
5. 9 marca 2008 Rosja Chanty-Mansijsk Bieg indywidualny na 12,5 km 38 min. 38.21s 0+0+2+1 3. Kathrin Hitzer
6. 13 marca 2008 Norwegia Oslo/Holmenkollen Sprint na 7,5 km 21 min. 47.6s 0+1 1.
7. 15 marca 2008 Norwegia Oslo/Holmenkollen Bieg na dochodzenie 10 km 33 min. 01.5s 1+0+0+0 1.
8. 7 grudnia 2008 Szwecja Östersund Bieg na dochodzenie 10 km 33 min. 11.6s 0+1+1+1 2.[6] Martina Beck
9. 12 grudnia 2008 Austria Hochfilzen Sprint na 7,5 km 23 min. 22.6s 0+2 2. Simone Hauswald
10. 13 grudnia 2008 Austria Hochfilzen Bieg na dochodzenie 10 km 33 min. 59.5s 1+0+1+2 2. Martina Beck
11. 18 grudnia 2008 Austria Hochfilzen Bieg indywidualny 15 km 50 min. 52.9s 0+1+0+1 2. Éva Tófalvi[7]
12. 20 grudnia 2008 Austria Hochfilzen Sprint na 7,5 km 23 min. 21.8s 1+0 1.
13. 12 grudnia 2009 Austria Hochfilzen Bieg pościgowy na 10 km 34 min. 44.8s 0+0+1+1 2. Helena Jonsson
14. 19 grudnia 2009 Słowenia Pokljuka Sprint na 7,5 km 24 min. 57.0s 0+0 1.
15. 20 grudnia 2009 Słowenia Pokljuka Bieg pościgowy na 10 km 34 min 03.2s 0+1+0+1 1.
16. 9 stycznia 2010 Niemcy Oberhof Bieg masowy na 12,5 km 39 min 28.1s 0++0+0+0 3. Helena Ekholm

Statystyki strzeleckie[8][edytuj | edytuj kod]

Sezon IN SP PU MS RL Razem
2008/2009 81.7 (49/80)[9] 84.4 (76/90) 78.8 (63/80) 75.0 (45/60) 74.1 (20/27) 79.8 (253/317)
2007/2008 90.0 (18/20) 88.9 (80/90) 85.0 (102/120) 86.7 (52/60) 81.7 (49/60) 86.0 (301/350)
2006/2007 0.0 (0/0) 82.5 (33/40) 80.0 (64/80) 0.0 (0/0) 0.0 (0/0) 80.8 (97/120)

Miejsca w zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Bieg indywidualny Sprint Bieg pościgowy Bieg masowy Sztafeta Razem
1. miejsce
3
1
1
5
2. miejsce
1
2
3
2
8
3. miejsce
1
1
4
6
Top 10
2
12
8
2
9
33
Punktowała
4
19
13
6
9
51
Ilość startów
4
22
14
6
12
58

stan po sezonie 2008/2009

Miejsca w poszczególnych startach[edytuj | edytuj kod]

2009/2010 Szwecja
Östersund
Austria
Hochfilzen
Słowenia
Pokljuka
Niemcy
Oberhof
Niemcy
Ruhpolding
Włochy
Anterselva
Kanada
Whistler (IO)
Finlandia
Kontiolahti
Norwegia
Oslo
Rosja
Chanty-M.
Rosja Chanty-Mansyjsk () Ogólnie
IN SP RL SP PU RL IN SP PU RL SP MS SP RL MS IN SP PU SP PU IN MS RL RM SP PU SP PU MS SP PU RM Punkty Miejsce
4 16 2 11 2 1 1 1 1 5 16 21 - - 36 29
2008/2009 Szwecja
Östersund
Austria
Hochfilzen
Austria
Hochfilzen
Niemcy
Oberhof
Niemcy
Ruhpolding
Włochy
Anterselva
Korea Południowa
Pjongczang ()
Kanada
Whistler
Norwegia
Trondheim
Rosja
Chanty-Mansyjsk
Ogólnie
IN SP PU SP PU RL IN SP RL RL SP MS RL SP PU SP PU MS SP PU IN RM RL MS IN SP RL SP PU MS SP PU MS Punkty Miejsce
18 5 3 2 2 DSQ[10] 2[7] 1 DSQ[10] DSQ[10] 8 5 - 5 4 - - - 36 28 - 5 1 19 25 23 3 21 - 21 25 22 628 12
2007/2008 Finlandia
Kontiolahti
Austria
Hochfilzen
Słowenia
Pokljuka
Niemcy
Oberhof
Niemcy
Ruhpolding
Włochy
Anterselva
Szwecja
Östersund ()
Korea Południowa
Pjongczang
Rosja
Chanty-M.
Norwegia
Oslo
Ogólnie
IN SP PU SP PU RL IN SP RL RL SP MS RL SP PU SP PU MS SP PU RM IN RL MS SP PU RM SP PU MS SP PU MS Punkty Miejsce
9 15 9 7 27 2 10 2 3 2 3 1 10 3 2 18 6 8 3 17 4 34 DNS 3 1 1 579 8
2006/2007 Szwecja
Östersund
Austria
Hochfilzen
Austria
Hochfilzen
Niemcy
Oberhof
Niemcy
Ruhpolding
Słowenia
Pokljuka
Włochy
Anterselva ()
Finlandia
Lahti
Norwegia
Oslo
Rosja
Chanty-M.
Ogólnie
IN SP PU SP PU RL IN SP RL RL SP PU RL SP MS SP PU MS SP PU IN RM MS RL IN SP PU SP PU MS SP PU MS Punkty Miejsce
- - - - - - - - - - - - - - - 35 43 q[11] - - - - - - - 33 20 29 19 q 26 16 q 45 55
Legenda
SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy RL – sztafeta RM – sztafeta mieszana

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Women’s World Cup 2006/2007 Total Scores (ang.). [dostęp 2009-01-16].
 2. a b Druga liczba oznacza ilość doładowań
 3. a b Podawany jest czas ogólny sztafety
 4. Na imprezach juniorskich w sztafecię występują trzy zawodniczki
 5. zwyciężczyni Finka Kaisa Varis została zdyskwalifikowana za stosowanie dopingu
 6. Druga na mecie Jekatierina Jurjewa została zdyskwalifikowana
 7. a b Pierwsze miejsce zajęła zdyskwalifikowana później Albina Achatowa
 8. Shooting (ang.). [dostęp 2009-04-09].
 9. Pierwsza liczba oznacza ilość trafionych strzałów, zaś druga ilość oddanych strzałów
 10. a b c po dyskwalifikacji Jekatieriny Jurjewej oraz Albiny Achatowej wyniki rosyjskich sztafet zostały anulowane
 11. Do biegu masowego kwalifikuje się najlepszych trzydziestu zawodników

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]