Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Szwecja
Kod MKOl SWE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Chorąży Hans Granfelt
Liczba zawodników 260 w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
19
Srebro
20
Brąz
24
Razem
63

Szwecję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 reprezentowało 260 zawodników w 18 dyscyplinach.

Zdobyte medale[edytuj]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Gold medal.svg Złoto William Petersson Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka skok w dal
Gold medal.svg Złoto Harry Stenqvist Olympic pictogram Cycling.png Kolarstwo wyścig indywidualny na czas
Gold medal.svg Złoto Arvid Wallman Olympic pictogram Diving.png Skoki do wody wieża – skoki proste
Gold medal.svg Złoto Janne Lundblad Olympic pictogram Equestrian.png Jeździectwo ujeżdżenie
Gold medal.svg Złoto Helmer Mörner
Åge Lundström
Georg von Braun
Gustaf Dyrsch
Olympic pictogram Equestrian.png Jeździectwo WKKW drużynowo
Gold medal.svg Złoto Claës König
Hans von Rosen
Daniel Norling
Frank Martin
Olympic pictogram Equestrian.png Jeździectwo Skoki przez przeszkody drużynowo
Gold medal.svg Złoto Janne Lundblad Olympic pictogram Equestrian.png Jeździectwo ujeżdżenie
Gold medal.svg Złoto Gillis Grafström Olympic pictogram Figure skating.png Łyżwiarstwo figurowe singiel
Gold medal.svg Złoto Magda Julin Olympic pictogram Figure skating.png Łyżwiarstwo figurowe singiel
Gold medal.svg Złoto Fausto Acke
Albert Andersson
Arvid Andersson
Helge Bäckander
Bengt Bengtsson
Fabian Biörck
Erik Charpentier
Sture Ericsson
Konrad Granström
Helge Gustafsson
Åke Häger
Sven Johnson
Sven-Olof Jonsson
Ture Hedman
Karl Lindahl
Edmund Lindmark
Bengt Morberg
Frans Persson
Klas Särner
Curt Sjöberg
Gunnar Söderlindh
John Sörenson
Alf Svensén
Gösta Törner
Olympic pictogram Gymnastics (artistic).png Gimnastyka ćwiczenia "szwedzkie" drużynowo
Gold medal.svg Złoto Gustaf Dyrssen Olympic pictogram Modern pentathlon.png Pięciobój nowoczesny singiel
Gold medal.svg Złoto Gösta Lundquist
Rolf Steffenburg
Gösta Bengtsson
Olympic pictogram Sailing.png Żeglarstwo klasa 30 m²
Gold medal.svg Złoto Tore Holm
Yngve Holm
Axel Rydin
Georg Tengvall
Olympic pictogram Sailing.png Żeglarstwo klasa 40 m²
Gold medal.svg Złoto Hugo Johansson Olympic pictogram Shooting.png Strzelectwo karabin wojskowy - 600 m - na leżąco - indywidualnie
Gold medal.svg Złoto Håkan Malmrot Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 200 m stylem klasycznym
Gold medal.svg Złoto Håkan Malmrot Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 200 m stylem klasycznym
Gold medal.svg Złoto Carl Westergren Olympic pictogram Wrestling.png Zapasy waga średnia w stylu klasycznym
Gold medal.svg Złoto Claes Johansson Olympic pictogram Wrestling.png Zapasy waga półciężka w stylu klasycznym
Gold medal.svg Złoto Anders Larsson Olympic pictogram Wrestling.png Zapasy waga półciężka w stylu wolnym
Silver medal.svg Srebro Gottfrid Svensson Olympic pictogram Wrestling.png Zapasy waga lekka w stylu wolnym
Silver medal.svg Srebro Thor Henning Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 400 m stylem klasycznym
Silver medal.svg Srebro Thor Henning Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 400 m stylem klasycznym
Silver medal.svg Srebro Mauritz Eriksson Olympic pictogram Shooting.png Strzelectwo karabin wojskowy - 600 m - na leżąco - indywidualnie
Silver medal.svg Srebro Gustaf Svensson
Ragnar Svensson
Percy Almstedt
Erik Mellbin
Olympic pictogram Sailing.png Żeglarstwo klasa 40 m²
Silver medal.svg Srebro Erik de Laval Olympic pictogram Modern pentathlon.png Pięciobój nowoczesny singiel
Silver medal.svg Srebro Svea Norén Olympic pictogram Figure skating.png Łyżwiarstwo figurowe singiel
Silver medal.svg Srebro Harry Stenqvist
Ragnar Malm
Axel Wilhelm Persson
Sigfrid Lundberg
Olympic pictogram Cycling.png Kolarstwo wyścig indywidualny na czas
Silver medal.svg Srebro Carl Johan Lind Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka rzut oszczepem
Silver medal.svg Srebro Folke Jansson Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka trójskok
Silver medal.svg Srebro Eric Backman Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka bieg przełajowy
Silver medal.svg Srebro Nils Skoglund Olympic pictogram Diving.png Skoki do wody wieża – skoki proste
Silver medal.svg Srebro Erik Adlerz Olympic pictogram Diving.png Skoki do wody wieża – skoki proste i złożone
Silver medal.svg Srebro Bertil Sandström Olympic pictogram Equestrian.png Jeździectwo ujeżdżenie
Silver medal.svg Srebro Åge Lundström Olympic pictogram Equestrian.png Jeździectwo WKKW
Silver medal.svg Srebro Anders Andersson
Casimir Reuterskiöld
Gunnar Gabrielsson
Sigvard Hultcrantz
Anders Johnsson
Olympic pictogram Shooting.png Strzelectwo pistolet dowolny - 50 m - drużynowo
Silver medal.svg Srebro Sigvard Hultcrantz
Erik Ohlsson
Leon Lagerlöf
Ragnar Stare
Oscar Eriksson
Olympic pictogram Shooting.png Strzelectwo karabin małokalibrowy - 50 m - drużynowo
Silver medal.svg Srebro Alfred Swahn Olympic pictogram Shooting.png Strzelectwo biegnący jeleń - 100 m
strzał pojedynczy - indywidualnie
Silver medal.svg Srebro Fredric Landelius
Alfred Swahn
Oscar Swahn
Bengt Lagercrantz
Edward Benedicks
Olympic pictogram Shooting.png Strzelectwo biegnący jeleń - 100 m
strzał podwójny - drużynowo
Silver medal.svg Srebro Fredric Landelius Olympic pictogram Shooting.png Strzelectwo biegnący jeleń - 100 m
strzał podwójny - indywidualnie
Bronze medal.svg Brąz Nils Engdahl Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka bieg na 400 m
Bronze medal.svg Brąz Eric Backman Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka bieg na 5000 m
Bronze medal.svg Brąz Sven Malm
Agne Holmström
William Petersson
Nils Sandström
Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka sztafeta 4 x 100 m
Bronze medal.svg Brąz Eric Backman
Gustaf Mattsson
Hilding Ekman
Verner Magnusson
Lars Hedwall
Knut Alm
Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka bieg przełajowy drużynowo
Bronze medal.svg Brąz Eric Backman
Sven Lundgren
Edvin Wide
Josef Holsner
John Zander
Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka bieg na 3000 m drużynowo
Bronze medal.svg Brąz Bo Ekelund Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka skok wzwyż
Bronze medal.svg Brąz Erik Abrahamsson Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka skok w dal
Bronze medal.svg Brąz Erik Almlöf Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka trójskok
Bronze medal.svg Brąz Carl Johan Lind Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka rzut ciężarem
Bronze medal.svg Brąz Bertil Ohlson Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka dziesięciobój
Bronze medal.svg Brąz Johan Jansson Olympic pictogram Diving.png Skoki do wody wieża – skoki proste
Bronze medal.svg Brąz Eva Olliwier Olympic pictogram Diving.png Skoki do wody wieża kobiety
Bronze medal.svg Brąz Hans von Rosen Olympic pictogram Equestrian.png Jeździectwo ujeżdżenie
Bronze medal.svg Brąz Carl Gustaf Lewenhaupt Olympic pictogram Equestrian.png Jeździectwo skoki przez przeszkody
Bronze medal.svg Brąz Carl Green
Anders Mårtensson
Oskar Nilsson
Olympic pictogram Equestrian.png Jeździectwo wpltyżerka dtużynowo
Bronze medal.svg Brąz Gösta Runö Olympic pictogram Modern pentathlon.png Pięciobój nowoczesny singiel
Bronze medal.svg Brąz Olle Ericsson
Hugo Johansson
Leon Lagerlöf
Mauritz Eriksson
Walfrid Hellman
Olympic pictogram Shooting.png Strzelectwo karabin wojskowy - 300 m - na stojąco - drużynowo
Bronze medal.svg Brąz Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Erik Blomqvist
Erik Ohlsson
Gustaf Adolf Jonsson
Olympic pictogram Shooting.png Strzelectwo karabin wojskowy - 600 m - na leżąco - drużynowo
Bronze medal.svg Brąz Erik Lundquist
Per Kinde
Fredric Landelius
Alfred Swahn
Karl Richter
Erik Sökjer-Petersén
Olympic pictogram Shooting.png Strzelectwo strzelanie do rzutków - trap - drużynowo
Bronze medal.svg Brąz Aina Berg
Emy Machnow
Carin Nilsson
Jane Gylling
Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 4 x 100 m stylem dowolnym
Bronze medal.svg Brąz Theodor Nauman
Pontus Hanson
Max Gumpel
Torsten Kumfeldt
Wille Andersson
Nils Backlund
Robert Andersson
Erik Andersson
Harald Julin
Erik Bergqvist
Olympic pictogram Water polo.png Piłka wodna turniej mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz Albert Pettersson Olympic pictogram Weightlifting.png Podnoszenie ciężarów waga średnia
Bronze medal.svg Brąz Erik Pettersson Olympic pictogram Weightlifting.png Podnoszenie ciężarów waga lekkociężka
Bronze medal.svg Brąz Fritiof Svensson Olympic pictogram Wrestling.png Zapasy waga piórkowa w stylu klasycznym

Skład kadry[edytuj]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Fausto Acke, Albert Andersson, Karl Arvid Andersson, Helge Bäckander, Bengt Bengtsson, Fabian Biörck, Erik Charpentier, Sture Ericsson, Konrad Granström, Helge Gustafsson, Åke Häger, Ture Hedman, Sven Johnson, Sven-Olof Jonsson, Karl Lindahl, Edmund Lindmark, Bengt Morberg, Frans Persson, Klas Särner, Curt Sjöberg, Gunnar Söderlindh, John Sörenson, Alf Svensén, Gösta Törner wielobój drużynowo w systemie wolnym 1363,833 Gold medal.svg

Ice hockey pictogram.svg Hokej na lodzie[edytuj]

Reprezentacja mężczyzn

Turniej o złoty medal[edytuj]

Ćwierćfianł

Szwecja  8:0  Belgia

Półfinał

Szwecja  5:0  Francja

Finał

26 kwietnia 1920 Kanada  12:1  Szwecja

Turniej o srebrny medal[edytuj]

Półfinał

Stany Zjednoczone  7:0  Szwecja

Turniej o brązowy medal[edytuj]

Półffinał

Szwecja  4:0  Szwajcaria

Finał

Czechosłowacja  1:0  Szwecja

Reprezentacja Szwecji ostatecznie zajęła 4. miejsce.

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Janne Lundblad Uno 27,9375 Gold medal.svg
Bertil Sandström Sabel 26,3125 Silver medal.svg
Hans von Rosen Running Sister 25,1250 Bronze medal.svg
Wilhelm von Essen Nomeg 24,8750 4.
Gustaf Adolf Boltenstern Iron Dyskwalifikacja


Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie Carl Gustaf Lewenhaupt Mon Coeur 4,0 Bronze medal.svg
Lars von Stockenström Reward 6,0 5.
Åge Lundström Eros 9,75 14.
Gustaf Kilman Irving 10,00 15.
Nils Åkerblöm Heikki 19,50 23.
Allan Ekman Tagore 21,50 24.
Skoki drużynowo Claës König
Hans von Rosen
Daniel Norling
Frank Martin
Tresor
Poor Boy
Eros II
Kohort
14,00 Gold medal.svg
Konkurencja Zawodnik Koń 50 km 20 km Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Helmer Mörner Germania 900,00 555,00 320,00 1175,00 Gold medal.svg
Åge Lundström Ysra 900,00 570,00 268,75 1738,75 Silver medal.svg
Georg von Braun Diana 870,00 630,00 43,75 1543,75 8.
Karl Dyrsch Salamis 600,00 Nie ukończył konkurencji
WKKW drużynowo Helmer Mörner
Åge Lundström
Georg von Braun
Karl Dyrsch
jak wyżej punktacja jak wyżej 5057,50 Gold medal.svg
Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Poz.
woltyżerka indywidualnie Carl Green 20,500 13.
Anders Mårtensson 20,250 15.
Oskar Nilsson 18,666 16.
Fredrik Nilsson 14,916 5.
Herman Kristoffersson Nie ukończył konkurencji
woltyżerka drużynowo Carl Green
Anders Mårtensson
Oskar Nilsson
59,416 Bronze medal.svg

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj]

Kolarstwo szosowe[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Czas Pozycja
jazda indywidualna na czas (m) Harry Stenqvist 4:40:01,8 Gold medal.svg
Karl Malm 4:46:22,0 7.
Axel Persson 4:53:43,6 12.
Sigfrig Lundberg 5:03:02,6 22.
jazda drużynowa na czas (m) Harry Stenqvist
Karl Malm
Axel Persson
Sigfrig Lundberg
19:23:10,0 Silver medal.svg

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Erik Lindvall b.d 3. Nie awansował
Nils Sandström b.d 5. Nie awansował
Sven Malm b.d 5. Nie awansował
Agne Holmström b.d 4. Nie awansował
200 m Agne Holmström 23,3 2. 22,5 5. Nie awansował
Sven Krokström 23,8 1. 23,6 4. Nie awansował
Nils Sandström 23,6 2. 23,3 4. Nie awansował
Sven Malm 23,3 3. Nie awansował
400 m Tolly Bolin 52,6 3. Nie awansował
Sven Krokström 51,6 3. Nie awansował
Nils Engdahl 50,6 2. 50,4 1. 49,6 1. 49,9 Bronze medal.svg
Eric Sundblad 52,0 1. 51,4 3. 52,0 6. Nie awansował
800 m Elis Johansson b.d 5. Nie awansował
Tolly Bolin 1:57,8 3. 1:57,5 4. Nie awansował
Nils Engdahl b.d 5. Nie awansował
Sven Lundgren 2:00,6 1. 1:58,1 4. Nie awansował
1500 m Edvin Wide 4:03,8 4. Nie awansował
Sven Lundgren 4:07,0 1. 4:06,3 5.
John Zander 4:08,1 1. Nie ukończył biegu
Fritz Kiölling 4:14,8 4. Nie awansował
5000 m Rudolf Falk 15:17,8 1. b.d 11.
Nils Bergström 15:39,4 4. b.d 10.
Emanuel Lundström 16:04,2 4. b.d 13.
Eric Backman 15:34,0 2. 15:13,0 Bronze medal.svg
10 000 m Werner Magnusson 34:49,2 6. Nie awansował
Eric Backman 32:48,5 2. Nie ukończył biegu
Nils Bergström 33:38,0 6. Nie awansował
3000 m z przeszkodami Lars Hedwall 10:43,5 2. 10:42,2 7.
Gustaf Mattsson 10:22,6 2. 10:32,1 4.
Josef Holsner Nie ukończył biegu Nie awansował
110 m przez płotki Georg Lindström 15,9 3. Nie awansował
Gösta Holmér b.d 3. Nie awansował
Göran Hultin b.d 2. b.d 6. Nie awansował
Carl-Axel Christiernsson b.d 2. 15,2 3. 15,3 6.
400 m przez płotki Gösta Bladin 57,7 2. 56,5 4. Nie awansował
Georg Lindström 59,1 3. Nie awansował
Carl-Axel Christiernsson 56,4 1. 55,7 2. 55,4 5.
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Agne Holmström
William Petersson
Sven Malm
Nils Sandström
43,4 1. 42,8 Bronze medal.svg
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Sven Krokström
Sven Malm
Eric Sundblad
Nils Engdahl
3:46,4 3. 3:24,3 5.
bieg 3000 m drużynowo Sven Lundgren
John Zander
Eric Backman
Edvin Wide
12 pkt 2. 24 pkt Bronze medal.svg
maraton Gustav Kinn 2:49:10,4 17.
Rudolf Wåhlin 2:59:23,0 23.
William Grüner 3:01:48,0 28.
Hans Schuster Nie ukończył biegu
bieg przełajowy Eric Backman 27:17,6 Silver medal.svg
Gustaf Mattsson 28:16,0 10.
Hilding Ekman 28:17,0 11.
Werner Magnusson b.d 13.
Lars Hedwall b.d 24.
Knut Alm b.d 30.
bieg przełajowy drużynowo Eric Backman
Gustaf Mattsson
Hilding Ekman
23 pkt Bronze medal.svg

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal William Petersson 6,94 1. 7,15 Gold medal.svg
Erik Abrahamsson 6,86 2. 7,08 Bronze medal.svg
Rolf Franksson 6,73 4. 6,73 6.
Gösta Bladin 6,57 9. Nie awansował
trójskok Erik Almlöf 14,19 2. 14,27 Bronze medal.svg
Folke Jansson 14,16 3. 14,48 Silver medal.svg
Ivar Sahlin 13,86 5. 14,175 4.
Sven Runström 13,63 10. Nie awansował
skok wzwyż Bo Ekelund 1,80 1. 1,90 Bronze medal.svg
Einar Thulin 1,80 1. 1,80 7.
Hans Jagenburg 1,80 1. 1,75 9.
Thorvig Svahn 1,80 1. 1,75 9.
skok o tyczce Ernfrid Rydberg 3,60 1. 3,60 5.
Georg Högström 3,60 1. 3,50 8.
John Mattsson 3,60 1. 3,50 9.
Lars Erik Tirén Nie zaliczył żadnej wysokości Nie sklasyfikowany
pchnięcie kulą Einar Nilsson 13,735 5. 13,87 5.
Bertil Jansson 13,27 9. Nie awansował
Erik Blomqvist 11,935 16. Nie awansował
rzut dyskiem Oscar Zallhagen 40,16 5. 41,07 4.
Allan Eriksson 39,41 6. 39,41 6.
rzut młotem Carl Johan Lind 48,00 3. .
Malcolm Svensson 47,29 4. .
Nils Linde 44,885 7. Nie awansował
Robert Olsson 44,19 10. Nie awansował
rzut oszczepem Gunnar Lindström 60,52 4. 60,52 6.
Erik Blomqvist 58,18 7. 58,18 8.
Hugo Lilliér 56,77 10. 56,77 10.
Elof Lindström 51,53 13. Nie awansował
rzut ciężarem Carl Johan Lind 10,255 3. 10,255 Bronze medal.svg
Malcolm Svensson 9,45 5. 9,455 5.
Nils Linde 8,635 11. Nie awansował
Robert Olsson 8,555 12. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Bertil Ohlson pięciobój skok w dal 6,270 9 9.
rzut oszczepam 39,80 1 1.
Bieg na 200 m 23,6 5 5.
rzut dyskiem 43,68 12 12.
Bieg na 1500 m 4:42,8 3 3.
Finał 30 7.
Axel-Erik Gyllenstolpe skok w dal 6,415 6 6.
rzut oszczepam 33,50 10 10.
Bieg na 200 m 24,2 12 12.
rzut dyskiem 49,88 7 7.
Bieg na 1500 m - - -
Finał 35 9.
Carl-Enock Svensson skok w dal 5,895 14 14.
rzut oszczepam 32,15 11 11.
Bieg na 200 m 23,8 7 7.
rzut dyskiem 50,43 6 6.
Bieg na 1500 m - - -
Finał 38 11.
Evert Nilsson skok w dal 6,20 12 12.
rzut oszczepam 34,63 8 8.
Bieg na 200 m 24,2 12 12.
rzut dyskiem 50,85 5 5.
Bieg na 1500 m - - -
Finał 37 10.
Bertil Ohlson dziesięciobój bieg 100 m 12,0 666,8 7.
skok w dal 6,435 714,575 2.
pchnięcie kulą 11,07 573 10.
skok wzwyż 1,65 608 4.
bieg 400 m 55,0 744,32 6.
rzut dyskiem 37,78 717,66 1.
bieg na 110 m przez płotki 17,0 810,0 7.
skok o tyczce 3,30 649 2.
rzut oszczepem 39,89 419,475 8.
bieg na 1500 m 4:50,6 677,2 5.
Finał 6580,030 Bronze medal.svg
Gösta Holmér bieg 100 m 11,8 714,4 5.
skok w dal 5,920 588,400 15.
pchnięcie kulą 11,06 572 11.
skok wzwyż 1,70 678 2.
bieg 400 m 56,5 687,92 16.
rzut dyskiem 34,82 605,18 6.
bieg na 110 m przez płotki 16,6 848,0 4.
skok o tyczce 3,20 595 5.
rzut oszczepem 47,62 632,050 5.
bieg na 1500 m 5:01,6 611,2 10.
Finał 6532,150 4.
Axel-Erik Gyllenstolpe bieg 100 m 12,0 666,8 7.
skok w dal 6,350 693,75 3.
pchnięcie kulą 10,69 535 14.
skok wzwyż 1,65 608 4.
bieg 400 m 55,8 714,24 12.
rzut dyskiem 33,65 560,72 8.
bieg na 110 m przez płotki 16,8 829,0 5.
skok o tyczce 2,90 433 10.
rzut oszczepem 49,31 678,525 1.
bieg na 1500 m 5:01,4 612,4 9.
Finał 6331,435 8.
Evert Nilsson bieg 100 m 12,2 619,2 17.
skok w dal 5,670 527,150 19.
pchnięcie kulą 11,39 605 6.
skok wzwyż 1,75 748 1.
bieg 400 m 55,7 718,00 9.
rzut dyskiem 34,77 603,28 7.
bieg na 110 m przez płotki 20,0 525,0 16.
skok o tyczce 3,40 703 1.
rzut oszczepem 49,28 677,70 2.
bieg na 1500 m 4:45,6 707,2 1.
Finał 6433,53 5.

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja
Nota Pozycja Nota Pozycja
Magda Julin Solistki 12,0 Gold medal.svg
Svea Norén 12,5 Silver medal.svg
Gillis Grafström Soliści 7,0 Gold medal.svg
Ulrich Salchow 25,5 4.

Modern pentathlon pictogram.svg Pięciobój nowoczesny[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Czas M. Punkty Czas M. Punkty
Gustaf Dyrssen idywidualnie 164 6. 6 5:41,6 2. 2 b.d 2. 2 10:52,2 6. 6 14:17,3 2. 2 18 Gold medal.svg
Erik de Laval 181 1. 1 6:47,8 13. 13 b.d 5. 5 9:35,2 1. 1 14:58,3 3. 3 23 Silver medal.svg
Gösta Runö 171 4. 4 4:35,8 1. 1 b.d 16. 16 10:32,0 5. 5 14:09,4 1. 1 27 Bronze medal.svg
Bengt Uggla 133 13. 13 5:51,0 5. 5 b.d 10. 10 12:24,0 13. 13 15:02,3 5. 5 46 4.

Football pictogram.svg Piłka nożna[edytuj]

Reprezentacja mężczyzn

Turniej główny[edytuj]

Pierwsza runda

28 sierpnia 1920  Szwecja 9:0
6:0
 Grecja Olympisch Stadion, Antwerpia  

Ćwierćfinał

29 sierpnia 1920  Holandia 5:4
2:3 (po dogrywce)
 Szwecja Olympisch Stadion, Antwerpia  

Turniej o srebrny i brązowy medal[edytuj]

I runda

1 września 1920  Hiszpania 2:1
0:1
 Szwecja Stadion aan de Broodstraat, Antwerpia  

Water polo pictogram.svg Piłka wodna[edytuj]

Turniej główny

1/8 finału[edytuj]

Ćwierćfinał[edytuj]

Półfinał[edytuj]

Turniej o brązowy medal

Półfinał[edytuj]

Finał[edytuj]

Reprezentacja Szwecji zdobyła brązowy medal.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Orvar Trolle 1:07,8 3. b.d 5. Nie awansował
400 m dowolnym Arne Borg b.d 4. Nie awansował
1500 m dowolnym Arne Borg 23:54,4 3. b.d 4. Nie awansował
Frans Möller 27:42,0 3. Nie awansował
100 m grzbietowym Per Holmström 1:26,0 4. Nie awansował
200 m klasycznym Per Cederblom 3:12,2 2. 3:14,6 2. Nie ukończył wyścigu
Olle Dickson 3:16,0 1. b.d 4. Nie awansował
Håkan Malmrot 3:04,0 1. 3:09,0 1. 3:04,4 Gold medal.svg
Thor Henning 3:12,8 1. 3:16,0 3. 3:09,2 Silver medal.svg
400 m klasycznym Thor Henning 6:46,2 1. 6:45,0 2. 6:45,2 Silver medal.svg
Håkan Malmrot 6:49,0 1. 6:44,8 1. 6:31,8 Gold medal.svg
Per Cederblom 7:14,0 2. 7:05,6 2. b.d 5.
Olle Dickson 7:12,0 1. 6:59,0 4. Nie awansował
4 × 200 m dowolnym Robert Andersson
Frans Möller
Orvar Trolle
Arne Borg
10:54,4 3. 10:50,2 4.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Aina Berg b.d 5. Nie awansowała
Carin Nilsson b.d 6. Nie awansowała
Jane Gylling 1:25,6 2. b.d 6.
300 m dowolnym Carin Nilsson 5:07,0 3. Nie awansowała
Jane Gylling 5:04,8 3. b.d 6.
Aina Berg 5:29,6 3. Nie awansowała
4 × 100 m dowolnym Aina Berg
Emmy Machnow
Carin Nilsson
Jane Gylling
5:43,6 Bronze medal.svg

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Wynik Pozycja
waga piórkowa Gustav Eriksson 192,5 kg 6.
waga lekka Carl Olofsson 220 kg 5.
waga średnia Albert Pettersson 235 kg Bronze medal.svg
waga lekkociężka Erik Pettersson 267,5 kg Bronze medal.svg
Erik Carlsson 262,5 kg 4.
waga ciężka Otto Brunn 250 kg 5.

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Nils Skoglund 153,0 1. 183,0 Silver medal.svg
Arvid Wallman 175,5 1. 183,5 Gold medal.svg
Erik Adlerz 177,0 2. 173,0 4.
John Jansson 171,5 1. 175,0 Bronze medal.svg
trampolina 3m Gunnar Ekstrand 560,85 3. 559,25 5.
Oscar Dose 543,70 4. Nie awansował
Gustaf Blomgren 614,00 1. 587,05 4.
John Jansson 549,70 3. 544,75 6.
skoki standard i dowolne Yngve Johnson 445,80 1. 424,00 5.
Gunnar Ekstrand 402,80 4. Nie awansował
Erik Adlerz 468,50 1. 495,40 Silver medal.svg
Gustaf Blomgren 468,10 2. 453,80 4.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3m Karin Leiditz 147,0 5. Nie awansowała
Selma Andersson 143,0 6. Nie awansowała
Eva Olliwier 152,0 1. 166,0 Bronze medal.svg
Märta Adlerz 136,5 7. Nie awansowała

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet dowolny indywidualnie Anders Andersson 467 6.
Casimir Reuterskiöld 464 8.
Gunnar Gabrielsson 460 b.d
Sigvard Hultcrantz 450 b.d
Anders Johnson 448 b.d
pistolet dowolny drużynowo Anders Andersson
Casimir Reuterskiöld
Gunnar Gabrielsson
Sigvard Hultcrantz
Anders Johnsson
2289 Silver medal.svg
karabin małokalibrowy stojąc 50 m Sigvard Hultcrantz 382 b.d
Erik Ohlsson 381 b.d
Leon Lagerlöf 375 b.d
Oscar Eriksson 370 b.d
Ragnar Stare 365 b.d
karabin małokalibrowy 50 m stojąc drużynowo Sigvard Hultcrantz
Erik Ohlsson
Leon Lagerlöf
Oscar Eriksson
Ragnar Stare
1873 Silver medal.svg
karabin dowolny 3 pozycje Mauritz Eriksson 974 7.
Hugo Johansson 961 b.d
Erik Blomqvist 924 b.d
Viktor Knutsson 896 b.d
Leon Lagerlöf 836 b.d
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Erik Blomqvist
Viktor Knutsson
Leon Lagerlöf
4591 6.
karabin wojskowy 300 m leżąc Erik Blomqvist 58 6.
Mauritz Eriksson 58 6.
Hugo Johansson 58 6.
Thure Holmberg 57 b.d
Gustaf Adolf Jonsson 57 b.d
Werner Jernström 57 b.d
Erik Ohlsson 57 b.d
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo Hugo Johansson
Mauritz Eriksson
Erik Blomqvist
Thure Holmberg
Werner Jernström
281 5.
karabin wojskowy stojąc 300 m Mauritz Eriksson 53 7.
Walfrid Hellman 53 7.
Olle Ericsson b.d b.d
Hugo Johansson b.d b.d
Leon Lagerlöf b.d b.d
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo Olle Ericsson
Walfrid Hellman
Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Leon Lagerlöf
255 Bronze medal.svg
karabin wojskowy 600 m leżąc Hugo Johansson 59 Gold medal.svg
Mauritz Eriksson 59 Silver medal.svg
Erik Blomqvist 58 5.
Erik Ohlsson 57 8.
Gustaf Adolf Jonsson 54 b.d
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Erik Blomqvist
Erik Ohlsson
Gustaf Adolf Jonsson
275 Bronze medal.svg
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo Erik Blomqvist
Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Bror Andreasson
Gustaf Adolf Jonsson
558 6.
runda pojedyncza - sylwetka jelenia Alfred Swahn 41 Silver medal.svg
Fredric Landelius 39 6.
Oscar Swahn 37 8.
Edward Benedicks b.d b.d
Per Kinde b.d b.d
Bengt Lagercrantz b.d b.d
runda podwójna - sylwetka jelenia Fredric Landelius 77 Silver medal.svg
Alfred Swahn 67 b.d
Edward Benedicks b.d b.d
Bengt Lagercrantz b.d b.d
runda pojdyncza - sylwetka jelenia drużynowo Alfred Swahn
Per Kinde
Bengt Lagercrantz
Oscar Swahn
Karl Larsson
153 4.
runda podwójna - sylwetka jelenia drużynowo Fredric Landelius
Alfred Swahn
Oscar Swahn
Bengt Lagercrantz
Edward Benedicks
336 Silver medal.svg
trap indywidualnie Per Kinde b.d b.d
Fredric Landelius b.d b.d
Erik Lundquist b.d b.d
Karl Richter b.d b.d
Erik Sökjer-Petersén b.d b.d
Alfred Swahn b.d b.d
trap drużynowo Erik Lundquist
Per Kinde
Fredric Landelius
Alfred Swahn
Karl Richter
Erik Sökjer-Petersén
500 Bronze medal.svg

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj]

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Gustaf Lindblom Belgia Félix Goblet
Portugalia João Sassetti
Czechosłowacja Jan Černohorský
Francja Roger Ducret
Grecja S. Antonidas
Wielka Brytania John Blake
Holandia Willem Hubert
Dania Ivan Osiier
Włochy Paolo Thaon
Czechosłowacja Otakar Švorčík
Francja Georges Trombert
Portugalia Jorge de Paiva
Holandia Adrianus de Jong
Francja Émile Moureau
Belgia Charles Delporte
Włochy Tullio Bozza
Belgia Joseph de Craecker
Dania Poul Rasmussen
Wielka Brytania Roland Willoughby
Stany Zjednoczone William Russell
Portugalia António Mascarenhas
Francja Frédéric Dubourdieu
Francja Georges Casanova
Belgia Charles Delporte
Francja Armand Massard
Francja Alexandre Lippmann
Belgia Orphile de Montigny
Włochy Dino Urbani
Portugalia Fernando Correia
Dania Einar Levison
Francja Armand Massard
Francja Alexandre Lippmann
Belgia Ernest Gevers
Francja Georges Casanova
Portugalia António Mascarenhas
Francja Gustave Buchard
Włochy Abelardo Olivier
Francja Émile Moureau
Belgia Charles Delporte
Belgia Félix Goblet
Portugalia Jorge de Paiva
9.
Bertil Uggla Holandia Jan Van der Wiel
Portugalia António Mascarenhas
Grecja Evangelos Skotidas
Belgia Maurice Dewee
Wielka Brytania Roland Willoughby
Dania Kay Schrøder
Szwajcaria Frédéric Fitting
Nie awansował
Hans Törnblom Portugalia Fernando Correia
Belgia Victor Boin
Dania Einar Levison
Holandia Wouter Brouwer
Włochy Abelardo Olivier
Stany Zjednoczone John Dimond
Francja Georges Trombert
Nie awansował
Nils Hellsten Czechosłowacja Otakar Švorčík
Portugalia Ruimondo Mayer
Belgia Joseph de Craecker
Francja Alexandre Lippmann
Szwajcaria Eugène Empeyta
Wielka Brytania Martin Holt
Dania Georg Hegner
Grecja Vasilios Zarkadis
Francja Alexandre Lippmann
Francja Georges Casanova
Dania Einar Levison
Belgia Orphile de Montigny
Włochy Dino Urbani
Portugalia Henrique da Silveira
Belgia Victor Boin
Holandia Wouter Brouwer
Szwajcaria Edouard Fitting
Wielka Brytania Robin Dalglish
Belgia Ernest Gevers
Francja Georges Trombert
Belgia Félix Goblet
Francja Émile Moureau
Włochy Abelardo Olivier
Portugalia Jorge de Paiva
Stany Zjednoczone Henry Breckenridge
Francja Gustave Buchard
Holandia Adrianus de Jong
Belgia Maurice Dewee
Portugalia João Sassetti
Nie awansował
Knut Enell Włochy Tullio Bozza
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Dania Aage Berntsen
Stany Zjednoczone William Russell
Francja Gustave Buchard
Belgia Léon Tom
Wielka Brytania George Burt
Nie awansował
Einar Råberg Stany Zjednoczone Henry Breckinridge
Belgia Charles Delporte
Czechosłowacja Josef Jungmann
Portugalia Jorge de Paiva
Włochy Aldo Boni
Holandia Salomon Zeldenrust
Wielka Brytania Charles Notley
Francja Émile Moureau
P
P
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
David Warholm Belgia Orphile de Montigny
Czechosłowacja Viliam Tvrský
Holandia Adrianus de Jong
Portugalia Henrique da Silveira
Włochy Giovanni Canova
Francja Georges Casanova
Wielka Brytania Ronald Campbell
Szwajcaria Henri Jacquet
Nie awansował
Carl Gripenstedt Czechosłowacja Josef Javůrek
Dania Poul Rasmussen
Szwajcaria Edouard Fitting
Belgia Ernest Gevers
Francja Frédéric Dubourdieu
Portugalia Frederico Paredes
Holandia Louis Delaunoij
Stany Zjednoczone Raymond Dutcher
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Włochy Abelardo Olivier
Portugalia Fernando Correia
Czechosłowacja Josef Jungmann
Francja Armand Massard
Stany Zjednoczone Henry Breckenridge
Belgia Félix Goblet
Sułtanat Egiptu Ahmed Hassanein
Portugalia Ruimondo Mayer
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Francja Frédéric Dubourdieu
Nie awansował
szpada drużynowo Nils Hellsten
Gustaf Lindblom
Bertil Uggla
David Warholm
 Belgia
 Portugalia
 Włochy
 Holandia
 Dania
Nie awansowali
floret indywidualnie Gustaf Lindblom Włochy Nedo Nadi
Czechosłowacja Viliam Tvrzský
Holandia Salomon Zeldenrust
Stany Zjednoczone Millard Bloomer
Belgia Charles Pape
Wielka Brytania H. Evan James
Francja Georges Trombert
Dania Kay Schrøder
Nie awansował
Nils Hellsten Włochy Aldo Nadi
Dania Ivan Osiier
Belgia Emile Dufrane
Wielka Brytania Roland Willoughby
Czechosłowacja Josef Jungmann
Francja Lionel Bony de Castellane
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
Hans Törnblom Włochy Abelardo Olivier
Belgia Marcel Cuypers
Czechosłowacja Josef Javůrek
Dania Georg Hegner
Holandia Adrianus de Jong
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Francja Marcel Perrot
Nie awansował
Knut Enell Czechosłowacja František Dvořák
Włochy Pietro Speciale
Francja Philippe Cattiau
Belgia Marcel Berré
Wielka Brytania Philip Doyne
Holandia Jan Van der Wiel
Włochy Abelardo Olivier
Włochy Pietro Speciale
Holandia Félix Vigeveno
Francja André Labatut
Belgia Jean Verbrugghe
Nie awansował

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Jarl Malmström Czechy Ladislav Žemla
W 3:1
(4:6,6:2,6:3,7:5)
Szwajcaria Charles Simon
W 3:0
(2:6,2:6,0:6)
Związek Południowej Afryki Louis Raymond
P 0:3
(3:6,1:6,1:6)
Nie awansował 5.
Carl Eric von Braun Zjednoczone Królestwo Włoch Alberto Bonacossa
W 3:1
(4:6,6:1,7:5,6:2)
Belgia Albert Lammens
P 0:3
(2:6,1:6,1:6)
Nie awansował 17.
Fritz Lindqvist Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Eduardo Flaquer
P 1:3
(6:0,2:6,3:6,2:6)
Nie awansował 32.
Henning Müller Wielka Brytania Max Woosnam
P 1:3
(6:3,1:6,3:6,3:6)
Nie awansował 32.
debel (m) Henning Müller
Olle Andersson
Norwegia Conrad Langaard
Norwegia Jack Nielsen
P 1:3
(1:6,8:6,1:6,4:6)
Nie awansowali 9.
Jarl Malmström
Carl Eric von Braun
Belgia Jean Washer
Belgia Albert Lammens
P 0:3
(2:6,4:6,3:6)
Nie awansował 17.
singiel (k) Sigrid Fick Dania Caroline Dahl
W 2:0
(7:5,6:2)
Belgia Christine de Borman
W 2:0
(6:4,6:8)
Francja Suzanne Lenglen
P 0:2
(0:6,1:6)
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(2:6,0:6)[1]
4.
Lily Strömberg Dania Elsebeth Brehm
W 2:0
(7:5,6:3)
Francja Suzanne Lenglen
P 0:2
(0:6,0:6)
Nie awansowała 5.
Margareta Lindberg Zjednoczone Królestwo Włoch Rosetta Gagliardi
P 0:1
(0:6,krecz)
Nie awansowała 15.
debel (k) Sigrid Fick
Lily Strömberg
Francja Suzanne Lenglen
Francja Élisabeth d'Ayen
P 0:2
(4:6,3:6)
Nie awansowała 5.
mikst Lily Strömberg
Jarl Malmström
Dania Amory Hansen
Dania Erik Tegner
P 1:2
(6:0,1:6,2:6)
Nie awansowali 5.
Sigrid Fick
Fritz Lindqvist
Francja Élisabeth d'Ayen
Francja Fernand Hirsch
P 0:2
(4:6,2:6)
Nie awansowali 14.

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Pólfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Nils Ljunglöf 7:49,6 2. Nie awansował
Czwórka ze sternikiem John Lager
Nestor Östergren
Axel Eriksson
Gunnar Lager
Gösta Eriksson
7:12,0 2. Nie awansowali

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj]

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Gottfrid Svensson Zjednoczone Królestwo Włoch Enrico Porro
p
Nie awansował
Fritiof Svensson Dania Svend Jensen
W
Finlandia Oskari Friman
p
Belgia Alexandre Boumans
W[2]
Dania Rasmus Torgensen
W[2]
Bronze medal.svg
styl klasyczny waga lekka Gustaf Nilsson Norwegia Richard Frydenlund
p
Nie awansował
Holger Lindberg Holandia Johannes Nolton
W
Norwegia Frithjof Andersen
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Calle Westergren Holandia Johannes Eillebrecht
W
Luksemburg Michel Dechmann
W
Belgia Maurice Vanderleenden
W
Finlandia Matti Perttilä
W
Finlandia Arthur Lindfors
W
Gold medal.svg
Carl Fältström Zjednoczone Królestwo Włoch Giuseppe Gorletti
W
Finlandia Matti Perttilä
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Claes Johanson Finlandia Edil Rosenqvist
W
Dania Johannes Eriksen
W
Dania Axel Tetens
W
Holandia Jan Sint
W
Gold medal.svg
Sven Ohlsson Francja Jean Duvinet
W
Stany Zjednoczone Frank Maichle
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Anders Ahlgren Holandia Barend Bonneveld
W
Norwegia Harald Vassboten
W
Holandia Jaap Sjouwerman W[3]
Stany Zjednoczone Edward Willkie P[4]
Finlandia Adolf Lindfors p[3] .
Ernst Nilsson Belgia Eduard van den Bril
W
Holandia Jaap Sjouwerman
p
Nie awansował
styl wolny waga lekka Gottfrid Svensson Stany Zjednoczone George Metropoulos
W
Wielka Brytania George MacKenzie
W
Wielka Brytania Peter Wright
W
Finlandia Kalle Anttila
p
Silver medal.svg
styl wolny waga średnia Otto Borgström Wolny los Grecja Dimitrios Vergos
W
Stany Zjednoczone Angus Frantz
p
Nie awansował
Gottfrid Lindgren Wolny los Norwegia Gudmund Grimstad
p
Nie awansowal
styl wolny waga półciężka Anders Larsson Francja François Meyer
W
Finlandia Johan Gallén
W
Stany Zjednoczone Walter Maurer
W
Szwajcaria Charles Courant
W
Gold medal.svg
styl wolny waga ciężka Ernst Nilsson Wielka Brytania Andrew McDonald
W
Stany Zjednoczone Nat Pendleton
p
Stany Zjednoczone Fred Meyer
X[5]
-

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
WYscig I
miejsce
WYscig II
miejsce
WYscig III
miejsce
Gösta Lundqvist
Rolf Steffenburg
Gösta Bengtsson
Axel Calvert
klasa 30 m² 1. 1. 2 Gold medal.svg
Tore Holm
Yngve Holm
Axel Rydin
Georg Tengwall
klasa 40 m² Dyskwalifikacja 1. 1. 2 Gold medal.svg
Gustaf Svensson
Ragnar Svensson
Percy Almstedt
Erik Mellbin
Dyskwalifikacja 2. 2. 4 Silver medal.svg

Przypisy

  1. Mecz o brązowy medal.
  2. a b Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
  3. a b Walka stoczona w turnieju o złoty medal.
  4. Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.
  5. Walka o brżowy medal została nie rozstrzygnieta.

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]