Theme Park World

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Theme Park World
Producent Bullfrog Productions
Wydawca Electronic Arts Inc.
Dystrybutor PolskaCenega Poland
Data wydania 3 listopada 1999
POL: 23 kwietnia 2000
Gatunek Symulator ekonomiczny
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Everyone
PEGI: 3+
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, Mac OS, PlayStation, PlayStation 2
Wymagania

Pentium II 266 MHz, 64 MB RAM, karta dźwiękowa, akcelerator 3D

Kontrolery klawiatura, myszka, dżojstik

Theme Park Worldgra strategiczno-ekonomiczna (menadżerska), w której gracz wciela się w zarządcę lunaparku. Gra stworzona została przez firmę Bullfrog Productions i wydana przez Electronic Arts w 1999. W Ameryce gra znana jest pod nazwą Sim Theme Park.

Jej poprzedniczką jest Theme Park, w której gracz wciela się z zarządcę parku rozrywki (wesołe miasteczko). Grę rozpoczyna się od wybrania jednego z dwóch dostępnych parków oraz jego rozbudowy według własnego uznania. Do otwarcia trzech pozostały parków potrzebne są klucze, które zdobywamy w takcie gry w otwartych lunaparkach. Jednak w przeciwieństwie do rywalizującej gry RollerCoaster Tycoon skupia się przede wszystkim na ekonomii i zarządzaniu parkiem, a nie budowie miasteczka. Obsługa gry nie jest trudna, a wiele funkcji jest domyślnych lub wybieranych z podręcznych menu.

Zadaniem gracza jest zbudowanie najlepszego parku rozrywki przez dodawanie różnych atrakcji, na przykład karuzeli, kolejek górskich, budek z jedzeniem, kostiumami, basenów, przelotów nad lunaparkiem itd. oraz zapewnienia bawiącym się postaciom opieki w postaci dobrze opłaconego personelu (zdarza się bowiem, że po skorzystaniu z tych atrakcji dzieci chorują, brudzą, dokuczają innym). Utrzymując porządek zapewnia się dobry rozwój firmy.

Ta gra wprawdzie uruchomi się na Windows Vista, ale nie będzie widać nazwy swojego parku, nazwy atrakcji a nawet tekstu na "Małej Tablicy". Dodatkowo w Windows Vista gra zostanie błędnie sklasyfikowana. Klasyfikacja tej gry w Windows Vista wynosi "16+". Uruchomienie gry na współczesnych systemach operacyjnych jest stosunkowo trudne.