Przejdź do zawartości

Wikipedysta:Damian T. Jankowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
To nie jest artykuł w en‍cyklopedii. To jest osobista strona uż‍ytkownika Wi‍kipedii.

Poglądy i opinie wyrażone na tej stronie są prywatnym punktem widzenia autora.

Jeśli ta strona jest osadzona w serwisie innym niż Wi‍kipedia, jest tylko kopią, która może już być nieaktualna. Jej użytkownik jest związany z Wi‍kipedią i prawdopodobnie nie jest w żaden sposób związany z serwisem zawierającym kopię. Oryginał jego strony znajduje się pod adresem:

pl.wi‍kipedia.org/wiki/Wikipedysta:Damian_T._Jankowski.

Wieża Babel

Damian T. Jankowski jest jednym z redaktorów polskojęzycznej Wikipedii (sprawdź).
9 Damian T. Jankowski jest w polskojęzycznej Wikipedii od 9 lat, 6 miesięcy i 12 dni.
Obliczono 15 czerwca 2024.
Ten wikipedysta urodził się pod znakiem Bliźniąt.
pl Polski jest językiem ojczystym tego użytkownika.
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
de-2 Dieser Benutzer hat fortgeschrittene Deutschkenntnisse.

Wieża Specjalności

sport
football
Ten wikipedysta zna terminologię stosowaną w piłce nożnej.
Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu Piłka nożna.
Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu Sporty motorowe.
wos Ten wikipedysta zna terminologię związaną z polityką i wiedzą o społeczeństwie.
poli Ten wikipedysta zna terminologię z zakresu politologii.
woj Ten wikipedysta zna terminologię związaną z wojskiem.

Wieża różności

Damian T. Jankowski jest mężczyzną.
Ten użytkownik chętnie edytuje artykuły w Wikipedii.
Ten wikipedysta kocha piłkę nożną.
Ten użytkownik jest kibicem.
Damian T. Jankowski
Narodowość

 Polska

Uprawnienia

redaktor

Wikipedysta od

3 grudnia 2014

Biogram[edytuj | edytuj kod]

Społecznik związany z Łodzią. Działacz organizacji społecznych, charytatywnych, honorowy dawca krwi, gracz piłki nożnej i sędzia piłkarski z osiągnięciem kilkuset rozstrzyganych spotkań w okręgu łódzkim. W zespole polskiej Wikipedii Wolnej Encyklopedii od 2014 roku, obecnie jako redaktor. Zajmuje się artykułami z szeroko pojętego życia publicznego, w szczególności specjalizując się w zagadnieniach dotyczących polityki, historii (I wojna światowa (1914–1918), dwudziestolecie międzywojenne (1918–1939), II wojna światowa (1939–1945), okres powojenny (od 1945), okres zimnowojenny (od lat 1945–1947 do lat 1989–1991), okres postzimnowojenny od 1991), wojskowości, piłki nożnej, polskiego filmu i teatru, w których posiada szeroką wiedzę specjalistyczną. Jest ekspertem w kwestiach dotyczących historii Polski (głównie okres II RP do chwili obecnej). Jest obserwatorem polityki na arenie krajowej i międzynarodowej, czytelnikiem prasy politycznej i obserwatorem zjawisk ekonomicznych. Posiada szeroką wiedzę ogólną obejmującą politykę, sztukę, kulturę, sport, wojskowość, wiedzę o społeczeństwie, socjologię i psychologię, która powiązana jest z jego zainteresowaniami.

Ode mnie[edytuj | edytuj kod]

Piszę dla Was na wikipedii od ponad 8 lat. Uważam się za kustosza artykułów osób zasłużonych dla niepodległości Rzeczypospolitej. Na bieżąco opiekuję się artykułami dotyczącymi osób związanych z Polskim Państwem Podziemnym, Armią Krajową, Rządem RP na Uchodźstwie, a także działaczami opozycji antykomunistycznej w PRL czy biogramami współczesnych polskich polityków. Monitoruję i pracuję nad poprawą artykułów związanych z ludźmi polskiego kina i teatru, a także sportu, w szczególności piłki nożnej.

Artykuły[edytuj | edytuj kod]

Największą radość daje mi wnoszenie do wikipedii czegoś nowego, a przede wszystkim kogoś kogo tu jeszcze nie ma. Jestem dumny, że mogłem dzięki swoim artykułom przybliżyć Wam sylwetki: Jakuba Ignacego Rogowicza, Konrada Strzelczyka, Romualda Lipińskiego, Leopolda Kiersznowskiego, Wandy Drozdowskiej (Rogowiczowej), Zdzisława Życieńskiego, Juliana Opanii, Jerzego Talagi, Mieczysława Kolasy, Mariana Markiewicza, Bolesława Krzysztofa Biegi, a także znacząco rozbudować biogramy Zbigniewa Antoniego Kruszewskiego oraz polskich piłkarzy, Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego czy Grzegorza Krychowiaka. Miłej lektury!

Nie lubisz czytać o historii? Obejrzyj![edytuj | edytuj kod]

Seriale dostępne na vod.tvp.pl

Przydatne linki[edytuj | edytuj kod]