Warrior Sports

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warrior Sports
Warrior Sports
Forma prawna spółka publiczna, filia
Data założenia 1992
Siedziba Stany Zjednoczone Warren, Michigan
Prezes David Morrow (Założyciel i CEO)
Branża odzież, obuwie i sprzęt sportowy
brak współrzędnych

Warrior Sportsamerykańska firma, producent odzieży, akcesoriów, obuwia i sprzętu sportowego. Firma specjalizuje się w produkcji sprzętu do lacrosse, hokeja na lodzie i piłki nożnej. Firma znana jest głównie z tego, że jest sponsorem technicznym Liverpoolu[1].

Historia[edytuj]

Warrior Sports założony został w 1992 roku przez Davida Morrowa, w przeszłości zawodnika lacrosse. W 2004 roku pakiet kontrolny w firmie przejąło New Balance. Rok później Warrior zaczął produkować również sprzęt hokejowy, głównie dzięki zakupowi Innovative Hockey[2][3].

Pierwszy duży kontrakt na sponsoring firma podpisała 18 lutego 2012 roku z Liverpoolem. Umowa opiewa na 25 milionów funtów i jest najwyższą w historii angielskiego futbolu, zaraz po umowie Nike z Manchesterem United, która wyniosła 23,3 milionów funtów[4]. Firma dostarczać będzie sprzęt treningowy oraz stroje przez najbliższe szść sezonów. Nowe stroje zostały pokazane 11 maja tego samego roku i posiadały nieco uproszczone herby. Większość kibiców przyjęła je mile, jednak niektórzy byli nieco źli z tego powodu, że taki znaczek widniał na strojach The Reds podczas Tragedii na Hillsborough.

Sponsoring[edytuj]

Piłka nożna[edytuj]

Kluby
Zawodnicy

Lacrosse[edytuj]

Kluby

Organizacje charytatywne i społeczne[edytuj]

Kluby

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]