Wimbledon 2013 (gra pojedyncza chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2013 – gra pojedyncza chłopców
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 30.06–07.07.2013
ATP World Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Dyrektor Richard Lewis
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Włochy Gianluigi Quinzi
2012 2014
Strona internetowa

Wimbledon 2013 – gra pojedyncza chłopców – zawody singlowe chłopców, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce w dniach 30 czerwca–7 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w Londynie.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Osiągnięcie
1 Australia Nick Kyrgios 3 runda
2 Serbia Nikola Milojević Ćwierćfinał
3 Niemcy Alexander Zverev 3 runda
4 Serbia Laslo Đere Ćwierćfinał
5 Wielka Brytania Kyle Edmund Półfinał
6 Włochy Gianluigi Quinzi Zwycięstwo
7 Chile Christian Garin 3 runda
8 Chorwacja Borna Ćorić Ćwierćfinał
9 Włochy Filippo Baldi 3 runda
10 Francja Johan-Sébastien Tatlot 3 runda
11 Argentyna Pedro Cachín 2 runda
12 Francja Maxime Hamou 1 runda
13 Belgia Clément Geens 1 runda
14 Chile Guillermo Núñez 1 runda
15 Portugalia Frederico Ferreira Silva 1 runda
16 Południowa Afryka Wayne Montgomery 1 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Korea Południowa Chung Hyeon 7 6  
8  Chorwacja Borna Ćorić 65 3  
   Korea Południowa Chung Hyeon 65 6 6  
   Niemcy Maximilian Marterer 7 1 3  
4  Serbia Laslo Đere 3 4
   Niemcy Maximilian Marterer 6 6  
     Korea Południowa Chung Hyeon 5 62
  6  Włochy Gianluigi Quinzi 7 7
  5  Wielka Brytania Kyle Edmund 4 6 6  
 Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 6 1 3  
5  Wielka Brytania Kyle Edmund 4 4
  6  Włochy Gianluigi Quinzi 6 6  
6  Włochy Gianluigi Quinzi 6 6
  2  Serbia Nikola Milojević 4 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  1  Australia Nick Kyrgios 6 6  
WC  Wielka Brytania Evan Hoyt 4 3  
  1  Australia Nick Kyrgios 6 6  
   Austria Lucas Miedler 2 4  
 Austria Lucas Miedler 6 4 9
   Francja Benjamin Bonzi 4 6 7  
    1  Australia Nick Kyrgios 2 2
   Korea Południowa Chung Hyeon 6 6
   Stany Zjednoczone Spencer Papa 3 2  
 Korea Południowa Chung Hyeon 6 6  
 Korea Południowa Chung Hyeon 6 6
   Kanada Hugo Di Feo 3 3  
 Kanada Hugo Di Feo 6 5 9
  13  Belgia Clément Geens 3 7 7  
  1 runda 2 runda 3 runda
  9  Włochy Filippo Baldi 6 7  
 Słowacja Matej Maruščák 3 66  
  9  Włochy Filippo Baldi 6 7  
  WC  Wielka Brytania Billy Harris 1 64  
WC  Wielka Brytania Billy Harris 65 6 6
  Q  Chile J.I. Galleguillos 7 3 4  
    9  Włochy Filippo Baldi 4 5
  8  Chorwacja Borna Ćorić 6 7
   Francja Quentin Halys 7 6  
 Peru Jorge Brian Panta 5 2  
 Francja Quentin Halys 4 63
  8  Chorwacja Borna Ćorić 6 7  
 Japonia Naoki Nakagawa 5 4
  8  Chorwacja Borna Ćorić 7 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  4  Serbia Laslo Đere 6 2 6  
 Wielka Brytania Cameron Norrie 3 6 3  
  4  Serbia Laslo Đere 63 6 6  
   Rosja Karien Chaczanow 7 3 3  
 Rosja Karien Chaczanow 6 6
   Brazylia Marcelo Zormann 3 2  
    4  Serbia Laslo Đere 3 6 6
  WC  Australia Thanasi Kokkinakis 6 2 0
  Q  Szwecja Daniel Windahl 6 4 6  
WC  Wielka Brytania Peter Ashley 4 6 4  
Q  Szwecja Daniel Windahl 66 5
  WC  Australia Thanasi Kokkinakis 7 7  
WC  Australia Thanasi Kokkinakis 6 6
  16  Południowa Afryka Wayne Montgomery 3 3  
  1 runda 2 runda 3 runda
  12  Francja Maxime Hamou 3 3  
 Włochy Stefano Napolitano 6 6  
   Włochy Stefano Napolitano 6 62 10  
   Niemcy Maximilian Marterer 4 7 12  
 Niemcy Maximilian Marterer 6 6
   Polska Kamil Majchrzak 2 4  
     Niemcy Maximilian Marterer 6 3
  7  Chile Christian Garin 3 2k
   Wielka Brytania Luke Bambridge 3 6 9  
 Stany Zjednoczone Noah Rubin 6 4 7  
 Wielka Brytania Luke Bambridge 4 4
  7  Chile Christian Garin 6 6  
 Korea Południowa Lee Duk-hee 6 4 2
  7  Chile Christian Garin 2 6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  5  Wielka Brytania Kyle Edmund 6 6  
 Korea Południowa Kim Young-seok 4 3  
  5  Wielka Brytania Kyle Edmund 6 6  
   Japonia Yoshihito Nishioka 3 1  
Q  Australia Jay Andrijic 4 4
   Japonia Yoshihito Nishioka 6 6  
    5  Wielka Brytania Kyle Edmund 6 6
  Q  Wielka Brytania Jonny O’Mara 3 2
  Q  Wielka Brytania Jonny O’Mara 7 5 9  
 Francja Maxime Janvier 63 7 7  
Q  Wielka Brytania Jonny O’Mara 7 6
  11  Argentyna Pedro Cachín 63 2  
 Egipt Mazin Usama 5 63
  11  Argentyna Pedro Cachín 7 7  
  1 runda 2 runda 3 runda
  14  Chile Guillermo Núñez 4 5  
 Meksyk Lucas Gómez 6 7  
   Meksyk Lucas Gómez 2 3  
   Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 6 6  
 Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 6 6
  WC  Wielka Brytania Joshua Sapwell 3 3  
     Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 1 6 4
  3  Niemcy Alexander Zverev 6 4 0k
   Australia Harry Bourchier 4 2  
Q  Wielka Brytania Julian Cash 6 6  
Q  Wielka Brytania Julian Cash 4 67
  3  Niemcy Alexander Zverev 6 7  
 Szwecja Elias Ymer 61 62
  3  Niemcy Alexander Zverev 7 7  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  6  Włochy Gianluigi Quinzi 6 6  
WC  Wielka Brytania Samm Butler 1 1  
  6  Włochy Gianluigi Quinzi 6 7  
  Q  Niemcy Johannes Haerteis 3 5  
Q  Niemcy Johannes Haerteis 6 65 10
   Chile Nicolás Jarry 3 7 8  
    6  Włochy Gianluigi Quinzi 6 6
  10  Francja Johan-Sébastien Tatlot 1 1
  Q  Tajlandia W. Trongcharoenchaikul 7 5 6  
WC  Wielka Brytania Thomas Colautti 61 7 3  
Q  Tajlandia W. Trongcharoenchaikul 5 1
  10  Francja Johan-Sébastien Tatlot 7 6  
 Stany Zjednoczone Luca Corinteli 3 2
  10  Francja Johan-Sébastien Tatlot 6 6  
  1 runda 2 runda 3 runda
  15  Portugalia Frederico Ferreira Silva 1 3  
 Francja Enzo Couacaud 6 6  
   Francja Enzo Couacaud 6 6  
   Australia Bradley Mousley 2 2  
 Australia Bradley Mousley 6 6
  WC  Wielka Brytania Alexander Sendegeya 2 4  
     Francja Enzo Couacaud 5 4
  2  Serbia Nikola Milojević 7 6
   Rosja Daniił Miedwiediew 7 6  
 Korea Południowa Hong Seong-chan 63 2  
 Rosja Daniił Miedwiediew 2 4
  2  Serbia Nikola Milojević 6 6  
Q  Wielka Brytania Jamie Malik 4 2
  2  Serbia Nikola Milojević 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzca 375
Finalista 270
Półfinalista 180
Ćwierćfinalista 120
3 runda 75
2 runda 30
Kwalifikant, który odpadł w I rundzie 25
Runda finałowa kwalifikacji 20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]