Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Indywidualne mistrzostwa
świata juniorów

2012
Poprzednie: 2011 Następne: 2013

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2012 – cykl turniejów żużlowych mających wyłonić najlepszych żużlowców do lat 21 na świecie w sezonie 2012. Złoty medal zdobył Duńczyk Michael Jepsen Jensen.

Zwycięzców wyłoniono na podstawie sumy punktów zdobytych w siedmiu turniejach finałowych, rozegranych w Lonigo, Lendavie, Coventry, Tarnowie, Pardubicach i Bahía Blanca (dwukrotnie).

W każdym turnieju finałowym uczestniczyło 14 zawodników, którzy zakwalifikowali się fazy finałowej, oraz po 2 zawodników z tzw. "dzikimi kartami".

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Stali uczestnicy
Zawodnicy rezerwowi

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy finał – Lonigo[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Michael Jepsen Jensen  Dania 12 +3 (2,2,2,3,3)
2 Przemysław Pawlicki  Polska 12 +2 (2,3,1,3,3)
3 Bartosz Zmarzlik  Polska 11 +3 (3,3,2,2,1)
4 Mikkel Bech Jensen  Dania 11 +2 (1,2,3,2,3)
5 Maciej Janowski  Polska 11 +1 (3,1,3,2,2)
6 Piotr Pawlicki  Polska 9 (2,3,3,1,w)
7 Mikkel Michelsen  Dania 9 (2,2,0,3,2)
8 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 9 (3,1,2,1,2)
9 Pontus Aspgren  Szwecja 8 (0,2,2,1,3)
10 Nicklas Porsing  Dania 8 (1,1,3,2,1)
11 Aleksandr Łoktajew  Ukraina 6 (1,0,0,3,2)
12 Tobiasz Musielak  Polska 5 (3,1,1,0,0)
13 Václav Milík  Czechy 4 (0,3,0,0,1)
14 Michele Paco Castagna  Włochy 2 (0,0,1,0,1)
15 Damian Adamczak  Polska 2 (1,0,1,0,0)
16 Nicolas Vincentin  Włochy 1 (u,0,0,1,0)
rez. Matic Ivačič  Słowenia ns
rez. Davide Vinante  Włochy ns

Bieg po biegu:

  1. Jakobsen, Pi.Pawlicki, Łoktajew, Aspgren
  2. Janowski, M.J.Jensen, M.B.Jensen, Castagna
  3. Zmarzlik, Prz.Pawlicki, Porsing, Milík
  4. Musielak, Michelsen, Adamczak, Vincentin (u)
  5. Prz.Pawlicki, M.J.Jensen, Jakobsen, Vincentin
  6. Zmarzlik, Michelsen, Janowski, Łoktajew
  7. Milík, Aspgren, Musielak, Castagna
  8. Pi.Pawlicki, M.B.Jensen, Porsing, Adamczak
  9. Janowski, Jakobsen, Adamczak, Milík
  10. Porsing, M.J.Jensen, Musielak, Łoktajew
  11. M.B.Jensen, Aspgren, Prz.Pawlicki, Michelsen
  12. Pi.Pawlicki, Zmarzlik, Castagna, Vincentin
  13. Michelsen, Porsing, Jakobsen, Castagna
  14. Łoktajew, M.B.Jensen, Vincentin, Milík
  15. M.J.Jensen, Zmarzlik, Aspgren, Adamczak
  16. Prz.Pawlicki, Janowski, Pi.Pawlicki, Musielak
  17. M.B.Jensen, Jakobsen, Zmarzlik, Musielak
  18. Prz.Pawlicki, Łoktajew, Castagna, Adamczak
  19. Aspgren, Janowski, Porsing, Vincentin
  20. M.J.Jensen, Michelsen, Milík, Pawlicki (u/w)
  21. Bieg o 3. miejsce: Zmarzlik, M.B.Jensen, Janowski
  22. Bieg o 1. miejsce: M.J.Jensen, Prz.Pawlicki

Drugi finał – Lendava[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Maciej Janowski  Polska 13 (3,3,3,2,2)
2 Mikkel Bech Jensen  Dania 12 (2,2,2,3,3)
3 Patryk Dudek  Polska 11 (3,2,w,3,3)
4 Michael Jepsen Jensen  Dania 10 (1,3,2,2,2)
5 Bartosz Zmarzlik  Polska 9 (2,1,w,3,3)
6 Przemysław Pawlicki  Polska 9 (3,1,2,1,2)
7 Damian Adamczak  Polska 8 (1,3,d,1,3)
8 Aleksandr Łoktajew  Ukraina 8 (1,0,3,3,1)
9 Piotr Pawlicki  Polska 8 (1,3,w,2,2)
10 Tobiasz Musielak  Polska 8 (0,2,3,2,1)
11 Mikkel Michelsen  Dania 7 (3,1,3,0,0)
12 Sam Masters  Australia 6 (2,1,2,0,1)
13 Václav Milík  Czechy 6 (2,2,1,1,w)
14 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 2 (0,d,1,1,0)
15 Matic Ivačič  Słowenia 1 (0,0,0,0,1)
16 Dino Kovačić  Chorwacja 0 (0,0,0,0,d)
Ladislav Vida  Słowenia ns
Nejc Malešič  Słowenia ns

Bieg po biegu:

  1. Dudek, Masters, Adamczak, Ivačič
  2. Janowski, Milík, Łoktajew, Kovačić
  3. Michelsen, Zmarzlik, Pi.Pawlicki, Musielak
  4. Prz.Pawlicki, M.B.Jensen, M.J.Jensen, Jakobsen
  5. Adamczak, Milík, Zmarzlik, Jakobsen (d)
  6. Janowski, M.B.Jensen, Michelsen, Ivačič
  7. Pi.Pawlicki, Dudek, Prz.Pawlicki, Kovačić
  8. M.J.Jensen, Musielak, Masters, Łoktajew
  9. Janowski, M.J.Jensen, Pi.Pawlicki (u/w), Adamczak (d)
  10. Musielak, Prz.Pawlicki, Milík, Ivačič
  11. Łoktajew, M.B.Jensen, Zmarzlik (w), Dudek (u/w)
  12. Michelsen, Masters, Jakobsen, Kovačić
  13. M.B.Jensen, Musielak, Adamczak, Kovačić
  14. Łoktajew, Pi.Pawlicki, Jakobsen, Ivačič
  15. Dudek, M.J.Jensen, Milík, Michelsen
  16. Zmarzlik, Janowski, Prz.Pawlicki, Masters
  17. Adamczak, Prz.Pawlicki, Łoktajew, Michelsen
  18. Zmarzlik, M.J.Jensen, Ivačič, Kovačić (d)
  19. Dudek, Janowski, Musielak, Jakobsen
  20. M.B.Jensen, Pi.Pawlicki, Masters, Milík (w)

Trzeci finał – Coventry[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Michael Jepsen Jensen  Dania 15 (3,3,3,3,3)
2 Przemysław Pawlicki  Polska 12 (3,3,3,w,3)
3 Mikkel Bech Jensen  Dania 11 (3,2,3,3,0)
4 Maciej Janowski  Polska 10 (3,3,1,w,3)
5 Sam Masters  Australia 10 (2,2,3,2,1)
6 Kyle Newman  Wielka Brytania 10 (1,3,2,2,2)
7 Bartosz Zmarzlik  Polska 9 (2,w,2,3,2)
8 Mikkel Michelsen  Dania 8 (1,2,0,3,2)
9 Nicklas Porsing  Dania 7 (2,2,1,2,0)
10 Patryk Dudek  Polska 6 (2,0,0,1,3)
11 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 5 (u,1,2,2,u)
12 Tom Perry  Wielka Brytania 5 (1,1,1,1,1)
13 Piotr Pawlicki  Polska 4 (u,1,2,1,u)
14 Damian Adamczak  Polska 3 (0,0,1,0,2)
15 Tobiasz Musielak  Polska 2 (1,w,d,u,1)
16 Václav Milík  Czechy 1 (u,u,u,0,1)
rez. Stefan Nielsen  Wielka Brytania ns
rez. Joe Haines  Wielka Brytania ns

Bieg po biegu:

  1. M.B.Jensen, Porsing, Newman, Jakobsen (u)
  2. M.J.Jensen, Dudek, Musielak, Milík (u)
  3. Prz.Pawlicki, Zmarzlik, Perry, Adamczak
  4. Janowski, Masters, Michelsen, Pi.Pawlicki (u)
  5. Janowski, Porsing, Perry, Milík (u)
  6. Newman, Michelsen, Zmarzlik (u/w), Musielak (u/w)
  7. Prz.Pawlicki, Masters, Jakobsen, Dudek
  8. M.J.Jensen, M.B.Jensen, Pi.Pawlicki, Adamczak
  9. Prz.Pawlicki, Pi.Pawlicki, Porsing, Musielak (d/4)
  10. Masters, Newman, Adamczak, Milík (u)
  11. M.J.Jensen, Jakobsen, Perry, Michelsen
  12. M.B.Jensen, Zmarzlik, Janowski, Dudek
  13. Michelsen, Porsing, Dudek, Adamczak
  14. M.J.Jensen, Newman, Prz.Pawlicki (u/w), Janowski (u/w)
  15. Zmarzlik, Jakobsen, Pi.Pawlicki, Milík
  16. M.B.Jensen, Masters, Perry, Musielak (u)
  17. M.J.Jensen, Zmarzlik, Masters, Porsing
  18. Dudek, Newman, Perry, Pi.Pawlicki (u)
  19. Janowski, Adamczak, Musielak, Jakobsen (u)
  20. Prz.Pawlicki, Michelsen, Milík, M.B.Jensen

Czwarty finał – Tarnów[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Michael Jepsen Jensen  Dania 14 (3,3,2,3,3)
2 Patryk Dudek  Polska 13 +3 (3,2,2,3,3)
3 Maciej Janowski  Polska 13 +d (3,2,3,3,2)
4 Tobiasz Musielak  Polska 10 (2,3,3,0,2)
5 Aleksandr Łoktajew  Ukraina 10 (1,3,3,2,1)
6 Przemysław Pawlicki  Polska 10 (3,3,1,1,2)
7 Mikkel Michelsen  Dania 10 (2,1,3,2,2)
8 Nicklas Porsing  Dania 9 (1,2,w,3,3)
9 Jakub Jamróg  Polska 7 (1,0,1,2,3)
10 Kacper Gomólski  Polska 6 (2,2,d,1,1)
11 Mikkel Bech Jensen  Dania 6 (2,1,2,d,1)
12 Damian Adamczak  Polska 5 (1,0,2,1,1)
13 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 3 (0,0,1,2,0)
14 Václav Milík  Czechy 2 (0,1,1,w,0)
15 Pontus Aspgren  Szwecja 1 (d,1,0,w,0)
16 Ernest Koza  Polska 0 (0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:

  1. Dudek, Musielak, Łoktajew, Aspgren (d4)
  2. M.J.Jensen, Gomólski, Porsing, Jakobsen
  3. Janowski, Michelsen, Jamróg, Koza
  4. Prz.Pawlicki, M.B.Jensen, Adamczak, Milík
  5. Musielak, Janowski, Milík, Jakobsen
  6. Prz.Pawlicki, Gomólski, Aspgren, Koza
  7. M.J.Jensen, Dudek, M.B.Jensen, Jamróg
  8. Łoktajew, Porisng, Michelsen, Adamczak
  9. Musielak, Adamczak, Jamróg, Gomólski (d4)
  10. Michelsen, M.B.Jensen, Jakobsen, Aspgren
  11. Janowski, Dudek, Prz.Pawlicki, Porsing (w/u)
  12. Łoktajew, M.J.Jensen, Milík, Koza
  13. M.J.Jensen, Michelsen, Prz.Pawlicki, Musielak
  14. Porsing, Jamróg, Milík (w), Aspgren (w/u)
  15. Dudek, Jakobsen, Adamczak, Koza
  16. Janowski, Łoktajew, Gomólski, M.B.Jensen (d4)
  17. Porsing, Musielak, M.B.Jensen, Koza
  18. M.J.Jensen, Janowski, Adamczak, Aspgren
  19. Dudek, Michelsen, Gomólski, Milík
  20. Jamróg, Prz.Pawlicki, Łoktajew, Jakobsen
  21. Bieg o 2. miejsce: Dudek, Janowski (d/start)

Piąty finał – Pardubice[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Maciej Janowski  Polska 14 (3,3,3,2,3)
2 Michael Jepsen Jensen  Dania 13 +3 (3,3,1,3,3)
3 Aleksandr Łoktajew  Ukraina 13 +2 (2,3,3,3,2)
4 Mikkel Bech Jensen  Dania 11 (3,2,2,3,1)
5 Andžejs Ļebedevs  Łotwa 9 (2,t,3,1,3)
6 Pontus Aspgren  Szwecja 8 (0,3,2,0, 3)
7 Nicklas Porsing  Dania 8 (3,1,2,0,2)
8 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 7 (2,1,1,2,1)
9 Dakota North  Australia 6 (0,0,1,3,2)
10 Mikkel Michelsen  Dania 6 (1,2,3,d,w)
11 Eduard Krčmář  Czechy 6 (0,1,2,1,2)
12 Sam Masters  Australia 5 (1,2,0,1,1)
13 Václav Milík  Czechy 5 (1,1,1,2,w)
14 Zdeněk Holub  Czechy 4 (2,2,0,0,0)
15 Jan Holub  Czechy 3 (1,0,0,2,0)
16 Roman Čejka  Czechy 2 (0,d,0,1,1)

Bieg po biegu:

  1. M.J.Jensen, Łoktajew, Michelsen, North
  2. Janowski, Zdenek Holub, Jan Holub, Aspgren
  3. M.B.Jensen, Jakobsen, Milík, Krčmář
  4. Porsing, Ļebedevs, Masters, Čejka
  5. Łoktajew, Masters, Milík, Jan Holub
  6. Aspgren, M.B.Jensen, Porsing, North
  7. Janowski, Michelsen, Jakobsen, Ļebedevs (t)
  8. M.J.Jensen, Zdenek Holub, Krčmář, Čejka (d/4)
  9. Łoktajew, Aspgren, Jakobsen, Čejka
  10. Ļebedevs, Krčmář, North, Jan Holub
  11. Michelsen, Porsing, Milík, Zdenek Holub
  12. Janowski, M.B.Jensen, M.J.Jensen, Masters
  13. Łoktajew, Janowski, Krčmář, Porsing
  14. North, Jakobsen, Masters, Zdenek Holub
  15. M.B.Jensen, Jan Holub, Čejka, Michelsen (d/1)
  16. M.J.Jensen, Milík, Ļebedevs, Aspgren
  17. Ļebedevs, Łoktajew, M.B.Jensen, Zdenek Holub
  18. Janowski, North, Čejka, Milík (w)
  19. Aspgren, Krčmář, Masters, Michelsen (u/w)
  20. M.J.Jensen, Porsing, Jakobsen, Jan Holub
  21. Bieg dodtakowy o 2. miejsce: M.J.Jensen, Łoktajew

Szósty finał – Bahía Blanca[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Michael Jepsen Jensen  Dania 13 +3 (1,3,3,3,3)
2 Maciej Janowski  Polska 13 +2 (3,3,2,3,2)
3 Pontus Aspgren  Szwecja 12 (3,2,1,3,3)
4 Mikkel Bech Jensen  Dania 11 (3,2,0,3,3)
5 Dakota North  Australia 11 (1,3,3,1,3)
6 Nicklas Porsing  Dania 11 (2,3,2,2,2)
7 Václav Milík  Czechy 10 (3,2,2,2,1)
8 Sam Masters  Australia 8 (2,1,3,2,0)
9 Mikkel Michelsen  Dania 8 (0,1,3,2,2)
10 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 7 (2,2,1,1,1)
11 Michal Škurla  Czechy 5 (2,1,0,0,2)
12 Facundo Albin  Argentyna 4 (1,1,0,1,1)
13 Facundo Cuello  Argentyna 2 (0,0,2,0,t)
14 Sebastian Clemente  Argentyna 2 (t,0,1,1,0)
15 Fernando Garcia  Argentyna 2 (t,0,1,0,1)
16 Alejandro Iglesias  Argentyna 1 (1,0,0,0,0)

Bieg po biegu:

  1. Milík, Škurla, North, Clemente (t)
  2. Janowski, Porsing, Iglesias, Garcia (t)
  3. M.B.Jensen, Masters, M.J.Jensen, Michelsen
  4. Aspgren, Jakobsen, Albin, Cuello
  5. Porsing, M.B.Jensen, Albin, Clemente
  6. M.J.Jensen, Aspgren, Škurla, Iglesias
  7. North, Jakobsen, Masters, Garcia
  8. Janowski, Milík, Michelsen, Cuello
  9. Masters, Cuello, Clemente, Iglesias
  10. Michelsen, Porsing, Jakobsen, Škurla
  11. North, Janowski, Aspgren, M.B.Jensen
  12. M.J.Jensen, Milík, Garcia, Albin
  13. Aspgren, Michelsen, Clemente, Garcia
  14. Janowski, Masters, Albin, Škurla
  15. M.J.Jensen, Porsing, North, Cuello
  16. M.B.Jensen, Milík, Jakobsen, Iglesias
  17. M.J.Jensen, Janowski, Jakobsen, Clemente
  18. M.B.Jensen, Škurla, Garcia, Cuello (t)
  19. North, Michelsen, Albin, Iglesias
  20. Aspgren, Porsing, Milík, Masters
  21. Bieg o 1. miejsce: M.J.Jensen, Janowski

Siódmy finał – Bahía Blanca[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Maciej Janowski  Polska 15 (3,3,3,3,3)
2 Michael Jepsen Jensen  Dania 13 +3 (3,3,2,3,2)
3 Mikkel Bech Jensen  Dania 13 +2 (2,3,3,2,3)
4 Mikkel Michelsen  Dania 11 (3,1,3,1,3)
5 Pontus Aspgren  Szwecja 11 (2,3,2,3,1)
6 Václav Milík  Czechy 11 (3,2,2,2,2)
7 Dakota North  Australia 8 (1,2,3,2,0)
8 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 8 (2,1,1,3,1)
9 Sam Masters  Australia 8 (2,2,1,1,2)
10 Nicklas Porsing  Dania 7 (1,1,0,2,3)
11 Michal Škurla  Czechy 5 (1,0,1,1,2)
12 Facundo Albin  Argentyna 4 (1,u,2,0,1)
13 Facundo Cuello  Argentyna 3 (0,2,0,1,0)
14 Fernando Garcia  Argentyna 2 (0,1,0,0,1)
15 Sebastian Clemente  Argentyna 1 (0,d,1,0,0)
16 Alejandro Iglesias  Argentyna 0 (d,0,0,0,0)

Bieg po biegu:

  1. Milík, M.B.Jensen, Porsing, Cuello
  2. Michelsen, Masters, North, Iglesias (d)
  3. Janowski, Aspgren, Škurla, Clemente
  4. M.J.Jensen, Jakobsen, Albin, Garcia
  5. Janowski, North, Porsing, Albin (u)
  6. M.J.Jensen, Milík, Michelsen, Clemente (d)
  7. Aspgren, Cuello, Garcia, Iglesias
  8. M.B.Jensen, Masters, Jakobsen, Škurla
  9. Michelsen, Aspgren, Jakobsen, Porsing
  10. North, Milík, Škurla, Garcia
  11. Janowski, M.J.Jensen, Masters, Cuello
  12. M.B.Jensen, Albin, Clemente, Iglesias
  13. M.J.Jensen, Porsing, Škurla, Iglesias
  14. Aspgren, Milík, Masters, Albin
  15. Jakobsen, North, Cuello, Clemente
  16. Janowski, M.B.Jensen, Michelsen, Garcia
  17. Porsing, Masters, Garcia, Clemente
  18. Janowski, Milík, Jakobsen, Iglesias
  19. Michelsen, Škurla, Albin, Cuello
  20. M.B.Jensen, M.J.Jensen, Aspgren, North
  21. Bieg o 2.miejsce: M.J.Jensen, M.B.Jensen

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy 1. finał 2. finał 3. finał 4. finał 5. finał 6. finał 7. finał Razem
Gold medal icon.svg Dania Michael Jepsen Jensen 12 10 15 14 13 13 13 90
Silver medal icon.svg Polska Maciej Janowski 11 13 10 13 14 13 15 89
Bronze medal icon.svg Dania Mikkel Bech Jensen 11 12 11 6 11 11 13 75
4 Dania Mikkel Michelsen 9 7 8 10 6 8 11 59
5 Dania Nicklas Porsing 8 7 9 8 11 7 50
6 Polska Przemysław Pawlicki 12 9 12 10 43
7 Dania Nikolaj Busk Jakobsen 9 2 5 3 7 7 8 41
8 Szwecja Pontus Aspgren 8 1 8 12 11 40
9 Czechy Václav Milík 4 6 1 2 5 10 11 39
10 Australia Sam Masters 6 10 5 8 8 37
11 Ukraina Aleksandr Łoktajew 6 8 10 13 37
12 Polska Patryk Dudek - 11 6 13 30
13 Polska Bartosz Zmarzlik 11 9 9 29
14 Australia Dakota North 6 11 8 25
15 Polska Tobiasz Musielak 5 8 2 10 25
16 Polska Piotr Pawlicki 9 8 4 21
17 Polska Damian Adamczak 2 8 3 5 18
18 Czechy Michal Škurla 5 5 10
19 Wielka Brytania Kyle Newman 10 10
20 Łotwa Andžejs Ļebedevs 9 9
21 Argentyna Facundo Albin 4 4 8
22 Polska Jakub Jamróg 7 7
23 Czechy Eduard Krčmář 6 6
24 Polska Kacper Gomólski 6 6
25 Argentyna Facundo Cuello 2 3 5
26 Wielka Brytania Tom Perry 5 5
27 Argentyna Fernando Garcia 2 2 4
28 Czechy Zdeněk Holub 4 4
29 Argentyna Sebastian Clemente 2 1 3
30 Czechy Jan Holub 3 3
31 Czechy Roman Čejka 2 2
32 Włochy Michele Paco Castagna 2 2
33 Argentyna Alejandro Iglesias 1 0 1
34 Słowenia Matic Ivačič 1 1
35 Włochy Nicolas Vicentin 1 1
36 Polska Ernest Koza 0 0
37 Słowenia Dino Kovačić 0 0

Przypisy

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]