Katarzyna Bosacka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Katarzyna Bosacka (ur. 1972[1]) – dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka wielu publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny, wychowania dzieci. Szefowa działu urody i zdrowia w „Wysokich Obcasach”, sobotnim dodatku dla kobiet do „Gazety Wyborczej”. W redakcji pracowała od 1996 roku, w „Wysokich Obcasach” od 1998 roku, czyli od początku ich istnienia do roku 2011. Wspólnie z dr n. med. Marią Noszczyk, dermatologiem i kosmetologiem, autorka książki Cena urody. Jedna z autorek książki Jestem mamą, opisującej doświadczenia dziennikarek i aktorek związane z macierzyństwem. W latach 2006-2008 roku wspólnie z Klaudią Carlos prowadziła program Salon piękności w TVN Style, poświęcony pielęgnacji skóry, kosmetykom, zdrowemu trybowi życia i zagadnieniom zdrowotnym oraz konsumenckim. W latach 2007-2010 korespondentka „Wysokich Obcasów” w Waszyngtonie. Od września 2010 roku pisze i prowadzi w telewizji TVN Style program konsumencki „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”. W tej samej stacji prowadziła wiosną 2013 roku program "O matko!".

Laureatka wielu nagród. M.in. Kryształowego Pióra za najlepszy w 2011 roku materiał dziennikarski poświęcony profilaktyce nadciśnienia i chorób serca przyznawany dziennikarzom naukowym. W 2012 roku otrzymała główna nagrodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w konkursie „Libertas et Auxilium” za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów.

Żona Marcina Bosackiego, ambasadora RP w Kanadzie, matka czwórki dzieci.

Przypisy

  1. [1] Blog autorski.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Katarzyna Bosacka, dr Maria Noszczyk, Cena urody, Wydawnictwo Prószyński i s-ka; 2003.
  • Katarzyna Bosacka, red. Katarzyna Tubylewicz, Jestem mamą, Wydawnictwo Znak, 2004.
  • Katarzyna Bosacka, Klaudia Carlos, Salon piękności, Wydawnictwo Publicat, 2007, ISBN 978-83-245-1292-8.
  • Katarzyna Bosacka, Klaudia Carlos, Kalendarz kobiety, Wydawnictwo Publicat, 2008.
  • Katarzyna Bosacka, doc. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, Czy wiesz, co jesz. Poradnik konsumenta, czyli na co zwracać uwagę robiąc codzienne zakupy, Wydawnictwo Publicat, 2010.