TTV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
TTV
TTV
Data startu 2 stycznia 2012
Format obrazu 16:9 576i (SDTV)
Właściciel Grupa TVN, Stavka
Kraj nadawania  Polska
Język polski
Siedziba ul. Ordynacka 14/9
00-358 Warszawa
Udziały w rynku 1,09%[1] (styczeń 2014)
Poprzednia nazwa U-TV[2]
Strona internetowa

TTV (Twoja Telewizja) – kanał telewizyjny o charakterze społeczno-interwencyjnym. Stacja ruszyła 2 stycznia 2012[3][4]. Obecnie 50,55% jej udziałów posiada Grupa TVN[5].

Historia[edytuj | edytuj kod]

We wrześniu 2011 spółka Stavka i Grupa TVN zawarły porozumienie o ścisłej współpracy na polu technologicznym, reklamowym i programowym. Pierwotnie kanał miał nadawać pod nazwą U-TV, lecz nadawca przed uruchomieniem wystąpił o zmianę zapisu w otrzymanej koncesji. Szefową stacji została Lidia Kazen[6]. 1 lutego 2012 stacja została zakodowana w przekazie satelitarnym. Tego samego dnia kanał dołączył do Cyfrowego Polsatu.

Programy[edytuj | edytuj kod]

Ramówka stacji zawiera pasma publicystyczne, informacyjne, poradnikowe, dokumentalne i rozrywkowe. Programy wykonane są w Polsce na zlecenie stacji, z wyjątkiem "Życia w przepychu", "Rosyjskich Laleczek", "Telepatów", "Wojaży Szalonego Anglika" i "Miłości na sprzedaż" zakupionych z telewizji rosyjskich i angielskich. Najpopularniejszymi programami własnymi stacji są "Express Popołudniowy/Wieczorny", "Blisko Ludzi", "Raz lepiej, raz gorzej", "Ola w trasie". Grupą docelową stacji są głównie osoby w wieku 25-59 lat. Zespół redakcyjno-produkcyjny zbudowany został w drodze współpracy firmy producenckiej Stavka i grupy TVN. Serwisy informacyjne bazują na zasobach TVN24.

Dostępność[edytuj | edytuj kod]

Stacja jest dostępna w telewizji kablowej i satelitarnej (na wszystkich platformach cyfrowych). W ramach naziemnej telewizji cyfrowej dołączyła do sześciu kanałów (TVP1, TVP2 i TVP Info, Eska TV, ATM Rozrywka TV i Polo TV) dystrybuowanych przez pierwszy multipleks (MUX 1).

[edytuj | edytuj kod]

2 stycznia 2012 Trzy kwadraty zaokrąglone z każdej strony z wyjątkiem lewego dolnego rogu. Pierwszy kwadrat jest czarny, drugi żółty, a trzeci zielony, w każdym biała litera stacji. Na ekranie półprzezroczyste. TTV Logo.jpg

Nadajniki naziemne[edytuj | edytuj kod]

Telewizja kablowa oraz IPTV[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Top 100 tematycznych kanałów TV stycznia. Które najpopularniejsze? (pol.). media2.pl, 2014-02-05. [dostęp 2014-02-05].
  2. Nazwę U-TV stacja miała posiadać według informacji dostarczonych KRRiT przy aplikowaniu o miejsce na multipleksie. Stacja jednak od początku emisji nazywa się TTV.
  3. TTV testuje FTA na 13°E. [dostęp 5 grudnia 2011].
  4. Polska: Nowa telewizja naziemna TTV wystartowała. [dostęp 2 stycznia 2012].
  5. Grupa TVN przejęła kontrolę nad TTV
  6. media2.pl: TTV - od grudnia nowy kanał TVN i Stavki (pol.). [dostęp 2 grudnia 2011].