Mistrzostwa Azji Juniorów w Lekkoatletyce 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

12. Mistrzostwa Azji Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 19, które odbyły się w Makau od 15 do 18 lipca 2006 roku. Organizatorem czempionatu było Azjatyckie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

PB – rekord życiowy | SB – najlepszy wynik w sezonie 2006 | NYR – rekord kraju juniorów młodszych | NJR – rekord kraju juniorów | NR – rekord kraju | CR – rekord mistrzostw Azji juniorów | w – wynik uzyskany przy zbyt silnym wietrze

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal asia.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal asia.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal asia.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Chińska Republika Ludowa Liang Jiahong 10.32 PB Tajlandia Taweesak Pooltong 10.51 PB Japonia Takafumi Kumamoto 10.57
Bieg na 200 m Oman Abdullah Al-Sooli 21.44 Oman Mohamed Salim Al-Rawahi 21.58 Chińska Republika Ludowa Liu Xiongwei 21.78
Bieg na 400 m Oman Mohamed Salim Al-Rawahi 47.40 Iran Reza Bouazar 47.57 Japonia Mitsuhiro Abiko 47.83
Bieg na 800 m Japonia Masato Yokota 1:51.34 Arabia Saudyjska Ali Saad Al-Daran 1:53.03 Indie Sajeesh Joseph 1:53.36
Bieg na 1500 m Katar Kamal Ali Thamer 3:49.74 Japonia Daiki Sato 3:50.89 Iran Mohammad Rostami 3:55.07 PB
Bieg na 5000 m Katar Saad Salem Malek 14:29.65 Brunei Saleh Marzooq Bakheet 14:30.97 Katar Nasser Jamal Nasser 14:32.79
Bieg na 10 000 m Katar Mohamed Abdou Bakheet 30:25.03 Arabia Saudyjska Ali Ahmed Al-Amri 30:25.03 PB Katar Nasser Jamal Nasser 30:33.62
Bieg na 3000 m z przeszkodami Arabia Saudyjska Ali Ahmed Al-Amri 8:42.94 Katar Kamal Ali Thamer 8:43.09 Katar Saad Salem Malek 8:57.86
Bieg na 110 m przez płotki Chińska Republika Ludowa Huang Hao 13.64 PB Malezja Rayzamshah Wan Sofian 13.84 NJR PB Chińska Republika Ludowa Yan Xu 13.99
Bieg na 400 m przez płotki Arabia Saudyjska Bandar Yahya Al-Sharakili 51.23 Arabia Saudyjska Mohammed Daak 51.99 Japonia Jun'ya Imai 52.02
Sztafeta 4 x 100 m  Tajlandia
Srimunta Montree
Taweesak Pooltong
Tawarit Chantaphan
Pratan Parueang
40.30  Oman
Mohamed Al-Kasbi
Ahmed Nasser Al-Waheibi
Abdullah Al-Sooli
Mohamed Al-Rawahi
40.56  Chińskie Tajpej
Liang Tse-Ching
Yi Wei-Chen
Ho Hsien-Tsung
Lin Pao-Tung
40.67
Sztafeta 4 x 400 m  Japonia
Mitsuhiro Abiko
Akihiro Katsumata
Masato Yokota
Yūzō Kanemaru
3:10.09  Arabia Saudyjska
Yonas Al-Hosah
Mohamed Ali Al-Bishi
Bandar Al-Sharakili
Ismail Al-Sabani
3:11.46  Tajlandia
Yotsanee Chanwit
Nanin Chaiwut
Wuttichai Nhuanktang
Teerwet Tawanba
3:13.51
Chód na 10 000 m Chińska Republika Ludowa Bai Xuejin 43:48.91 PB Japonia Hiroyuki Hirano 45:43.66 Japonia Yusuke Suzuki 47:06.99
Skok wzwyż Chińska Republika Ludowa Huang Haiqiang 2.20 Tajlandia Torlarp Sudjinda 2.18 SB Kazachstan Vitaliy Tsykunov 2.16 SB
Skok o tyczce Chińska Republika Ludowa Yang Yansheng 5.30 Japonia Takafumi Suzuki 5.20 Japonia Jun-ya Nagata 5.10 SB
Skok w dal Chińska Republika Ludowa Zhang Xiaoyi 7.78 Japonia Noriyuki Sakurai 7.62 PB Iran Mohammad Arzandeh 7.59 NJR
Trójskok Bahrajn Mohamed Yusuf Salman 16.42 NR NJR SB Tajlandia Varunyoo Kongnil 15.82 NJR SB Wietnam Nguyễn Mạnh Hiếu 15.68 PB
Pchnięcie kulą Chińska Republika Ludowa Wang Like 20.17 PB Indie Saurabh Vij 19.62 Kuwejt Meshari Suroor Saad 19.60 NJR
Rzut dyskiem Iran Mohammad Samimi 61.52 Chińska Republika Ludowa Zhang Qun 55.60 Chińska Republika Ludowa Dong Hao 54.29 PB
Rzut młotem Chińska Republika Ludowa Yang Dong 71.66 PB Chińska Republika Ludowa Zhou Heng 68.66 PB Iran Reza Moghaddam 64.51 PB
Rzut oszczepem Chińska Republika Ludowa Li Yu 74.93 Chińskie Tajpej Chen Yu-Wen 71.29 SB Chińska Republika Ludowa Wang Qingbo 69.36
Dziesięciobój Chińska Republika Ludowa Zhu Hengjun 7316 pkt. Chińskie Tajpej Liao Shu-Chien 6808 pkt. Arabia Saudyjska Mohamed Al-Qaree 6564 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal asia.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal asia.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal asia.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Japonia Nao Okabe 11.76 SB Chińska Republika Ludowa Wang Yaqi 11.84 Japonia Ayaka Takeuchi 12.03
Bieg na 200 m Chińska Republika Ludowa Chen Jue 24.19 Syria Ghofrane Mohammad 24.45 SB Tajlandia Kunya Harnthong 24.74
Bieg na 400 m Chińska Republika Ludowa Li Xueji 53.43 Chińska Republika Ludowa Chen Cuiyu 54.80 Uzbekistan Irina Zudikhina 55.72
Bieg na 800 m Chińska Republika Ludowa Tong Xiaomei 2:08.10 Japonia Kieko Shinada 2:09.70 Indie Jhuma Khatun 2:09.95
Bieg na 1500 m Japonia Akane Ota 4:30.16 Chińska Republika Ludowa Liu Fang 4:30.17 Japonia Aki Matsunaga 4:31.09
Bieg na 3000 m Japonia Mio Fukahori 9:30.59 PB Japonia Kazue Kojima 9:30.62 SB Korea Północna Kim Jong Hyang 9:30.79 PB
Bieg na 5000 m Japonia Nami Matsuda 16:10.95 Brunei Karima Saleh Jassem 16:24.28 Korea Północna Kim Jong Hyang 16:49.86 PB
Bieg na 100 m przez płotki Chińska Republika Ludowa Zhang Hongpei 14.09 Uzbekistan Natalya Asanova 14.24 Malezja Azizah Ibrahim 14.59
Bieg na 400 m przez płotki Syria Ghofrane Mohammad 57.66 NR NJR Chińska Republika Ludowa Chen Yumei 59.52 Chińska Republika Ludowa Li Ling 60.34
Sztafeta 4 x 100 m  Chiny
Tao Yujia
Liang Qiuping
Wang Yaqi
Chen Jue
44.95  Japonia
Ayaka Takeuchi
Nao Okabe
Yuka Nagakura
Miyako Kumasaka
45.66  Tajlandia
Jitladda Kunkaew
Sintara Seangdee
Ketsiri Wongchai
Kunya Harnthong
46.49
Sztafeta 4 x 400 m  Chiny
Chen Yumei
Li Ling
Chen Cuiyu
Li Xueji
3:40.37  Tajlandia
Karat Srimuang
Treewadee Yongphan
Krittaporn Pengsut
Kunya Harnthong
3:44.61  Indie
Mandeep Kaur
Sini Jose
Anu Mariam Jose
Poovamma Machettira Raju
3:45.36
Chód 10 000 m Chińska Republika Ludowa Li Cui 49:28.11 Chińska Republika Ludowa Chai Xue 49:28.45 Japonia Fumika Kiryu 50:08.14
Skok wzwyż Uzbekistan Svetlana Radzivil 1.90 NJR Kazachstan Jekaterina Jewsejewa 1.88 SB Uzbekistan Nadiya Dusanova 1.84
Skok o tyczce Chińska Republika Ludowa Zhang Yingning 4.20 Malezja Noor Akma Abdul Fatah 3.40 Indie Ruchi Tewari 3.00
Skok w dal Uzbekistan Aleksandra Kotlyarova 6.02 SB Japonia Hitomi Nakano 5.94 Jordania Rima Taha Farid 5.92
Trójskok Kazachstan Anna Bondarenko 13.18 Chińska Republika Ludowa Tao Yujia 13.07 Kazachstan Irina Litvinenko 13.03
Pchnięcie kulą Chińska Republika Ludowa Li Li 16.78 Uzbekistan Oksana Kot 14.94 Japonia Izumi Yoshida 14.35
Rzut dyskiem Chińska Republika Ludowa Tan Jian 55.74 Chińska Republika Ludowa Wang Bin 55.41 Japonia Narumi Ejima 48.20
Rzut młotem Chińska Republika Ludowa Wang Zheng 60.16 Chińska Republika Ludowa Wang Yang 59.33 Tadżykistan Galena Minyayeva 52.55 NJR PB
Rzut oszczepem Chińska Republika Ludowa Zhu Jingya 55.54 Chińska Republika Ludowa Zhang Ying 55.14 Japonia Momoko Matsumoto 53.19 SB
Siedmiobój Chińska Republika Ludowa Wei Xiaobin 4968 pkt. Kazachstan Olga Łapina 4882 pkt. Kazachstan Anastasya Kudinova 4734 pkt.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]