Tchibo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tchiboniemiecka marka, oferująca zasadniczo produkty związane ze spożyciem kawy (samą kawę, sprzęt służący do jej przygotowywania, itp.), ale także inne produkty powszechnego użytku (elektronikę, odzież itp.). Pod marką Tchibo prowadzone są także kafejki i sklepy.

Sklep Tchibo w Deggendorf

Siedzibą firmy od chwili jej utworzenia w 1949 roku przez Carla Tchilling-Hiryana i Maxa Herza jest Hamburg. Obecnie sieć sklepów i kafejek Tchibo w samych Niemczech liczy ponad tysiąc punktów. Kawa pod marką Tchibo sprzedawana jest w supermarketach w USA, Czechach, Słowacji, Rumunii, Turcji, Syrii, Izraelu, Jordanii, Rosji, Polsce, na Węgrzech i Ukrainie.

Tworzenie punktów sprzedaży poza Niemcami firma rozpoczęła w latach 90. XX w. i ma je już w Szwajcarii, Austrii, Holandii, Polsce, Czechach i Turcji. Ekspansje do USA planowano w pierwszych latach XXI wieku, ale później od tego zamiaru odstąpiono.

Tchibo online[edytuj | edytuj kod]

Wraz z rozwojem internetu i zwiększającą się popularnością zakupów online Tchibo zdecydowało się na sprzedaż swoich produktów w sklepie internetowym. W Polsce zakupy produktów Tchibo w sklepie internetowym możliwe są od 2008 roku. Online asortyment obejmuje w dalszym ciągu przede wszystkim kawę, automaty do kawy oraz inne akcesoria kawowe.

Pozatym Tchibo oferuje online swoim klientom tzw. [abonament] kawowy. W miesięcznym, dwumiesięcznym lub trzymiesięcznym rytmie kawa dostarczana jest do rąk kupujących w wybrany dzień miesiąca. Klient nie ponosi przy tym żadnych kosztów przesyłki i może w każdej chwili zmienić zamówienie, dopasowując je do indywidualnych potrzeb[1].


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy