Wikipedia:Aktualności w Wikipedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Information icon.svg
Crystal Clear app clock.png
Aktualności:     Meta-Wiki     Planeta Wikimedia     Newsy Fundacji Wikimedia

                                                Biuletyn Stowarzyszenia Wikimedia Polska

Witaj, drogi użytkowniku! Na tej stronie prezentujemy najświeższe informacje o tym, co ostatnio dzieje się w Wikipedii. Zaglądaj tu często, by być na bieżąco ze sprawami naszego projektu.
Co nowego na temat Wikipedii

Rankingi i statystyki

Zobacz też Ogłoszenia lokalne oraz Kronikę polskojęzycznej Wikipedii

Tablica ogłoszeń

Dodaj ogłoszenie

27 listopada

 • Ruszyło badanie użyteczności stron pomocy. Zapraszam do zabawy w układanie karteczek. Zależy nam tak samo na udziale doświadczonych wikipedystów, jak i okazjonalnych oraz nowicjuszy. Podawajcie znajomym tę wiadomość, szczególnie jeżeli nie logują się często w Wikipedii. Tar Lócesilion|queta! 00:24, 27 lis 2014 (CET)
 • W imieniu własnym oraz wszystkich wikipedystów-miłośników szeroko pojętego rocka progresywnego chciałbym serdecznie zaprosić do udziału odświeżonym projekcie związanym z tą tematyką.
Anekdoten green.jpg
Zaproszenie do Wikiprojektu Rock progresywny

Drogi Wikipedysto! W imieniu uczestników Wikiprojektu Rock progresywny mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w nim. Jeśli jesteś chętny do pomocy, dopisz się proszę do listy uczestników oraz wstaw na swoją stronę użytkownika szablon: {{User projekt rock progresywny}}.

Batusaurus (dyskusja) 10:02, 27 lis 2014 (CET)

25 listopada

24 listopada

22 listopada

 • Od dziś Kawiarenka pod Wesołym Encyklopedystą ma 6 stolików – stolik z propozycjami został ostatecznie zarchiwizowany. Przy okazji nagłówek na stronach stolików jest krótszy, zawiera mniej tekstu, a opisy poruszanych tematów są bardziej wyeksponowane. Jeżeli macie jakieś uwagi, np. nie rozumiecie, jakie tematy gdzie przedstawiać, piszcie do mnie. Tar Lócesilion|queta! 04:44, 22 lis 2014 (CET)

21 listopada

 • Utworzyłem nowy portal - Miejska komunikacja autobusowa. Właściwie takiego portalu do tej pory nie było, mieliśmy tylko transport szynowy, tramwajowy lub trolejbusowy.
  Serdecznie zapraszam, a chętne osoby do pomocy przy regularnym aktualizowaniu wiadomości, artykułów i ilustracji tygodnia (lub dnia) oraz sekcji czy wiesz zapraszam do kontaktu. Jako wikiprojekt dla tego portalu proszę traktować Wikiprojekt:Transport/Komunikacja miejska. Zapraszam. Kszapsza (dyskusja) 23:06, 21 lis 2014 (CET)

12 listopada

 • Z przyjemnością pragnę Was poinformować o tym, że w ramach Wikiprojektu Tygodnie tematyczne organizujemy konkurs, w którym można wygrać książki o wartości nawet do 100 zł! Więcej informacji znajduje się tutaj. Zgłoszeń można dokonywać tutaj. Tydzień artykułu o miastach będzie pierwszym TT z zasadami konkursowymi. Zapraszam serdecznie do udziału, Marycha80 (quaere) 13:03, 12 lis 2014 (CET)

10 listopada

Informacja o zakończonym głosowaniu w sprawie przyznawania uprawnień

Użytkownik Einsbor 10 listopada 2014 dołączył do grona rewizorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Symbol support vote.svg Za przyznaniem uprawnień oddano 57 głosów
 • Symbol oppose vote.svg Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 4 głosy
 • Symbol neutral vote.svg Wstrzymały się 2 osoby.

7 listopada

 • Zmniejszyłem liczbę stolików Kawiarenki, z ośmiu do sześciu. Odpadły „Propozycje” (ponieważ przy każdym stoliku prawie zawsze chodzi o jakieś propozycje) i „Babel” (która została zmieniona na Wikipedia:Ambasada). Co do „Propozycji”: nowe wątki należy dodawać na innych stronach Kawiarenki. Do czasu, aż obecnie omawiane wątki zostaną zarchiwizowane, nowe będą przenoszone do innych stolików, a ich autorzy będą o tym powiadamiani. Co do „Babel”: 5,5 roku temu mogło się wydawać, że integracja Ambasady do Kawiarenki poprawi efektywność komunikacji międzyjęzykowej. Dziś jednak ta komunikacja idzie nie przez wiki, ale przez zarząd WMPL, wyspecjalizowanych koordynatorów (np. Matma Rex czy ja), listy mailowe, ostatecznie Meta-Wiki i wiki MediaWiki. Nie potrzebujemy już dużego forum i wracamy do szczątkowej „Ambasady”. Proszę o przetłumaczenie obecnego tekstu na najbardziej popularne języki (i ew. poprawki). Tar Lócesilion|queta! 04:14, 7 lis 2014 (CET)
 • Udało się wyeliminować wszystkie najważniejsze (poziom high) błędy raportowane przez narzędzie Wikiprojekt:Check Wikipedia (było ich kilkanaście tysięcy). Zachęcam do obserwowania i utrzymywania na tym poziomie oraz do eliminowania kolejnych, już mniej istotnych błędów. ToSter→¿? 23:22, 7 lis 2014 (CET)

3 listopada

Zobacz starsze ogłoszenia