Wikipedia:Prośby do administratorów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Skrót: WP:PdA, WP:PAT

Disambig.svg Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PdA”. Zobacz też: „WP:PDA” – propozycje do Dobrych Artykułów.

Crystal Clear app kthememgr.png Archiwum zgłoszeń

Tutaj zgłaszamy prośby do administratorów, biurokratów i checkuserów, aby użyli swoich narzędzi do prac technicznych lub porządkowych. Nie zgłaszamy tutaj próśb do rewizorów, które należy przekazywać kanałami niepublicznymi. Nie kierujemy tutaj również zapytań o kształt czy zawartość Wikipedii. Jeśli szukasz pomocy w edytowaniu, możesz ją znaleźć na specjalnych stronach, w szczególności w FAQ lub w pytaniach nowicjuszy.

Można tu zgłaszać:

Jeśli działania wymagają szybkiej reakcji (np. są związane z patrolowaniem ostatnich zmian), najlepiej znaleźć administratora na kanale IRC.

Nie zgłaszamy tu:

Ze względu na szczególne procedury na osobnych stronach odbywa się: przyznawanie uprawnień redaktora oraz nadawanie flagi bota.


BB na niedzielę[edytuj | edytuj kod]

Zechce-li ktoś zamienić w rocznicach obecną ilustrację (w oszałamiającej rozdzielczości 120x160) na inną? Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 00:20, 28 wrz 2014 (CEST)

Podmieniłem zdjęcie. Tickmark icon.svgT Załatwione tufor (dyskusja) 00:45, 28 wrz 2014 (CEST)

Naboj 9 mm Makarowa. W waszej encyklopedii to żenada autorów .Dla tego ze pisze to jakis cymbał !![edytuj | edytuj kod]

Szanowna Wikipedio przez takich nieudaczników jak autor tego opisu słyszy sie często słowa ,, wyczytałeś te bzdury w Wikipedii" .Macoe na swej stronie opis naboju 9 mm Makarowa tylko ze Makarow nie miał nic wspólnego z jego konstrukcja ! Owszem opracował jedna bron pistolet do tego naboju.Opracował to za wiele powiedziane ! Ukradł konstrukcje pistoletu Polizei Pistole frotza Walthera mi zepsuł go prawdę mówiąc możliwie najlepiej .Jednak to najmniej istotne bron Makarowa strzelała nabojem 9 mm Konstrukcji SIEMINA.naboj miał w rzeczywistości średnicę 9.2 do 9.25 mm ale to juz tez mniej istotne najistotniejsze jest to ze to naboj konstrukcji SIEMINA konstruktora amunicji a nie Makarowa ,,konstruktora " pistoletu . Skreślił Emptywords (dyskusja) 18:28, 28 wrz 2014 (CEST)

Nabój istotnie był konstrukcji Siemina. Nie zmienia to jednak faktu, że jest powszechnie określany jako nabój Makarowa i stąd tytuł i treść hasła w wikipedii.
Tickmark icon.svgT Załatwione. PawełMM (dyskusja) 18:37, 28 wrz 2014 (CEST)

Usunięcie wersji[edytuj | edytuj kod]

Tickmark icon.svgT Załatwione

Tutaj przydałoby się usuniecie wersji: osobisty atak kierowany do Wpedzicha. --ThePolish 20:13, 28 wrz 2014 (CEST)

Dajcie na wstrzymanie. Ciekawe, czy to abonamentowe IP :) Wojciech Pędzich Dyskusja 20:37, 28 wrz 2014 (CEST)
Powtórka tu i jeszcze tu. --ThePolish 21:09, 28 wrz 2014 (CEST)
Ale bardzo obraźliwe ani wulgarne to nie jest, nędzna copypasta, ale nie do ukrycia aż. Soldier of Wasteland (dyskusja) 16:23, 29 wrz 2014 (CEST)
Dokładnie, to nowy pseudonim znanego nam Pana (po bocianie, indogermanie, wikingerze itd). Nie ma co sobie dodawać pracy ponad to, co niezbędne :) Emptywords (dyskusja) 17:29, 29 wrz 2014 (CEST)

Wikipedysta:Stopkujonom[edytuj | edytuj kod]

Proszę o zablokowanie Wikipedysty:Stopkujonom wprowadzającego wyłącznie wandalizmy [1]. --PNapora (dyskusja) 16:51, 29 wrz 2014 (CEST)

Tickmark icon.svgT Załatwione PG (dyskusja) 16:53, 29 wrz 2014 (CEST)

Protesty w Hongkongu[edytuj | edytuj kod]

Jeśli hasło zostanie rozbudowane to można je dodać na stronę główną do aktualności. The Orbwiki107 (dyskusja) 21:47, 29 wrz 2014 (CEST)

Nikt nigdy wcześniej w Hongkongu nie protestował? Nedops (dyskusja) 00:52, 30 wrz 2014 (CEST)
Owszem, ale Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły#Ujednoznacznienie. Postaram się rozszerzyć artykuł, ale jakie źródła w języku polskim "polecacie"? Basshuntersw (dyskusja) 11:49, 30 wrz 2014 (CEST)

Literówka na SG[edytuj | edytuj kod]

W tym cytacie (zajawka AnM) jest literówka:

Quote-alpha.png
W pojazdach ksploatowanych

Gżdacz (dyskusja) 07:25, 30 wrz 2014 (CEST)

Tickmark icon.svgT Załatwione, Michał Sobkowski dyskusja 10:18, 30 wrz 2014 (CEST)

Wikipedysta:Beatriche[edytuj | edytuj kod]

[2] jako źródło podany był dla Czech artykuł Hamers FF, Downs AM. The changing face of the HIV epidemic in western Europe: what are the implications for public health policies?. „Lancet”. 364 (9428), s. 83–94, 2004. doi:10.1016/S0140-6736(04)16594-X. PMID 15234861 (ang.).  a jednak Wikipedysta nie widzi związku usuwania z tym artykułem. Wcześniejsze [3]] (opis zmian "Co to znaczy "często"? Źródło nie potwierdza takiego stwierdzenia.") dyskusje o potrzebie czytania przez usunięciem skończyły się na konkluzji "Cóż, mam co robić na nadchodzące jesienne wieczory". Pokornie błagam o doprowadzenie do stanu gdy użytkownik nie będzie usuwał fragmentów artykułów na podstawie kobiecej intuicji. Żongler ognia (dyskusja) 09:15, 30 wrz 2014 (CEST)

Napisałem do obu stron w próbie podjęcia mediacji. Stefaniak ---> śmiało pytaj 02:43, 1 paź 2014 (CEST)

Wikipedysta:Żongler ognia[edytuj | edytuj kod]

Wikipedysta wydaje się uprzedzony do tematu homoseksualizmu i osób LGBT. Zachowuje wysoką nieobiektywność i cofa wszystkie moje edycje, które kwestionują nieobiektywne fragmenty artykułów na te tematy. (np. 4 moje ostatnie edycje w artykule Homoseksualizm) Formułuje zdania w manipulujący i przekazujący czytelnikowi zakłamany obraz rzeczywistości sposób. Np. artykuł Homoseksualizm, Związki homoseksualne. Zdanie "Wierność w związkach homoseksualnych może być jednak rozumiana odmiennie, niż w relacjach heteroseksualnych. Deklarując pozostawanie w związku z jednym partnerem, geje mogą utrzymywać kontakty seksualne z innymi mężczyznami". Źródłem jest badanie, które polegało na wywiadzie z 8 (sic!) gejami. Gdy kwestionuję to źródło i sposób napisania zdania w tak ogólny sposób Wikipedysta cofa moją edycję bez komentarza.

Inny przykład, ostatni akapit tego fragmentu - "Akty przemocy w gospodarstwach domowych gejów i lesbijek występują w przybliżeniu tak samo często jak w związkach heteroseksualnych[138]. Na podstawie badań ustalono, że przemoc pojawia się 25% do 50% gospodarstw domowych gejów lesbijek[139]." Pomijam fakt, że te dwa zdania się wykluczają nawzajem. Do ostatniego zdania podano źródło - jedno badanie. Gdy edytuję "Na podstawie badań" na "Na podstawie (jednego) badania" Żongler Ognie cofa edycję bez żadnego komentarza. Takie zachowanie jest już powodem do oskarżenia o manipulację. UPDATE - z tego, co widzę źródło w cytowanym tu fragmencie zostało zmienione. Dalej jednak pozostaje nieweryfikowalne - nie mamy dostępu do całości (jest płatna) i zdanie jest sformułowane jedynie na podstawie abstraktu z badania ze źródła.

Są to tylko wybrane przykłady usuwania niewygodnych treści. W razie potrzeby można prześledzić inne moje edycje, które Użytkownik cofnął bez komentarze lub nasze wcześniejsze dyskusje. Przeglądając stronę dyskusji Wikipedysty dostrzegam również, że nie jestem pierwszą osobą, która ma zastrzeżenia co do neutralności przy pewnych tematach.

Nie wiem dokładnie co mogę robić w takiej sytuacji. Proszę o ograniczenie Użytkownikowi praw redaktorskich lub zablokowanie/ograniczenie możliwości pracy przy artykułach odnoszących się do tematyki homoseksualnej.

Odnoszę też wrażenie, że Wikipedysta może być uprzedzony do kobiet, i dlatego proszę też o zwrócenie Żonglerowi Ognia uwagi na kulturę osobistą. Naszą dyskusję zaczął on od zwrócenia mi uwagi na rzekome usuwanie fragmentów "pod wpływem emocji". Teraz również pisze o usuwaniu "na podstawie kobiecej intuicji". Uważam takie komentarze za chamskie i nie życzę sobie takich uwag pod moim adresem.

Beatriche (dyskusja) 12:49, 30 wrz 2014 (CEST)

Napisałem do obu stron w próbie podjęcia mediacji. Stefaniak ---> śmiało pytaj 02:43, 1 paź 2014 (CEST)