Wikipedia:Prośby do administratorów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Skrót: WP:PdA, WP:PAT

Disambig.svg Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PdA”. Zobacz też: „WP:PDA” – propozycje do Dobrych Artykułów.

Crystal Clear app kthememgr.png Archiwum zgłoszeń

Tutaj zgłaszamy prośby do administratorów, biurokratów i checkuserów, aby użyli swoich narzędzi do prac technicznych lub porządkowych. Nie kierujemy tutaj zapytań o kształt czy zawartość Wikipedii. Jeśli szukasz pomocy w edytowaniu, możesz ją znaleźć na specjalnych stronach, w szczególności w FAQ lub w pytaniach nowicjuszy.

Można tu zgłaszać:

Jeśli działania wymagają szybkiej reakcji (np. są związane z patrolowaniem ostatnich zmian), najlepiej znaleźć administratora na kanale IRC.

Nie zgłaszamy tu:

Ze względu na szczególne procedury na osobnych stronach odbywa się: przyznawanie uprawnień redaktora oraz nadawanie flagi bota.


Rocznice[edytuj | edytuj kod]

Mamy literówkę w rocznicach, w punkcie dot. kalendarium powstania warszawskiego. Mam na myśli: "brodnie na jeńcach i ludności cywilnej".Dreamcatcher25 (dyskusja) 09:37, 14 wrz 2014 (CEST)

Tickmark icon.svgT Załatwione Cynko (dyskusja) 09:47, 14 wrz 2014 (CEST)

Przenoszenie na strone[edytuj | edytuj kod]

Nie mogę przenieść mojej strony po edycji

Lukasz Lukomski przeniósł, hasło jest tu: Jędrzej Majka. Tickmark icon.svgT Załatwione, Michał Sobkowski dyskusja 19:07, 14 wrz 2014 (CEST)

Lednogóra[edytuj | edytuj kod]

Bardzo proszę o zabezpieczenie na jakiś czas tego hasła - nawracające wygłupy z różnych IP. Rybulo7 (dyskusja) 18:55, 14 wrz 2014 (CEST)

Tickmark icon.svgT Załatwione, Michał Sobkowski dyskusja 19:09, 14 wrz 2014 (CEST)

Anonimowy użytkownik konsekwentnie spamuje linkami do swojego serwisu[edytuj | edytuj kod]

Chciałbym zwrócić uwagę na zachowanie anonimowego użytkownika, korzystającego z adresów w sieci 195.150.86.*

Przykład działania pokazuje, że użytkownik dopisuje do artykułów informacje, które albo są zawarte już w innym miejscu w artykule, albo informacje, które nie znajdują potwierdzenia w źródle, tylko po to, żeby zalinkować do serwisu informacyjnego, w którym najpewniej pracuje (każda edycja zawiera link do tego samego serwisu).

Kilka edycji sprawdziłem dokładnie i wycofałem, jeśli było trzeba, ale nie mam teraz czasu, żeby sprawdzić wszystkie. Ponadto zastanowiłbym się nad jakimś środkiem zapobiegawczym na przyszłość, bo można się spodziewać, że to będzie miało miejsce w przyszłości, skoro już co najmniej raz się powtórzyło. Być może da się też jakoś sprawdzić, czy edytował z innych adresów w tej sieci. --Jan Winnicki * 18:37, 15 wrz 2014 (CEST)

A nie wystarczy wyszukać tekstu "lovekrakow.pl" w Wikipedii? I dodać tę domenę do czarnej listy, żeby zablokować możliwość zapisywania w przyszłości stron z tym linkiem w treści? --Botev (dyskusja) 21:23, 15 wrz 2014 (CEST)
A bo ja wiem, to byłaby chyba przesada. Niewykluczone, że mógłby się tam pojawić (albo już istnieć) artykuł, który warto byłoby zacytować z prawdziwej potrzeby. --Jan Winnicki * 00:12, 16 wrz 2014 (CEST)
W przyrodzie rzadko zdarza się, żeby wilki zakładały domy spokojnej starości dla schorowanych owiec i tak samo rzadko strony reklamowane poprzez spam zaczynają nagle publikować wartościowe treści, toteż dodaję domenę do czarnej listy. Jeśli autorzy strony zechcą kiedyś przypadkiem wzbogacić Wikipedię czymś, co miałoby dla nas jakąkolwiek wartość, wówczas napiszą stosowny wniosek np. na tej stronie. PG (dyskusja) 07:44, 16 wrz 2014 (CEST)