Śniadanie do łóżka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Śniadanie do łóżka
Gatunek

komedia

Rok produkcji

2010

Data premiery

10 listopada 2010

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

80 min

Reżyseria

Krzysztof Lang

Scenariusz

Krzysztof Lang, Hanna Węsierska

Główne role

Małgorzata Socha
Tomasz Karolak
Piotr Adamczyk
Izabela Kuna

Muzyka

Grzegorz Daroń

Zdjęcia

Tomasz Naumiuk

Dystrybucja

Kino Świat

Skrzyżowanie ul. Lindleya i ul. Oczki na Ochocie w Warszawie – miejsce, w którym na początku filmu wpadają na siebie jednośladami Marta i Piotr

Śniadanie do łóżka – polska komedia romantyczna w reżyserii Krzysztofa Langa, której premiera odbyła się 10 listopada 2010 roku. Zdjęcia zakończyły się we wrześniu 2010.

Plenery: Warszawa.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Życie Piotra, utalentowanego kucharza w warszawskiej restauracji „Figaro”, wali się w gruzy. Jednego dnia nie ze swojej winy, po wizycie konsumpcyjnej w „Figaro” znanego krytyka kulinarnego Nowaczka, traci pracę, a po przedwczesnym powrocie do mieszkania przyłapuje swoją narzeczoną z francuskim kochankiem. Szczęśliwie w trudnych chwilach Piotra wspiera go przyjaciel Konrad, miłośnik japońskiej kuchni i Japonek.

Piotr udaje się na posiłek do restauracji „Odjazd”, w której przez przypadek zachwyca właściciela swymi zdolnościami kulinarnymi, dzięki którym otrzymuje tam posadę. Szczęśliwy los dodatkowo krzyżuje drogi Piotra, użytkownika skutera i stylistki Marty, rowerzystki, w której się zakochuje. W „Odjeździe” talenty Piotra odkrywa redaktor Janicki i zaczyna go promować, dzięki czemu Piotr otrzymuje ofertę udziału w sesji zdjęciowej i staje się kulinarnym celebrytą. Na zakończenie wzajemne uczucia Piotra i Marty rozkwitają.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Ścieżka dźwiękowa[edytuj | edytuj kod]

Autorem ścieżki dźwiękowej jest Grzegorz Daroń. Komedię promowała tytułowa piosenka Andrzeja Piasecznego z muzyką Seweryna Krajewskiego[1]. Muzyka z filmu (w tym piosenki w wykonaniu Andrzeja Piasecznego i Katarzyny Cerekwickiej) była dostępna w sprzedaży od końca 2010 roku.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Piosenki Piaska i Cerekwickiej w filmie „Śniadanie do łóżka” [online], Polki.pl, 5 listopada 2010 [dostęp 2022-05-03] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]