Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Belgia
Kod MKOl BEL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Liczba zawodników 172 w 82 konkurencjach w 17 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10..
Złoto
3
Srebro
7
Brąz
3
Razem
13

Belgię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 172 sportowców.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Gold medal.svg Złoto Jean Delarge Boxing pictogram.svg Boks waga półśrednia
Gold medal.svg Złoto Léon Huybrechts Sailing pictogram.svg Żeglarstwo Klasa Star
Gold medal.svg Złoto Charles Delporte Fencing pictogram.svg Szermierka Szpada indywidualnie
Silver medal.svg Srebro Maurice Van Damme
Fernand de Montigny
Albert De Roocker
Désiré Beaurain
Marcel Berré
Charles Crahay
Fencing pictogram.svg Szermierka Szpada drużynowo
Silver medal.svg Srebro Fernand de Montigny
Charles Delporte
Joseph De Craecker
Léon Tom
Paul Anspach
Ernest Gevers
Fencing pictogram.svg Szermierka Floret drużynowo
Silver medal.svg Srebro Rik Hoevenaers Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo Wyścig indywidualny
ze startu wspólnego
Silver medal.svg Srebro Rik Hoevenaers
Alphonse Parfondry
Jean Van Den Bosch
Fernand Saivé
Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo Wyścig drużynowy
ze startu wspólnego
Silver medal.svg Srebro Joseph De Combe Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem klasycznym
Silver medal.svg Srebro Albert Durant
Maurice Blitz
Gérard Blitz
Joseph Pletinckx
Paul Gailly
Pierre Dewin
Joseph De Combe
Joseph Cludts
Georges Fleurix
Jules Thiry
Jean-Pierre Vermetten
Water polo pictogram.svg Piłka wodna Turniej mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz Rik Hoevenaers
Léonard Daghelinckx
Jean Van Den Bosch
Fernand Saivé
Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo 4 km drużynowo
na dochodzenie
Bronze medal.svg Brąz Maurice Van Damme Fencing pictogram.svg Szermierka Floret indywidualnie
Bronze medal.svg Brąz Joseph Beecken Boxing pictogram.svg Boks waga średnia

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]


Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Lucien Debleyser waga musza Francja Yvon Trèvédic
P
Nie awansował 17.
François Sybille waga kogucia Austria Franz Barta
W
Francja Jean Ces
W
Nie awansował 9.
Jean Devergnies waga piórkowa Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Luis Bru
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Livio Francecchini
W
Wielka Brytania Harry Dingley
W
Stany Zjednoczone Joseph Salas
P
Argentyna Pedro Quartucci
P[1]
4.
Karel Tuns Wielka Brytania Harry Dingley
P
Nie awansował 9.
Alfred Genon waga lekka Królestwo Węgier (1920–1946) Béla Lőwig
W
Australia Colin Sinclair
W
Stany Zjednoczone Frederick Boylstein
P
Nie awansował 5.
Jean Delarge waga półśrednia Szwajcaria Louis Sauthier
W
Wielka Brytania Patrick O'Hanrahan
W
Związek Południowej Afryki Roy Ingram
W
Kanada Douglas Lewis
W
Argentyna Héctor Méndez
W
Gold medal.svg
Joseph Rémy Związek Południowej Afryki Roy Ingram
P
Nie awansował 17.
Joseph Beecken waga średnia Stany Zjednoczone Ben Funk
W
Francja Daniel Daney
W
Wielka Brytania Harry Mallin
P
Kanada eslie Black
W[1]
Bronze medal.svg
Georges Van Haelen Francja Daniel Daney
P
Nie awansował 9.
Fernand Delarge waga półciężka Norwegia Sverre Sørsdal
P
Nie awansował 17.

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Georges Serlez Chong 242,0 9.
Joseph Stevenart Paillasse 233,2 13.
Roger Delrue Kwango 170,8 23.


Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie Nicolas LeRoy Vif Argent 14,75 8.
Jacques Misonne Torino 19,50 13.
Gaston Mesmaekers As de Pique 22,75 18.
Jean Breuls van Tiecken Acrobate 24,00 22.
Skoki drużynowo Nicolas LeRoy
Jacques Misonne
Gaston Mesmaekers
Jean Breuls van Tiecken
jak wyżej 57,00 4.
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Bieg z przeszkodami Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Baudouin de Brabandère Modestie 138 1190,5 400 1728,5 6.
Jules Bonvalet Weppelghem 161,8 693,3 400 1428,0 16.
Joseph Fallon Le Divorce 116 841,0 120 1077,0 21.
Léon Nossent Pirouette 142 942,0 -260 924,0 27.
WKKW drużynowo Baudouin de Brabandère
Jules Bonvalet
Joseph Fallon
Léon Nossent
jak wyżej punktacja jak wyżej 4233,5 5.

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Rik Hoevenaers jazda indywidualna na czas 6:30:27,0 Silver medal.svg
Alphonse Parfondry 6:35:57,0 6.
Jean Van Den Bosch 6:40:31,4 10.
Fernand Saivé 6:48:46,4 16.
Rik Hoevenaers
Alphonse Parfondry
Jean Van Den Bosch
Fernand Saivé
jazda drużynowa na czas 19:46:55,4 Silver medal.svg

Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce
sprint Pierre De Bruyne Argentyna Eugenio Gret 1. Francja Jean Cugnot
Stany Zjednoczone William Fenn
3. Szwajcaria Lucien Mermillod
Królestwo Węgier (1920–1946) George Owen
Wielka Brytania János Grimm
2. Nie awansował
Jean Verheyen Polska Franciszek Szymczyk
Chile Francsco Juillet Culán
2. Królestwo Węgier (1920–1946) János Grimm
Chile Ricardo Bermejo
3. Nie awansował
50 km Josef Boons Nie ukończył wyścigu
Charles Cadron Nie ukończył wyścigu
Léonard Daghelinckx Nie ukończył wyścigu
Jean Verheyen Nie ukończył wyścigu
wyścig na dochodzenie drużynowo Léonard Daghelinckx
Rik Hoevenaers
Fernand Saivé
Jean Van Den Bosch
 Holandia 1.  Polska 1.  Włochy 2.  Francja[2] 1. Bronze medal.svg

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Henricus Cockuyt b.d 3. Nie awansował
Paul Brochart 11,1 2. b.d 4. Nie awansował
Eugène Moetbeek Dyskwalifikacja Nie awansował
200 m Paul Brochart 23,0 1. b.d 3. Nie awansował
400 m Jules Migeot 51,0 3. Nie awansował
800 m François Morren b.d 2. 1:58,5 6. Nie awansował
1500 m Léon Fourneau b.d 4. Nie awansował
5000 m Camille Van de Velde b.d 8. Nie awansował
10 000 m Nie ukończył biegu
400 m przez płotki Jules Migeot 56,7 3. Nie awansował
maraton Marcel Alavoine 3:03:20,0 15.
Augustinus Broos 3:14:03,0 20.
Pierre-Georges LeClercq 3:27:54,0 26.
Théophilus Steurs Nie ukończył biegu
Félicien Van De Putte Nie ukończył biegu

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok wzwyż Jean Hénault 1,80 2. Nie awansował
skok o tyczce Maurice Henrijean 3,66 1. ie zaliczył żadnej wysokości
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Fred Zinner pięciobój skok w dal 5,88 26 26.
rzut oszczepam 40,15 22 22.
Bieg na 200 m 25,2 24 24.
rzut dyskiem - - -
Bieg na 1500 m - - -
Finał 72 26.
Josse Ruth skok w dal 6,38 14 14.
rzut oszczepam 36,78 26 26.
Bieg na 200 m 24,2 15 15.
rzut dyskiem - - -
Bieg na 1500 m - - -
Finał 55 19.
Josse Ruth dziesięciobój bieg 100 m 11,8 714,4 20.
skok w dal 6,31 683,95 17.
pchnięcie kulą 8,74 340,0 34.
skok wzwyż 1,70 678 8.
bieg 400 m 51,8 864,64 2.
rzut dyskiem 23,87 189,08 24.
bieg na 110 m przez płotki 16,8 829 5.
skok o tyczce 3,20 595,0 10.
rzut oszczepem 32,28 210,2 23.
bieg na 1500 m 4:36,4 762,4 2.
Finał 5866,67 17.

Modern pentathlon pictogram.svg Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wynik M. Wynik M. Punkty Czas M. Punkty
Léopold Buffin de Chosal idywidualnie 156 21 21. 6:25,8 20 20. 13,5 13. 146 2 2. 16:03,0 33 33. 89,5 17.
Jacques De Wykerslooth De Rooyesteyn 140 25 25. 7:41,6 31 31. 22,5 22. 111,5 17,5 17. 15:08,6 27 27. 123 29.
Jules Hulsmans 140 27 27. 6:49,8 26 26. 34,5 34. 90 28 28. 14:58,0 25 25. 140,5 35.
J. L. M. Van Loocke 134 30 30. 6:18,0 16 16. 15,5 15. 125 9,5 9. 14:28,0 21 21. 92 18.

Football pictogram.svg Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja mężczyzn

Runda 2

29 maja 1924
16:00
Szwecja  8–1  Belgia Stade Olympique, Colombes  
Kock Gol 8'24'77'
Rydell Gol 20'61'83'
Brommesson Gol 30'
Keller Gol 46'
Report Larnoe Gol 67' Widzów: 8,532
Sędzia: Heinrich Retschury (AUT)

Reprezentacja Belgii została sklasyfikowana na 9. miejscu.

Water polo pictogram.svg Piłka wodna[edytuj | edytuj kod]

Turniej główny

Ćwierćfinał

Półfinał

Finał


Turniej o srebrny medal

Półfinał

Finał

Reprezentacja Belgii zdobyła srebrny medal.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m grzbietowym Gérard Blitz 1:19,0 2. 1:19,0 1. 1:19,6 4.
200 m klasycznym Joseph De Combe 3:02,0 1. 3:00,2 1. 2:59,2 Silver medal.svg
4 × 200 m dowolnym A. Buydens
Joseph Callens
Émile Thienpondt
Martial Van Schelle
11:14,8 3. Nie awansiwali

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik WYciskanie jednorącz Podrzut jednorącz Rwanie Wyciskanie oburącz Podrzut Oburącz Łącznie Pozycja
waga piórkowa Nicolaas Moerloos 55 kg 75 kg 65 kg 67,5 kg 92,5 kg 355 kg 12.
Albert Maes 55 kg 70 kg 65 kg 67,5 kg 95 kg 352,5 13.
waga lekka G. Butter 65 kg 75 kg 72,5 kg 82,5 kg 110 kg 405 kg 10.
waga średnia V, Van Hamme 60 kg 75 kg 70 kg 75 kg 110,0 kg 390 kg 16.
M, Van der Goten 60 kg 75 kg 72,5 kg 85 kg 110 kg 402,5 kg 13.
Marcel Horsch 55 kg 67,5 kg 77,5 kg 80 kg 100 kg 380 20.
waga lekkociężka F, Verdonck 60 kg 70 kg 70 kg 80 kg 100 kg 380 kg 17.
waga ciężka Georges Bernaert 70 kg 80 kg 95 kg 95 kg 125 kg 465 kg 9.

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Albert Van Heymbeek 354,3 5. Nie awansował
skoki standard i dowolne 41 8. Nie awansował

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Sophie Hennebert 22 5. Nie awansowała

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkostrzelny 25 m Victor Robert 13 40.
François Lafortune 13 40.
Jacques Thuriaux 11 50.
Paul Van Asbroeck 8 51.
karabin małokalibrowy leżąć 50 m Paul Van Asbroeck 391 9.
Arthur Balbaert 385 26.
Conrad Adriaenssens 384 30.
Charles Delbarre 383 31.
karabin dowolny 600 m leżąc Arthur Balbaert 84 14.
Jacques Lafortune 83 19.
Paul Van Asbroeck 82 24.
Conrad Adriaenssens 78 41.
karabin dowolny drużynowo Paul Van Asbroeck
François Lafortune
Conrad Adriaenssens
Arthur Balbaert
Charles Scheirlinckx
550 11.
trap indywidualnie Luis D'Heur 96 5.
Albert Bosquet b.d b.d.
Émile Dupont b.d b.d.
Louis Van Tilt b.d b.d.
trap drużynowo Louis D'Heur
Albert Bosquet
Émile Dupont
Jacques Mouton
Louis Van Tilt
Henri Quersin
354 4.

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Ernest Gevers Stany Zjednoczone George Calnan
Szwecja Gustaf Lindblom
Grecja Konstantinos Nikolopoulos
Królestwo Egiptu Joseph Misrahi
Portugalia Frederico Paredes
Holandia Pieter von Boven
Dania Viggo Stilling-Andersen
Norwegia Johan Falkenberg
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Carlos Miguel
Francja Georges Buchard
Szwajcaria Eugène Empeyta
Szwecja Nils Hellsten
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Wielka Brytania Charles Biscoe
Królestwo Egiptu Joseph Misrahi
Norwegia Sigurd Akre
Holandia Pieter von Boven
Argentyna Wenceslao Paunero
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Francja Armand Massard
Belgia Paul Anspach
Dania Peter Ryefelt
Stany Zjednoczone Allan Milner
Wielka Brytania Charles Biscoe
Szwajcaria Eugène Empeyta
Kuba Ramón Fonst
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Domingo García
Szwecja Carl Gripenstedt
Belgia Charles Delporte
Francja Roger Ducret
Szwecja Nils Hellsten
Francja Émile Cornereau
Francja Armand Massard
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Belgia Léon Tom
Belgia Paul Anspach
Dania Peter Ryefelt
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
12.
Léon Tom Szwecja Nils Hellsten
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Holandia Wouter Brouwer
Portugalia Mário de Lopez
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Urugwaj Héctor Belo
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Félix de Pomés
Norwegia Frithjof Lorentzen
Królestwo Egiptu Ahmed Hassanein
Kuba Ramón Fonst
Szwecja Carl Gripenstedt
Szwajcaria Henri Jacquet
Stany Zjednoczone George Breed
Francja Émile Cornereau
Dania Peter Ryefelt
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Wouter Brouwer
Argentyna Pedro Nazar
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Francja Émile Cornereau
Belgia Charles Delporte
Francja Roger Ducret
Szwecja Nils Hellsten
Portugalia Mário de Lopez
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Szwajcaria Henri Jacquet
Dania Ivan Osiier
Szwajcaria Frédéric Fitting
Belgia Charles Delporte
Francja Roger Ducret
Szwecja Nils Hellsten
Francja Émile Cornereau
Francja Armand Massard
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Belgia Paul Anspach
Dania Peter Ryefelt
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Belgia Ernest Gevers
7.
Charles Delporte Stany Zjednoczone George Breed
Wielka Brytania Charles Biscoe
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Szwecja Carl Gripenstedt
Królestwo Egiptu Krikor Agathon
Urugwaj Domingo Mendy
Szwajcaria Constantin Antoniades
Czechosłowacja Josef Jungmann
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Miguel Zabalza
Stany Zjednoczone George Calnan
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Domingo Garcia
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Dania Ivan Osiier
Francja Roger Ducret
Szwecja Gustaf Lindblom
Królestwo Egiptu Krikor Agathon
Portugalia Frederico Paredes
Wielka Brytania Martin Holt
Belgia Léon Tom
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Francja Émile Cornereau
Francja Roger Ducret
Szwecja Nils Hellsten
Portugalia Mário de Lopez
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Szwajcaria Henri Jacquet
Dania Ivan Osiier
Szwajcaria Frédéric Fitting
Francja Roger Ducret
Szwecja Nils Hellsten
Francja Émile Cornereau
Francja Armand Massard
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Belgia Léon Tom
Belgia Paul Anspach
Dania Peter Ryefelt
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Belgia Ernest Gevers
Gold medal.svg
Paul Anspach Francja Roger Ducret
Wielka Brytania Robert Frater
Argentyna Pedro Nazar
Szwajcaria Frédéric Fitting
Grecja Theodoros Foustanos
Urugwaj Conrado Rolando
Kuba Eduardo Alonso
Pierwsza Republika Czechosłowacka Josef Javůrek
Szwajcaria Frédéric Fitting
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Portugalia Mário de Lopez
Stany Zjednoczone Allan Milner
Francja Armand Massard
Holandia Willem Hubert
Urugwaj Conrado Rolando
Wielka Brytania Robert Frater
Szwecja Bror Lagercrantz
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Francja Armand Massard
Belgia Ernest Gevers
Dania Peter Ryefelt
Stany Zjednoczone Allan Milner
Wielka Brytania Charles Biscoe
Szwajcaria Eugène Empeyta
Kuba Ramón Fonst
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Domingo García
Szwecja Carl Gripenstedt
Belgia Charles Delporte
Francja Roger Ducret
Szwecja Nils Hellsten
Francja Émile Cornereau
Francja Armand Massard
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Belgia Léon Tom
Dania Peter Ryefelt
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Belgia Ernest Gevers
9.
szpada drużynowo Paul Anspach
Joseph De Craecker
Orphile de Montigny
Charles Delporte
Ernest Gevers
Léon Tom
 Wielka Brytania
 Argentyna

W
 Stany Zjednoczone
 Szwajcaria

W
 Włochy
 Hiszpania

W
 Francja
 Włochy
 Portugalia
'P
W"

W
Silver medal.svg
floret indywidualnie Charles Crahay Francja Roger Ducret
Argentyna Roberto Larraz
Szwajcaria Eugène Empeyta
P
W
W
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Juan Delgado
Portugalia Manuel Queiróz
Wielka Brytania Philip Doyne
Szwajcaria Édouard Fitting
Austria Alois Gottfried
W
W
W
P
W
Wielka Brytania Edgar Seligman
Francja Roger Ducret
Stany Zjednoczone George Calnan
Dania Ivan Osiier
Portugalia Manuel Queiróz
P
W
P
P
W
Nie awansował
Balthasar De Beukelaer Dania Ivan Osiier
Argentyna Domingo Mendy
Stany Zjednoczone Thomas Jeter

P
Argentyna Roberto Larraz
Francja Jacques Coutrot
Norwegia Johan Falkenberg
Holandia Paul Kunze
Wielka Brytania Frederick Sherriff
P
P
W
W
W
Francja Philippe Cattiau
Argentyna Roberto Larraz
Norwegia Frithjof Lorentzen
Urugwaj Domingo Mendy
Dania Jens Berthelsen
P
P
W
W
P
Francja Philippe Cattiau
Wielka Brytania Edgar Seligman
Francja Jacques Coutrot
Stany Zjednoczone George Calnan
Norwegia Frithjof Lorentzen
P
P
P
W
W
Francja Roger Ducret
Francja Philippe Cattiau
Belgia Maurice Van Damme
Francja Jacques Coutrot
Argentyna Roberto Larraz
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Edgar Seligman
P
P
P
P
P
P
7.
Maurice Van Damme Norwegia Johan Falkenberg
Austria Alois Gottfried
Argentyna Carlos Guerrico
W
W
W
Norwegia Frithjof Lorentzen
Portugalia Gil de Andrade
Holandia Nicolaas Nederpeld
Urugwaj Pedro Mendy
Stany Zjednoczone Harold Bloomer
W
W
W
W
W
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Juan Delgado
Austria Kurt Ettinger
Francja Jacques Coutrot
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Portugalia Gil de Andrade
P
P
W
P
W
Francja Roger Ducret
Dania Ivan Osiier
Argentyna Roberto Larraz
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Juan Delgado
Austria Kurt Ettinger
P
W
P
W
W
Francja Roger Ducret
Francja Philippe Cattiau
Francja Jacques Coutrot
Argentyna Roberto Larraz
Dania Ivan Osiier
Belgia Balthasar De Beukelaer
Wielka Brytania Edgar Seligman
P
P
W
W
W
W
Bronze medal.svg
Émile Dufrance Argentyna Horacio Casco
Portugalia Gil de Andrade
Grecja Theodoros Foustanos
W
W
W
Francja Philippe Cattiau
Urugwaj Domingo Mendy
Dania Jens Berthelsen
Stany Zjednoczone Burke Boyce
P
P
P
W
Nie awansował
floret drużynowo Marcel Berré
Désiré Beurain
Charles Crahay
Albert De Roocker
Orphile Fernand De Montigny
Maurice Van Damme
 Austria  Argentyna
 Wielka Brytania
R
GBR
 Włochy
 Dania
-
W
 Francja
 Węgry
 Włochy
P
W
-
Silver medal.svg
szabla indywidualnie Jules Maés Argentyna Horacio Casco
Urugwaj Conrado Rolando
Zjednoczone Królestwo Włoch Bino Bini
Holandia Cornelis Ekkart
Stany Zjednoczone Ernest Gignoux
Dania Svend Munck
W
P
W
P
W
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Bino Bini
Dania Ivan Osiier
Królestwo Węgier (1920–1946) János Garai
Francja Georges Conraux
Królestwo Węgier (1920–1946) Ödön von Tersztyánszky
Argentyna Carmelo Merlo
Urugwaj Conrado Rolando
Urugwaj Pedro Mendy
Wielka Brytania Edgar Seligman
P
P
p
W
P
P
p
W
-
Nie awansował
Charles Acke Urugwaj Héctor Belo
Królestwo Węgier (1920–1946) Sándor Pósta
Francja Georges Conraux
Argentyna Raúl Sola
Wielka Brytania Cecil Kershaw
Dania Jens Berthelsen
P
W
P
W
P
P
Nie awansował
Robert Feyerick Zjednoczone Królestwo Włoch Oreste Puliti
Wielka Brytania Edgar Seligman
Urugwaj Domingo Mendy
Argentyna Arturo Ponce
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Julio González
P
W
W
W
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Oreste Puliti
Królestwo Węgier (1920–1946) Sándor Pósta
Argentyna Horacio Casco
Zjednoczone Królestwo Włoch Giulio Sarrocchi
Urugwaj Héctor Belo
Francja Marc Perrodon
Holandia Maarten van Dulm
Grecja Konstandinos Kodzias
P
P
P
W
P
W
W
W
Nie awansował
Omer Berck Zjednoczone Królestwo Włoch Marcello Bertinetti
Stany Zjednoczone Laurence Castner
Holandia Maarten van Dulm
Chile Rafael Fernández
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Julián de Olivares
P
W
W
W
W
Francja Roger Ducret
Zjednoczone Królestwo Włoch Marcello Bertinetti
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltán Schenker
Holandia Adrianus de Jong
Argentyna Raúl Sola
Wielka Brytania Robin Dalglish
Urugwaj Domingo Mendy
Stany Zjednoczone Laurence Castner
P
P
P
W
P
W
W
P
Nie awansował
szabla drużynowo Charles Delporte
Robert Feyerick
Félix Goblet
Léon Tom
Jean-Pierre Willems
 Argentyna P  Węgry
 Włochy
 Stany Zjednoczone
P
R
-
Nie awansowali

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Jean Washer Rumunia Nicolae Mișu
W 3:0
(6:3,6:4,6:2)
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Eduardo Flaquer
W 3:0
(6:1,6:4,7:5)
Stany Zjednoczone Francis Hunter
W 3:2
(2:6,1:6,6:2,6:1,6:4)
Zjednoczone Królestwo Włoch Umberto De Morpurgo
P 2:3
(6:2,4:6,6:1,4:6,6:8)
Nie awansował 9.
Albert Lammens Czechosłowacja Pavel Macenauer
P 0:3
(0:6,1:6,0:6)
Nie awansował 33.
Stéphane Halot Irlandia William Ireland
W 3:0
(6:1,6:4,6:4)
Australia James Willard
P 0:3
(6:8,2:6,2:6)
Nie awansował 33.
Victor de Laveleye Stany Zjednoczone Vincent Richards
P 0:3
(2:6,4:6,0:6)
Nie awansował 33.
debel (m) Jean Washer
Victor de Laveleye
Zjednoczone Królestwo Włoch Umberto De Morpurgo
Zjednoczone Królestwo Włoch Clemente Serventi
P 0:3
(4:6,4:6,5:7)
Nie awansowali 16.
Albert Lammens
Joseph Halot
Francja Jean Borotra
Francja René Lacoste
P 0:3
(3:6,0:6,2:6)
Nie awansowali 16.
singiel (k) Marthe Dupont-Trasenster Holandia Kornelia Bouman
P 0:2
(6:8,4:6)
Nie awansowała 17.
Marie Storms Wielka Brytania Dorothy Shepherd-Barron
P 0:2
(1:6,1:6)
Nie awansował 17.
Anne de Borman Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(0:6,2:6)
Nie awansował 17.
Marie Janssen Królestwo Węgier (1920–1946) Ilona Várady-Péter
P 0:2
(4:6,1:6)
Nie awansowała 28.
debel (k) Anne de Borman
Marie Storms
Wielka Brytania Phyllis Covell
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(1:6,2:6)
Nie awansowały 8.
mikst Anne de Borman
Joseph Halot
Dania Elsebeth Brehm
Dania Erik Tegner
W 2:0
(6:2,6:4)
Szwecja Sigrid Fick
Szwecja Henning Müller
P 0:2
(0:6,3:6)
Nie awansowali 9.
Marthe Dupont-Trasenster
Jean Washer
Norwegia Molla Mallory
Norwegia Jack Nielsen
P 1:2
(6:1,3:6,3:6)
Nie awansowali 15.

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Pólfinał Repasaż Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M.
dwójka ze sternikiem Alphonse Dewette
Emile Gabriels
Marcel Wauters
b.d 3. Nie awansowali
Czwórka ze sternikiem Lucien Brouha
Victor Denis
Jules Georges
Marcel Roman
Jean van Silfhout
b.d 2. b.d 4. Nie awansowali
ósemka A. D'Anvers
Gérard de Gezelle
R. de Landtsheere
Albert Geinger
Léon Lippens
Hippolyte Schouppe
Robert Swartelé
Jean van Silfhout
Marcel Wauters
b.d 2. b.d 4. Nie awansowali

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Runda siódma Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga kogucia Henri Dierickx Dania Hermann Andersen
W
Turcja Mazhar Çakin
W
Norwegia Sven Martinsen
W
Norwegia Ragnvald Olsen
p
Nie awansował
Pierre Slock Estonia Eduard Pütsep
p
Francja T. Kueny
p
Nie awansował
styl klasyczny waga piórkowa Édouard Rottiers Estonia Voldemar Väli
p
Luksemburg Hilair Fettes
W
Królestwo Węgier (1920–1946) Ödön Radvány
p
Nie awansował
Lucien Bottin Francja Maurice Capron
p
Szwecja Erik Malmberg
p
Nie awansował
styl klasyczny waga lekka Louis Christoffel Łotwa Rūdolfs Ronis
p
Finlandia Karl Westerlund
p
Nie awansował
Englebert Mollin Francja Paul Parisel
p
Austria Ludwig Sesta
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Jean Dumont Dania John Christoffersen
p
Finlandia Edvard Westerlund
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Émile Walhelm Szwecja Johan Svensson
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Lucien Pothier Holandia Jaap Sjouwerman
W
Finlandia Johan Salila
W
Łotwa Jānis Polis
p
Dania Emil Larsen
p
Nie awansował
Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga kogucia Joseph Dillen Stany Zjednoczone Bryant Hines
p
Nie awansował
styl wolny waga piórkowa Auguste Thijs Finlandia Edvard Huupponen
p
Nie awansował
Albert Foubert Japonia Katsutoshi Naito
p
Nie awansował
styl wolny waga lekka Herman Van Duyzen Francja Émile Pouvroux
p
Nie awansował
styl wolny waga półśrednia Frits Janssens Finlandia Eino Leino
p
Nie awansował
Hyacinthe Roosen Francja Marcel Dupraz
W
Finlandia Eino Leino
p
Nie awansował
styl wolny waga średnia Pierre Ollivier Zjednoczone Królestwo Włoch Enrico Bonassin
W
Szwajcaria Ernst Tognetti
W
Finlandia Vilho Pekkala p[3]
Wielka Brytania Noel Rhys W[4]
Szwajcaria Fritz Hagemann p[3]
Finlandia Johan Penttilä[4]
Silver medal.svg
styl wolny waga półciężka Joseph Hutmacker Szwecja Johan Svensson
p
Nie awansował

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finałowa pozycja
Seria I Seria II Seria III
Miejsce Miejsce Miejsce Wyscig I
miejsce
Wyscig II
miejsce
Léon Huybrechts monotyp olimpijski 2. Dyskwalifikacja 1. 1. Gold medal.svg
Léon Huybrechts
John Klotz
Léopold Standaert
klasa 6 metrów 6. 7. 3. Nie awansowali 5.
Fernand Carlier
Maurice Passelecq
Emmanuel Pauwels
Paul Van Halteren
Victor Vandersleyen
klasa 8 metrów 5. 5. 5. 4. 4. 4.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Walka o brązowy medal.
  2. Wyścig o brązowy medal.
  3. a b Walka stoczona w turnieju o złoty medal.
  4. a b Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]