Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Francja
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Chorąży Géo André
Liczba zawodników 401 w 20 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3..
Złoto
13
Srebro
15
Brąz
10
Razem
38

Francję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 401 zawodników: 373 mężczyzn i 28 kobiet. Był to siódmy start reprezentacji Francji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg Złoto Albert Séguin Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka Skok przez konia wszerz 10,000 pkt
Gold medal.svg Złoto Armand Blanchonnet Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo szosowe indywidualna jazda na czas 6:20:48,0[1]
Gold medal.svg Złoto Armand Blanchonnet, René Hamel, Georges Wambst Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo szosowe Drużynowa jazda na czas 19:30:14,0[1]
Gold medal.svg Złoto Lucien Michard Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo torowe Sprint
Gold medal.svg Złoto Lucien Choury, Jean Cugnot Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo torowe Tandemy
Gold medal.svg Złoto Pierre Lewden, Noël Delberghe, Robert Desmettre, Paul Dujardin, Albert Mayaud, Henri Padou, Georges Rigal, R. Bertrand, A. Fasani, Jean Lasquin, L. Perol Water polo pictogram.svg Piłka wodna w finale pokonali reprezentację Belgii 3:0[2]
Gold medal.svg Złoto Edmond Decottignies Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów Waga lekka 440 kg[3]
Gold medal.svg Złoto Charles Rigoulot Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów waga lekkociężka 502,5 kg[3]
Gold medal.svg Złoto Pierre Coquelin de Lisle Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin leżąc 50m indywidualnie 398 pkt[4]
Gold medal.svg Złoto Roger Ducret Fencing pictogram.svg Szermierka floret mężczyzn indywidualnie
Gold medal.svg Złoto Lucien Gaudin, Philippe Cattiau, Jacques Coutrot, Roger Ducret, Henri Jobier, André Labattut, Guy de Luget, Joseph Peroteaux Fencing pictogram.svg Szermierka floret mężczyzn drużynowo
Gold medal.svg Złoto Lucien Gaudin, Georges Buchard, Roger Ducret, André Labatut, Lionel Liottel, Alexandre Lippmann, Georges Tainturier Fencing pictogram.svg Szermierka szpada mężczyzn drużynowo
Gold medal.svg Złoto Henri Deglane Wrestling pictogram.svg Zapasy waga ciężka styl klasyczny
Silver medal.svg Srebro Eugène Cordonnier, Léon Delsarte, François Gangloff, Jean Gounot, Arthur Hermann, André Higelin, Joseph Huber, Albert Séguin Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka Wielobój drużynowo 820,528 pkt
Silver medal.svg Srebro Albert Séguin Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka Wspinanie po linie 10 pkt (7,4 s)
Silver medal.svg Srebro Jean Gounot Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka skok przez konia wszerz 9,93 pkt
Silver medal.svg Srebro François Gangloff Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka skok przez konia wszerz 9,93 pkt
Silver medal.svg Srebro René Araou, Jean Bayard, Louis Béguet, André Béhotéguy, Alexandre Bioussa, Étienne Bonnes, Adolphe Bousquet, Aimé Cassayet-Armagnac, Clément Dupont, Albert Dupouy, Jean Etcheberry, Henri Galau, Gilbert Gérintès, Raoul Got, Adolphe Jauréguy, Félix Lasserre, Marcel-Frédéric Lubin-Lebrère, Étienne Piquiral, Jean Vaysse Rugby union pictogram.svg Rugby
Silver medal.svg Srebro Paul Colas, Albert Courquin, Pierre Hardy, Georges Roes, Émile Rumeau Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin dowolny 400 m, 600 m, 800 m drużynowo 646 pkt[4]
Silver medal.svg Srebro Philippe Cattiau Fencing pictogram.svg Szermierka floret mężczyzn indywidualnie
Silver medal.svg Srebro Roger Ducret Fencing pictogram.svg Szermierka szpada mężczyzn indywidualnie
Silver medal.svg Srebro Roger Ducret Fencing pictogram.svg Szermierka szabla mężczyzn indywidualnie
Silver medal.svg Srebro Henri Cochet Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra pojedyncza mężczyzn w finale uległ reprezentantowi USA Vincent Richards 2:3[5]
Silver medal.svg Srebro Jacques Brugnon, Henri Cochet Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra podwójna mężczyzn w finale ulegli parzez Francis Hunter, Vincent Richards z USA 2:3[6]
Silver medal.svg Srebro Julie Vlasto Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra pojedyncza kobiet w finale ulegała Helen Wills Moody z USA 0:2[7]
Silver medal.svg Srebro Marc Detton, Jean-Pierre Stock Rowing pictogram.svg Wioślarstwo Dwójka podwójna 6:38,0[8]
Silver medal.svg Srebro Maurice Bouton, Georges Piot Rowing pictogram.svg Wioślarstwo dwójka bez sternika 8:21,6[8]
Silver medal.svg Srebro Eugène Constant, Louis Gressier, Georges Lecointe, Raymond Talleux, Ernest Barberolle Rowing pictogram.svg Wioślarstwo Czwórka ze sternikiem 7:21,6[8]
Bronze medal.svg Brąz Jean Ces Boxing pictogram.svg Boks waga kogucia w walce o brązowy medal pokonał Szweda Oscar Andrén
Bronze medal.svg Brąz André Higelin Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka Ćwiczenia na drążku 19,163 pkt
Bronze medal.svg Brąz Xavier Lesage Equestrian pictogram.svg Jeździectwo Ujeżdżenie indywidualnie 265,8 pkt
Bronze medal.svg Brąz René Hamel Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo szosowe Jazda indywidualna na czas 6:30:51,6[1]
Bronze medal.svg Brąz Jean Cugnot Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo torowe Sprint
Bronze medal.svg Brąz Paul Bontemps Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg 3000 m z przeszkodami 9:45,2[9]
Bronze medal.svg Brąz Henri Lauvaux, Gaston Heuet, Maurice Norland Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg przełajowy drużynowo 20 pkt[9]
Bronze medal.svg Brąz Pierre Lewden Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok wzwyż 1,92 m[9]
Bronze medal.svg Brąz Jean Borotra, René Lacoste Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra podwója mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali duet John Condon, Ivie Richardson z Związku Południowej Afryki 3:0[6]
Bronze medal.svg Brąz Louis Breguet, Pierre Gauthier, Robert Girardet, André Guerrier, Georges Mollard Sailing pictogram.svg Żeglarstwo klasa 8 metrów 5 pkt

Skład reprezentacji[edytuj | edytuj kod]

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/3 miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Yvon Trèvédic waga musza Belgia Lucien Debleyser
W
Szwecja Oscar Bergström
P
NQ
Georges Gourdy Królestwo Włoch (1861–1946) Rinaldo Castellenghi
P
NQ
Jean Ces waga kogucia Królestwo Włoch (1861–1946) Domenico Bernasconi
W
Belgia François Sybille
W
Wielka Brytania Alf Barber
W
Związek Południowej Afryki William H. Smith
P
Szwecja Oscar Andrén
W
Bronze medal.svg
Jacques Lemouton Bye Królestwo Hiszpanii (1874–1931) José Pastor
W
Związek Południowej Afryki William H. Smith
P
NQ
Henri Stuckmann waga piórkowa Argentyna Pedro Quartucci
P
NQ
Marcel Depont Związek Południowej Afryki Ernest Eustice
W
Urugwaj Manuel Smoris
W
Argentyna Pedro Quartucci
P
NQ
Richard Savignac waga lekka Królestwo Włoch (1861–1946) Ferdinando De Petrillo
W
Dania Hans Jacob Nielsen
P
NQ
Jean Tholey Nowa Zelandia Charlie Purdy
W
Urugwaj Jorge Nicolares
W
Związek Południowej Afryki Dick Beland
W
Argentyna Alfredo Copello
P
Stany Zjednoczone Frederick Boylstein
P
4.
René Dubois waga półśrednia Wielka Brytania Patrick O’Hanrahan
P
NQ
Georges Doussot Stany Zjednoczone Al Mello
P
NQ
Roger Brousse waga średnia Bye Argentyna Manuel Gallardo
W
Wielka Brytania Harry Mallin
P
NQ
Daniel Daney Królestwo Włoch (1861–1946) Emilio Bonfigli
W
Belgia Georges Van Haelen
W
Belgia Joseph Beecken
P
NQ
Georges Rossignon waga półciężka Chile Luis Correa
W
Królestwo Włoch (1861–1946) Amedeo Grillo
W
Wielka Brytania Harry Mitchell
P
NQ
Robert Foquet Bye Wielka Brytania Harry Mitchell
P
NQ
Charles Peguilhan waga ciężka Bye Argentyna Alfredo Porzio
P
NQ
Georges Galinat Bye Stany Zjednoczone Ed Greathouse
P
NQ

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Jean Gounot wielobój indywidualnie 105,153 8.
Léon Delsarte 104,739 9.
Albert Séguin 102,326 15.
Eugène Cordonnier 99,906 21.
François Gangloff 98,796 23.
Arthur Hermann 95,796 27.
André Higelin 92,133 34.
Joseph Huber 88,119 39.
Jean Gounot
Léon Delsarte
Albert Séguin
Eugène Cordonnier
François Gangloff
Arthur Hermann
André Higelin
Joseph Huber
wielobój drużynowo 820,528 Silver medal.svg
Albert Séguin skok przez konia wzdłuż 9,450 13.
Jean Gounot 9,000 18.
Léon Delsarte 8,770 20.
François Gangloff 7,430 33.
André Higelin 7,130 40.
Eugène Cordonnier 5,630 51.
Joseph Huber 5,420 54.
Arthur Hermann 0,00 67.
Albert Séguin skok przez konia wszerz 10,000 Gold medal.svg
Jean Gounot 9,930 Silver medal.svg
François Gangloff 9,930 Silver medal.svg
Eugène Cordonnier 9,800 8.
André Higelin 9,700 14.
Joseph Huber 9,570 18.
Léon Delsarte 9,500 21.
Arthur Hermann 9,000 37.
Léon Delsarte ćwiczenia na poręczach 20,700 17.
Eugène Cordonnier 20,500 18.
Jean Gounot 20,150 25.
Albert Séguin 20,130 26.
François Gangloff 20,130 26.
Arthur Hermann 20,130 26.
Joseph Huber 19,980 29.
André Higelin 19,480 33.
André Higelin ćwiczenia na drążku 19,163 Bronze medal.svg
Jean Gounot 19,043 6.
François Gangloff 18,933 7.
Léon Delsarte 18,633 10.
Arthur Hermann 17,503 17.
Eugène Cordonnier 15,886 33.
Albert Séguin 15,683 36.
Joseph Huber 12,686 53.
Eugène Cordonnier ćwiczenia na kółkach 20,900 10.
Albert Séguin 20,633 12.
François Gangloff 20,603 13.
Léon Delsarte 20,566 14.
Jean Gounot 19,730 19.
Arthur Hermann 19,703 20.
Joseph Huber 19,033 24.
André Higelin 17,870 31.
Arthur Hermann ćwiczenia na koniu z łękami 19,460 9.
Eugène Cordonnier 19,190 11.
Jean Gounot 17,300 27.
François Gangloff 16,770 32.
Léon Delsarte 16,570 33.
Albert Séguin 16,430 34.
Joseph Huber 16,430 34.
André Higelin 12,790 49.
Albert Séguin wspinanie po linie 10 (7,4 s) Silver medal.svg
Jean Gounot 10 (8,4 s) 6.
Arthur Hermann 10 (8,4 s) 6.
Léon Delsarte 10 (8,8 s) 13.
Eugène Cordonnier 8 (9,4 s) 24.
André Higelin 6 (9,8 s) 35.
François Gangloff 5 (10,0 s) 39.
Joseph Huber 5 (10,2 s) 40.

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Xavier Lesage Plumard 265,8 Bronze medal.svg
Robert Wallon Magister 243,2 7.
Louis Saint-Fort Paillard Roitelet 237,0 10.
Antoine Bourcier Valentin 228,0 15.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Czas Miejsce
Skoki indywidualnie Pierre Clavé Le Trouvère 41,00 3:23,0 33.
Michel Bignon The Doctor DNF
Théophile Carbon Incas DNF
Henri de Royer-Dupré Rosette XIV DNF
Skoki drużynowo Pierre Clavé
Michel Bignon
Théophile Carbon
Henri de Royer-Dupré
jak wyżej DNF
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Michel Artola Almas 135,00 362,0 240,0 737,0 30.
Camille de Sartiges Spahis 128,0 DNF
Jean le Vavasseur Kurde 166,0 507,5 DNF
Louis Rigon Psyché 164,0 715,5 DNF
WKKW drużynowo Michel Artola
Camille de Sartiges
Jean le Vavasseur
Louis Rigon
jak wyżej DNF

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Armand Blanchonnet jazda indywidualna na czas 6:20:48,0 Gold medal.svg
René Hamel 6:30:51,6 Bronze medal.svg
Georges Wambst 6:38:34,4 8.
André Leducq 6:39:16,0 9.
Armand Blanchonnet
René Hamel
André Leducq
Georges Wambst
jazda drużynowa na czas 19:30:14,0 Gold medal.svg

Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce
sprint Lucien Michard Chile Alejandro Vida 1. N/A Dania Holger Guldager
Wielka Brytania George Owen
1. N/A Wielka Brytania Henry Fuller
Królestwo Włoch (1861–1946) Guglielmo Bossi
1. Francja Jean Cugnot
Holandia Jacob Meijer
3. Bronze medal.svg
Jean Cugnot Wielka Brytania George Owen
Łotwa Artūrs Zeiberliņš
1. N/A Stany Zjednoczone William Fenn
Belgia Pierre De Bruyne
1. N/A Australia George Dempsey
Szwajcaria Louis Mermillod
1. Francja Lucien Michard
Holandia Jacob Meijer
1. Gold medal.svg
tandemy Lucien Choury
Jean Cugnot
N/A 1. Dania Edmund Hansen, Dania Willy Hansen
Holandia Gerard Bosch van Drakestein, Holandia Maurice Peeters
1. Gold medal.svg
50 km Lucien Choury b.d b.d
Édouard Meunier b.d b.d
wyścig na dochodzenie drużynowo Lucien Choury
René Guillemin
René Hournon
Marcel Renaud
 Wielka Brytania 1. N/A  Szwajcaria 1. N/A  Polska 2.  Belgia[10] 2. 4.

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Maurice Degrelle 11,0 1. 11,0 2. 11,4 5. NQ
André Mourlon 11,0 1. 11,1 3. NQ
René Mourlon 11,0 2. 11,0 4. NQ
Albert Heisé 11,2 1. b.d 4. NQ
200 m André Mourlon 21,8 2. 22,1 2. 22,2 4. NQ
Joseph Jackson 22,8 1. b.d 3. NQ
Maurice Degrelle 22,6 1. 22,4 3. NQ
Pierre Parrain b.d 4. NQ
400 m Barthélémy Favodon 51,2 1. 50,9 3. NQ
Gaston Féry 51,1 2. 50,7 4. NQ
Raymond Fritz 51,0 2. 50,5 5. NQ
Raymond Jamois b.d 4. NQ
800 m Georges Baraton 1:59,2 2. N/A 1:57,6 7. NQ
René Wiriath 1:59,0 1. N/A 1:59,6 7. NQ
Louis Philipps 1:58,6 2. N/A b.d 8. NQ
Maurice Grosclaude b.d 4. N/A NQ
1500 m René Wiriath N/A 4:13,8 1. 4:02,8 10.
René Jubeau N/A 4:11,5 3. NQ
Louis Philipps N/A 4:13,4 4. NQ
Robert Chottin N/A 4:14,8 4. NQ
5000 m Lucien Dolquès N/A 16:03,0 5. NQ
Léonard Mascaux N/A 15:29,4 2. 15:39,0 9.
Maurice Norland N/A 15:41,4 5. NQ
Lucien Duquesne N/A 15:26,4 4. 15:32,6 7.
10 000 m Guillaume Tell N/A 32:12,0 7.
Robert Marchal N/A 32:33,0 9.
Henri Lauvaux N/A 32:48,0 11.
Gaston Heuet N/A 32:52,0 12.
3000 m z przeszkodami Paul Bontemps N/A 9:47,2 2. 9:45,2 Bronze medal.svg
Albert Isola N/A 9:57,8 1. 10:14,8 8.
Maurice de Coninck N/A 10:19,0 4. NQ
Georges Leclerc N/A 10:20,0 6. NQ
110 m przez płotki Gabriel Sempé 15,6 2. N/A 15,3 3. NQ
Gilbert Allart 16,2 2. N/A 16,2 5. NQ
Henri Bernard DNF N/A NQ
400 m przez płotki Géo André 56,0 1. N/A 56,7 2. 56,2 4.
Roger Viel 57,2 1. N/A 56,7 5 NQ
André Foussard 60,0 5. N/A NQ
Pierre Arnaudin DNF N/A NQ
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Maurice Degrelle
Albert Heisé
André Mourlon
René Mourlon
44,5 2. N/A 42,5 2. 42,2 5.
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Raymond Fritz
Gaston Féry
Francis Galtier
Barthélémy Favodon
3:30,0 1. N/A 3:23,4 5.
bieg 3000 m drużynowo Paul Bontemps
Armand Burtin
Léonard Mascaux
N/A 18 2. 31 4.
maraton Boughera El Ouafi N/A 2:54:19,6 7.
Jean-Baptiste Manhès N/A 3:00:34,0 12.
Mohammed Ghermati N/A 3:20:27,0 24.
Georges Verger N/A DNF
chód na 10 km Henri Clermont N/A b.d 5. 51:41,6 10.
François Decrombecque N/A DSQ NQ
bieg przełajowy Henri Lauvaux N/A 36:44,8 5.
Gaston Heuet N/A 37:52,0 10.
Maurice Norland N/A 41:48,3 15.
Robert Marchal N/A DNF
André Lauseig N/A DNF
Lucien Dolquès N/A DNF
bieg przełajowy drużynowo Henri Lauvaux
Gaston Heuet
Maurice Norland
N/A 20 Bronze medal.svg

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Louis Wilhelme 6,99 5. 6,99 5.
Marcel Guillouet 6,62 16. NQ
Louis-Henri Albinet 6,55 20. NQ
Paul Couillaud 6,22 24. NQ
trójskok Louis Wilhelme 12,66 17. NQ
André Clayeux NM NQ
skok wzwyż Pierre Lewden 1,83 1. 1,92 Bronze medal.svg
Pierre Guilloux 1,83 1. 1,85 7.
Édouard Barbazan 1,80 10. NQ
Édouard Dupiré NM NQ
skok o tyczce Paul Dufauret 3,55 8. NQ
Maurice Vautier 3,55 8. NQ
Marcel Muzard 3,40 11. NQ
Roger Duthil 3,40 11. NQ
pchnięcie kulą Raoul Paoli 13,535 9. NQ
Daniel Pierre 13,07 16. NQ
Maxime Bousselaire 12,265 22. NQ
rzut dyskiem Paul Béranger 38,93 14. NQ
Daniel Pierre 37,015 19. NQ
rzut młotem Robert Saint-Pé 36,27 10. NQ
Pierre Zaïdin 36,155 12. NQ
rzut oszczepem Taka N'Gangué 54,65 10. NQ
Taki N'Dio 48,92 19. NQ
Samba Ciré 48,65 20. NQ
Emmanuel Degland 48,57 21. NQ
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Léon Courtejaire pięciobój skok w dal 6,29 16 16.
rzut oszczepem 47,58 13 13.
Bieg na 200 m 24,6 20 20.
rzut dyskiem DNS
Bieg na 1500 m DNS
Finał 49 14.
Roger Viel skok w dal 5,92 25 25.
rzut oszczepem 42,58 19 19.
Bieg na 200 m 23,8 8 8.
rzut dyskiem DNS
Bieg na 1500 m DNS
Finał 52 16.
Gabriel Sempé dziesięciobój bieg 100 m 11,4 809,9 2.
skok w dal 6,08 627,60 27.
pchnięcie kulą 10,335 499,5 23.
skok wzwyż 1,65 608 16.
bieg 400 m 56,8 676,64 30.
rzut dyskiem 32,04 499,54 15.
bieg na 110 m przez płotki 17,2 791,0 10.
skok o tyczce 2,80 379,0 19.
rzut oszczepem DNF
bieg na 1500 m DNF
Finał DNF

Modern pentathlon pictogram.svg Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty M. Punkty Wynik M. Punkty Czas M. Punkty
Ivan Duranthon indywidualnie 182 4. 4 6:24,4 18. 18 17. 17,5 124 11. 11 13:08,6 4. 4 54,5 4.
Charles-Jean LeVavasseur 142 28. 28 6:08,6 13. 13 7. 7 103 19. 19,5 14:06,6 15. 15 82,5 12.
René Dignon 174 8. 8 8:00,0 34. 34 9. 9 64,5 31. 31 14:12,4 17. 17 99 20.
Guillaume de Tournemire 134 31. 31 7:39,4 29. 29 6. 6 122 13. 13 15:22,0 28. 28 107 23.

Football pictogram.svg Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja mężczyzn

Runda 2.

27 maja 1924
17:00
Francja  7–0  Łotwa Stade de Paris  
Crut Gol 17'28'55'
Nicolas Gol 25'50'
Boyer Gol 71'87'
Report Widzów: 15,000
Sędzia: Henri Christophe (BEL)

Ćwierćfinały

1 czerwca 1924
16:00
Francja  1–5  Urugwaj Stade Olympique, Colombes  
Nicolas Gol 12' Report Scarone Gol 2'24'
Petrone Gol 58'68'
Romano Gol 83'
Widzów: 45,000
Sędzia: P. Chr. Andersen (NOR)

Reprezentacja Francji została sklasyfikowana na 5. miejscu.

Water polo pictogram.svg Piłka wodna[edytuj | edytuj kod]

Turniej główny Runda 1.

Ćwierćfinał

Półfinał

Finał

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Édouard Vanzeveren 1:06,8 3. NQ
Henri Padou 1:05,0 4. NQ
Emil Zeibig 1:08,0 4. NQ
400 m dowolnym Salvator Pélégry 5:56,2 4. NQ
Édouard van Zeveren 5:59,8 4. NQ
1500 m dowolnym Salvator Pélégry 24:07,6 3. NQ
Jean Rebeyrol 24:46,4 4. NQ
Gustave Klein DNF NQ
100 m grzbietowym Emil Zeibig 1:22,4 2. 1:23,4 3. NQ
Maurice Ducos 1:25,0 4. NQ
René Paulus 1:28,0 5. NQ
200 m klasycznym Henri Bouvier 3:07,8 3. NQ
Marius Zwiller 3:11,2 5. NQ
Georges Vallerey 3:11,2 6. NQ
4 × 200 m dowolnym Guy Middleton
Henri Padou
Édouard Vanzeveren
Emil Zeibig
10:41,4 1. 10:39,4 3. NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Mariette Protin 1:22,2 2. 1:22,8 4. NQ
Ernestine Lebrun 1:23,4 3. NQ
400 m dowolnym Mariette Protin 6:58,2 2. 6:56,6 5. NQ
Gilberte Mortier 7:35,0 4. NQ
Ernestine Lebrun 7:06,4 5. NQ
100 m grzbietowym Alice Stoffel 1:44,0 4. N/A NQ
Lucienne Rouet 1:43,8 5. N/A NQ
200 m klasycznym Odette Monard 3:48,4 4. N/A NQ
Alice Stoffel 3:48,0 5. N/A NQ
Sophie Kieffert-Porte 3:43,6 5. N/A| NQ
4 × 100 m dowolnym Ernestine Lebrun
Gilberte Mortier
Bienna Pélégry
Mariette Protin
N/A| 5:43,4 5.

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Wyciskanie jednorącz Podrzut jednorącz Rwanie Wyciskanie oburącz Podrzut Oburącz Łącznie Pozycja
waga piórkowa Maurice Martin 60 kg 62,5 kg 75 kg 82,5 kg 105 kg 375 kg 4.
Raymond Suvigny 50 kg 65 kg 70 kg 80 kg 100 kg 365 kg 10.
René Catalas 55 kg 70 kg 70 kg 70 kg 95 kg 360 kg 11.
waga lekka Edmond Décottignies 70 kg 92,5 kg 77,5 kg 85 kg 115 kg 440 kg Gold medal.svg
André Delloue 62,5 kg 65 kg 72,5 kg 87,5 kg 112,5 kg 400 kg 11.
waga średnia Roger François 70 kg 80 kg 87,5 kg 87,5 kg 117,5 kg 442,5 kg 6.
Pierre Vibert 72,5 kg 75 kg 80 kg 85 kg 115 kg 427,5 kg 8.
Léon Vandeputte 77,5 kg 85 kg NM 90 kg 120 kg 372,5 kg 21.
waga półciężka Charles Rigoulot 87,5 kg 92,5 kg 85 kg 102,5 kg 135 kg 502,5 kg Gold medal.svg
Alfred Louncke 70 kg 90 kg 85 kg 95 kg 120 kg 460 kg 10.
André Rolet 62,5 kg 84,5 kg 80 kg 87,5 kg 112,5 kg 430 kg 14.
waga ciężka Louis Dannoux 80 kg 95 kg 87,5 kg 100 kg 135 kg 497,5 kg 4.
Claudius Dutriève 75 kg 82,5 kg 90 kg 100 kg 120 kg 467,5 kg 8.
René Dupont 70 kg 77,5 kg 77,5 kg 90 kg 125 kg 440 kg 15.

Polo pictogram.svg Polo[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

  • Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone – Francja Francja 13:1
  • Wielka Brytania Wielka Brytania – Francja Francja 16:2
  • Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Hiszpania – Francja Francja 15:1
  • Argentyna Argentyna – Francja Francja 15:2

Drużyna Francji zajęła 5. miejsce

Rugby union pictogram.svg Rugby union[edytuj | edytuj kod]

4 maja 1924
15:30
sędzia: Jacques Muntz
 Francja 61 – 3  Rumunia Stade olympique de Colombes, Colombes
widzów: 13 654

Punkty: Béhotéguy 9 (2P, K)
Dupouy 6 (2P)
Etcheberry 3 (P)
Gérintès 6 (2P)
Got 6 (2P)
Jauréguy 12 (4P)
Béguet 19 (8pd, K)

(19–3)
Relacja
Punkty: Florian 3 (K)



18 maja 1924
15:30
sędzia: Albert Freethy
 Francja 3 – 17  Stany Zjednoczone Stade olympique de Colombes, Colombes
widzów: 21 389

Punkty: Galau 3 (P)

(0–3)
Relacja
Punkty: Farish 6 (2P)
Mannelli 3 (P)
Patrick 3 (P)
Rogers 3 (P)
Doe 2 (pd)


Reprezentacja Francji zdobyła srebrny medal.

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Eugène Lenormand 435,6 3. 437,7 5.
André Cochinal 374,2 4. NQ
Étienne Vincent 354 6. NQ
trampolina 3m Rémi Weil 497,9 4. NQ
Paul Raeth 455,5 4. NQ
Antoine Jacob 425,4 5. NQ
skoki standard i dowolne Raymond Vincent 155 3. 144 5.
Émile Dauvet 147 4. NQ
Georges Garreau 127 5. NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3m Louise Lenormand 313,0 5. NQ
Suzanne Raeth 274,0 6. NQ
Eugenie Briollet 235,2 8. NQ

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkostrzelny 25 m André de Castelbajac 18 6.
André de Schonen 17 9.
Charles Riotteau 16 21.
Georges de Crequi-Montfort 16 21.
karabin małokalibrowy leżąc 50 m Pierre Coquelin de Lisle 398 WR Gold medal.svg
Émile Rumeau 387 20.
Georges Bordier 383 31.
karabin dowolny 600 m leżąc Albert Courquin 90 6.
Émile Rumeau 86 10.
Georges Roes DNF
karabin dowolny drużynowo Émile Rumeau
Albert Courquin
Pierre Hardy
Georges Roes
Paul Colas
646 Silver medal.svg
runda pojedyncza - sylwetka jelenia Jules Mahieu 32 17.
Michel Adelon 28 23.
Eugène Duflot 27 24.
André Chauvet 26 26.
runda podwójna - sylwetka jelenia Michel Adelon 52 21.
André Chauvet 51 22.
Jules Mahieu 42 25.
Eugène Duflot 40 28.
trap indywidualnie Léon Deloy 95 9.
Jacques d'Imecourt b.d b.d
trap drużynowo Léon Deloy
Jean de Beaumont
Marcel de Lambertye
Louis de Bourbon-Busset
Georges de Baudus
René Texier
320 11.

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Roger Ducret Belgia Paul Anspach
Wielka Brytania Robert Frater
Argentyna Pedro Nazar
Szwajcaria Frédéric Fitting
Grecja Theodoros Foustanos
Urugwaj Conrado Rolando
Kuba Eduardo Alonso
Pierwsza Republika Czechosłowacka Josef Javůrek
N/A Stany Zjednoczone George Calnan
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Domingo Garcia
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Dania Ivan Osiier
Belgia Charles Delporte
Szwecja Gustaf Lindblom
Królestwo Egiptu Krikor Agathon
Portugalia Frederico Paredes
Wielka Brytania Martin Holt
Królestwo Włoch (1861–1946) Renzo Compagna
Francja Gaston Cornereau
Belgia Charles Delporte
Belgia Léon Tom
Szwecja Nils Hellsten
Portugalia Mário de Lopez
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Szwajcaria Henri Jacquet
Dania Ivan Osiier
Szwajcaria Frédéric Fitting
Belgia Charles Delporte
Belgia Paul Anspach
Szwecja Nils Hellsten
Francja Émile Cornereau
Francja Armand Massard
Królestwo Włoch (1861–1946) Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Belgia Léon Tom
Dania Peter Ryefelt
Królestwo Włoch (1861–1946) Renzo Compagna
Belgia Ernest Gevers
Silver medal.svg
Gaston Cornereau Norwegia Sigurd Akre
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Willem Hubert
Argentyna Wenceslao Paunero
Dania Peter Ryefelt
Stany Zjednoczone Arthur Lyon
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Czechy Jan Tille
N/A Kuba Ramón Fonst
Szwecja Carl Gripenstedt
Szwajcaria Henri Jacquet
Stany Zjednoczone George Breed
Belgia Léon Tom
Dania Peter Ryefelt
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Wouter Brouwer
Argentyna Pedro Nazar
Królestwo Włoch (1861–1946) Renzo Compagna
Belgia Léon Tom
Belgia Charles Delporte
Francja Roger Ducret
Szwecja Nils Hellsten
Portugalia Mário de Lopez
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Szwajcaria Henri Jacquet
Dania Ivan Osiier
Szwajcaria Frédéric Fitting
Belgia Charles Delporte
Francja Roger Ducret
Szwecja Nils Hellsten
Belgia Paul Anspach
Francja Armand Massard
Królestwo Włoch (1861–1946) Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Belgia Léon Tom
Dania Peter Ryefelt
Królestwo Włoch (1861–1946) Renzo Compagna
Belgia Ernest Gevers
4.
Armand Massard Szwajcaria Eugène Empeyta
Stany Zjednoczone Allan Milner
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Martin Holt
Argentyna Luis Lucchetti
Kuba Ramíro Mañalich
Kuba Salvador Quesada
Urugwaj Santos Ferreira
N/A Szwajcaria Frédéric Fitting
Królestwo Włoch (1861–1946) Renzo Compagna
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Portugalia Mário de Lopez
Stany Zjednoczone Allan Milner
Belgia Paul Anspach
Holandia Willem Hubert
Urugwaj Conrado Rolando
Wielka Brytania Robert Frater
Szwecja Bror Lagercrantz
Królestwo Włoch (1861–1946) Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Belgia Paul Anspach
Belgia Ernest Gevers
Dania Peter Ryefelt
Stany Zjednoczone Allan Milner
Wielka Brytania Charles Biscoe
Szwajcaria Eugene Empeyta
Kuba Ramón Fonst
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Domingo García
Szwecja Carl Gripenstedt
Belgia Charles Delporte
Francja Roger Ducret
Szwecja Nils Hellsten
Francja Émile Cornereau
Belgia Paul Anspach
Królestwo Włoch (1861–1946) Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Belgia Léon Tom
Dania Peter Ryefelt
Królestwo Włoch (1861–1946) Renzo Compagna
Belgia Ernest Gevers
5.
Georges Buchard Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Domingo García
Kuba Ramón Fonst
Norwegia Raoul Heide
Szwajcaria Henri Jacquet
Szwecja Bror Lagercrantz
Holandia Jan de Beaufort
Dania Jens Berthelsen
Argentyna Francisco Bollini
Portugalia António de Castro
N/A Belgia Ernest Gevers
Szwajcaria Eugene Empeyta
Szwecja Nils Hellsten
Królestwo Włoch (1861–1946) Virgilio Mantegazza
Wielka Brytania Charles Biscoe
Królestwo Egiptu Joseph Misrahi
Norwegia Sigurd Akre
Holandia Pieter von Boven
Argentyna Wenceslao Paunero
Królestwo Włoch (1861–1946) Virgilio Mantegazza
Belgia Paul Anspach
Francja Armand Massard
Belgia Ernest Gevers
Dania Peter Ryefelt
Stany Zjednoczone Allan Milner
Wielka Brytania Charles Biscoe
Szwajcaria Eugene Empeyta
Kuba Ramón Fonst
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Domingo García
Szwecja Carl Gripenstedt
Belgia Charles Delporte
Francja Roger Ducret
Szwecja Nils Hellsten
Francja Émile Cornereau
Francja Armand Massard
Królestwo Włoch (1861–1946) Virgilio Mantegazza
Belgia Paul Anspach
Belgia Léon Tom
Dania Peter Ryefelt
Królestwo Włoch (1861–1946) Renzo Compagna
Belgia Ernest Gevers
7.
szpada drużynowo Lucien Gaudin
Géorges Buchard
Roger Ducret
Georges Tainturier
André Labatut
Alexandre Lippmann
 Stany Zjednoczone
 Szwecja

W
N/A  Włochy
 Holandia

W
 Portugalia
 Stany Zjednoczone

W
 Belgia
 Włochy
 Portugalia
W
R
W
Gold medal.svg
floret indywidualnie Roger Ducret Belgia Charles Crahay
Argentyna Roberto Larraz
Szwajcaria Eugene Empeyta
W
W
W
Stany Zjednoczone George Calnan
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Argentyna Horacio Casco
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Diego Díez
Szwajcaria John Albaret
P
W
P
W
W
Wielka Brytania Edgar Seligman
Belgia Charles Crahay
Stany Zjednoczone George Calnan
Dania Ivan Osiier
Portugalia Manuel Queiróz
P
W
P
W
W
Belgia Maurice Van Damme
Dania Ivan Osiier
Argentyna Roberto Larraz
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Juan Delgado
Austria Kurt Ettinger
W
P
W
W
W
Belgia Maurice Van Damme
Francja Philippe Cattiau
Francja Jacques Coutrot
Argentyna Roberto Larraz
Dania Ivan Osiier
Belgia Balthasar De Beukelaer
Wielka Brytania Edgar Seligman
W
W
W
W
W
W
Gold medal.svg
Jacques Coutrot Stany Zjednoczone Burke Boyce
Wielka Brytania Frederick Sherriff
Norwegia Sigurd Akre
Urugwaj Gilberto Tellechea
W
W
W
W
Argentyna Roberto Larraz
Belgia Balthasar De Beukelaer
Norwegia Johan Falkenberg
Holandia Paul Kunze
Wielka Brytania Frederick Sherriff
P
W
W
W
W
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Juan Delgado
Austria Kurt Ettinger
Belgia Maurice Van Damme
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Portugalia Gil de Andrade
W
P
P
W
W
Francja Philippe Cattiau
Wielka Brytania Edgar Seligman
Belgia Balthasar De Beukelaer
Stany Zjednoczone George Calnan
Norwegia Frithjof Lorentzen
P
P
W
W
W
Francja Roger Ducret
Francja Philippe Cattiau
Belgia Maurice Van Damme
Argentyna Roberto Larraz
Dania Ivan Osiier
Belgia Balthasar De Beukelaer
Wielka Brytania Edgar Seligman
P
P
P
W
W
W
4.
Philippe Cattiau Wielka Brytania Philip Doyne
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Diego Díez
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltán Schenker
Czechy František Dvořák
W
W
W
W
Belgia Émile Dufrance
Urugwaj Domingo Mendy
Dania Jens Berthelsen
Stany Zjednoczone Burke Boyce
W
W
W
W
Belgia Balthasar De Beukelaer
Argentyna Roberto Larraz
Norwegia Frithjof Lorentzen
Urugwaj Domingo Mendy
Dania Jens Berthelsen
W
W
W
W
W
Belgia Balthasar De Beukelaer
Wielka Brytania Edgar Seligman
Francja Jacques Coutrot
Stany Zjednoczone George Calnan
Norwegia Frithjof Lorentzen
W
W
W
W
W
Francja Roger Ducret
Belgia Maurice Van Damme
Francja Jacques Coutrot
Argentyna Roberto Larraz
Dania Ivan Osiier
Belgia Balthasar De Beukelaer
Wielka Brytania Edgar Seligman
P
W
W
W
W
W
Silver medal.svg
floret drużynowo Lucien Gaudin
Philippe Cattiau
André Labatut
Roger Ducret
Henri Jobier
Jacques Coutrot
Guy de Luget
Joseph Perotaux
 Węgry
 Hiszpania

W
N/A  Dania
 Stany Zjednoczone
W
W
 Węgry
 Argentyna
R
W
 Belgia
 Węgry
 Włochy
W
W
-
Gold medal.svg
szabla indywidualnie Roger Ducret N/A Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Robin Dalglish
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltán Schenker
Holandia Jan van der Wiel
Stany Zjednoczone Chauncey McPherson
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Manuel Toledo
W
W
W
W
W
W
Królestwo Włoch (1861–1946) Marcello Bertinetti
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltán Schenker
Holandia Adrianus de Jong
Argentyna Raúl Sola
Belgia Omer Berck
Wielka Brytania Robin Dalglish
Urugwaj Domingo Mendy
Stany Zjednoczone Laurence Castner
P
W
W
W
W
W
W
Królestwo Węgier (1920–1946) Sándor Pósta
Królestwo Węgier (1920–1946) János Garai
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltán Schenker
Holandia Adrianus de Jong
Dania Ivan Osiier
Francja Georges Conraux
Argentyna Horacio Casco
Królestwo Włoch (1861–1946) Oreste Puliti
Królestwo Włoch (1861–1946) Marcello Bertinetti
Królestwo Włoch (1861–1946) Bino Bini
Królestwo Włoch (1861–1946) Giulio Sarrocchi
P
W
W
P
W
W
W
Silver medal.svg
Georges Conraux N/A Urugwaj Héctor Belo
Królestwo Węgier (1920–1946) Sßndor Pˇsta
Belgia Charles Acke
Argentyna Ra˙l Sola
Wielka Brytania Cecil Kershaw
Dania Jens Berthelsen
W
P
P
W
W
W
Królestwo Włoch (1861–1946) Bino Bini
Dania Ivan Osiier
Królestwo Węgier (1920–1946) János Garai
Królestwo Węgier (1920–1946) Ödön von Tersztyánszky
Argentyna Carmelo Merlo
Belgia Jules Maés
Urugwaj Conrado Rolando
Urugwaj Pedro Mendy
Wielka Brytania Edgar Seligman
W
P
P
W
W
P
W
W
-
Królestwo Węgier (1920–1946) Sándor Pósta
Francja Roger Ducret
Królestwo Węgier (1920–1946) János Garai
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltán Schenker
Holandia Adrianus de Jong
Dania Ivan Osiier
Argentyna Horacio Casco
Królestwo Włoch (1861–1946) Oreste Puliti
Królestwo Włoch (1861–1946) Marcello Bertinetti
Królestwo Włoch (1861–1946) Bino Bini
Królestwo Włoch (1861–1946) Giulio Sarrocchi
P
P
P
P
P
W
W
7.
Marc Perrodon N/A Królestwo Włoch (1861–1946) Giulio Sarrocchi
Królestwo Węgier (1920–1946) Ödön von Tersztyánszky
Argentyna Carmelo Merlo
Wielka Brytania Archibald Corble
Stany Zjednoczone Arthur Lyon
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Fernando Guillén
Grecja Joanis Jeorjadis
P
W
W
W
W
W
W
Królestwo Włoch (1861–1946) Oreste Puliti
Królestwo Węgier (1920–1946) Sándor Pósta
Argentyna Horacio Casco
Królestwo Włoch (1861–1946) Giulio Sarrocchi
Urugwaj Héctor Belo
Belgia Robert Feyerick
Holandia Maarten van Dulm
Grecja Konstandinos Kodzias
P
P
P
P
P
P
W
W
NQ
szabla drużynowo Maurice Taillandier
Georges Conraux
Lionel Lifschitz
Marc Perrodon
Henri de Saint Germain
Jean-François Jannekeyn
 Hiszpania N/A  Czechy
 Dania
R
W
 Węgry
 Holandia
P
P
NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Lucienne Prost Wielka Brytania Muriel Freeman
Szwecja Hanna Olsen
Dania Ingeborg Buhl
Holandia Adriana Admiraal-Meijerink
Szwajcaria Judith Morgenthaler
P
W
W
W
W
Wielka Brytania Gladys Davies
Dania Grete Heckscher
Królestwo Węgier (1920–1946) Gizella Tary
Szwajcaria E. Fitting
Szwecja Ellen Hamilton
P
P
P
W
W
NQ
Fernande Tassy Dania Grete Heckscher
Królestwo Węgier (1920–1946) Gizella Tary
Stany Zjednoczone Adelaide Gehrig
Szwajcaria S. Bonnard
Wielka Brytania Alice Walker
P
P
W
W
W
Dania Ellen Osiier
Wielka Brytania Muriel Freeman
Dania Yutta Barding
Szwecja Hanna Olsen
Wielka Brytania Gladys Daniell
P
P
W
P
P
NQ
Marcelle Bory Wielka Brytania Gladys Daniell
Szwecja Ellen Hamilton
Dania Yutta Barding
Holandia Johanna de Boer
Polska Wanda Dubieńska
P
P
W
W
W
NQ
Yvonne Conte Dania Ellen Osiier
Wielka Brytania Gladys Davies
Szwajcaria E. Fitting
Szwecja Elsa Hellquist
Stany Zjednoczone Irma Hopper
Holandia Johanna Stokhuyzen-de Jong
P
P
P
W
W
W
NQ

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Henri Cochet N/A wolny los Związek Południowej Afryki Ivie Richardson
W 3:0
(6:3,6:4,6:4)
Japonia Masanosuke Fukuda
W 3:0
(6:2,6:1,6:3)
Stany Zjednoczone Richard N. Williams
W 3:1
(5:7,6:3,6:2,6:4)
Francja Jean Borotra
W 3:1
(6:2,5:7,6:2,6:3)
Stany Zjednoczone Vincent Richards
P 2:3
(4:6,4:6,7:5,6:2,2:6)
Silver medal.svg
Jean Borotra Japonia Asaji Honda
W 3:0
(6:3,6:3,7:5)
Chile Luis Torralva
W 3:0
(9:7,7:5,7:5)
Norwegia Jack Nielsen
W 3:0
(6:0,6:1,6:2)
Wielka Brytania Algernon Kingscote
W 3:0
(6:1,6:3,6:1)
Związek Południowej Afryki Sydney Jacob
W 3:1
(4:6,6:4,7:5,6::3)
Francja Henri Cochet
P 1:3
(2:6,7:5,2:6,3:6)
Królestwo Włoch (1861–1946) Umberto De Morpurgo
P[11] 2:3
(6:1,1:6,6:8,6:4,5:7)
4.
René Lacoste N/A Królestwo Węgier (1920–1946) Lajos Göncz
W 3:0
(6:0,6:0,6:1)
Czechy Jan Koželuh
W 3:0
(6:1,6:2,6:1)
Związek Południowej Afryki Patrick Spence
W 3:0
(6:2,6:0,6:1)
Stany Zjednoczone Vincent Richards
P 2:3
(6:8,6:4,6:1,2:6,3:6)
NQ 5.
Marcel Cousin Związek Południowej Afryki John Condon
W 3:1
(4:6,6:3,6:2,6:4)
Szwecja Charles Wennergren
W 3:0
(6:4,6:3,6:2)
Japonia Takeichi Harada
P 0:3
(w/o)
NQ 17.
debel (m) Jacques Brugnon
Henri Cochet
N/A Trójjedyne Królestwo Chorwacji, Slawonii i Dalmacji Aleksandar Đurđenski
Trójjedyne Królestwo Chorwacji, Slawonii i Dalmacji Iván Balás
W 3:0
(w/o)
Królestwo Włoch (1861–1946) Umberto De Morpurgo
Królestwo Włoch (1861–1946) Clemente Serventi
W 3:0
(6:2,6:4,6:2)
N/A Szwecja Henning Müller
Szwecja Charles Wennergren
W 3:0
(6:4,6:1,6:3)
Związek Południowej Afryki John Condon
Związek Południowej Afryki Ivie Richardson
W 3:1
(5:7,6:3,7:5,6:2)
Stany Zjednoczone Francis Hunter
Stany Zjednoczone Vincent Richards
P 2:3
(6:4,2:6,3:6,6:2,3:6)
Silver medal.svg
Jean Borotra
René Lacoste
N/A Belgia Stéphane Halot
Belgia Albert Lammens
W 3:0
(6:3,6:0,6:2)
Finlandia Arne Grahn
Finlandia Ernst Schybergson
W 3:0
(6:4,6:1,6:3)
N/A Związek Południowej Afryki Sayed Hadi
Związek Południowej Afryki David Rutnam
W 3:0
(6:2,6:2,6:3)
Stany Zjednoczone Francis Hunter
Stany Zjednoczone Vincent Richards
P 2:3
(2:6,3:6,6:0,7:5,3:6)
Związek Południowej Afryki John Condon
Związek Południowej Afryki Ivie Richardson
W[11] 3:0
(6:3,10:8,6:3)
Bronze medal.svg
singiel (k) Julie Vlasto N/A Norwegia Caroline Dahl
W 2:0
(6:1,6:0)
Stany Zjednoczone Eleanor Goss
W 2:1
(6:3,2:6,6:4)
N/A Wielka Brytania Dorothy Shepherd-Barron
W 2:0
(6:4,6:2)
Wielka Brytania Kathleen McKane
W 1:2
(0:6,7:5,6:1)
Stany Zjednoczone Helen Wills Moody
P 0:2
(2:6,2:6)
Silver medal.svg
Germaine Golding Szwecja Lily von Essen
W 2:0
(6:4,6:2)
Królestwo Włoch (1861–1946) Paola Bologna
W 2:0
(6:0,6:3)
Wielka Brytania Phyllis Covell
W 2:1
(6:3,3:6,6:2)
N/A Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Lilí Álvarez
W 2:0
(7:5,6:3)
Stany Zjednoczone Helen Wills Moody
P 0:2
(2:6,1:6)
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 1:2
(7:5,3:6,0:6)[11]
4.
Jeanne Vaussard N/A Norwegia Molla Mallory
P 0:2
(2:6,3:6)
NQ N/A NQ 17.
debel (k) Marguerite Billout
Yvonne Bourgeois
N/A Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Rosa Torras
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Lilí Álvarez
W 2:1
(2:6,6:3,6:4)
N/A Królestwo Włoch (1861–1946) Rosetta Gagliardi
Królestwo Włoch (1861–1946) Giulia Perelli
W 2:0
(7:5,6:1)
Wielka Brytania Phyllis Covell
Wielka Brytania Kathlen McKane
P 0:2
(2:6,2:6)
Wielka Brytania Dorothy Shepherd-Barron
Wielka Brytania Evelyn Colyer
P 0:2
(1:6,2:6)[11]
4.
Germaine Golding
Jeanne Vaussard
N/A wolny los N/A Wielka Brytania Dorothy Shepherd-Barron
Wielka Brytania Evelyn Colyer
P 0:2
(2:6,2:6)
NQ 5.
mikst Marguerite Billout
Jean Borotra
Stany Zjednoczone Marion Jessup
Stany Zjednoczone Vincent Richards
P 0:2
(3:6,1:6)
NQ N/A NQ 15.
Suzanne Lenglen
Henri Cochet
Stany Zjednoczone Hazel Wightman
Stany Zjednoczone Richard N. Williams
P 0:3
(w/o)
NQ N/A NQ 15.

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Półfinał Repasaż Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Marc Detton b.d 2. b.d 2. NQ
Dwójka podwójna Marc Detton
Jean-Pierre Stock
b.d 2. N/A 6:38,0 2. Silver medal.svg
dwójka bez sternika Maurice Bouton
Georges Piot
9:42,2 1. N/A 8:21,6 2. Silver medal.svg
dwójka ze sternikiem Eugène Constant
Marcel Lepan
Raymond Talleux
7:36,6 1. N/A b.d 4. 4.
Czwórka ze sternikiem Ernest Barberolle
Eugène Constant
Louis Gressier
Georges Lecointe
Raymond Talleux
7:10,0 1. N/A 7:21,6 2. Silver medal.svg
Czwórka bez sternika Théodore Cremnitz
Jean Camuset
Albert Bonzano
Henri Bonzano
b.d 2. N/A b.d 4. 4.
ósemka M. Baudechon
J. Betout
Louis Carlier
Michel Fourny
Henri Gatineau
André Lancelot
Henri Menard
André Oriol
Fernand Oriol
b.d 4. NQ

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Runda siódma Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga kogucia Théo Kueny Czechy Antonín Skopový
W
Belgia Pierre Slock
W
Norwegia Ragnvald Olsen
p
Austria Adolf Herschmann
p
NQ - 9.
Georges Appruzèze Estonia Anton Koolmann
p
Finlandia Anselm Ahlfors
p
NQ - 17.
styl klasyczny waga piórkowa Maurice Capron Belgia Lucien Bottin
W
Królestwo Włoch (1861–1946) Enrico Porro
W
Japonia Katsutoshi Naito
W
Szwecja Erik Malmberg
p
Norwegia Arthur Nord
p
NQ 6.
René Rottenfluc Estonia Osvald Käpp
p
Szwecja Konrad Svensson
p
NQ 18.
styl klasyczny waga lekka Paul Parisel Belgia Englebert Mollin
W
Królestwo Węgier (1920–1946) Mihály Matura
p
Austria Ludwig Sesta
p
NQ - 13.
Georges Metayer Estonia Albert Kusnets
p
Królestwo Włoch (1861–1946) Walter Ranghieri
p
NQ - 20.
styl klasyczny waga średnia Émile Clody Szwajcaria J. Grandjean
W
Turcja Tayyar Yalaz
p
Czechy Oldřich Pštros
p
NQ - 15.
Jean Domas Holandia Jan Reinderman
p
Królestwo Węgier (1920–1946) Ferenc Györgyei
p
wolny los Estonia Roman Steinberg
p
NQ - 9.
styl klasyczny waga półciężka Justinien Baumert Holandia Antonie Misset
p
Królestwo Egiptu Ibrahim Moustafa
p
NQ - 12.
Pierre Bonnefont Królestwo Węgier (1920–1946) István Dömény
p
Estonia Rudolf Loo
p
NQ - 12.
styl klasyczny waga ciężka Jean Deglane Dania Poul Hansen
W
Szwecja Claes Johansson
W
Królestwo Węgier (1920–1946) Ottó Szelky
W
Szwecja Ernst Nilsson
W
Królestwo Węgier (1920–1946) Rajmund Badó
W
Finlandia Edil Rosenqvist
W
- Gold medal.svg
Edmond Dame Austria Franz Mileder
W
Wolny los Królestwo Węgier (1920–1946) Rajmund Badó
p
Finlandia Edil Rosenqvist
p
NQ - 5.
Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga kogucia Jules Bouquet N/A Szwecja Axel Larsson
p
NQ 9.
Gaston Ducayla N/A Finlandia Kaarlo Mäkinen
p
NQ Wielka Brytania Harold Sansum
W[12]
Stany Zjednoczone Bryant Hines
p[12]
5.
styl wolny waga piórkowa Charles Delmas N/A Szwecja Nils Nilsson
W
Finlandia Edvard Huupponen
p
NQ 6
Maurice Guinard Finlandia Edvard Huupponen
p
NQ 8.
styl wolny waga lekka Émile Pouvroux N/A Belgia Herman Van Duyzen
W
Stany Zjednoczone Russell Vis
p
Finlandia Arvo Haavisto
p[12]
NQ 5.
Étienne Jourdain N/A Królestwo Włoch (1861–1946) Riccardo Pizzocaro
W
Finlandia Volmar Wikström
p
Wielka Brytania George Gardiner
p[12]
NQ 5.
styl wolny waga półśrednia Marcel Dupraz N/A Belgia Hyacinthe Roosen
p
NQ 12.
G. Fichu N/A Szwajcaria Hermann Gehri
p
NQ Stany Zjednoczone William Johnson
p[12]
NQ 10.
styl wolny waga średnia R. Durr N/A Finlandia Johan Penttilä
p
NQ 11.
styl wolny waga półciężka J. Baillot N/A Kanada George Rumple
p
NQ 11.
Marcel Kappeler N/A Królestwo Włoch (1861–1946) Fabio del Genovese
p
NQ 11.
styl wolny waga ciężka Edmond Dame N/A Szwajcaria Henri Wernli
p
NQ 4.

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig III
miejsce
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Albert Michelet monotyp olimpijski 4. 5. N/A NQ 9.
Edmond Moussié
Georges Herpin
Henri Louit
klasa 6 metrów 8. 3. 5. NQ 6.
Louis Breguet
Pierre Gauthier
Robert Girardet
André Guerrier
Georges Mollard
klasa 8 metrów 1. 5. 2. 3. 2. 5 Bronze medal.svg

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Cycling - Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-12-30].
  2. Water Polo - Men's Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-12-30].
  3. a b Weighlifting - Olympic Games 1924 rersults (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-12-30].
  4. a b Shooting sports - Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-12-30].
  5. Tennis - Tournament Men's Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-12-30].
  6. a b Tennis Tournament Men's Olympic Games Doubles 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-12-30].
  7. Tennis - Tournament Women’s Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-12-30].
  8. a b c Rowing - Olympic Games 1924 - results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-12-30].
  9. a b c Athletics - Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-12-30].
  10. Wyścig o brązowy medal.
  11. a b c d Mecz o brązowy medal.
  12. a b c d e Walka rozegrana w turnieju o srebrny medal.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]