Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Holandia
Kod MKOl NED
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Chorąży Adrianus de Jong[1]
Liczba zawodników 177 w 81 konkurencjach w 17 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 9.
Złoto
4
Srebro
1
Brąz
5
Razem
10
Ko Willems, zdobywca złotego medalu podczas igrzysk
Dolf van der Voort van Zijp, zdobywca dwóch złotych medali

Holandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 177 zawodników: 168 mężczyzn i 9 kobiet. Był to 5. start reprezentacji Holandii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Najstarszym holenderskim olimpijczykiem biorącym udział w tych igrzyskach olimpijskich był 46-letni jeździec Jan van Reede, zaś najmłodszym 15-letni bokser, Huub Baarsgarst.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data

Złoto
Ko Willems
Kolarstwo
50 km mężczyzn 27 lipca

Złoto
Dolf van der Voort van Zijp
Jeździectwo
WKKW – indywidualnie 26 lipca

Złoto
Antonius Colenbrander
Gerard de Kruijff
Charles Pahud de Mortanges
Dolf van der Voort van Zijp

Jeździectwo
WKKW – drużynowo 26 lipca

Złoto
Teun Beijnen
Willy Rösingh

Wioślarstwo
dwójka bez sternika 17 lipca

Srebro
Jaap Meijer
Kolarstwo
Sprint 27 lipca

Brąz
Jan de Vries
Jaap Boot,
Harry Broos
Rinus van den Berge

Lekkoatletyka
Sztafeta 4 × 100 m 13 lipca

Brąz
Gerard Bosch van Drakestein
Maurice Peeters

Kolarstwo
tandemy 27 lipca

Brąz
Adrianus de Jong
Jetze Doorman
Hendrik Scherpenhuijzen
Jan van der Wiel
Maarten van Dulm
Henri Wijnoldy-Daniëls

Szermierka
szabla drużynowo 15 lipca

Brąz
Johan Carp
Anthonij Guépin
Jan Vreede

Żeglarstwo
6 metrów 26 lipca

Brąz
Kea Bouman
Hendrik Timmer

Tenis
Gra mieszana 21 lipca

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
3.miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Leo Turksma waga musza BYE Wielka Brytania James McKenzie
P
NQ
Arij Smit waga kogucia BYE Wielka Brytania Alf Barber
P
NQ
Herman Levij waga piórkowa BYE Stany Zjednoczone Joseph Salas
P
NQ
Huub Huizenaar waga lekka Australia Charles Sinclair
P
NQ
Ko Cornelissen waga półśrednia Norwegia Alf Pedersen
W
Irlandia Patrick Dwyer
P
NQ
Louis Meeuwessen waga średnia Norwegia Øivind Jensen
P
NQ
Karel Miljon waga półciężka Wielka Brytania Harry Mitchell
P
NQ
Henk de Best waga ciężka A/A BYE Dania Robert Larsen
W
Dania Søren Petersen
P
Argentyna Alfredo Porzio
P
4.

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Jan van Reede Slieve-Gallion 232,0 14.
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Dolf van der Voort van Zijp Silver Piece 174 1402,0 400 1976,0 Gold medal.svg
Charles Pahud de Mortanges Johnny Walker 174 1334,0 320 1828,0 4.
Gerard de Kruijff Addio 170 1303,5 20 1493,5 13.
Antonius Colenbrander King of Hearts 177 595,5 180 952,5 25.
WKKW drużynowo Dolf van der Voort van Zijp
Charles Pahud de Mortanges
Gerard de Kruijff
Antonius Colenbrander
jak wyżej punktacja jak wyżej 5297,5 Gold medal.svg

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Cor Heeren jazda indywidualna na czas (m) 6:41:50,8 13.
Jan Maas 6:51:05,0 19.
Philippus Innemee 7:04:32,0 26.
Martinus Vlietman 7:07:32,4 29.
Cor Heeren
Jan Maas
Philippus Innemee
Martinus Vlietman
jazda drużynowa na czas (m) 20:37:27,8 6.

Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce
Czas
sprint Maurice Peeters b.d 1. N/A Australia George Dempsey
Królestwo Węgier (1920–1946) János Grimm
2. Zjednoczone Królestwo Włoch Guglielmo Bossi
Dania Willy Hansen
Czechy Miloš Knobloch
2. NQ
Jacob Meijer Szwajcaria Louis Mermillod
Królestwo Węgier (1920–1946) Ferenc Uhereczky
1. N/A Dania Willy Hansen
Czechy Miloš Knobloch
1. N/A] Dania Holger Guldager
Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Del Grosso
1. Francja Lucien Michard
Francja Jean Cugnot
2. Silver medal.svg
tandemy Gerard Bosch van Drakestein
Maurice Peeters
Królestwo Węgier (1920–1946) János Grimm, Królestwo Węgier (1920–1946) Ferenc Uhereczky 1. N/A Francja Lucien Choury, Francja Jean Cugnot
Dania Edmund Hansen, Dania Willy Falck Hansen
3. Bronze medal.svg
50 km Ko Willems N/A 1:18:24,0 Gold medal.svg
Johannes Maas N/A b.d 7.
Wyścig drużynowy na dochodzenie Gerard Bosch
Jan Maas
Simon van Poelgeest
Franciscus Waterreus
 Belgia b.d 2. N/A NQ

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Harry Broos 11,0 1. 11,1 3. NQ
Johannes van Kampen 11,2 2. b.d 3. NQ
Rinus van den Berge 11,1 2. b.d 4. NQ
Frits Lamp b.d 3. NQ
200 m Harry Broos 22,6 1. b.d 5. NQ
Rinus van den Berge b.d 2. b.d 6. NQ
Jan de Vries 23,2 3. NQ
Johannes van Kampen 23,1 4. NQ
400 m Adriaan Paulen 52,0 2. 49,0 1. 48,2 4. NQ
Wim Bolten 53,0 3. NQ
Wim Kat 51,8 3. NQ
Menso Menso b.d 4. NQ
800 m Adriaan Paulen 1:59,2 1. N/A 1:58,8 4. NQ
Menso Menso b.d 5. N/A NQ
Wim Bolten DNF N/A NQ
1500 m Jan Zeegers N/A 4:21,0 4 NQ
5000 m N/A b.d 6. NQ
3000 m z przeszkodami N/A DNF NQ
110 m przez płotki Oscar van Rappard b.d 2. N/A b.d 4. NQ
Lau Spel b.d 4. N/A NQ
400 m przez płotki Oscar van Rappard b.d 5. N/A NQ
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Jaap Boot
Harry Broos
Jan de Vries
Rinus van den Berge
42,0 1. N/A 42,2 1. 41,8 Bronze medal.svg
maraton Cornelis Brouwer N/A DNF
Teun Sprong N/A DNF
chód na 10 km Henk Keemink N/A DSQ NQ

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Jaap Boot 6,86 2. NQ
Hannes de Boer NM - NQ
trójskok Wim Peters 13,86 11. NQ
skok o tyczce Harry de Keijser 3,40 11. NQ
rzut młotem Henk Kamerbeek NM - NQ
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Harry de Keijser pięciobój skok w dal 6,19 20 20.
rzut oszczepem 44,07 17 17.
Bieg na 200 m 24,2 15 15.
rzut dyskiem DNS
Bieg na 1500 m DNS
Finał 52 18.
dziesięciobój bieg 100 m 11,4 809,6 2.
skok w dal 6,00 608,00 29.
pchnięcie kulą 11,31 597,0 10.
skok wzwyż 1,60 538 21.
bieg 400 m 54,6 759,36 18.
rzut dyskiem 38,41 741,60 1.
bieg na 110 m przez płotki 19,0 620 23.
skok o tyczce 3,50 757,0 2.
rzut oszczepem 44,66 550,65 11.
bieg na 1500 m 5:15,4 528,4 17.
Finał 6509,61 10.

Modern pentathlon pictogram.svg Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty M. Punkty Wynik M. Punkty Czas M. Punkty
Christiaan Tonnet indywidualnie 154 22. 22 6:03,4 12. 12 13. 13,5 112,5 16. 16 12:49,0 2. 2 65,5 8.
Carolus Stoffels 180 6. 6 6:38,2 23. 23 26. 26,5 97,5 23. 23 14:50,0 24. 24 102,5 22.
Karel, Jonkheer van den Brandeler 146 23. 23 6:56,4 27. 27 19. 19,5 130 7. 7 16:46,0 37. 37 113,5 27.
Barent Momma 172 11. 11 7:40,4 30. 30 30. 30,5 75 30. 30 15:25,0 29. 29 130,5 31.

Football pictogram.svg Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja mężczyzn

Runda 2.

27 maja 1924
16:00
Holandia  6–0  Rumunia Stade Olympique, Colombes  
Hurgronje Gol 8'
Pijl Gol 32'52'66'68'
de Natris Gol 69' (k.)
Report Widzów: 1000
Sędzia: Felix Herren (SUI)

Ćwierćfinały

2 czerwca 1924
17:00
Holandia  2–1 (dogrywka)  Irlandia Stade de Paris  
Formenoy Gol 7'104' Report Ghent Gol 33' Widzów: 2000
Sędzia: Heinrich Retschury (AUT)

Półfinał

6 czerwca 1924
17:00
Urugwaj  2–1  Holandia Stade Olympique, Colombes  
Cea Gol 62'
Scarone Gol 81' (k.)
Report Pijl Gol 32' Widzów: 40 000
Sędzia: Georges Vallat (FRA)

Mecz o 3.miejsce

8 czerwca 1924
16:00
Szwecja  1–1  Holandia Stade Olympique, Colombes  
Kaufeldt Gol 44' Report le Fèvre Gol 77' Widzów: 9915
Sędzia: Heinrich Retschury (AUT)

9 czerwca 1924
14:30
Szwecja  3–1  Holandia Stade Olympique, Colombes  
Rydell Gol 34'77'
Lundquist Gol 42'
Report Formenoy Gol 43' (k.) Widzów: 40 522
Sędzia: Youssuf Mohamed (EGY)

Reprezentacja Holandii zajęła 4. miejsce

Water polo pictogram.svg Piłka wodna[edytuj | edytuj kod]

Turniej główny

1 Runda[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Turniej o serbrny medal

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Holandii została sklasyfikowana na 7. miejscu.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Gé Dekker 1:11,8 5. NQ
Pieter Jacobszoon 1:12,2 5. NQ
400 m dowolnym Jakob Köhler 6:20,4 5. NQ
100 m grzbietowym Aart van Wilgenburg 1:24,6 3. NQ
Pieter van Senus 1:24,8 3. NQ
200 m klasycznym Gerlacus Moes 3:18,8 4. NQ
4 × 200 m dowolnym Gé Dekker
Otto Hoogesteyn
Sjaak Köhler
Frits Schutte
11:05,2 2. 11:29,0 4. NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Maria Vierdag 1:22,0 3. 1:21,2 4. NQ
400 m dowolnym Truus Klapwijk 7:15,0 3. NQ
Maria Vierdag 7:02,4 4. NQ
200 m klasycznym Marie Baron DSQ NQ
4 × 100 m dowolnym Marie Baron
Truus Klapwijk
Rie Vierdag
Ada Bolten
N/A 5:45,8 6.

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Wyciskanie jednorącz Podrzut jednorącz Rwanie Wyciskanie oburącz Podrzut oburącz Łącznie Pozycja
waga lekka Guus Scheffer 62,5 kg 80 kg 80 kg 82,5 kg 110 kg 415 kg 7.
waga półciężka Jan Verheijen 72,5 kg 77,5 kg 87,5 kg 90 kg 120 kg 447,5 kg 12.
waga ciężka Ab Oord 70 kg 75 kg 92,5 kg 90 kg 120 kg 447,5 kg 14.

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Henk Lotgering 303 6. NQ
Henk Hemsing 303 6. NQ
trampolina 3m Henk Lotgering 459,2 5. NQ
Henk Hemsing 455,2 3. 490,8 8.
skoki standard i dowolne Henk Lotgering 116 7. NQ
Henk Hemsing 94 8. NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3m Truus Klapwijk 287,3 6. NQ
Hendrika Bante 270,6 7. NQ

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkostrzelny 25m François Marits 16 21.
Dingenis de Wilde 15 30.
Sikke Bruinsma 15 15.
Jan van Balkum 13 40.
karabin dowolny leżąc 600 m Hendrik de Grijff 76 45.
Johannes Scheuter 64 63.
Carel de Iongh 62 65.
Albert Langereis 55 69.
karabin dowolny drużynowo Albert Langereis
Carel de Iongh
Gerrit Bouwhuis
François Kortleven
Adrianus van Korlaar
458 16.

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Willem Hubert van Blijenburgh Norwegia Sigurd Akre
Portugalia Ruimondo Ferro
Francja Émile Cornereau
Argentyna Wenceslao Paunero
Dania Peter Ryefelt
Stany Zjednoczone Arthur Lyon
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Czechy Jan Tille
N/A Szwajcaria FrÚdÚric Fitting
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Portugalia Mßrio de Lopez
Stany Zjednoczone Allan Milner
Francja Armand Massard
Belgia Paul Anspach
Urugwaj Conrado Rolando
Wielka Brytania Robert Frater
Szwecja Bror Lagercrantz
NQ
Wouter Brouwer Szwecja Nils Hellsten
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Belgia Léon Tom
Portugalia Mßrio de Lopez
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Urugwaj HÚctor Belo
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) FÚlix de PomÚs
Norwegia Frithjof Lorentzen
Królestwo Egiptu Ahmed Hassanein
N/A Kuba Ramón Fonst
Szwecja Carl Gripenstedt
Szwajcaria Henri Jacquet
Stany Zjednoczone George Breed
Francja Émile Cornereau
Dania Peter Ryefelt
Portugalia Ruimondo Ferro
Belgia Léon Tom
Argentyna Pedro Nazar
NQ
Pieter van Boven Stany Zjednoczone George Calnan
Szwecja Gustaf Lindblom
Grecja Konstantinos Nikolopoulos
Królestwo Egiptu Joseph Misrahi
Portugalia Frederico Paredes
Belgia Ernest Gevers
Dania Viggo Stilling-Andersen
Norwegia Johan Falkenberg
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Carlos Miguel
N/A Francja Georges Buchard
Szwajcaria Eugene Empeyta
Szwecja Nils Hellsten
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Wielka Brytania Charles Biscoe
Królestwo Egiptu Joseph Misrahi
Norwegia Sigurd Akre
Belgia Ernest Gevers
Argentyna Wenceslao Paunero
NQ
Jan de Beaufort Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Domingo García
Kuba Ramón Fonst
Norwegia Raoul Heide
Szwajcaria Henri Jacquet
Szwecja Bror Lagercrantz
Francja Georges Buchard
Dania Jens Berthelsen
Argentyna Francisco Bollini
Portugalia António de Castro
N/A NQ
szpada drużynowo Jan de Beaufort
Wouter Brouwer
Adrianus de Jong
Pieter van Boven
Henri Wijnoldy-Daniëls
Willem Hubert van Blijenburgh
 Portugalia
 Urugwaj
 Dania
W
W
P
N/A  Francja
 Włochy
P
P
NQ
floret indywidualnie Nicolaas Nederpeld Szwajcaria Édouard Fitting Belgia Maurice Van Damme
Norwegia Frithjof Lorentzen
Portugalia Gil de Andrade
Urugwaj Pedro Mendy
Stany Zjednoczone Harold Bloomer
P
P
P
W
P
NQ
Paul Kunze Dania Jens Berthelsen
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Santiago García
P
W
Argentyna Roberto Larraz
Francja Jacques Coutrot
Belgia Balthasar De Beukelaer
Norwegia Johan Falkenberg
Wielka Brytania Frederick Sherriff
P
P
P
P
W
NQ
Adrianus de Jong Wielka Brytania Edgar Seligman
Stany Zjednoczone George Calnan
Dania Erik Sjøqvist
Hiszpania Félix de Pomés
P
P
W
W
Wielka Brytania Edgar Seligman
Dania Ivan Osiier
Austria Kurt Ettinger
Szwajcaria Frédéric Fitting
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Santiago García
P
P
P
P
W
NQ
floret drużynowo Arianus de Jong
Paul Kunze
Félix Vigeveno
Henri Wijnoldy-Daniëls
Nicolaas Nederpeld
 Argentyna
 Stany Zjednoczone
P
P
N/A NQ
szabla indywidualnie Adrianus de Jong N/A Grecja Konstantinos Kotzias
Królestwo Węgier (1920–1946) János Garai
Urugwaj Pedro Mendy
Norwegia Sigurd Akre
Turcja Fuat Balkan
W
W
W
P
W
Francja Roger Ducret
Zjednoczone Królestwo Włoch Marcello Bertinetti
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltßn Schenker
Belgia Omer Berck
Argentyna Raúl Sola
Wielka Brytania Robin Dalglish
Urugwaj Domingo Mendy
Stany Zjednoczone Laurence Castner
P
W
P
P
W
W
W
W
Królestwo Węgier (1920–1946) Sándor Pósta
Francja Roger Ducret
Królestwo Węgier (1920–1946) János Garai
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltán Schenker
Dania Ivan Osiier
Francja Georges Conraux
Argentyna Horacio Casco
Zjednoczone Królestwo Włoch Oreste Puliti
Zjednoczone Królestwo Włoch Marcello Bertinetti
Zjednoczone Królestwo Włoch Bino Bini
Zjednoczone Królestwo Włoch Giulio Sarrocchi
P
W
P
P
W
W
W



5.
Maarten van Dulm N/A Zjednoczone Królestwo Włoch Marcello Bertinetti
Stany Zjednoczone Laurence Castner
Belgia Omer Berck
Chile Rafael Fernßndez
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Julißn de Olivares
P
P
P
W
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Oreste Puliti
Królestwo Węgier (1920–1946) Sßndor Pˇsta
Argentyna Horacio Casco
Zjednoczone Królestwo Włoch Giulio Sarrocchi
Urugwaj HÚctor Belo
Francja Marc Perrodon
Belgia Robert Feyerick
Grecja Konstantinos Kotzias
P
P
P
W
P
P
P
W
NQ
Cornelis Ekkart N/A Argentyna Horacio Casco
Urugwaj Conrado Rolando
Zjednoczone Królestwo Włoch Bino Bini
Belgia Jules Maés
Stany Zjednoczone Ernest Gignoux
Dania Svend Munck
P
P
W
W
P
W
NQ
Jan van der Wiel N/A Francja Roger Ducret
Dania Ivan Osiier
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltán Schenker
Wielka Brytania Robin Dalglish
Stany Zjednoczone Chauncey McPherson
Hiszpania Manuel Toledo
P
P
P
W
W
W
NQ
szabla drużynowo Jan van der Wiel
Arie de Jong
Henri Wijnoldy-Daniëls
Jetze Doorman
Hendrik Scherpenhuijzen
Maarten van Dulm
 Stany Zjednoczone
 Urugwaj
 Polska
W
W
W
N/A  Argentyna
 Hiszpania
P
W
 Węgry
 Francja

W
 Włochy
 Węgry
 Czechy
P
P
W
Bronze medal.svg

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Adriana Admiraal-Meijerink Francja Lucienne Prost
Szwajcaria Judith Morgenthaler
Szwecja Hanna Olsen
Dania Ingeborg Buhl
Wielka Brytania Muriel Freeman
P
W
P
P
P
P
NQ
Johanna de Boer Szwecja Ellen Hamilton
Dania Yutta Barding
Francja Michele Bory
Wielka Brytania Gladys Daniell
Polska Wanda Dubieńska
P
P
P
P
W
NQ
Johanna Stokhuyzen-de Jong Szwajcaria E. Fitting
Szwecja Elsa Hellquist
Dania Ellen Osiier
Wielka Brytania Gladys Davies
Francja Yvonne Conte
Stany Zjednoczone Irma Hopper
P
P
P
''P
P
P
NQ

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Hendrik Timmer BYE Dania Einer Ulrich
W 3:2
(6:3,2:6,1:6,6:2,6:3)
Japonia Masanosuke Fukuda
P 1:3
(6:8,4:6,7:5,4:6)
NQ
Christiaan van Lennep BYE Argentyna Héctor Cattaruzza
W 3:0
(6:3,6:1,6:1)
Stany Zjednoczone Watson Washburn
P 1:3
(6:2,1:6,1:6,2:6)
NQ
Gerard Leembruggen BYE Wielka Brytania John Brian Gilbert
P 0:3
(1:6,10:12,1:6)
NQ
Marius van der Feen BYE Indie Brytyjskie Mohammed Sleem
P 0:3
(4:6,1:6,4:6)
NQ
debel (m) Christiaan, Jonkheer van Lennep
Henk Timmer
Japonia Masanosuke Fukuda
Japonia Asaji Honda
P 2:3
(4:6,6:1,3:6,6:1,2:6)
NQ N/A NQ
Maas van der Feen
Gerard Leembruggen
Czechy Jan Koželuh
Czechy Ladislav Žemla
P 0:3
(3:6,2:6,3:6)
NQ N/A NQ
singiel (k) Kea Bouman N/A Belgia Marthe Dupont
W 2:0
(8:6,6:4)
Norwegia Molla Mallory
P 0:0
(7:9,0:6)
N/A NQ
mikst Kornelia Bouman
Hendrik Timmer
Szwecja Lily von Essen
Szwecja Charles Wennergren
W 2:0
(6:4,6:4)
Królestwo Węgier (1920–1946) Ilona Várady-Péter
Królestwo Węgier (1920–1946) Aurél von Kelemen
W 2:0
(6:4,6:2)
N/A Wielka Brytania Phyllis Covell
Wielka Brytania Leslie Godfree
W 2:0
(6:1,7:5)
Stany Zjednoczone Marion Jessup
Stany Zjednoczone Vincent Richards
P 0:2
(3:6,0:6)
Wielka Brytania Kathleen McKane
Wielka Brytania John Brian Gilbert
W 2:0
(W/o)
Bronze medal.svg

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Półfinał Repasaże Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Constant Pieterse b.d 2. b.d 3. NQ
dwójka bez sternika Teun Beijnen
Willy Rösingh
1. N/A 8:19,4 1. Gold medal.svg
Czwórka ze sternikiem Jacob Brandsma
Johannes Brandsma
Louis Dekker
Dirk Fortuin
Jean van Silfhout
7:08,0 1. N/A DNF
ósemka Simon Bon
Jacob Cremer
Cornelis Eecen
Antony Fennema
Roelof Hommema
Hendrik Rijnders
Hendrik Rijnders
Gerrit Tromp
Egbertus Waller
b.d 3. NQ

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Runda siódma Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga kogucia Johannes van Maaren Łotwa Alberts Krievs
W
Grecja Georgios Zervinis
W
Królestwo Węgier (1920–1946) József Tasnádi
p
Królestwo Węgier (1920–1946) Armand Magyar
p
NQ N/A 9.
styl klasyczny waga lekka Carl Coerse Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Francisco Solé
W
Dania Frants Frisenfeldt
p
Czechy František Kratochvíl
p
NQ N/A 13.
styl klasyczny waga średnia Jan Reinderman Francja Jean Domas
W
Turcja Dűrrũ Sade
W
Finlandia Edvard Westerlund
p
Dania John Christoffersen
p
NQ N/A 9.
Wilhelmus Doll Łotwa Kārlis Vilciņš
p
Szwecja Carl Nilsson
p
NQ N/A 20.
styl klasyczny waga półciężka Antonie Misset Francja Justinien Baumert
W
Trójjedyne Królestwo Chorwacji, Slawonii i Dalmacji Stevan Nađ
W
Finlandia Onni Pellinen
p
Królestwo Egiptu Ibrahim Moustafa
p
NQ N/A 6.
Jan Muijs Dania Svend Nielsen
p
Królestwo Węgier (1920–1946) Béla Varga
p
NQ N/A 12.
styl klasyczny waga ciężka Jan Sint Zjednoczone Królestwo Włoch Aleardo Donati
W
Dania Poul Hansen
p
Finlandia Edil Rosenqvist
p
NQ N/A 9.
Jaap Sjouwerman Belgia Lucien Pothier
p
Królestwo Węgier (1920–1946) Ottó Szelky
p
NQ N/A 13.

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig III
miejsce
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Johan Hin monotyp olimpijski 8. 1. N/A 7. 2. 10 5.
Joop Carp
Anthonij Guépin
Jan Vreede
klasa 6 metrów 2. DNF 2. 2. 3. 5 Bronze medal.svg

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Netherlands (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2014-07-07].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]