Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Chorąży Patrick McDonald
Liczba zawodników 299 w 108 konkurencjach w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1..
Złoto
45
Srebro
27
Brąz
27
Razem
99

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 299 zawodników: 275 mężczyzn i dwadzieścia cztery kobiety. Był to 8 start reprezentacji USA na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg Złoto Fidel LaBarba Boxing pictogram.svg Boks waga musza W finale pokonał Brytyjczyka James McKenzie
Gold medal.svg Złoto Jackson Scholz Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Bieg na 200 m mężczyzn 21,6 s[1]
Gold medal.svg Złoto Daniel Kinsey Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Bieg na 110 m przez płotki 15,0 s[1]
Gold medal.svg Złoto Morgan Taylor Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Bieg na 400 m przez płotki 52,6 s[1]
Gold medal.svg Złoto Louis Clarke, Frank Hussey, Alfred LeConey, Loren Murchison Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Sztafeta 4 × 100 m 41,0 s[1]
Gold medal.svg Złoto Commodore Cochran, William Stevenson, Oliver MacDonald, Alan Helffrich Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Sztafeta 4 × 400 m 3:16,0 min[1]
Gold medal.svg Złoto William DeHart Hubbard Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Skok w dal mężczyzn 7,44 m[1]
Gold medal.svg Złoto Harold Osborn Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Skok wzwyż mężczyzn 1,98m[1]
Gold medal.svg Złoto Lee Barnes Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Skok o tyczce mężczyzn 3,95 m[1]
Gold medal.svg Złoto Clarence Houser Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Pchnięcie kulą mężczyzn 14,99 m[1]
Gold medal.svg Złoto Clarence Houser Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Rzut dyskiem mężczyzn 46,15 m[1]
Gold medal.svg Złoto Fred Tootell Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka rzut młotem mężczyzn 52,28 m[1]
Gold medal.svg Złoto Harold Osborn Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Dziesięciobój 7710,775 pkt[1]
Gold medal.svg Złoto Johnny Weissmuller Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem dowolnym mężczyzn 59,0 s[2]
Gold medal.svg Złoto Johnny Weissmuller Swimming pictogram.svg Pływanie 400 m stylem dowolnym mężczyzn 5:04,2 min[2]
Gold medal.svg Złoto Warren Kealoha Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem grzbietowym mężczyzn 1:13,2 min[2]
Gold medal.svg Złoto Bob Skelton Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem klasycznym mężczyzn 2:56,6 min[2]
Gold medal.svg Złoto Ralph Breyer, Harrison Glancy, Wallace O’Connor, Johnny Weissmuller, Richard Howell[3] Swimming pictogram.svg Pływanie 4 × 200 metrów dowolnym 9:53,4 min[2]
Gold medal.svg Złoto Ethel Lackie Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem dowolnym kobiet 1:12,4 min[4]
Gold medal.svg Złoto Martha Norelius Swimming pictogram.svg Pływanie 400 m stylem dowolnym kobiet 6:02,2 min[4]
Gold medal.svg Złoto Sybil Bauer Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem grzbietowym kobiet 1:23,2 min[4]
Gold medal.svg Złoto Euphrasia Donnelly, Gertrude Ederle, Ethel Lackie, Mariechen Wehselau Swimming pictogram.svg Pływanie 4 × 100 metrów dowolnym 4:58,8 min[4]
Gold medal.svg Złoto Philip Clark, Norman Cleaveland, Dudley DeGroot, Robert Devereaux, George Dixon, Charles Doe, Linn Farish, Edward Graff, Richard Hyland, Caesar Mannelli, John O’Neil, Jack Patrick, William Rogers, Rudy Scholz, Colby Slater, Norman Slater, Edward Turkington, Alan Williams, Alan Valentine Rugby union pictogram.svg Rugby
Gold medal.svg Złoto Albert White Diving pictogram.svg Skoki do wody Trampolina mężczyzn 696,4 pkt[5]
Gold medal.svg Złoto Albert White Diving pictogram.svg Skoki do wody Wieża skoki proste i złożone mężczyzn 97,46 pkt[5]
Gold medal.svg Złoto Elizabeth Becker Diving pictogram.svg Skoki do wody Trampolina kobiet 474,5 pkt[6]
Gold medal.svg Złoto Caroline Smith Diving pictogram.svg Skoki do wody Wieża kobiet 33,2 pkt[6]
Gold medal.svg Złoto Henry Bailey Shooting pictogram.svg Strzelectwo pistolet szybkostrzelny 25 m indywidualnie 18 pkt
Gold medal.svg Złoto Morris Fisher Shooting pictogram.svg Strzelectwo Karabin dowolny 600 m indywidualnie 95 pkt
Gold medal.svg Złoto Raymond Coulter, Joseph Crockett, Morris Fisher, Sidney Hinds, Walter Stokes Shooting pictogram.svg Strzelectwo Karabin dowolny drużynowo 676 pkt[7]
Gold medal.svg Złoto John Boles Shooting pictogram.svg Strzelectwo Biegnący jeleń strzał pojedynczy indywidualnie 40 pkt
Gold medal.svg Złoto Frederick Etchen, Frank Hughes, Samuel Sharman, William Silkworth, John Noel, Clarence Platt Shooting pictogram.svg Strzelectwo trap drużynowo 363 pkt
Gold medal.svg Złoto Vincent Richards Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra pojedyncza mężczyzn w finale pokonał Francuza Henri Cochet 3:2[8]
Gold medal.svg Złoto Francis Hunter, Vincent Richards Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra podwójna mężczyzn w finale pokonali Francuzów Jacques Brugnon, Henri Cochet 3:2[9]
Gold medal.svg Złoto Helen Wills Moody Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra pojedyncza kobiet w finale pokonała Francuzkę Julie Vlasto 2:0[10]
Gold medal.svg Złoto Hazel Wightman, Helen Wills Moody Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra podwójna kobiet W finale pokonały Brytyjki 2:0[11]
Gold medal.svg Złoto Hazel Wightman, Richard N. Williams Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra mieszana W finale pokonali rodaków Marion Jessup, Vincent Richards 2:0[11]
Gold medal.svg Złoto Paul Costello, John B.Kelly Rowing pictogram.svg Wioślarstwo Dwójka podwójna 6:34,0 min[12]
Gold medal.svg Złoto Leonard Carpenter, Howard Kingsbury, Alfred Lindley, John Miller, James Rockefeller, Frederick Sheffield, Benjamin Spock, Alfred Wilson, Laurence Stoddard Rowing pictogram.svg Wioślarstwo ósemka 6:33,4 min[12]
Gold medal.svg Złoto Robin Reed Wrestling pictogram.svg Zapasy waga piórkowa styl wolny
Gold medal.svg Złoto Russell Vis Wrestling pictogram.svg Zapasy waga lekka styl wolny
Gold medal.svg Złoto John Spellman Wrestling pictogram.svg Zapasy waga półciężka styl wolny
Gold medal.svg Złoto Harry Steel Wrestling pictogram.svg Zapasy waga ciężka styl wolny
Gold medal.svg Złoto Jackie Fields Boxing pictogram.svg Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 waga piórkowa w finale pokonał rodaka Joseph Salas
Gold medal.svg Złoto Frank Kriz Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka skok przez konia wzdłuż 9,98 pkt[13]
Silver medal.svg Srebro Salvatore Tripoli Boxing pictogram.svg Boks waga kogucia W finale uległ zawodnikowi z RPA William Smith
Silver medal.svg Srebro Jackson Scholz Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Bieg na 100 m mężczyzn 10.7 s[1]
Silver medal.svg Srebro Charles Paddock Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Bieg na 200 m mężczyzn 21,7 s[1]
Silver medal.svg Srebro Horatio Fitch Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Bieg na 400 m mężczyzn 48,4 s[1]
Silver medal.svg Srebro Earl Johnson, Arthur Studenroth, August Fager Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Bieg przełajowy drużynowy 14 pkt[1]
Silver medal.svg Srebro Edward Gourdin Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Skok w dal mężczyzn 7,27 m[1]
Silver medal.svg Srebro Leroy Brown Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Skok wzwyż mężczyzn 1,95 m[1]
Silver medal.svg Srebro Glenn Graham Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Skok o tyczce mężczyzn 3,95 m[1]
Silver medal.svg Srebro Glenn Hartranft Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Pchnięcie kulą mężczyzn 14,89 m[1]
Silver medal.svg Srebro Matt McGrath Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Rzut młotem mężczyzn 50,84 m[1]
Silver medal.svg Srebro Emerson Norton Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Dziesięciobój 7350,895 pkt[1]
Silver medal.svg Srebro Duke Kahanamoku Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:01,4 min[2]
Silver medal.svg Srebro Paul Wyatt Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem grzbietowym mężczyzn 1:15,4 min[2]
Silver medal.svg Srebro Mariechen Wehselau Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem dowolnym kobiet 1:12,8 min[4]
Silver medal.svg Srebro Helen Wainwright Swimming pictogram.svg Pływanie 400 m stylem dowolnym kobiet 6:03,8 min[4]
Silver medal.svg Srebro Agnes Geraghty Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem klasycznym kobiet 3:34,0 min[4]
Silver medal.svg Srebro Elmer Boeseke, Tommy Hitchcock, Frederick Roe, Rodman Wanamaker Polo pictogram.svg Polo
Silver medal.svg Srebro Pete Desjardins Diving pictogram.svg Skoki do wody Trampolina mężczyzn 693,2 pkt[5]
Silver medal.svg Srebro David Fall Diving pictogram.svg Skoki do wody Wieża skoki proste i złożone mężczyzn 97,30 pkt[5]
Silver medal.svg Srebro Aileen Riggin Diving pictogram.svg Skoki do wody Trampolina kobiet 460,4 pkt[6]
Silver medal.svg Srebro Elizabeth Becker Diving pictogram.svg Skoki do wody Wieża kobiet 33,4 pkt[6]
Silver medal.svg Srebro Marcus Dinwiddie Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin leżąc 50 m indywidualnie 396 pkt[7]
Silver medal.svg Srebro Carl Osburn Shooting pictogram.svg Strzelectwo Karabin dowolny 600 m indywidualnie 95 pkt
Silver medal.svg Srebro Marion Jessup, Vincent Richards Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra mieszana w finale ulegli rodakom Hazel Wightman, Richard N. Williams 0:2[11]
Silver medal.svg Srebro William Gilmore Rowing pictogram.svg Wioślarstwo jedynka mężczyzn 7:54,0 min[12]
Silver medal.svg Srebro Chester Newton Wrestling pictogram.svg Zapasy waga piórkowa styl wolny
Silver medal.svg Srebro Joseph Salas Boxing pictogram.svg Boks waga piórkowa w finale uległ rodakowi Jackie Fields
Bronze medal.svg Brąz Raymond Fee Boxing pictogram.svg Boks waga musza W walce o brązowy medal pokonał Włocha Rinaldo Castellenghi
Bronze medal.svg Brąz Frederick Boylstein Boxing pictogram.svg Boks waga lekka W walce o brązowy medal pokonał Francuza Jean Tholey
Bronze medal.svg Brąz Sloan Doak Equestrian pictogram.svg Jeździectwo WKKW indywidualnie 1845,5 pkt[14]
Bronze medal.svg Brąz Schuyler Enck Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Bieg na 800 m mężczyzn 1:52,9 min[1]
Bronze medal.svg Brąz Clarence DeMar Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Maraton 2:48:14 h[1]
Bronze medal.svg Brąz Ivan Riley Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Bieg na 400 m przez płotki 56,1 s[1]
Bronze medal.svg Brąz Edward Kirby, William Cox, Willard Tibbetts Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Bieg drużynowy na 3000 m 25 pkt[1]
Bronze medal.svg Brąz Earl Johnson Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Bieg przełajowy indywidualnie 35:21 min[1]
Bronze medal.svg Brąz James Brooker Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Skok o tyczce mężczyzn 3,90 m[1]
Bronze medal.svg Brąz Ralph Hills Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Pchnięcie kulą mężczyzn 14,64 m[1]
Bronze medal.svg Brąz Thomas Lieb Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Rzut dyskiem mężczyzn 44,83 m[1]
Bronze medal.svg Brąz Robert LeGendre Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Pięciobój lekkoatletyczny 18 pkt[1]
Bronze medal.svg Brąz Eugene Oberst Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka Rzut oszczepem mężczyzn 57,98 m[1]
Bronze medal.svg Brąz Arthur Austin, Oliver Horn, Fred Lauer, George Mitchell, John Norton, Wally O’Connor, George Schroth, Herb Vollmer, Johnny Weissmuller, Elmer Collett, Jam Handy Water polo pictogram.svg Piłka wodna turniej mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali reprezentację Szwecji 3:2[15]
Bronze medal.svg Brąz Samuel Kahanamoku Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:01,8 min[2]
Bronze medal.svg Brąz William Kirschbaum Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem klasycznym mężczyzn 3:01,0 min[2]
Bronze medal.svg Brąz Gertrude Ederle Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem dowolnym kobiet 1:14,2 min[4]
Bronze medal.svg Brąz Gertrude Ederle Swimming pictogram.svg Pływanie 400 m stylem dowolnym kobiet 6:04,8 min[4]
Bronze medal.svg Brąz Aileen Riggin Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem grzbietowym kobiet 1:28,2 min[4]
Bronze medal.svg Brąz Clarence Pinkston Diving pictogram.svg Skoki do wody Trampolina mężczyzn 653,0 pkt[5]
Bronze medal.svg Brąz Clarence Pinkston Diving pictogram.svg Skoki do wody Wieża skoki proste i złożone mężczyzn 94,60 pkt[5]
Bronze medal.svg Brąz Caroline Fletcher Diving pictogram.svg Skoki do wody Trampolina kobiet 436,4 pkt[6]
Bronze medal.svg Brąz John Boles, Raymond Coulter, Dennis Fenton, Walter Stokes Shooting pictogram.svg Strzelectwo Biegnacy jeleń strzał pojedynczy drużynowo 148 pkt[7]
Bronze medal.svg Brąz Frank Hughes Shooting pictogram.svg Strzelectwo trap indywidualnie 97 pkt
Bronze medal.svg Brąz Leon Butler, Harold Wilson, Edward Jennings Rowing pictogram.svg Wioślarstwo Dwójka ze sternikiem
Bronze medal.svg Brąz Robert Gerhardt, Sidney Jelinek, Edward Mitchell, Henry Welsford, John Kennedy Rowing pictogram.svg Wioślarstwo czwórka ze sternikiem 7:23,0 min[12]
Bronze medal.svg Brąz Bryan Hines Wrestling pictogram.svg Zapasy waga kogucia styl wolny

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Fidel LaBarba waga musza Wielka Brytania Ernest Warwick
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Gaetano Lanzi
W
Kanada Stephen Rennie
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Rinaldo Castellenghi
W
Wielka Brytania James McKenzie
W
Gold medal.svg
Raymond Fee Argentyna Vicente Catada
W
Szwecja Oscar Bergström
W
Wielka Brytania James McKenzie
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Rinaldo Castellenghi
W[16]
Bronze medal.svg
Salvatore Tripoli waga kogucia Chile Carlos Usaveaga
W
Wielka Brytania Les Tarrant
W
Argentyna Benjamín Pertuzzo
W
Szwecja Oscar Andrén
W
Związek Południowej Afryki William Smith
P
Silver medal.svg
Joseph Lazarus Szwecja Oscar Andrén
P
Nie awansował 9.
John „Jackie” Fields waga piórkowa Irlandia Mossy Doyle
W
Norwegia Olaf Hansen
W
Chile Carlos Abarca
W
Argentyna Pedro Quartucci
W
Stany Zjednoczone Joseph Salas
W
Gold medal.svg
Joseph Salas Kanada Agnew Burlie
W
Holandia Herman Levij
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Bruno Petrarca
W
Belgia Jean Devergnies
W
Stany Zjednoczone John „Jackie” Fields
P
Silver medal.svg
Frederick Boylstein waga lekka Wielka Brytania George Shorter
W
Belgia Alfred Genon
W
Dania Hans Jacob Nielsen
P
Francja Jean Tholey
W[16]
Bronze medal.svg
Ben Rothwell Irlandia James Kelleher
W
Kanada Chris Graham
W
Argentyna Alfredo Copello
P
Nie awansował 5.
Hugh Haggerty waga półśrednia Polska Adam Świtek
W
Polska Jan Ertmański
W
Kanada Douglas Lewis
P
Nie awansował 5.
Al Travers Francja Georges Doussot
W
Norwegia Edgar Christensen
W
Argentyna Héctor Méndez
P
Nie awansował 5.
Benjamin Funk waga średnia Australia Raymond Jones
W
Belgia Joseph Beecken
P
Nie awansował 9.
Adolphe Lefkowitch Kanada Leslie Black
P
Nie awansował 9.
Thomas Kirby waga półciężka Luksemburg Jean Welter
W
Norwegia Sverre Sørsdal
P
Nie awansował 5.
George Mulholland Kanada Charley Belanger
W
Dania Thyge Petersen
P
Nie awansował 5.
Elery Greathouse waga ciężka Francja Georges Galinat
W
Argentyna Alfredo Porzio
P
Nie awansował 5.
Eddie Eagan Wielka Brytania Arthur Clifton
P
Nie awansował 9.

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Frank Kriz wielobój indywidualnie 100,293 19.
Alfred Jochim 95,090 31.
John Pearson 89,852 37.
Frank Safandra 86,953 41.
Curtis Rottman 82,946 42.
Rudolph Novak 77,593 46.
Max Wandrer 76,320 48.
John Mais 72,770 53.
Frank Kriz
Alfred Jochim
John Pearson
Frank Safandra
Curtis Rottman
Rudolph Novak
Max Wandrer
John Mais
wielobój drużynowo 715,177 5.
Frank Kriz skok przez konia wzdłuż 9,98 Gold medal.svg
Max Wandrer 9,85 5.
Al Jochim 9,58 11.
Curtis Rottman 9,58 11.
Frank Safandra 7,66 29.
John Mais 7,58 31.
John Pearson 7,50 32.
Rudolph Novak 7,00 43.
Frank Kriz skok przez konia wszerz 9,80 8.
Max Wandrer 9,65 15.
Al Jochim 9,51 20.
John Mais 9,26 26.
Curtis Rottman 9,26 26.
John Pearson 8,71 41.
Rudolph Novak 8,40 49.
Frank Safandra 3,00 70.
Al Jochim ćwiczenia na poręczach 19,860 30.
Frank Kriz 19,670 32.
John Pearson 18,810 42.
Curtis Rottman 18,540 44.
Frank Safandra 18,350 46.
John Mais 15,070 64.
Rudolph Novak 14,900 65.
Max Wandrer 14,890 66.
Frank Kriz ćwiczenia na drążku 17,500 18.
Al Jochim 17,060 23.
Curtis Rottman 16,330 28.
John Mais 13,930 45.
Frank Safandra 12,900 50.
Max Wandrer 10,240 66.
Rudolph Novak 9,703 69.
John Pearson 15,990 32.
Frank Safandra ćwiczenia na kółkach 17,583 35.
Frank Kriz 15,413 49.
Rudolph Novak 15,160 51.
John Pearson 13,746 58.
John Mais 12,160 62.
Curtis Rottman 11,910 63.
Max Wandrer 10,00 67.
Al Jochim 18,080 29.
Al Jochim ćwiczenia na koniu z łękami 19,000 12.
Frank Kriz 17,930 21.
Frank Safanda 17,460 26.
Rudolph Novak 15,430 39.
Curtis Rottman 15,326 40.
John Pearson 15,096 43.
Max Wandrer 11,690 52.
John Mais 11,770 50.
Frank Kriz wspinanie po linie 8,4 s 6.
John Pearson 8,6 s 10.
Frank Safandra 8,8 s 13.
Max Wandrer 8,8 s 13.
Rudolph Novak 9,6 s 31.
Curtis Rottman 11,4 s 51.
Al Jochim 11,6 s 55.
John Mais 11,6 s 55.

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie John Barry Nigra 27,25 25.
Sloan Doak Joffre 32,00 29.
Frederic Bontecou Ballymacshane Nie ukończył konkurencji
Vernon Padgett Little Canada Nie ukończył konkurencji
Skoki drużynowo John Barry
Sloan Doak
Frederic Bontecou
Vernon Padgett
jak wyżej



Nie ukończyli konkurencji
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Sloan Doak Pathfinder 156 1369,5 320 1845,5 Bronze medal.svg
Frank Carr Proctor 154,0 1333,0 240 1727,00 8.
John Barry Miss America 126 Nie ukończył biegu Nie ukończył konkurencji
Vernon Padgett Brown Boy 150 Nie ukończył biegu Nie ukończył konkurencji
WKKW drużynowo Sloan Doak
Frank Carr
John Barry
Vernon Padgett
jak wyżej punktacja jak wyżej Nie ukończyli konkurencji

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
John Boulicault jazda indywidualna na czas 7:15:51,6 33.
Ignatius Gronkowski 7:34:41,8 45.
Gustav Hentschel 7:52:59,6 49.
Victor Hopkins 8:29:02,0 58.
John Boulicault
Ignatius Gronkowski
Gustav Hentschel
Victor Hopkins
jazda drużynowa na czas 22:46:33,0 12.

Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce
sprint William Fenn Chile Ricardo Bermejo López
Luksemburg Maurice Gillen
1. Francja Jean Cugnot
Belgia Pierre de Bruyne
2. Dania Holger Guldager
Australia William Coppins
Polska Franciszek Szymczyk
2. Nie awansował
50 km William Fenn Nie ukończył wyścigu
Ignatius Gronkowski Nie ukończył wyścigu

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Loren Murchison 10,8 1. 10,8 1. 11,2 3. 11,0 6.
Charles Paddock 11,2 1. 10,8 1. 10,7 2. 10,9 5.
Chester Bowman 11,0 1. 10,8 1. 10,7 3. 10,9 4.
Jackson Scholz 10,8 1. 10,8 1. 10,8 1. 10,7 Silver medal.svg
200 m Bayes Norton 21,8 1. 22,3 2. 22,1 3. 22,0 5.
Jackson Scholz 22,4 1. 21,8 1. 21,8 1. 21,6 Gold medal.svg
Charles Paddock 22,3 2. 22,2 1. 21,8 1. 21,7 Silver medal.svg
George Hill 22,0 1. 21,8 1. 21,8 2. 22,0 4.
400 m Ray Robertson 50,2 1. 49,5 3. Nie awansował
Eric Wilson 49,6 1. 48,8 3. Nie awansował
John C. Taylor 50,8 1. 50,4 2. 48,7 3. 1:07,0 5.
Horatio Fitch 52,0 1. 49,0 1. 47,8 1. 48,4 Silver medal.svg
800 m Bill Richardson 1:59,6 2. 1:55,0 2. 1:53,8 5.
Schuyler Enck 1:58,6 3. 1:57,6 2. 1:53,0 Bronze medal.svg
John Watters 1:59,8 2. 1:57,4 3. 1:54,8 7.
Ray Dodge b.d 3. 1:57,0 1. 1:54,2 6.
1500 m William Spencer 4:08,4 3. Nie awansował
Ray Watson 4:17,9 2. 4:00,0 7.
Ray Buker 4:12,8 2. 3:58,6 5.
Lloyd Hahn 4:06,8 1. 3:59,0 6.
5000 m Eastman Doolittle b.d 7. Nie awansował
Harold Phelps b.d 6. Nie awansował
John Romig 15:14,6 1. 15:12,4 4.
George Lermond b.d 8. Nie awansował
10 000 m Earl Johnson 32:17,0 8.
John Gray b.d 15.
Verne Booth Nie ukończył biegu
Wayne Johnson Nie ukończył biegu
3000 m z przeszkodami Russell Payne b.d 5. Nie awansował
Mike Devaney b.d 2. 10:01,0 7.
Marvin Rick 10:11,0 2. 9:56,4 4.
110 m przez płotki George Guthrie 15,8 1. 15,2 1. Dyskwalifikacja
Daniel Kinsey 15,4 1. 15,4 1. 15,0 Gold medal.svg
Pitch Johnson 16,6 1. 15,8 3. Nie awansował
Karl Anderson 15,4 2. 15,4 2. b.d 5.
400 m przez płotki Morgan Taylor 55,8 1. 54,9 2. 52,6 Gold medal.svg
Charles Brookins 54,8 1. 54,6 1. Dyskwalifikacja
Chan Coulter 55,0 1. 58,6 4. Nie awansował
Ivan Riley 55,4 1. 56,6 1. 54,2 Bronze medal.svg
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Louis Clarke
Frank Hussey
Alfred LeConey
Loren Murchison
41,2 1. 41,0 1. 41,0 Gold medal.svg
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Commodore Cochran
William Stevenson
Oliver MacDonald
Alan Helffrich
3:27,0 1. 3:16,0 Gold medal.svg
bieg 3000 m drużynowo William Cox
Edward Kirby
Willard Tibbetts
9 pkt 1. 25 pkt Bronze medal.svg
maraton Clarence DeMar 2:48:14,0 Bronze medal.svg
Frank Wendling 3:05:09,8 16.
Frank Zuna 3:05:52,2 18.
William Churchill 3:19:18,0 23.
Charles Mellor 3:24:07,0 25.
Ralph Williams Nie ukończył biegu
chód na 10 km Harry Hinkel b.d 3. 50:16,8 9.
Charles Foster Dyskwalifikacja Nie awansował
bieg przełajowy Earl Johnson 35:21,0 Bronze medal.svg
Arthur Studenroth 36:45,4 6.
August Fager 37:40,6 8.
James Henigan 38:00,0 11.
John Gray Nie ukończył biegu
Verne Booth Nie ukończył biegu
bieg przełajowy drużynowo Earl Johnson
Arthur Studenroth
August Fager
14 pkt Silver medal.svg

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal DeHart Hubbard 7,12 3. 7,445 Gold medal.svg
Albert Rose 6,855 9. Nie awansował
William Comins Nie zaliczył żadnej odległości Nie awansował
Edward Gourdin 7,19 2. 7,275 Silver medal.svg
trójskok Earle Wilson 14,235 7. Nie awansował
DeHart Hubbard Nie zaliczył żadnej odległości Nie awansował
Merwin Graham 14,00 9. Nie awansował
skok wzwyż Tom Poo 1,83 1. 1,88 4.
Harold Osborn 1,83 1. 1,98 Gold medal.svg
Robert Juday Nie zaliczył żadnej wysokości Nie awansował
Leroy Brown 1,83 1. 1,95 Silver medal.svg
skok o tyczce Lee Barnes 3,66 1. 3,95 Gold medal.svg
James Brooker 3,66 1. 3,90 Bronze medal.svg
Glen Graham 3,66 1. 3,95 Silver medal.svg
Ralph Spearow 3,66 1. 3,70 6.
pchnięcie kulą Bud Houser 14,995 1. 14,995 Gold medal.svg
Ralph Hills 14,505 2. 14,64 Bronze medal.svg
Glenn Hartranft 14,405 4. 14,895 Silver medal.svg
Norman Anderson 14,29 5. 14,29 5.
rzut dyskiem Thomas Lieb 44,83 3. 44,8, Bronze medal.svg
Augustus Pope 44,42 4. 44,42 4.
Glenn Hartranft 42,49 6. 42,49 6.
Bud Houser 46,155 1. 46,155 Gold medal.svg
rzut młotem Fred Tootell 50,60 1. 53,285 Gold medal.svg
Matt McGrath 47,075 4. 50,84 Silver medal.svg
James McEachern 44,935 6. 45,225 6.
Jack Merchant 41,455 9. Nie awansował
rzut oszczepem Eugene Oberst 57,98 3. 57,98 Bronze medal.svg
Lee Priester 54,51 11. Nie awansował
William Neufeld 56,96 4. 56,96 5.
Homer Welchel 52,98 12. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Brutus Hamilton pięciobój skok w dal 6,83 4 4.
rzut oszczepem 48,96 8 8.
Bieg na 200 m 24,4 18 18.
rzut dyskiem 37,70 3 3.
Bieg na 1500 m
Finał 24 7.
Robert LeGendre skok w dal 7,765 1 1.
rzut oszczepem 48,04 11 11.
Bieg na 200 m 23,0 1 1.
rzut dyskiem 36,76 4 4.
Bieg na 1500 m 4:52,6 3 3.
Finał 18 Bronze medal.svg
Morton Kaer skok w dal 6,96 2 2.
rzut oszczepem 50,20 6 6.
Bieg na 200 m 23,0 1 1.
rzut dyskiem 32,70 10 10.
Bieg na 1500 m 5:38,6 6 6.
Finał 24 5.
Clifford Argue skok w dal 6,46 11 11.
rzut oszczepem 41,84 20 20.
Bieg na 200 m 23,4 5 5.
rzut dyskiem Nie stanął na starcie
Bieg na 1500 m
Finał 36 12.
Harold Osborn dziesięciobój bieg 100 m 11,2 857,2 1.
skok w dal 6,92 833,40 3.
pchnięcie kulą 11,435 609,5 8.
skok wzwyż 1,97 1056 1.
bieg 400 m 53,2 812,0 8.
rzut dyskiem 34,510 593,4 7.
bieg na 110 m przez płotki 16,0 905 1.
skok o tyczce 3,50 757,0 2.
rzut oszczepem 46,69 606,475 8.
bieg na 1500 m 4:50,0 680,8 2.
Finał 7710,775 Gold medal.svg
Emerson Norton bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 6,92 833,4 2.
pchnięcie kulą 13,04 770,0 3.
skok wzwyż 1,92 986 2.
bieg 400 m 53,0 819,52 5.
rzut dyskiem 33,110 540,20 10.
bieg na 110 m przez płotki 16,6 848 2.
skok o tyczce 3,80 919,0 1.
rzut oszczepem 42,09 479,975 14.
bieg na 1500 m 5:38,0 392,8 24.
Finał 7350,895 Silver medal.svg
Harry Frieda bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 5,940 593,3 31.
pchnięcie kulą 11,01 567,0 12.
skok wzwyż 1,60 538 21.
bieg 400 m 54,0 781,92 12.
rzut dyskiem 35,095 615,63 5.
bieg na 110 m przez płotki 19,0 620 23.
skok o tyczce 3,40 703,0 4.
rzut oszczepem 54,90 832,25 2.
bieg na 1500 m 5:02,6 605,2 12.
Finał 6618,3 8.
Otto Anderson bieg 100 m 11,8 714,4 20.
skok w dal Nie zaliczył żadnej odległości
pchnięcie kulą
skok wzwyż
bieg 400 m
rzut dyskiem
bieg na 110 m przez płotki
skok o tyczce
rzut oszczepem
bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji

Modern pentathlon pictogram.svg Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wynik M. Wynik M. Punkty Czas M. Punkty
Ernest Harmon indywidualnie 182 5 5. 8:30,4 37 37. 30,5 30. 40,5 32 32. 15:01,0 26 26. 130,5 31.
George Bare 169 16 16. 6:15,8 15 15. 26,5 26. 132 6 6. 13:45,0 13 13. 76,5 11.
Frederick Pitts 134 33 33. 6:45,8 25 25. 26,5 26. 36 14:15,0 18 18. 138,5 34.
Don Scott 131 34 34. 7:56,0 33 33. 22,5 22. 114 14 14. 13:20,0 8 8. 111,5 26.

Football pictogram.svg Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja mężczyzn

Runda 1

25 maja 1924
17:15
Stany Zjednoczone  1–0  Estonia Stade Pershing, Vincennes  
Straden Gol 15' (k.) Report Widzów: 8,110
Sędzia: Paul Putz (BEL)

Runda 2

29 maja 1924
17:00
Urugwaj  3–0  Stany Zjednoczone Stade Bergeyre  
Petrone Gol 10'44'
Scarone Gol 15'
Report Widzów: 10,455
Sędzia: Charles Barette (BEL)

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych została sklasyfikowana na 9. miejscu.

Water polo pictogram.svg Piłka wodna[edytuj | edytuj kod]

Turniej główny Runda 1

Turniej o srebrny medal Półfinał

Finał

Turniej o brązowy medal Finał

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobyła brązowy medal.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Duke Kahanamoku 1:04,2 2. 1:01,6 1. 1:01,4 Silver medal.svg
Samuel Kahanamoku 1:03,2 1. 1:02,2 2. 1:01,8 Bronze medal.svg
Johnny Weissmuller 1:03,8 1. 1:00,8 1. 59,0 Gold medal.svg
400 m dowolnym Ralph Breyer 5:22,4 1. Nie stanął na starcie Nie awansował
Johnny Weissmuller 5:22,2 1. 5:13,6 1. 5:04,2 Gold medal.svg
Lester Smith 5:32,4 1. 5:37,6 3. Nie awansował
1500 m dowolnym Adam Smith 22:48,8 2. 22:39,8 4. Nie awansował
Dick Howell 22:48,2 3. Nie stanął na starcie Nie awansował
100 m grzbietowym Warren Kealoha 1:13,4 1. 1:13,6 1. 1:13,2 Gold medal.svg
Henry Luning Dyskwalifikacja Nie awansował
Paul Wyatt 1:19,4 1. 1:17,0 2. 1:15,4 Silver medal.svg
200 m klasycznym Bob Skelton 2:56,0 1. 3:00,2 1. 2:56,6 Gold medal.svg
Bill Kirschbaum 3:01,0 1. 3:02,6 2. 3:01,0 Bronze medal.svg
4 × 200 m dowolnym Ralph Breyer
Harrison Glancy
Richard Howell
James O’Connor
Johnny Weissmuller[17]
10:41,6 1. 9:59,4 1. 9:53,4 Gold medal.svg

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Mariechen Wehselau 1:12,2 1. 1:15,2 1. 1:12,8 Silver medal.svg
Ethel Lackie 1:12,8 1. 1:16,0 2. 1:12,4 Gold medal.svg
Gertrude Ederle 1:12,6 1. 1:15,4 1. 1:14,2 Bronze medal.svg
400 m dowolnym Gertrude Ederle 6:12,2 1. 6:23,8 1. 6:04,8 Bronze medal.svg
Martha Norelius 6:23,2 1. 6:26,6 2. 6:02,2 Gold medal.svg
Helen Wainwright 6:46,8 1. 6:19,6 1. 6:03,8 Silver medal.svg
100 m grzbietowym Sybil Bauer 1:24,0 1. 1:23,2 Gold medal.svg
Florence Chambers 1:32,0 3. 1:30,8 4.
Aileen Riggin 1:29,6 1. 1:28,2 Bronze medal.svg
200 m klasycznym Agnes Geraghty 3:27,6 1. 3:34,0 Silver medal.svg
Eleanor Coleman 3:39,2 3. Nie awansowała
Matilda Scheurich 3:41,2 3. Nie awansowała
4 × 100 m dowolnym Euphrasia Donnelly
Gertrude Ederle
Ethel Lackie
Mariechen Wehselau
4:58,8 Gold medal.svg

Polo pictogram.svg Polo[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

  • Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone – Francja Francja 13:1
  • Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone – Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Hiszpania 15:2
  • Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone – Wielka Brytania Wielka Brytania 10:2
  • Argentyna Argentyna – Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 6:5

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobyła srebrny medal.

Rugby union pictogram.svg Rugby union[edytuj | edytuj kod]

W turnieju wzięły udział trzy zespoły.

11 maja 1924
15:30
 Rumunia 0–37  Stany Zjednoczone Stade olympique de Colombes, Colombes
widzów: 6225
Relacja Punkty: Cleaveland 3 (P)
Hyland 12 (4P)
Patrick 9 (3P)
Doe 13 (5pd, K)


18 maja 1924
15:30
sędzia: Albert Freethy
 Francja 3–17  Stany Zjednoczone Stade olympique de Colombes, Colombes
widzów: 21 389

Punkty: Galau 3 (P)

(0–3)
Relacja
Punkty: Farish 6 (2P)
Mannelli 3 (P)
Patrick 3 (P)
Rogers 3 (P)
Doe 2 (pd)


Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Clarence Pinkston 507,5 1. 473 Bronze medal.svg
Albert White 491,8 1. 487,3 Gold medal.svg
David Fall 472,9 1. 486,5 Silver medal.svg
trampolina 3m Clarence Pinkston 672 1. 653,0 Bronze medal.svg
Albert White 681,9 1. 696,4 Gold medal.svg
Pete Desjardins 662,8 1. 693,2 Silver medal.svg
skoki standard i dowolne Pete Desjardins 155 2. 141 6.
Clarence Pinkston 157 2. 125 9.
Ben Thrash 146 2. 145 4.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Elizabeth Becker 161 1. 167 Silver medal.svg
Helen Meany 152 3. 148 5.
Caroline Smith 160 1. 166 Gold medal.svg
trampolina 3 m Elizabeth Becker 482,4 1. 474,5 Gold medal.svg
Aileen Riggin 439,3 2. 460,4 Silver medal.svg
Caroline Fletcher 446,6 1. 436,4 Bronze medal.svg

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkostrzelny 25 m Henry Bailey 18 Gold medal.svg
Bernard Betke 17 9.
Willam Frazer 17 9.
William Whaling 17 9.
karabin małokalibrowy leżąc 50 m Marcus Dinwiddie 396 Silver medal.svg
Walter Stokes 390 10.
John Boles 389 12.
John Grier 389 12.
karabin dowolny 600 m leżąc Bud Fisher 95 Gold medal.svg
Carl Osburn 95 Silver medal.svg
Walter Stokes 92 4.
Dennis Fenton 82 24.
karabin dowolny drużynowo Morris Fisher
Walter Stokes
Joseph Crockett
Raymond Coulter
Sidney Hinds
676 Gold medal.svg
runda pojedyncza – sylwetka jelenia John Boles 40 Gold medal.svg
Walter Stokes 35 10.
Dennis Fenton 34 12.
Raymond Coulter 32 17.
runda podwójna – sylwetka jelenia John Boles 64 7.
Raymond Coulter 62 9.
Walter Stokes 60 12.
Dennis Fenton 49 24.
runda pojedyncza – sylwetka jelenia drużynowo John Boles
Walter Stokes
Raymond Coulter
Dennis Fenton
148 Bronze medal.svg
runda podwójna – sylwetka jelenia drużynowo John Boles
Walter Stokes
Raymond Coulter
Dennis Fenton
233 5.
trap indywidualnie Frank Hughes 97 Bronze medal.svg
Samuel Sharman 96 6.
W.H. Fauwcett 91 18.
Frederick Etchen 89 24.
trap drużynowo Frank Hughes
Samuel Sharman
William Silkworth
Frederick Etchen
John Noel
Clarence Platt
363 Gold medal.svg

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie George Calnan Belgia Ernest Gevers
Szwecja Gustaf Lindblom
Grecja Konstantinos Nikolopoulos
Królestwo Egiptu Joseph Misrahi
Portugalia Frederico Paredes
Holandia Pieter von Boven
Dania Viggo Stilling-Andersen
Norwegia Johan Falkenberg
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Carlos Miguel
Belgia Charles Delporte
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Domingo Garcia
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Dania Ivan Osiier
Francja Roger Ducret
Szwecja Gustaf Lindblom
Królestwo Egiptu Krikor Agathon
Portugalia Frederico Paredes
Wielka Brytania Martin Holt
Nie awansował
George Breed Belgia Charles Delporte
Wielka Brytania Charles Biscoe
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Szwecja Carl Gripenstedt
Królestwo Egiptu Krikor Agathon
Urugwaj Domingo Mendy
Szwajcaria Constantin Antoniades
Czechosłowacja Josef Jungmann
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Miguel Zabalza
Kuba Ramón Fonst
Szwecja Carl Gripenstedt
Szwajcaria Henri Jacquet
Belgia Léon Tom
Francja Émile Cornereau
Dania Peter Ryefelt
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Wouter Brouwer
Argentyna Pedro Nazar
Nie awansował
Allan Milner Szwajcaria Eugène Empeyta
Francja Armand Massard
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Martin Holt
Argentyna Luis Lucchetti
Kuba Ramíro Mañalich
Kuba Salvador Quesada
Urugwaj Santos Ferreira
Szwajcaria Frédéric Fitting
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Belgia Paul Anspach
Portugalia Mário de Lopez
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Francja Armand Massard
Holandia Willem Hubert
Urugwaj Conrado Rolando
Wielka Brytania Robert Frater
Szwecja Bror Lagercrantz
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Francja Armand Massard
Belgia Paul Anspach
Dania Peter Ryefelt
Belgia Ernest Gevers
Wielka Brytania Charles Biscoe
Szwajcaria Eugène Empeyta
Kuba Ramón Fonst
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Domingo Garcia
Szwecja Carl Gripenstedt
Nie awansował
Arthur Lyon Francja Émile Cornereau
Norwegia Sigurd Akre
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Willem Hubert
Argentyna Wenceslao Paunero
Dania Peter Ryefelt
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Czechosłowacja Jan Tille
Nie awansował
szpada drużynowo George Breed
George Calnan
Arthur Lyon
Allan Milner
William Russell
Leon Shore
Donald Waldhaus
 Francja
 Szwecja

W
 Belgia
 Szwajcaria

W
 Francja
 Portugalia

P
Nie awansowali
floret indywidualnie Harold Bloomer Szwajcaria Frédéric Fitting
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Austria Ernst Huber
P
P
W
Belgia Maurice Van Damme
Norwegia Frithjof Lorentzen
Portugalia Gil de Andrade
Holandia Nicolaas Nederpeld
Urugwaj Pedro Mendy
P
P
P
W
P
Nie awansował
Burke Boyce Francja Jacques Coutrot
Wielka Brytania Frederick Sherriff
Norwegia Sigurd Akre
Urugwaj Gilberto Tellechea
P
W
P
W
Francja Philippe Cattiau
Urugwaj Domingo Mendy
Dania Jens Berthelsen
Belgia Émile Dufranc
P
W
P
P
Nie awansował
George Calnan Wielka Brytania Edgar Seligman
Holandia Adrianus de Jong
Dania Erik Sjøqvist
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Félix de Pomés
P
W
W
W
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Francja Roger Ducret
Argentyna Horacio Casco
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Diego Díez
Szwajcaria John Albaret
P
W
W
W
W
Wielka Brytania Edgar Seligman
Francja Roger Ducret
Dania Ivan Osiier
Belgia Charles Crahay
Portugalia Manuel Queiróz
W
P
P
W
W
Francja Philippe Cattiau
Wielka Brytania Edgar Seligman
Francja Jacques Coutrot
Belgia Balthasar De Beukelaer
Norwegia Frithjof Lorentzen
P
P
P
P
W
Nie awansował
Thomas Jeter Dania Ivan Osiier
Urugwaj Domingo Mendy
Belgia Balthasar De Beukelaer
P Nie awansował
floret drużynowo Philip Allison
Burke Boyce
George Breed
George Calnan
Thomas Jeter
Alfred Walker
 Argentyna
 Holandia

W
 Francja
 Dania
P
P
Nie awansowali
szabla indywidualnie Ernest Gignoux Argentyna Horacio Casco
Belgia Jules Maés
Urugwaj Conrado Rolando
Zjednoczone Królestwo Włoch Bino Bini
Holandia Cornelis Ekkart
Dania Svend Munck
P
P
P
W

W
W
Nie awansował
Chauncey McPherson Francja Roger Ducret
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Robin Dalglish
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltán Schenker
Holandia Jan van der Wiel
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Manuel Toledo
P
P
P
W
P
W
Nie awansował
Arthur Lyon Zjednoczone Królestwo Włoch Giulio Sarrocchi
Królestwo Węgier (1920–1946) Ödön von Tersztyánszky
Francja Marc Perrodon
Argentyna Carmelo Merlo
Wielka Brytania Archibald Corble
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Fernando Guillén
Grecja Ioannis Georgiadis
P
P
P
P
P
W
P
Nie awansował
Laurence Castner Belgia Omer Berck
Zjednoczone Królestwo Włoch Marcello Bertinetti
Holandia Maarten van Dulm
Chile Rafael Fernández
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Julián de Olivares
P
W
W
P
W
Francja Roger Ducret
Zjednoczone Królestwo Włoch Marcello Bertinetti
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltán Schenker
Holandia Adrianus de Jong
Argentyna Raúl Sola
Belgia Omer Berck
Wielka Brytania Robin Dalglish
Urugwaj Domingo Mendy
P
P
P
P
P
W
P
P
Nie awansował
szabla drużynowo Laurence Castner
Edwin Fullinwider
Ernest Gignoux
Arthur Lyon
Chauncey McPherson
Joseph Parker
Albert Strauss
Harold Van Buskirk
 Holandia
 Urugwaj
 Polska
P
W
W
 Węgry
 Włochy
 Belgia
P
P
Nie awansowali

Kobiety

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Irma Hopper Dania Ellen Osiier
Wielka Brytania Gladys Davies
Szwajcaria E. Fitting
Szwecja Elsa Hellquist
Francja Yvonne Conte
Holandia Johanna Stokhuyzen-de Jong
P
W
P
P
P
W
Nie awansowała
Adelaide Gehrig Dania Grete Heckscher
Francja Fernande Tassy
Królestwo Węgier (1920–1946) Gizella Tary
Szwajcaria S. Bonnard
Wielka Brytania Alice Walker
P
P
P
W
W
Nie awansowała

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Vincent Richards Belgia Victor de Laveleye
W 3:0
(6:2,6:4,4:0)
Indie Brytyjskie Mohammed Sleem
W 3:2
(8:6,2:6,6:4,4:6,6:2)
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Manuel Alonso
W 3:1
(7:5,10:8,2:6,6:3)
Francja René Lacoste
W 3:2
(8:6,4:6,1:6,6:2,6:3)
Zjednoczone Królestwo Włoch Umberto De Morpurgo
W 3:1
(6:3,3:6,6:1,6:4)
Francja Henri Cochet
W 3:2
(6:4,6:4,5:7,4:6,6:2)
Gold medal.svg
Richard N. Williams Indie Brytyjskie Sayed Hadi
W 3:0
(6:0,6:2,6:1)
Czechosłowacja Pavel Macenauer
W 3:2
(6:2,4:6,3:6,6:2,6:1)
Królestwo Węgier (1920–1946) Béla von Kehrling
W 3:2
(6:4,3:6,6:3,4:6,6:3)
Francja Henri Cochet
P 1:3
(7:5,3:6,2:6,4:6)
Nie awansował 5.
Watson Washburn Zjednoczone Królestwo Włoch Clemente Serventi
W 3:0
(6:4,6:3,6:4)
Zjednoczone Księstwa Mołdawii i Wołoszczyzny Gheorghe Lupu
W 3:0
(6:2,6:3,6:4)
Holandia Christiaan van Lennep
W 3:1
(2:6,6:1,6:1,6:2)
Indie Brytyjskie Sydney Jacob
P 1:3
(1:6,4:6,10:8,2:6)
Nie awansował 9.
Francis Hunter Finlandia Arne Grahn
W 3:0
(6:3,6:0,6:2)
Argentyna Arturo Hortal
W 3:0
(6:3,6:3,6:1)
Belgia Jean Washer
P 2:3
(6:2,6:1,2:6,1:6,4:6)
Nie awansował 17.
debel (m) Francis Hunter
Vincent Richards
Zjednoczone Księstwa Mołdawii i Wołoszczyzny Nicolae Mișu
Zjednoczone Księstwa Mołdawii i Wołoszczyzny Misu Stern
W
(w/o)
Australia James Bayley
Australia James Willard
W 3:0
(6:1,6:2,6:2)
Czechosłowacja Jan Koželuh
Czechosłowacja Ladislav Žemla
W 3:0
(6:2,6:3,6:4)
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) José Alonso
Hiszpania Manuel Alonso
W 3:0
(6:4,6:4,6:3)
Francja Jean Borotra
Francja René Lacoste
W 3:2
(6:2,6:3,0:6,5:7,6:3)
Francja Jacques Brugnon
Francja Henri Cochet
W 3:2
(4:6,6:2,6:3,2:6,6:3)
Gold medal.svg
Richard N. Williams
Watson Washburn
Królestwo Węgier (1920–1946) Lajos Göncz
Królestwo Węgier (1920–1946) Kálmán Kirchmayr
W 3:0
(6:1,6:0,6:0)
Czechosłowacja Ernst Gottlieb
Czechosłowacja Friedrich Rohrer
W 3:0
(6:3,6:2,6:1)
Dania Erik Tegner
Dania Einer Ulrich
W 3:0
(6:4,6:4,12:10)
Związek Południowej Afryki John Condon
Związek Południowej Afryki Ivie Richardson
P 2:3
(6:4,9:11,6:4,4:6,4:6)
Nie awansowali 5.
singiel (k) Helen Wills Moody wolny los Wielka Brytania Phyllis Satterthwaite
W 2:0
(6:1,6:1)
Norwegia Molla Mallory
W 2:0
(6:2,6:3)
Francja Germaine Golding
W 2:0
(6:2,6:1)
Francja Julie Vlasto
W 2:0
(6:2,6:2)
Gold medal.svg
Marion Jessup wolny los Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Rosa Torras
W 2:0
(6:2,6:0)
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(2:6,0:6)
Nie awansowała 5.
Eleanor Goss wolny los Francja Julie Vlasto
P 1:2
(3:6,6:2,4;6)
Nie awansowała 9.
Lillian Scharman Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Lili de Alvarez
P 0:2
(2:6,2:6)
Nie awansowała 17.
debel (k) Helen Wills Moody
Hazel Wightman
wolny los wolny los Wielka Brytania Dorothy Shepherd-Barron
Wielka Brytania Evelyn Colyer
W 2:1
(6:3,1:6,7:5)
Wielka Brytania Phyllis Covell
Wielka Brytania Kathleen McKane
W 2:0
(7:5,8:6)
Gold medal.svg
Marion Jessup
Eleanor Goss
Wielka Brytania Phyllis Covell
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(1:6,2:6)
Nie awansowały 11.
mikst Hazel Wightman
Richard N. Williams
Francja Suzanne Lenglen
Francja Henri Cochet
W
(w/o)
Grecja Lena Valaoritou-Skaramaga
Grecja Avgoustos Zerlentis
W 2:0
(6:2,6:1)
Szwecja Sigrid Fick
Szwecja Henning Müller
W 2:0
(8:6,6:2)
Wielka Brytania Kathleen McKane
Wielka Brytania John Brian Gilbert
W 2:1
(2:6,8:6,6:1)
Stany Zjednoczone Marion Jessup
Stany Zjednoczone Vincent Richards
W 2:0
(6:2,6:3)
Gold medal.svg
Marion Jessup
Vincent Richards
Francja Marguerite Billout
Francja Jean Borotra
W 2:0
(6:3,6:1)
Norwegia Molla Mallory
Norwegia Jack Nielsen
W 2:0
(6:3,6:2)
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Lilí Álvarez
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Eduardo Flaquer
W 2:0
(6:3,6:1)
Holandia Kornelia Bouman
Holandia Hendrik Timmer
W 2:0
(6:3,6:0)
Stany Zjednoczone Hazel Wightman
Stany Zjednoczone Richard N. Williams
P 0:2
(2:6,3:6)
Silver medal.svg

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M.
Jedynka William Gilmore 7:03,2 1. 7:54,0 2. Silver medal.svg
Dwójka podwójna Paul Costello
Jack Kelly
6:34,0 1. 6:34,0 1. Gold medal.svg
dwójka ze sternikiem Leon Butler
Edward Jennings
Harold Wilson
b.d 2. b.d 3. Bronze medal.svg
Czwórka ze sternikiem Robert Gerhardt
Sidney Jelinek
John Kennedy
Edward Mitchell
Henry Welsford
7:19,0 1. b.d 3. Bronze medal.svg
ósemka Leonard Carpenter
Howard Kingsbury
Alfred Lindley
John Miller
James Rockefeller
Frederick Sheffield
Laurence Stoddard
Benjamin Spock
Alfred Wilson
5:51,0 1. 6:33,4 1. Gold medal.svg

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Styl wolny

Konkurencja Zawodnik 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga kogucia Charles MacWilliam Szwecja Axel Larsson
p
Nie awansował
Bryant Hines Belgia Joseph Dillen
W
Finlandia Kustaa Pihlajamäki p[18]
Szwecja Axel Larsson W[19]
Finlandia Kaarlo Mäkinen p[20]
Francja Gaston Ducayla W[20]
Bronze medal.svg
styl wolny waga piórkowa Chester Newton Szwecja Hans Hansson
W
Dania Rasmus Torgensen
W
Finlandia Edvard Huupponen W[18]
Estonia Anton Koolmann W[20]
Stany Zjednoczone Robin Reed p[18]
Japonia Katsutoshi Naito W[20]
Silver medal.svg
Robin Reed Estonia Anton Koolmann
W
Japonia Katsutoshi Naito
W
Kanada Clifford Chilcott
W
Stany Zjednoczone Hans Hansson
W
Gold medal.svg
styl wolny waga lekka Russell Vis Kanada William Montgomery
W
Francja Émile Pouvroux
W
Finlandia Arvo Haavisto
W
Finlandia Volmar Wikström
W
Gold medal.svg
Perry Martter Estonia Alfred Praks
p
Nie awansował
styl wolny waga półśrednia Guy Lookabough Szwajcaria Otto Müller
W
Wielka Brytania James Davis
W
Kanada Donald Stockton W[18]
Finlandia Eino Leino P[20]
Szwajcaria Hermann Gehri p[18]
7.
William Johnson Szwajcaria Hermann Gehri
p
Francja G. Fichu W[20]
Wielka Brytania James Davis W[19]
Finlandia Eino Leino p[20]
Szwajcaria Otto MüllerP[19]
4.
styl wolny waga średnia Walter Wright Finlandia Vilho Pekkala
p
Nie awansował
Herschel Smith Dania Svend Nielsen
W
Finlandia Vilho Pekkala
p
Nie awansował
styl wolny waga półciężka John Spellman Wielka Brytania Walter Wilson
W
Kanada George Rumple
W
Szwecja Calle Westergren
W
Szwecja Johan Svensson
W
Gold medal.svg
Charles Strack Szwajcaria Charles Courant
P
Nie awansował
styl wolny waga ciężka Roger Flanders Szwecja Ernst Nilsson
p
Nie awansował
Harry Steel Wielka Brytania Archie MacDonald
W
Szwajcaria Henri Wernli
W
Szwecja Ernst Nilsson
W
Gold medal.svg

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af Athletics – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  2. a b c d e f g h i Swimming – Olympic Games 1924 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  3. Startował w eliminacjach i półfinale.
  4. a b c d e f g h i j Swimming – Olympic games 1924 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  5. a b c d e f Diving Olympic Games 1924 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  6. a b c d e Diving Olympic Games 1924 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  7. a b c Shootong sports – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  8. Tennis – Tourmament Men's (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  9. Tennis – Tourmament Men's (ang.). the-sports.org.
  10. Tennis – Tourmament Men's (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  11. a b c Tennis – Tourmament Men's (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  12. a b c d Rowing Olumpic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  13. Gymnastic Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  14. Equestrian – Olympic Games 1924 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  15. Water Polo Men's Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  16. a b Walka o brązowy medal.
  17. Płynął w wyścigu finałowym.
  18. a b c d e Walka stoczona w turnieju głównym.
  19. a b c Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
  20. a b c d e f g Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]