BBC Three

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
BBC Three
BBC Three
Data startu 9 lutego 2003
Właściciel BBC
Kraj nadawania Wielka Brytania
Strona internetowa

BBC Threebrytyjski kanał telewizyjny należący do publicznego nadawcy BBC. Został uruchomiony 9 lutego 2003 w wyniku przekształcenia stacji BBC Choice.

Charakterystyka[edytuj]

BBC Three ma w założeniu zajmować w portfolio BBC pozycję podobną do BBC Radio 1, a więc przyciągać młodą (choć już nie dziecięcą) widownię. Często pełni rolę swoistego laboratorium dla głównych kanałów korporacji - jeśli program czy serial odniesie sukces na "Trójce", trafia do jednej z większych stacji (przykładem była Mała Brytania). Niekiedy działa to też w drugą stronę, jeśli dana audycja ma słabe wyniki wśród ogółu populacji, ale jest popularna wśród młodych ludzi (tak było m.in. z sitcomem Dwa piwka i chipsy).

Dostępność[edytuj]

BBC Three nadaje programy w godzinach od 19:00 do około 5:00 na kanale zajmowanym w ciągu dnia przez CBBC. Kanał ten dostępny w Wielkiej Brytanii w cyfrowym przekazie naziemnym, na platformach satelitarnych oraz w sieciach kablowych. Poza Zjednoczonym Królestwem można go oglądać w niekodowanym przekazie z satelity Astra 2E. Prowadzona jest również kodowana transmisja z satelity Intelsat 907, lecz ma ona charakter przekazu technicznego na potrzeby naziemnej platfromy Freeview[1].

Przypisy

  1. BBC Three (ang.). lyngsat.com. [dostęp 2014-03-12].

Linki zewnętrzne[edytuj]