Yesterday (kanał telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Yesterday
Rozpoczęcie nadawania 30 października 2002
Właściciel UKTV
Kraj nadawania  Wielka Brytania
Język angielski
Poprzednia nazwa UK History
UKTV History
Slogan Fuel your mind
Strona internetowa

Yesterdaybrytyjski kanał telewizyjny, dostępny również w Irlandii, należący do sieci UKTV, w której 50% udziałów ma BBC Worldwide. Został uruchomiony 30 października 2002 roku jako UK History, zastępując kanał Play UK. W latach 2004-2009 nosił nazwę UKTV History, zaś od 2009 działa pod obecną nazwą.

Profil programowy[edytuj | edytuj kod]

Stacja ma charakter tematyczny i skupia się na programach związanych z historią. Podobnie jak wszystkie stacje UKTV, opiera swoją ramówkę głównie na treściach pochodzących z archiwów BBC, przy czym filmy dokumentalne tego nadawcy są na potrzeby kanału przemontowywane tak, aby ich długość zmniejszyła się ze standardowych 58 minut do 42 minut. Wynika to z faktu, iż główne anteny BBC, finansowane z abonamentu RTV, nie emitują reklam, natomiast w UKTV normą są trzy przerwy reklamowe w każdej godzinie. Uzupełniająco stacja zamawia własne, premierowe produkcje, a także kupuje licencje od innych nadawców krajowych i zagranicznych.

Dostępność[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak pozostałe dziewięć kanałów UKTV, Yesterday jest dostępne w Wielkiej Brytanii i Irlandii w sieciach kablowych oraz na platformach satelitarnych. Dodatkowo w Zjednoczonym Królestwie kanał można odbierać bezpłatnie w cyfrowym przekazie naziemnym.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]