Colorful Daegu Pre-Championships Meeting 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Colorful Daegu Pre-Championships Meeting 2010mityng lekkoatletyczny z cyklu World Challenge Meetings, który odbył się w koreańskim Taegu 19 maja 2010 roku.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Bieg na 100 m Jamajka Usain Bolt 9,86 Jamajka Michael Frater 10,15 Stany Zjednoczone Michael Rodgers 10,18
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Ryan Bailey 20,58 Jamajka Marvin Anderson 20,59 Stany Zjednoczone Rae Edwards 20,73
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone Angelo Taylor 45,21 Sudan Rabah Yousif 45,38 Jamajka Jermaine Gonzales 45,52
Bieg na 800 m Południowa Afryka Mbulaeni Mulaudzi 1:45,60 Kenia Gilbert Kipchoge 1:46,01 Kenia Abraham Kiplagat 1:46,02
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kenia Elijah Chelimo 8:14,59 Kenia Silas Kitum 8:15,81 Kenia Bisluke Kiplagat 8:16,68
Bieg na 110 m przez płotki Stany Zjednoczone David Oliver 13,11 Kuba Dayron Robles 13,26 Jamajka Dwight Thomas 13,40
Trójskok Grenada Randy Lewis 17,01 Korea Południowa Kim Deok-hyeon 16,87 Haiti Samyr Laine 16,64
Rzut oszczepem Polska Igor Janik 80,46 Korea Południowa Park Jae-myong 80,11 Niemcy Mark Frank 78,76

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Bieg na 100 m Stany Zjednoczone Carmelita Jeter 11,00 Jamajka Veronica Campbell-Brown 11,05 Jamajka Sherone Simpson 11,26
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Bianca Knight 22,92 Kajmany (wyspy) Cydonie Mothersill 23,14 Jamajka Rosemarie Whyte 23,30
Bieg na 800 m Jamajka Kenia Sinclair 2:00,51 Kenia Pamela Jelimo 2:01,52 Australia Madeleine Pape 2:01,88
Bieg na 1500 m Nowa Zelandia Nikki Hamblin 4:15,21 Australia Kaila McKnight 4:15,90 Kenia Esther Chemtai 4:16,62
Bieg na 100 m przez płotki Stany Zjednoczone Ginnie Crawford 12,77 Stany Zjednoczone LoLo Jones 12,78 Kanada Perdita Felicien 12,80
Skok o tyczce Rosja Julia Gołubczikowa 4,65 Niemcy Carolin Hingst 4,50 Niemcy Silke Spiegelburg
Stany Zjednoczone Lacy Janson
4,50
Skok w dal Stany Zjednoczone Funmi Jimoh 6,68 Korea Południowa Jung Soon-ok 6,47 Serbia Ivana Španović 6,37
Rzut młotem Niemcy Betty Heidler 75,28 Rosja Tatiana Łysenko 72,36 Niemcy Kathrin Klaas 72,12

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas mityngu ustanowiono 1 krajowy rekord w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Lee Yeon-kyoung  Korea Południowa bieg na 100 m przez płotki 13,12

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]